Автор Тема: Данъци ?!  (Прочетена 36543 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Данъци ?!
« Отговор #15 -: Май 25, 2011, 23:03:58 pm »
ти така го постави май.

Защо изобщо се сравняваш с дърветата?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен morcikul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 173
Re:Данъци ?!
« Отговор #16 -: Май 25, 2011, 23:20:02 pm »
 
 
В момента в който паpите са въведени,започва деволюцията на хоpата.
Паpите са начин на контpол над всички.Една хаpтийка,без стойност в пpиpодата,pешава живота на всички.Чудя се как се опpавят дъpветата и живатните без паpична система?  >:(

Не съм убеден, че парите са пречка човека да еволюира по начин присъщ на всеки желаещ и можещ.
Живота такъв какъвто го знаеш или този който искаш да бъде, че да решават каквото и да било?
Не е нежно да мислят, имат си грийнпийс.

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Данъци ?!
« Отговор #17 -: Май 26, 2011, 08:51:17 am »
Добра темичка, за раздвижване функциите на закърнели мозъци...
Малка част от робите родени в робство и възпитани от своите родители да бъдат послушни роби, ще се осмелят чрез действия, да се опълчат на робската състема, която ги владее!
Система, която им дере по десет кожи чрез данъци, такси, осигуровки за "светло бъдеще" и т.н.
Система, която нагло съобщава на роба всяка година през месец май чрез средствата за масово оглупяване, че е "дошло време да работим за себе си".
Система, която е доказала че паразитира на гърба на обикновения човек.
Система, на която всекидневно отивайки в магазина роба плаща 20% данък върху всяка стока, която си закупи.
Системата принуждава роба ако реши да излезе от концлагера/града/, който обитава за да отиде при РОДнини в друг концлагер-да заплати такса/"винетка"/. Тази "винетка" не е пътен данък. Роба не знае, че тази такса нарушава правта му гарнтирани по конституция.
На роба, контролираните медии няма да му кажат как е решен "проблема"/пътен данък/ в "цивилизованите държави". Да вземем Франция. Там доколкото знам няма винетки и пътен данък. Те са вкючени в горивото, с което си зареждаш автомобила. Караш-плащаш, но не ти дерат кожата, а ти вземат дребни стотинчици на литър. При техните заплати-"бълха ги ухапала". В Испания ми казаха, че данъка за автомобил на година е съмволичен, предвид средната им заплата...
У НАС ВИНЕТКАТА Е УЗАКОНЕН ДЪРЖАВЕН РЕКЕТ ОТ ШАЙКА ПРЕСТЪПНИЦИ!

Роба не знае, че тази Система може да работи и без тези сурови данъците, които той дава доброзорно всяка година. Тя обаче го кара да плаща данъци и такси за всичко, защото може да му изтърве юздите... Роба трябва да не забравя и за минутка "кой кара влака". Роба трябва да не надига глава и за секунда, а да бачка яко и да хрантути паразитите на клона-съд, прокуратура, полиция и друг многоброен административен апарат. Роба им плаща заплатите, но те не работят за него, а против него. Няма смисъл да давам примери.
Роба отделя от залъка си "доброволно" чрез данък, за да хрантути и едни други паразити, наричани цигани.
Насилван е да става даже и съучастник в международни престъпления. Днес париците му отиват за избиване на населението на Ирак и Афганистан.

Правилно бе зададен въпроса от автора на темата:"Нали ние сме си платили за апартаментът (примерно)тогава защо плащаме данък?"
Платили сме го, но се водим фиктивно собственици, защото сме принудени да плащаме НАЕМ/данък/ всяка година на "истинския собственик"...

Роба даже не взема пример как действа днешното население в отнетите МУ от данайците територии.
Днешните гърци действат така:"Движението "Аз не плащам" завладява затъналата в дългове Гърция"
"Те блокират пунктовете за заплащане на магистрални такси, за да осигурят безплатно преминаване на шофьорите. Те покриват автоматите за билети в метрото с найлонови торбички, за да могат пътниците да се возят безплатно. Дори лекарите се присъединиха, като не искат от пациентите да заплащат таксите в държавните болници".
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3636731


утопистите все си представят държавата като някаква мандра, която само трябва да дава. Но никой не мисли, че ще трябва и да я пълни.
 ;D


Тангра, тази "мандра" я пълним ние, но само я пълним, а НИЩО не получаваме. Не може само да даваш.  >:(

Разказвал си в друга тема как си бил изгърбван от същатата тази "мандра"-"държава". ;)
« Последна редакция: Май 26, 2011, 08:53:05 am от Гален »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Данъци ?!
« Отговор #18 -: Май 26, 2011, 15:32:39 pm »
Е, то за България е ясна работата.

Важна е, именно същината на въпроса. В самите данъци ли е лошото, или в това кой и как ги организира. В случая бг политици.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен morcikul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 173
Re:Данъци ?!
« Отговор #19 -: Май 26, 2011, 18:21:07 pm »
 

Важна е, именно същината на въпроса. В самите данъци ли е лошото, или в това кой и как ги организира. В случая бг политици.

Същината на въпроса не опира до самите данъците. Както дава примери Галения, лошо няма от което следва че лошото сами си го насаждаме по един или друг начин. Политиците не са проблема защото ние сме тези които ги създават от това следва, че ние си правим данъците такива каквито са.
 

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Данъци ?!
« Отговор #20 -: Май 26, 2011, 19:57:18 pm »
поГаления не е съгласен с това  :):


Политиците не са проблема защото ние сме тези които ги създават от това следва, че ние си правим данъците такива каквито са.
 

Ако го мислиш наистина, трява овреме да се разделиш с тази илюзия! 8)

Не казвам да няма данъци. Да има, но да са символични. И с тях ще може да се справи държавата. Сегашните налози са си чисто ИЗНАСИЛВАНЕ!
« Последна редакция: Май 26, 2011, 19:58:21 pm от Гален »

Неактивен morcikul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 173
Re:Данъци ?!
« Отговор #21 -: Май 26, 2011, 20:33:20 pm »
 
Ако го мислиш наистина, трява овреме да се разделиш с тази илюзия!

Политика като такъв е поредица от събития породени или "внедрени" в съзнанията ни като разумни твари. Това, че последвалите ги събития или неосъществени такива поради "пробив в системата" прави тяхното съществуване илюзия, то отдавна съм се разделил с "реалността".   
 

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Данъци ?!
« Отговор #22 -: Май 26, 2011, 20:48:47 pm »
Ако измислите откъде да се плащат заплатите на лекари, учители, шапкари, бюрократи и пенсиите на пенсионери (няколко милиона са на държавна издръжка) и останалите работи, които се дават от държавата след като се окраде порядъчна сума, може и да стане да няма данъци....

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Данъци ?!
« Отговор #23 -: Май 26, 2011, 21:05:28 pm »
Смятай какви пари се удържат, че да стигнат за всички на държавна издръжка, а и да остане някой лев за крадене. :o
Dreams are messages from the deep.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Данъци ?!
« Отговор #24 -: Май 26, 2011, 21:12:00 pm »
Смятай какви пари се удържат, че да стигнат за всички на държавна издръжка, а и да остане някой лев за крадене. :o

Там е работата, че не стигат. А какви пари се удържат може да прочетеш в Държавен вестник.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Данъци ?!
« Отговор #25 -: Май 26, 2011, 22:22:38 pm »
Абе МВР-то нали решиха проблема - хората направиха 6,5 милиона и кусур от дарения, време е и държавата ни да се поучи от челния опит на Ц.Ц. и да спре данъците.
Щом с доброволни  дарения се постига повече отколкото с принудителни мерки, значи е ефективно.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Данъци ?!
« Отговор #26 -: Май 26, 2011, 23:49:35 pm »
Там е работата, че не стигат. А какви пари се удържат може да прочетеш в Държавен вестник.
Недей така, ще прочетат властите тука и ще им светне да увеличат данъците. ;D
Dreams are messages from the deep.

Неактивен smarinov

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re:Данъци ?!
« Отговор #27 -: Май 27, 2011, 09:21:28 am »
Че без данъци не става е ясно. Ама ако по турско е имало десятък, сега е 40% от всяка заплата поделени между работник и работодател (просто пример). Ясно е че срещу парите си нищо не получаваме освен задължението да плащаме отново и отново. Изобщо на тази тема смисъл от анализи няма защото всичко е казано безброй пъти но кервана си върви.

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Данъци ?!
« Отговор #28 -: Май 27, 2011, 11:13:06 am »
Така е, прав си.
Нужно е действие. Горното го писах с цел да разбудя заспалите.
Аз както съм споделял в друга тема, освен че пиша, си и действам.
Данъци съм спрял да плащам от 2007г. Социални и здравни осигуровки от 2001г.
Засега никой не ме потърсил. Нямам пари в банка, които да запорират. Нямам кредити или други вземания-давания с мошениците-банкери.
Няколко въпросчета към тези, които мислят, че не съм прав.
Държавата казва плащай данъци, но не те пита дали имаш нуждите средства, които да заделиш, нали?
"Интересна работа"! Не ти гарантира, че ще ти осигури работа, но казва дай!
Оставила те е сам самичък да си намериш препитание и не я интересува дали ще намериш такова.
Какво правим, ако не си намеря работа или и да си намеря, нямам възможност да заделям средства поради причина, че сме многолюдна фамилия..., а средствата достигат само да си покриваме разходите за облекло, храна и т.н.?

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Данъци ?!
« Отговор #29 -: Май 27, 2011, 11:15:47 am »
Едно разказче по темата:

                               "Крадете данъци!"

  - В интерес на истината – казах и отпих глътка планинарски Глен Елджин сингъл молт 12 от плоската си титаниева манерка във вътрешния джоб на сакото – Мария Мургина е една доста сексапилна жена.

  - Ти си луд! – заклейми ме Теодор, братовчедът на Милен.

  - Не, може би само малко извратен – оправдах се аз.

Всъщност скиор беше само Милен и по тази уважителна причина не беше с нас в онова по всеобщо мнение долнопробно заведение на последната станция на лифта под връх Тофана в Доломитите. Долнопробно, но скъпо поради обстоятелството, че беше на над 3000 метра надморска височина, тоест с близо километър по-високо от Черни връх. Иначе даваха гнусни наденици и скъпа италианска бира, защото, макар и в Алпите, Кортина д’Ампецо се падаше в регион Вéнето, а не в Алто Адидже, както се полага на едни уважаващи себе си италиански алпийски територии.

  - Questi sono salumi schifosi e non posso capire perché dobbiamo mangiarli! – казах нарочно на висок глас, за да ме чуе жената, която се грижеше за храната на самообслужване.

  - Да, наистина са гнусни – съгласи се тя, с което показа, че е българка, - и на ваше място аз също не бих ги яла.

След като поахкахме лицемерно над това колко приятно е да се съберем българи, ние с браточките излязохме на терасата и гледката оттам опрости всички долнопробности на заведението.

  - Мургина може да е сексапилна – опита се да омиротвори нещата Хер Дидев, - обаче това с краденето на ДДС е скандално.

  - Не, напротив! – гордо вдигна глава Батко Светльо. – Скандално е да плащаш данъци на тая шибана държава!

  - Именно – солидаризира се Теодор, братовчедът на Милен.

  - Какво е казано за държавата – започна да развива мисълта си Батко – „Държавата е лош стопанин”. Следователно да даваш пари на държавата е все едно да даваш на дете кибрит да си играе.

  - Да изясним, че държавата това не е нацията. Държавата е една от фирмите на територията на нацията, а полицията и данъчните са едни от силовите групировки. Както не е редно да плащаш рекет на ВИС, така не е редно да плащаш данъци и на държавата.

  - Точно така – съгласи се Батко, хвърли поглед надолу към Кортина, която се гушеше между планинските масиви, и доразви мисълта си: - Чух вчера по телевизията, че не знам колко си милиарда в Европа са изчезнали от данъци. Как ще изчезнат, бе?! Парите не изчезват. Парите само могат да сменят стопанина си. Тоест, ако някой каже, че в България всяка година се губи по милиард от ДДС, не е прав. Лъже. Просто в България всяка година по милиард не влиза в държавата, а отива другаде. Но милиардът си е милиард. Той се харчи, създава печалба, създава работни места, върти се в стокооборота…

  - Батко – сложи ръка на сърцето си Хер Дидев, - тури ръка на сърце и си признай: ти внасяш ли ДДС?

  - Какво да турям! Не внасям. Е, давам по някой лев, никога не тегля, данъчните са доволни, не ме закачат…

  - Е, така не ощетяваш ли обществото?

  - Никак даже! Предпочитам, вместо да внеса данъци, които да се открадната от държавната администрация или да се раздадат като помощи на циганите и то помощи, които ги поощряват да се плодят още по-неудържимо, да увелича заплатите на своите трудолюбиви и високо квалифицирани служители, които създават благата, от които се ползват всички. Не повече от 10% от българите създаваме принадена стойност и това е статистически доказано. Мисля, че е редно да очакваме малко уважение срещу това.

  - Но данъците са за отбрана, полиция, правосъдие, пътища, паркове…

  - Нали видяхте как се правят пътища?! Нали видяхте и къде отива ДДС-то: в касата на БСП. Я, майната ви комуняги мръсни! Ще ви давам аз на вас пари да ги крадете и с тях да фалшифицирате избори, да ги печелите и после да ми назначавате вашите идиоти, с които да трябва да се съобразявам!

  - Е, да, така е – съгласи се дори свръхтолерантният Хер Дидев.

  - Чудно ми е само как така стана точно сега този скандал с ДДС-то. Може да е само отвън. Това е кокошката със златните яйца на БСП. Цицали са ДДС и при Костов, и при Царя. Това винаги си е било техен бизнес, най-вече през горивата на митниците. Явно са ги нагъзили от Европейския съюз.

  - Скоро обядвах с един приятел от Булгартабак – казах. – Според него никой от тройната коалиция няма да е на власт след изборите. Макар че това не е съвсем в негов интерес…

  - Амин! – каза Теодор.

  - Така че – обобщи Батко – всеки лев от данъци, който остане у нас, а не влезе в грабителската държава, е инвестиция в добруването на иначе безпросветната ни нация.

Понеже стана време да слизаме надолу, отправихме се към края на пистата, който не беше много далеч от печалното заведение, в което бяхме отседнали поради пълното отсъствие на адекватна конкуренция. Група австрийци, насмукани с кайсиев шнапс, окуражаваха някакъв свой си скиор:

  - Lauf, lauf, lauf, lauf….

Ето че се появи и Милен, който „шареше” твърде елегантно на фона на другите туристи. Решихме и ние да го окуражим и започнахме да скандираме:

  - Де-де-се, де-де-се…

Милен извърна глава към нас и разбра. Усмихна се загадъчно като мадона. Спря, свали ските и после всички се качихме в кабинката, за да не изпуснем резервацията си в ресторанта."

http://c2h5oh.blog.bg/politika/2009/02/18/kradete-danyci.292937
« Последна редакция: Май 27, 2011, 11:17:41 am от Гален »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27