Автор Тема: Данъци ?!  (Прочетена 36533 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен K14

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
  • Waiting...
Данъци ?!
« -: Май 25, 2011, 13:34:37 pm »
Не съм сигурна дали темата е за този раздел  :-X
Просто се зачудих,какво би станало,ако цял град или държава спрат да си плащат данъците?
Не виждам никакъв смисъл в плащането им.Нали ние сме си платили за апартаментът (примерно)тогава защо плащаме данък?
Или пък данък общ доход,та нали АЗ работя?! Да не би държавата да е седнала до мен и да ми казва какво да правя.
Просто не виждам смисъл в това!
SEARCHING FOR THE TRUTH

Неактивен smarinov

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re:Данъци ?!
« Отговор #1 -: Май 25, 2011, 13:54:51 pm »
Изобщо не знам дали съм в състояние да измисля подходящ пример за последствията :)
Няма данъци - няма система, а ако няма система.. Никой не знае.

Неактивен K14

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
  • Waiting...
Re:Данъци ?!
« Отговор #2 -: Май 25, 2011, 14:44:20 pm »
Тук съм съгласна,но все пак държавата няма да може да арестува голям брой хора  :P
SEARCHING FOR THE TRUTH

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Данъци ?!
« Отговор #3 -: Май 25, 2011, 18:33:21 pm »
А някой чувал ли е за такъв град или държава, чиито жители са спрели да плащат данъци? Ако да, то можем да разберем какво се е случило с тях, с града/държавата и т.н. В противен случай, можем само да гадаем.
Dreams are messages from the deep.

Неактивен Robo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 25
Re:Данъци ?!
« Отговор #4 -: Май 25, 2011, 18:51:16 pm »
А някой чувал ли е за такъв град или държава, чиито жители са спрели да плащат данъци? Ако да, то можем да разберем какво се е случило с тях, с града/държавата и т.н. В противен случай, можем само да гадаем.

В Дубай не се плащат данъци. Там разчитат на малкото петрол който им е останал и туризъм. Но не мисля че същото нещо може да стана и тук.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Данъци ?!
« Отговор #5 -: Май 25, 2011, 19:00:29 pm »
Както вече много пъти съм казал в други теми,
утопистите все си представят държавата като някаква мадра, която само трябва да дава. Но никой не мисли, че ще трябва и да я пълни.
 ;D

Сега, и аз смятам, че данъците са прекалени и трябва да се намалят.
Но виж пък, съвсем да се спрат ... Това вече не е много добра идея.

Бтв, колко ти е данък общ доход?
В Канада на 100к годишна имаш 40к$ даваш за данък общ доход.
И никой не си и помисля да ги икономисва. Затова са толкова напред.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Данъци ?!
« Отговор #6 -: Май 25, 2011, 19:06:43 pm »
В Дубай не се плащат данъци. Там разчитат на малкото петрол който им е останал и туризъм. Но не мисля че същото нещо може да стана и тук.
Те там доброволно са се отказали от данъците. Което пък е различно от това хората да спрат плащанията, след като по закон са длъжни да плащат данъци.
Dreams are messages from the deep.

Неактивен Rado

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
    • Infernal Works
Re:Данъци ?!
« Отговор #7 -: Май 25, 2011, 20:50:40 pm »
Когато пътищата в една страна са лоши, политиците трябва да ги ремонтират с парите който взимат от нас.Тоест плащаме винетни такси, магистряли а те са бууллл шит ! Ако бъркам ме поправете :flag_of_truce:
...Infernal Works...

Неактивен K14

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
  • Waiting...
Re:Данъци ?!
« Отговор #8 -: Май 25, 2011, 21:57:08 pm »
Както вече много пъти съм казал в други теми,
утопистите все си представят държавата като някаква мадра, която само трябва да дава. Но никой не мисли, че ще трябва и да я пълни.
 ;D

Сега, и аз смятам, че данъците са прекалени и трябва да се намалят.
Но виж пък, съвсем да се спрат ... Това вече не е много добра идея.

Бтв, колко ти е данък общ доход?
В Канада на 100к годишна имаш 40к$ даваш за данък общ доход.
И никой не си и помисля да ги икономисва. Затова са толкова напред.

лично аз смятам,че няма смисъл в плащането на данък общ доход  ;D плащаш за да pаботиш.Но не е нужно да се пpемахнат всички данъци  :P
SEARCHING FOR THE TRUTH

Неактивен morcikul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 173
Re:Данъци ?!
« Отговор #9 -: Май 25, 2011, 21:59:16 pm »
 
Просто се зачудих,какво би станало,ако цял град или държава спрат да си плащат данъците?

Парите ще загубят своята стойност (не че я имат), последиците ще са катастрофални (не и за теб) но ще касаят и теб впоследствие на тяхното обезсмисляне.
 

Неактивен K14

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
  • Waiting...
Re:Данъци ?!
« Отговор #10 -: Май 25, 2011, 22:11:10 pm »
В момента в който паpите са въведени,започва деволюцията на хоpата.
Паpите са начин на контpол над всички.Една хаpтийка,без стойност в пpиpодата,pешава живота на всички.Чудя се как се опpавят дъpветата и живатните без паpична система?  >:(
« Последна редакция: Май 26, 2011, 08:18:30 am от Mirotvorec »
SEARCHING FOR THE TRUTH

Неактивен darena.666

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re:Данъци ?!
« Отговор #11 -: Май 25, 2011, 22:14:19 pm »
А кой плаща данъци бе хора :lol:Аз от 1996г не се осигорявам/не че не искам/Колко си плащат редовно данъците?Аз ги плащам когато мога.Като ви "слушам"май и вие.Май в Сингапур няма данъци, но там има високо съзнание, което пък го нямаме ние @---

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Данъци ?!
« Отговор #12 -: Май 25, 2011, 22:15:51 pm »

Просто се зачудих,какво би станало,ако цял град или държава спрат да си плащат данъците?
Това никога няма да стане. Ако бяхме толкова организирани  много държави нямаше да са на дереджето на което са в момента. Иначе е хубава идея. Но как ще накараш примерно всички българи да не си плащат данъците. Дори и да се случи такова нещо може би ще има голям хаос според мен. Но пък и в хаоса има красота. Някъде нали се казваше " В началото беше хаоса" . Може и да излезе накрая нещо хубаво. Кой знае може би това да е начина да се премахнат парите примерно.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Данъци ?!
« Отговор #13 -: Май 25, 2011, 22:24:07 pm »

Просто се зачудих,какво би станало,ако цял град или държава спрат да си плащат данъците?

Парите ще загубят своята стойност (не че я имат), последиците ще са катастрофални (не и за теб) но ще касаят и теб впоследствие на тяхното обезсмисляне.
 


В момента в който паpите са въведени,започва деволюцията на хоpата.
Паpите са начин на контpол над всички.Една хаpтийка,без стойност в пpиpодата,pешава живота на всички.Чудя се как се опpавят дъpветата и живатните без паpична система?  >:(
Че ти да не се смяташ за дърво? Или за животно?

Просто се зачудих,какво би станало,ако цял град или държава спрат да си плащат данъците?
Това никога няма да стане. Ако бяхме толкова организирани  много държави нямаше да са на дереджето на което са в момента. Иначе е хубава идея. Но как ще накараш примерно всички българи да не си плащат данъците. Дори и да се случи такова нещо може би ще има голям хаос според мен. Но пък и в хаоса има красота. Някъде нали се казваше " В началото беше хаоса" . Може и да излезе накрая нещо хубаво. Кой знае може би това да е начина да се премахнат парите примерно.

Ха, защо ли точно на българите им хрумва тази идея?
Може би те вече я прилагат. Само дето са забравили да го оповестят на всеслушание.

А дали има красота в хаоса ще видим.
След като няма да има пари, с които да се плаща на полицията (корумпирана, некорумпирана, никаква няма да има, ама никаква), тогава интересно какво ще стане ако група роми решат да те посещават редовно.
Изнасилят те, окрадат ти каквото носиш, а на следащия ден те проследят и дойдат у дома ти на гости.
Разбира се и други дреболии, като никога да не си платят тока (след което и компанията за ток ще спре да го продава и да предлага изобщо някакъв електрически ток)
и тн и тн.

А кой ще чисти боклуците от улицата? И кофите за смет?
Или всеки ще изсипва всичко пред къщи, докато боклука стане по-висок от къщата?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен K14

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
  • Waiting...
Re:Данъци ?!
« Отговор #14 -: Май 25, 2011, 22:38:22 pm »


Ако мярката за човешкото и животинското са парите....WOW!  :shok:
SEARCHING FOR THE TRUTH

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27