Автор Тема: Половината болести могат да се излекуват с... вода!!!  (Прочетена 154195 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: Половината болести могат да се излекуват с... вода!!!
« Отговор #105 -: Октомври 27, 2006, 17:20:53 pm »
Рака си е болест, която идва от психиката. Каквото мислиш, такова идва. Това е.
Дъвиан, какво ще кажеш 3-4 годишните болни от рак. И за тях ли важи същото? Лежал ли си в онкология за да знаеш колко тела на чисти души гният там? Какви мисли е имало това дете, което с едната ръка стиска книгата с приказки, а в другата тече системата, от която косичката капе?
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Дъвиан

  • Гост
Re: Половината болести могат да се излекуват с... вода!!!
« Отговор #106 -: Октомври 27, 2006, 17:40:42 pm »
Добре, съгласен съм с теб, не мога да не приема това, което казваш, но това не означава, че и това, което казвам не е вярно, само заради твоят пример с децата. За мен всяка болест има една от следните три причини, или и трите: 1. Кармическа; 2. Грешен подход към здравето в този живот (в младостта най-вече); 3. Лоша социална среда (което включа заплахи за здравето и психиката от външни фактори - семейството, улицата и др.). От какво едно малко детенце може да заболее от рак? Изслючваме номер 2, защото детето е малко, остава 1 и 3. При 3 е възможно да имаме лоша среда за развитие на детето, скандали при родителите, лоши прародители, тютюнопушене около детето и пр. неща, които да влияят индиректно или директно върху детето и то несъзнателно да бъде увредено. Ето тук как отново мислите, този път на родителите ще влияят върху здравето на детето. Обаче, предполагам, че има и добри семейства, които са имали това нещастие детенцето им да се разболее от тази болест. Тогава, по моему, остава само кармичното решение. Иначе защо се разболяват и децата от рак? Май и науката не знае.
« Последна редакция: Октомври 27, 2006, 17:47:43 pm от Дъвиан »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Половината болести могат да се излекуват с... вода!!!
« Отговор #107 -: Октомври 27, 2006, 18:36:30 pm »
Не забравяйте и лоша външна околна среда  :P Щото като те облъчи  солидно ниво радиация си заминаваш за един ден .....

Неактивен rPaguHaP

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 177
Re: Половината болести могат да се излекуват с... вода!!!
« Отговор #108 -: Октомври 27, 2006, 21:21:36 pm »
Моля да се придържаме към темата. Само ще вмъкна, че съм чел че рака не е болест, а следствие от нарушена функция на някой от органите (не помня точно кой). Всеки човек създава ракови клетки, но и създава такива, които се ги убиват, но при нарушения огганизма спира създаването на клетките, които убиват раковите клетки и тогава се казва, че човек е болен от рак, което е погрешно. Не трябва да се обриш с клетките, а трябва да се възстанови нормалната функциа на органа, който създава тези клетки, които убиват раковите. Има си специялни диети (до колкото знам), при който 1,5 - 2 години след спазването им започва нормално създаване на клетките, които убиват раковите клетки. Има специални билки и съставки от храни (например семките на гроздето, сок от цвекло), които помагат, но трябва време. Развиването на болеста е от доста повече време, отколкото нейното лекуване, така че не напразно има профилактични прегледи. Ако има тема за рак-а, там трябва да се дискутира проблема...
"Всеки от нас е една градина, а градинарят в нея е нашата воля" Уилям Шекспир

Дъвиан

  • Гост
Re: Половината болести могат да се излекуват с... вода!!!
« Отговор #109 -: Октомври 27, 2006, 21:33:20 pm »
Абе, Градинарю, да не би разговорите за озонатори и йонизатори да имат връзка с централната тема, която се съдържа в постовете от първата страница и конкретно в първия пост? Не ми отговаряй, за да не стане спам. Пък и защо рака да не е болест, след като можем да определим дефиниция за думичката болест като всяко отклонение от нормолното функциониране на тялото.
« Последна редакция: Октомври 27, 2006, 21:40:43 pm от Дъвиан »

Неактивен rPaguHaP

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 177
Re: Половината болести могат да се излекуват с... вода!!!
« Отговор #110 -: Октомври 28, 2006, 12:26:09 pm »
Рака не е болест - раковите глетки си ги има. Болест е това, че не се създават другите келтки - тези които убиват раковите. Затова не е правилно да се казва, че човек е болен от рак - той е болен от друго.
"и тогава се казва, че човек е болен от рак, което е погрешно." - не пиша, че не е болен, а е погрешно да се казва, че е болен от рак. Нищо не е 100 % сигурно, но така съм чел - коже и да е конспирация... знам ли...
"Всеки от нас е една градина, а градинарят в нея е нашата воля" Уилям Шекспир

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re: Половината болести могат да се излекуват с... вода!!!
« Отговор #111 -: Ноември 03, 2006, 17:52:57 pm »
Рака не е болест - раковите глетки си ги има. Болест е това, че не се създават другите келтки - тези които убиват раковите. Затова не е правилно да се казва, че човек е болен от рак - той е болен от друго.
"и тогава се казва, че човек е болен от рак, което е погрешно." - не пиша, че не е болен, а е погрешно да се казва, че е болен от рак. Нищо не е 100 % сигурно, но така съм чел - коже и да е конспирация... знам ли...
и аз мисля така повлиян от китаиските медитации и т.н.тялото си е една съвършенна машинка която се лекува сама от всички болести но все пак трябва да и се даде възможност за това,не да гълташ флуор,химии разни с храната,  и всякви замърсявания с въздуха на всяко едно вдишване и после що идвали болестите и що стареели хората и т.н.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Половината болести могат да се излекуват с... вода!!!
« Отговор #112 -: Ноември 15, 2006, 16:48:14 pm »
Айде да сложа и едно материалче за  кислорода във връзка с комбинацията му с вода  ;) Искам да ви кажа че не съм провеждал изследвания по въпроса и немога да гарантирам достоверността на материала, нито имам личен опит. По-скоро за обща култра ми се стори интересно.

Кислородотерапията е едно от най-модните направления в медицината и козметиката и любимо удоволствие на хората, водещи здравословен начин на живот, разказва Zdrave.bg
14.11.2006
Нуждата на всяка клетка в човешкия организъм от кислород е постулат. Екологичните проблеми, неправилното хранене и пушенето обаче са главните пречки тялото да не получава необходимото му количеството кислород, за да функционира пълноценно.

Този недостиг води до нарушения в обменните процеси, преждевременно стареене, риск от сърдечно-съдови и други заболявания.

Кой би предположил, че кислородотерапията ще се окаже едно от най-модните направления в медицината и козметиката и любимо удоволствие на хората, водещи здравословен начин на живот.

Кислороден бар

Това е заведение, в което може да се диша... кислород. Първият кислороден бар е открит в Лас Вегас през 2001 г. В някои от тези места безцветният газ се ароматизира, като така се комбинират кислородотерапия и ароматерапия.

Зареждането с бодрост и яснотата на мисленето след посещението на подобни заведения са гарантирани, твърдят собствениците им.

Специален "генератор на кислород" пропуска въздух, като концентрира чистия кислород и го подава на посетителя през специално устройство, представляващо нещо средно между сламка и шланг на противогаз. Специалистите в тази област препоръчват 10-15 минути дихателна кислородотерапия всеки ден.

Тази процедура няма противопоказания, но при злоупотреба може да се получи кислородно натравяне. Пренасищането предизвиква умора, тежест в цялото тяло, отпадналост и сънливост.

Кислороден коктейл

Много кислородни барове предлагат не само да се вдишва, но и да се опита чистият кислород. Кислородните коктейли се появиха в Русия още през 60-70 години на XX век, но бързо изчезнаха, оставайки само част от процедурните комплекси в санаториумите.

Кислородният коктейл е полезен за нервната система, той подобрява съня и активно се бори със синдрома на хроничната умора. Той се отразява доста добре на хората със заболявания на стомашно-чревния тракт, както и на тези, които слабеят.

Според лекарите през храносмилателната система в кръвта и тъканите попада 10 пъти повече кислород, отколкото при дишането.

Кислородният коктейл представлява плътна пяна на основата на яйчен белтък или друга пенообразуваща субстанция.

Той помага да се нормализира микрофлората на червата, подобрява извеждането на токсините и обмяната на веществата, намалява чувството за глад и активизира изгарянето на мазнините.

Популярно е също кислородното гладуване,

при което всеки ден вместо храна трябва да се приемат 5 порции кислороден коктейл. Някои диетолози смятат, че тази диета в продължение на два дни е напълно достатъчна за пълното прочистване на червата и за обновяване на микрофлората, като по своята ефективност тя се равнява на едноседмично гладуване.

Кислородният коктейл е на практика безвреден. Той може да се приема еднакво успешно от бременни, деца и възрастни хора. Понякога в него се прибавят някои допълнителни вещества, за да се стимулира в по-висока степен например имунната система.

Много спортисти са особени привърженици на това "питие", тъй като по време на тренировки възниква т.н. кислороден глад (хипоксия), а кислородният коктейл може да спомогне за ефективността на тренировките и за премахване на умората.

Кислородна козметика

Според някои дерматологични изследвания през последните години съдържанието на кислород в клетките на кожата силно намалява с възрастта. Като следствие се забавят обменните процеси на клетъчно ниво, намалява се жизнената активност на клетките, като съответно те слабеят и стареят.

За решаването на този проблем е създадена кислородната козметика. Дълго време специалистите не успяваха да намерят начин за пренасяне на молекулите на кислорода до дълбоките слоеве кожа. Днес за тази цел се използват инертни въглеродни съединения с висока способност да "разтварят" газа.

Активните молекули на кислорода не само обогатяват клетките на кожата, но и спомагат за по-доброто усвояване на активните вещества, влизащи в състава на всяка козметика.

Козметичните средства с кислород способстват за повишаване на енергийния обмен в клетките, активизират тяхното делене, а следователно и регенерацията на кожната обвивка.

Привържениците на този тип козметика твърдят, че при редовно приложение се активира производството на колаген и еластан, вещества, които имат пряко отношение към младостта на кожата, ускореното зарастване на рани, борбата с възпалителните процеси и алергичните кожни реакции.


Zdrave.bg

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Половината болести могат да се излекуват с... вода!!!
« Отговор #113 -: Ноември 17, 2006, 01:19:38 am »
Доста заинтригуваща информация. Първата ми мисъл в апаратите, от които дишат може да има нещо което да ти действа гадно без да се усетиш. Но идеята за коктейлите много ми допада. Дали в България има такова нещо, би било добре? Сега ми идва на акъла, че ще е доста печеливш бизнес, ако някой отвори такова заведение.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Половината болести могат да се излекуват с... вода!!!
« Отговор #114 -: Ноември 18, 2006, 00:30:41 am »
Хе-хе....

Мога ли само да отбележа, че така критикуваната озонова машинарийка която предложих няколко страници по-назад прави точно това - едно-атомния кислород прочиства отровите, а двуатомния насища (в каквото си си топнал маркучето) с кислород. Аз лично имам приятелка която продава Алое-вера наситено с кислород и ... направено с озонатор като моя!
« Последна редакция: Ноември 18, 2006, 00:40:41 am от Tina »

georgi_nz

  • Гост
Re: Половината болести могат да се излекуват с... вода!!!
« Отговор #115 -: Ноември 30, 2006, 10:36:53 am »



Според мен е добре да завъртим и приказка по темата за озонатор от тип "направи си сам". Понеже ако има тук електрончици, може да помислим и да излезем е някакъв работещ вариант на озонатор. Мисля че 30-тина лева за материали могат да стигнат.
От снимката на отворената машинка на Тина се виждат високоволтовия траф , излизащия от него кабел(червен) и отиващ на тръбата  където става озонирането (цилиндъра, разрядника). А зад черния правоъгълник се намира компресорчето дето засмуква въздух от стаята , прекарва го през тръбата с ел. разряда и го кара да бълбука в чашата. Такова компресорче е предполагам от тези аквариумните от 6 лева. А високото напрежение е написано на платката колко е - 10 киловолта. Не чак толкова високо, в предвид че във всеки монитор и телевизор се ползва 25 киловолта. А като гледам изработката , не са наблегнали много на качеството, щом с миши опашки са закрепяли някой елементи и са ползвали кутия предназначена за друго устройство(понеже има в нея неизползвани части - двете гнезда в страни).... явно са преследвали ниска цена. Да бяха вързвали с канап за по евтино.:D
Но най важно е че Тина е доволна от работата на озонатора. ( То моето е търсене на кусури на производителя).
« Последна редакция: Ноември 30, 2006, 10:53:51 am от georgi_nz »

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Половината болести могат да се излекуват с... вода!!!
« Отговор #116 -: Ноември 30, 2006, 10:55:46 am »
Цитат
( То моето е търсене ка кусури на производителя).


Всичко е направено в PRC (Китай!).  ;)

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Половината болести могат да се излекуват с... вода!!!
« Отговор #117 -: Ноември 30, 2006, 12:17:43 pm »
Георги, имаш брилянтна инженерна мисъл - поздрави  ;) ;) :) !!!  :-\ :-*
musica universalis

Неактивен miamotobg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 175
  • Шинмен Миамото Мусаши
Re: Половината болести могат да се излекуват с... вода!!!
« Отговор #118 -: Ноември 30, 2006, 12:23:58 pm »
Между другото във Варна има едно магазинче, което се намира на ул."Гев Колев" до пресечката му с бул"Чаталджа", в което продават разни магнитни наколенки, пояси и т. н., но там има подобни озонатори. Струваха 198 лв. Всички стоки са руски. Дано да съм бил полезен.
1. Не носи злоба в себе си. 2. Прави разлика между печалбата и загубата във всекидневието. 3.Развива

georgi_nz

  • Гост
Re: Половината болести могат да се излекуват с... вода!!!
« Отговор #119 -: Ноември 30, 2006, 12:44:14 pm »
Георги, имаш брилянтна инженерна мисъл - поздрави  ;) ;) :) !!!  :-\ :-*
Благодаря за комплимента. :-\
Мисълта ми беше, че с подръчни средства и такива намиращи се за жълти стотинки по магазините "Млад техник" или "Направи си сам" може да се сглоби такова нещо от доста хора. По моему на трима - един, може да се справи и  с необходимите инструкции да го подкара. Не ще висше образование нито диплом.
И понеже аз си падам по безплатните неща и по тези дето можем сами да си направим ( по почина на ИнжИнера Генади Атанасов от Ботевград), а не да се дават луди пари за нещо превърнато в монопол. Само защото хората са забравили и са станали неспособни сами да се обучават един от друг на  важни за ежедневието рутини дейности . Включително и  да си сменят фесунгата на полюлея биха предпочели някой "техник" да го направи защото им се струва много сложно.
« Последна редакция: Ноември 30, 2006, 12:53:20 pm от georgi_nz »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27