Автор Тема: Половината болести могат да се излекуват с... вода!!!  (Прочетена 154170 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

ибрахимагай

  • Гост
Re: Половината болести могат да се излекуват с... вода!!!
« Отговор #135 -: Февруари 16, 2007, 00:01:12 am »
няма да е лошо да продължим темата за лечебните свойства на кислородната вода при вътрешен прием...ще споделя, че от няколко дни пия по 10 капки в чаша вода сутрин на гладно, ужким като антигрипна профилактика и се чувствам леко странно: грип естествено нямам все още, но освен това ума ми не е ленив като до оня ден, имам като че ли повече енергия, а в същото време усещам прилив на спокойствие и по-добра концентрация...в първите 15-на минути след приема усещам леко замайване...вероятно е от кислорода в кръвта ... ще помоля, който е с повечко опит в това отношение да сподели впечатленията си ;) на 36 съм ако това е от някаквозначение

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 543
Шанкх Пракшалана е индийското наименование на процедура за прочистване с вода, популярна сред йогите.
В Йога има различни процедури за пречистване с вода, наречени с общото име Басти-Крия. Шанкх Пракшалана, превеждана като Дарът на раковината, е една от тях. Накратко казано – състои се в изпиване на голямо количество солена вода, за предпочитане сутрин. А сега – процедурата с подробни обяснения :

- потърсете си чиста вода, или дестилирайте в домашни условия. От минералните води са подходящи слабо-минерализирани, за деца, природни чисти, без добавен флуор например. Ако досега обаче не сте обръщали внимание на това каква вода пиете, то просто си направете преварена вода – така или иначе тя ще трябва да се пие топла.

- в топлата, но не гореща вода (най-добре с поносимо, приятно висока температура) добавете сол – за предпочитане природна, морска, нейодирана – в концентрация мъничко по-висока от тази на телесните течности. Приблизителното съотношение е 1 чаена лъжичка – 5-6 гр на 1 литър вода. Тази концентрация е много важна, защото на нея се дължи пречистващия ефект на процедурата - т.нар. обратна осмоза. Ако водата не е солена, няма да премине през храносмилателния тракт, а ще се всмуче от него, отделяйки се през бъбреците и пикочната система – което никак не е желателно, и може да бъде опасно. Солената вода, в концентрация по-висока от тази на плазмата (телесните течности), обратно – не се всмуква от червата, а изсмуква от тях токсините, казано накратко. И все пак внимавайте с тази концентрация и не прекалявайте на свой ред със солта.

- процедурата се извършва за предпочитане сутрин, когато стомахът си е починал. Два-три дни преди нея може да приемате само растителна, лека храна, което ще спомогне за изчистването. Изпивате няколко чаши приятно загрята и подсолена вода, като след това правите серия от прости упражнения (дадени с обяснения по-долу), които способстват за „слизането”на водата надолу през храносмилателния тракт. Обикновено скоро след това се чувства призив за ходене до тоалетната. Всичко това се повтаря няколко пъти, докато от вас не започне да излиза чиста вода. Хубаво е да си предвидите поне 2-3 часа свободни, защото продължителността при всеки е индивидуална. В случай, че призивът за ходене до тоалетната закъснее (при мен не се е случвало, но нека се има предвид), трябва да си направите обикновена клизма, служеща за „отпушване”.

- след като свършите с процедурата, не трябва да стоите гладни повече от час. Подходящо захранване – най-добре около 30 минути след края, е с купичка сварен чист ориз – без сол и подправки. Не пийте вода преди захранването. Може след захранването с ориз да продължите с билков чай и сокове – от моркови, ябълки, цвекло. Не приемайте дрождеви храни, млечни продукти и кисели плодове поне 48 часа по-късно. Ще видите, че вкусът ви към храната може да се е променил – и да не ви се ядат „боклуци” и „глезотийки”.

- противопоказанията са хронични и остри заболявания на храносмилателния тракт: язва на стомаха, колит, гастрит, холецистит, панкреатит, апендицит, хемороиди, хипертония, висока температура, бъбречна недостатъчност, туберкулоза. Процедурата не е подходяща и за хора с висока степен на затлъстяване, и за тези над 60 годишна възраст.




1 упражнение: Стъпалата на около 30 см едно от друго, ръцете хванати горе над главата – тръскане на пети; след това наклони наляво и надясно, без да се извърта горната част на тялото. Прави се по 4 пъти във всяка посока, паузи и задържания. При това упражнение водата прониква от стомаха в дванайсетопръстника.
2 упражнение: тук водата навлиза вече в тънките черва. Изходното положение е същото. Дясната ръка е изпъната право напред, хоризонтално, а пръстите на лявата ръка, свита в лакътя, докосват дясното рамо. Прави се завъртане на дясно, като се стремите дясната ръка да иде възможно повече назад, като погледът е насочен към дясното рамо. Завъртате в изходно положение, и правите същото но с лявата ръка и завъртане наляво, без задържане в нито една от позициите. Прави се по 4 пъти във всяка посока, без паузи и задържания.
3 упражнение: Водата продължава да навлиза в тънките черва и започва да преминава към дебелото черво. Поза Кобра – лежите по корем, дланите на ръцете и пръстите на краката докосват пода, като се стремите бедрата да не го допират. Важно е стъпалата да са раздалечени на около 30 см, а не събрани. Изправяте и завъртате надясно главата и тялото, колкото можете, докато не видите противоположната си пета - лявата, после обратно. Прави се по 4 пъти във всяка посока, без паузи и задържания.
4 упражнение: Сядате с крака сгънати в коленете, с длани върху коленете, стъпалата са на ширината на раменете. Завъртате тялото и главата наляво, като лявото коляно слиза към пода, можете и да го притиснете с ръка.Прави се и обратно – завъртане надясно, като дясното коляно слиза на земята. Прави се по 4 пъти във всяка посока, без паузи и задържания. По този начин се масажира коремът.



                                                                                                                                                                                                  Автор:Светулка 
« Последна редакция: Май 17, 2007, 00:32:08 am от tan4e »
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Androctonus

  • Гост
Лесно, сигурно, изпитано и бързо лечение на трипер!

Инжектира се бисмут на заболелия, вследствие на което температурата му се качва до 40градуса и се подържа така за 3-4 дни.
При тези условия бактерията Neisseria gonorrheae няма шанс.

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
:o Мче ти тряа да си ного кораф да издържиш белтъчно 3-4 дни на 40 градуса (ако можеш да контролираш температурата)...
Риспект!  ;)  :P
...water can flow, and water can crash...

Androctonus

  • Гост
Защо да не е възможно ;) :)
След като има mind control и чипове в човешките мозъци, да се издържи 3 дни на 40 градуса сигурно е детска игра.

Това е реално лечение, прилагало се е. По слухове и Джакомо Казанова така се е лекувал :)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
А-ааа, Джакомо Казанова си е сериозен източник, на когото може да се вярва!   ;D
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Ахахахахаха  :P Той и дъщеря си е забременил, ма означава ли туй, че всеки трябва да го прави?  ;D
И в тоя смисъл- той и сифилиса доста странно си го е лекувал (за съжаление мемоарите ги четох доста отдавна и нямам спомен), но пък за разслаблението е доста находчива и полезна рецептата му- почивка и много вода! :)
...water can flow, and water can crash...

Androctonus

  • Гост
А-ааа, Джакомо Казанова си е сериозен източник, на когото може да се вярва!   ;D
Той не е източника.

Все пак оспорваш ли, че Neisseria gonorrheae умира при 40 градуса или не?

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Просто се пошегувах.
Не оспорвам нищо, защото не съм компетентен, но ... три дена на 40 град. телесна температура едва ли е най-приятното състояние. Преди доста години имах такова преживяване, в продължение на 10 ч. поддържах непрекъснато такава температура и мога да кажа, че в един момент изобщо не знаех на кой свят съм, след това пък не знаех кой съм и накрая-нямаше нищо, мен ме нямаше, светът около мен също го нямаше, никакви звуци, една тотална пустош, даже и мисли нямаше.
 Да, Neisseria gonorrheae наистина няма шанс при такъв тормоз, просто защото тялото ще даде фира още на втория ден.
Не мисли като човек!-Крион

Androctonus

  • Гост
Може да си струва хаха :)

Неактивен Vanesa_

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Тези дни, мой приятел ми сподели доста ценна книжка на Петър Димков, в която попаднах на пасаж, напълно противоречащ на досегашните ми вярвания (понеже не съм любител на водата :)), че приемането на обилно количество вода е полезно. Той дори пише, че е вредно. Ето и пасажа: 

Св. Августин благодари на Бога, че не му е вменил отговорността за неговите сънища. Несъзнаваното е

Неактивен XVisible

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
    • Тук трупам всичко преведено от мен и не само...
Странно наистина! На мен голямото количество вода ми действа много добре, а и на други хора на които съм го препоръчвал споделят същото.

Единствения отрицателен ефект, който неблюдавам върху себе си, е когато пия много вода наведнъж, вместо на малки порции.

За мен това  е разбираемо.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
   Преди много години ми се случи да изпия много вода на екс. 5 кофички от кисело мляко (облог ;) ). Не го препоръчвам на никого.... Зъбите се разтреперват, носа изстива, ставите омекват, мускулите стават непослушни, зрението се "залюлява". Тялото повърхностно е топло но усещаш халд, почти студ вътре в себе си. Много гадно състояние, напиването е нищо. Но и това завърши с повръщане.... :(
   Вода, вода, ама когато е в повече си е в повече...
   КОлкото по-бавно се пие и от шепите, все по-добре е. Вероятно има време да се преструктурира от човешкото енергийно поле около дланта. Така съм чувал.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Просто се пошегувах.
Не оспорвам нищо, защото не съм компетентен, но ... три дена на 40 град. телесна температура едва ли е най-приятното състояние. Преди доста години имах такова преживяване, в продължение на 10 ч. поддържах непрекъснато такава температура и мога да кажа, че в един момент изобщо не знаех на кой свят съм, след това пък не знаех кой съм и накрая-нямаше нищо, мен ме нямаше, светът около мен също го нямаше, никакви звуци, една тотална пустош, даже и мисли нямаше.
 Да, Neisseria gonorrheae наистина няма шанс при такъв тормоз, просто защото тялото ще даде фира още на втория ден.
Аз познавам хора- лекари, които така си лекуват децата( не от трипер ;D ) Никаква фира не са дали. Високата температура си има точно определено значение в оздравителния процес.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Vanesa_

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Странно наистина! На мен голямото количество вода ми действа много добре, а и на други хора на които съм го препоръчвал споделят същото.

Единствения отрицателен ефект, който неблюдавам върху себе си, е когато пия много вода наведнъж, вместо на малки порции.

За мен това  е разбираемо.


Въпроса е принципен: Дали поемането на големи количества вода е полезно, и дали наистина по този начин организма се пречиства от токсините?
Лично за мен си е вид насилие, по простата причина, че никак не обичам да пия вода. Рядко ожаднявам, и когато се насилвам, именно поради "неправилното" отношение, се чувствам изключително некомфортно.

Напоследък, следвайки съветите на Димков по необходимост, правя друго - пия гореща вода, сутрин на гладно, поемайки я на малки глътки. В резултат на това, забелязвам, че предпочитанията ми към по-леки храни се засилва, както и общото ми състояние се подобрява.

Ще опиша метода, ако някой се интересува.
Св. Августин благодари на Бога, че не му е вменил отговорността за неговите сънища. Несъзнаваното е

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27