Автор Тема: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори  (Прочетена 859359 пъти)

0 Потребители и 12 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #915 -: Януари 16, 2012, 16:13:22 pm »
la-ma-rin, ако трябваше да следваш Цветето на живота (аватара ми), как би направил пирамидата!?  ;D
« Последна редакция: Януари 16, 2012, 16:17:37 pm от sidewinder »

Неактивен la-ma-rin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #916 -: Януари 16, 2012, 17:17:02 pm »
Не разбирам в какъв смисъл да го следвам.
Бъди такъв за какъвто искаш да минеш!

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #917 -: Януари 16, 2012, 19:16:54 pm »
Не разбирам в какъв смисъл да го следвам.

Ако следваш модела, по който е направено. Колко кръга участват в изграждането на Семето на живота?



Сега построй пирамида, чиято основа да се впише в пресечните точки на ШЕСТЕ кръга. Шестоъгълна пирамида. Това е отговора. Тайната се крие в шестоъгълната пирамида, а не в читириъгълната.

Неактивен pleasure

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 63
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #918 -: Януари 17, 2012, 15:56:44 pm »
За много години на всички обитатели на темата!
Приблизително така изглежда като пропорции моята бъдеща шестстенна пирамида, която е в процес на реализация.



По неясни за мен причини, не ми се правеше класическа четиристенна.
Попаднах на сайта, цитиран в пост #5
http://forum.davidicke.com/showthread.php?t=62867
за съжаление линка не работи, но най-атрактивните снимки и инфо са поместени в поста, поне да добиете обща представа. Обърнете внимание на бялото петно, което се вижда в първата аураснимка на седемстенната пирамида. Според информацията в сайта, то е характерно при заснемането на живи! организми. Пресях още доста материали от други източници, потвърждаваше се извода, че шест, седем и осемстенните пирамиди са един вид по-високочестотни. Разбира се пропорциите имат значение, особено височината на пирамидата и ъгъла, който се образува при върха.
При радиестезично мерене все излизаше моята пирамида да е шестстенна, нямах обяснение защо. Тя е замислена като универсален хармонизатор, наскоро съобразих, че основата и е правилен шестоъгълник и оттам по асоциация се сетих за Цветето на живота, което е универсален хармонизатор... и веригата се затвори, та ми светна крушката ;D.
Не е лесно да се разбиват стереотипи, но пък е забавно :blum2:
Sidewinder, провокатор си ти, от класа ;)

La-ma-rin, поздравления, добра матрица, идеята ти с хартията за печене е трепач. И аз минах през картонените шаблончета, да добавя малко опит: в добре заредените книжарници има един картон хром-мат 270гр./кв.м., в складовете, които продават картони за печатниците го има навсякъде, лист с р-р 100/70см струва около 80ст. Повърхността му е съвсем гладка и непропусклива, правила съм матрици с него, става, но има нужда от допълнително външно укрепване, може да се кашира с микровелпапе. Моята я намазах външно с decopage medium, препарат за декупаж,  има го във всяка книжарница за художнически материали, стана доста твърда и устойчива, може би същия ефект може да се постигне с няколко слоя лепило С-200.

Дерзайте с многостенните пирамиди  ;)

« Последна редакция: Януари 17, 2012, 17:10:20 pm от pleasure »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #919 -: Януари 17, 2012, 22:30:00 pm »
pleasure, ако дадеш и пропорции на шестстенната пирамида, цена няма да имаш.  8)

Неактивен pleasure

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 63
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #920 -: Януари 17, 2012, 23:30:51 pm »
А, готови рецепти, а ;D

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #921 -: Януари 17, 2012, 23:35:13 pm »
А, готови рецепти, а ;D


Вкусните манджи стават от изпитани рецепти!  ;D
« Последна редакция: Януари 17, 2012, 23:53:21 pm от sidewinder »

Неактивен pleasure

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 63
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #922 -: Януари 17, 2012, 23:58:22 pm »
Предизвикателството си го бива, да оставим хората да творят, така се раждат гениални идеи, рецептите ги минахме в началото на темата :drinks:

Неактивен zaba

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #923 -: Януари 27, 2012, 15:14:22 pm »
Имам един въпрос относно оргонитите - аз съм направил няколко кексчета и на всички махалото се върти обратно на часовниковата стрелка. Моя позната, обаче, си поръча медальонче от сайта на Буборяна и при него махалото започна да се върти ПО посока на часовниковата стрелка (нямаше значение дали аз или познатата държим махалото). Тя пък даже каза, че се чувства зле от него, не знам дали е било субективно усещане или реално.

Та, реших да пробвам да го изчистя под течаща вода за 3 часа и - що да видиш :) - махалото обърна посоката си над този оргонит, познатата вече си го носи и се чувства добре с него, водата си замръзва както трябва с медальончето под нея и т.н.

Въпросът ми е - има ли проблем, че е станало така, или просто (най-вероятно) в куриерската фирма са го държали в близост до всякакви DOR-боклуци (разбира се, не по тяхна вина) и оргонитът се е задръстил (той е доста малък по размери - точно като за медальон)?

Благодаря!!!

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #924 -: Януари 27, 2012, 16:23:00 pm »
Много поучителна случка! Много зависи как е направен оргонита. Ако не са спазени някои основни правила има вероятност той да акумулира повече DOR енергия, отколкото може да трансформира и така да се задръства. Ако покажеш снимка на медальончето мога да се опитам да преценя.

Посоката на въртене не е толкова важна, колкото това дали е положителна или отрицателна. Въртене обратно на часовниковата положителна посока ли е при теб?

Капацитета на малките по обем оргонити е ограничен и недостатъчен. За един дом например са достатъчни 2-3 оргонита с общо тегло 300гр.

П.П. Под климатика държа съд да се събира кондезиралата се вода. От време на време я изхвърлям. Но сега при студа замръзва бързо. Над климатика държа 500гр HHG. Леда целия беше с въздушни иглички. Нещо, което никога не е ставало преди. Ще дам снимка довечера.
« Последна редакция: Януари 28, 2012, 07:31:09 am от Mirotvorec »

Неактивен zaba

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #925 -: Януари 27, 2012, 16:45:59 pm »
Благодаря за отговора!


Ето това е оргонита , а тук е написано какво би трябвало да има в него - става въпрос за модел Р12, като към написаното е добавен черен турмалин по желание на клиента :)


Оргонитчето е със страна на ромба около 5 cm и е дебело някъде към 4-5 mm, и вероятно планинският кристал в него е натрошен, защото цял да се побере - трябва да е много мъничък. Иначе медальончето е доста красиво на външен вид, ама е добре и работа да върши :)


Относно махалото - и при мен, и при моята позната положителната посока е обратно на часовниковата стрелка.

П.П. Аз като правя "кексчета" спазвам указанията, дадени в превода на sindwinder (от подписа ти :) ). Не знам как ги прави Буборяна, но ако тя има възможност и желание, аз лично ще се радвам да разбера, а може би и други, които евентуално ще искат да си вземат оргонит от нея.

П.П.С. Теглото на медальончето е много малко, ще пробвам да го измеря точно, но на усещане е някъде около 50 гр. или дори по-малко
« Последна редакция: Януари 27, 2012, 16:52:20 pm от zaba »

Неактивен drakkar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 67
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #926 -: Януари 27, 2012, 19:47:58 pm »
... водата си замръзва както трябва с медальончето под нея и т.н.

Аз правих опит с един от моите оргонити като го сложих във фризера с купичка вода над него, водата си замръзна нормално, без да образува "връх". Това означава ли, че оргонита не работи ?!
Водата беше чешмяна, не дестилирана.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #927 -: Януари 27, 2012, 21:16:53 pm »
Добре функциониращият оргонит има хомогенна матрица. Повечето оргонити от онлайн магазините, правени за продажба с комерсиална цел, са само красиви и с ниска ефективност. Когато в матрицата има прекалено много "оголени" пространства - без метални стружки, енергията преминава без съпротивление и излиза непроменена.

Затова ви препоръчвам, колкото и да не ви харесват, правете ги с равномерно разпределена матрица.

Моите оргонити винаги правят конус и въздушни микротръбички в леда. Разликата е в степента при различните екземпляри.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #928 -: Януари 27, 2012, 21:21:35 pm »
Имам един въпрос относно оргонитите - аз съм направил няколко кексчета и на всички махалото се върти обратно на часовниковата стрелка. Моя позната, обаче, си поръча медальонче от сайта на Буборяна и при него махалото започна да се върти ПО посока на часовниковата стрелка (нямаше значение дали аз или познатата държим махалото). Тя пък даже каза, че се чувства зле от него, не знам дали е било субективно усещане или реално.

Та, реших да пробвам да го изчистя под течаща вода за 3 часа и - що да видиш :) - махалото обърна посоката си над този оргонит, познатата вече си го носи и се чувства добре с него, водата си замръзва както трябва с медальончето под нея и т.н.

Въпросът ми е - има ли проблем, че е станало така, или просто (най-вероятно) в куриерската фирма са го държали в близост до всякакви DOR-боклуци (разбира се, не по тяхна вина) и оргонитът се е задръстил (той е доста малък по размери - точно като за медальон)?

Благодаря!!!

П.П. Под климатика държа съд да се събира кондезиралата се вода. От време на време я изхвърлям. Но сега при студа замръзва бързо. Над климатика държа 500гр HHG. Леда целия беше с въздушни иглички. Нещо, което никога не е ставало преди. Ще дам снимка довечера.


Неактивен la-ma-rin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #929 -: Януари 28, 2012, 09:27:12 am »
Със леда ефекта е доста интересен. Това, което аз наблюдавах е как един и същ оргонит прави различен ефект при замръзване когато е на различно място. По празниците бях на гости и носех една HHG и там замръзна съвсем различно, после при мен си замръзваше пак по познатия начин.
По-интересното е че скоро си правих една по-голяма HHG, в която сложих активен въглен и се получи ефекта свръх-охлаждане на водата със съвсем обикновена чешмяна вода. Нещо, което аз виждам за първи път и беше мнооого интересно.  :)
Ето един клип с такъв ефект:

Също и при различни съставки наблюдавам леда да замръзва по-различен начин.
Всъщност с този пост исках да питам дали някой има обяснение защо водата замръзва така?
Бъди такъв за какъвто искаш да минеш!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27