Автор Тема: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори  (Прочетена 859278 пъти)

0 Потребители и 55 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #855 -: Декември 03, 2011, 10:38:18 am »
И да, ако някой, който практикува зареждането в долупосочения въпрос беше благоволил да отговори на

...малко въпроси по повод зареждането и използването на запер - в смисъл как точно да свържа запера със съхнещия оргонит.. това не го разбрах  :blush:

вместо да се слагат етикети наляво-надясно, а именно
...клакьори

форумът щеше да има наистина светъл облик. Без дори полъх за "зомбиране".  

Дано не съм прав, когато казвам, че има хора, които ги гони "дъртата параноя". Забележка: не визирам никого конкретно с горното си изказване. Просто споделям IMHO мнение.  :)

А ако има някой, който смята, че си правя купона тук, или пък се опитвам да "зомбирам" някого... Не.
...Честно - имам се за добър човек. Това е.

Има ли тук поне един, поне един човек, който се интересува от това, което пиша /разбира се, без да излизам от границите на темата  :)/ аз ще се старая да го правя. Когато пожелая, разбира се. Не съм длъжен на никого тук. При това - ще го правя напълно безвъзмездно. Напълно. Без да се интересувам от това дали някой го гони параноята или го е страх да спи сам в тъмното. Смятам, че хората го заслужават. IMHO.  :)

И за да не се извъртят нещата, че мога да "зомбирам" или да източа енергетиката на човека, който има желание да му отговори компетентно:

...дайте идея по какъв начин да изпробвам дали с оргонит няма да ми поникне нова  :) Разбира се не мога да ходя с оргонит на главата ...

В този случай ще предпочета да си замълча - нали ме "напляскахте за назидание"...  :rofl: :rofl: :rofl: Току виж някой се трогнал да посъветва човека с нещо свястно.

Айде със здраве!

п.с. sidewinder, да препоръчаш някой друг филм?  :) "Седморката на Блейк" нещо  :blush:



« Последна редакция: Декември 03, 2011, 12:12:44 pm от bofara »
6285174923344176257

Неактивен la-ma-rin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #856 -: Декември 03, 2011, 13:23:45 pm »
здравейте,

виждам, че пак се джавкате  :) но пък нали казват, че в спора се ражда истината тъй че може да е за добре

да ви споделя нещо, което наблюдавам от няколко дни
направих няколко различно ориентирани оргонити с различен размер и общото ми усещане е много добро, започна със сънищата ми, които станаха както беше написано някъде като че гледам филм на кино хехе толкова цветни и запомнящи се, изчистване на мислите и прочее облагородяване на средата

обаче онзи ден направих 3 оргонита наведнъж с еднаква насоченост с цел да ги раздам и да ги гифтна сред природата, но така стана, че са още при мен та ми прави впечатление някакво претоварване в мен, не лошо или свързано с болки, а като много силен ефект на нещо като леко опияняване

някой наблюдавал ли е такова нещо или просто при мен този ефект идва от другаде
другите ми оргонити си работят явно добре заедно на различни нива
да не би тези по някакъв начин да си пречат в излъчването

това ме навежда на мисълта може ли един оргонит с определена насоченост да намалява ефекта на друг или да го смущава по някакъв начин

искам и да ви питам няколко неща:
след като си пречистя кристалите, къде и как да ги съхранявам така че да не се "замърсят" отново информационно
и може би същата технология да използвам и за оргонити, които правя с цел да ги слагам из природата за да не ми влияят толкова силно

другото е за тези нано метали примерно алуминиев или меден оксид на прах може ли да се разбира за нано метал

а и по повод растения и оргонити, които обсъждахте по рано да споделя и моя експеримент с тревата, които още продължава - прави ми впечатление колко висока става тревата независимо от факта, че пясъка в който е засята е само 1,5-2см., в едната чинийка достига до почти 10см. височина, което е много за такава малка среда, помислете какви корени трябват за толкова високо растение

ей тука да ви споделя и друго намерих книги на Вилхелм Райх за сваляне, не знам доколко са достоверни, но кой знае:
http://www.wilhelmreichtrust.org/books.html

P.S.  :) между другото приемам поздравления за първата си HHG :)
Бъди такъв за какъвто искаш да минеш!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #857 -: Декември 03, 2011, 16:19:47 pm »
bofara,
не знам защо подскочи като ощипана госпожица от мнението ми.
Не е било нападателно. Просто изказах личната си гледна точка. Не съм визирал теб конкретно с първите чакри и пристрастеностите. Разбира се, ако сам си се разпознал, това е друг въпрос.
Може би е безмислено да се повтарям, но мнението ми не е "само букви".
Ако пуснеш някой, който не може да плува на дълбоко (с много енергия), може да се удави.
Ако пуснеш пиле, което още не може да лети, ще се пребие.
Ако накараш някое бебе, което още не може да ходи, да кара кънки на лед, и принудително го обуеш и го засилиш с всички сили на леда, няма да може да се справи със голямата скорост и ще забие брада в леда.
Това е като на колело, да сложиш двигател на ферари. Нито гуми има като хората, нито спирачки, нито окачване. Няма КОНТРОЛ. Няма и отговорност. Няма опитност.
(отделно от това, не съм сигурен, но е възможно да се отваряш към някои астрални същности, и да си уязвим към тях, без да можеш да се предпазваш)


От една страна повечето енергия може да лекува. От друга, кой може да прецени колко. Аз лично също не бих отказал повечко енергия. Дали ще е полезно, обаче, не се наемам да твърдя.
Ако си болен, може би е добре да ти се даде доза, която ще те излекува.
Но да не се превърне в хронично даване.
Навлизаме в един тънък момент от етиката, който дори не можем да преценим. Защото не виждаме цялата картина.

И всичко до тук е чисто хипотетично (поне за мен), защото аз (поне за сега) не ползвам оргонити, нито обикновени, нито от твоите по-специални. И не мога да гарантирам какъв им е ефекта.

Питаш, дали си полезен на някого тук. На мен лично ми харесват мненията ти. Нямам време а ги проучвам в дълбочина, по-специално книгите и линковете по тях. Иначе се смятам за достатъчно кадърен да разбирам от числа, редове, геометрии, и всякакви такива подобни.
Може би темата трябва да се раздели. Но при всички положения, мисля, че е хубаво и твоите мнения да ги има.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Lullu

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #858 -: Декември 04, 2011, 09:28:33 am »
La-ma-rin, ха поздравления!!!  8) Браво!

В каква форма я направи - пирамидална както искаше или някаква друга? Въобще.. снимки няма ли да покажеш?  ;)


Неактивен pleasure

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 63
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #859 -: Декември 05, 2011, 14:21:13 pm »
Изложението в "Земята и хората" наближава.

http://earthandman.org/mineralshow/pokana.html

Неактивен Lullu

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #860 -: Декември 05, 2011, 15:04:52 pm »
Привет  :)

Споделям първите си опити с оргонитите.. медальончето е благодарение на вдъхновението от снимките на bullet от началото на темата. Поздрави bullet  :), много ми харесаха твоите идеи!

http://bgsharing.com/images/15691346544453939647.jpg
« Последна редакция: Декември 05, 2011, 16:17:10 pm от Lullu »

Неактивен pleasure

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 63
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #861 -: Декември 05, 2011, 21:27:50 pm »
Lullu, честито! Добър първи опит, с всеки следващ става по-лесно и по-забавно :dance:

la-ma-rin, поздравления за HHG! И на мен пирамидите са ми тръпка, но не им е дошъл момента още, предизвикателство са си, особено ръбовете. Как си чистиш кристалите? Кристалите след изчистване могат да се заключват с намерение. И преди оргонитите доста съм работила с кристали, в обкръжението ми има хора, които професионално работят с тях - всички сме на мнение, че е напълно достатъчно. Често забравяме силата на намерението. Можеш да опиташ същия начин и за оргонитите, нямам подобни наблюдения, вече им изгубих бройката колко имам в къщи, дори на дъщеря ми в играчките се намират няколко. Експеримента ми с кълнове беше в памук, не в почва, резултата беше толкова очевиден, че не се задълбочих много в изследването му ;) 
Благодаря ти за книгите, при първа възможност ще ги прегледам.

Неактивен la-ma-rin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #862 -: Декември 06, 2011, 13:44:31 pm »
pleasure благодаря  :hi:
Пречиствам кристалите с разтворена сол във вода, първо ги слагах само в сол, но прочетох тук, че е по-добре с разтворена сол.
Наистина с пирамидите и на мен това ми се искаше да има идеални ръбове т.е. да е хубаво оформена пирамида, аз сега използвах една квадратна фуния, пак се получава пирамида, но е със заоблени ръбове и няма правилен връх.
Продължавам да търся хубава форма, някой ако знае такава моля да сподели.  :)
А иначе реших да направя една кутия облепена с няколко пласта алуминиево фолио и да я използвам като изолатор и за кристалите и за оргонитите.
А пък си и мислех какво ще се получи, ако я направя тази кутия като оргонен акумулатор пласт фолио пласт смола и след това да ги държа вътре.
И дали ако стане добре функциониращ акумулатор може ли да се ползва за зареждане на съхнещи оргонити?
« Последна редакция: Декември 06, 2011, 18:52:52 pm от Mirotvorec »
Бъди такъв за какъвто искаш да минеш!

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #863 -: Декември 06, 2011, 13:54:45 pm »
продължавам да търся хубава форма, някой ако знае такава моля да сподели  :)

Направи си сам разкройка от няколко редуващи се слоя дебел картон + Al фолио, които впоследствие да съединиш с лепило или нещо др. Така можеш да си направиш почти всякаква форма вкл. различни платонови тела., в която да изливаш епокс. смола,  

Пример: Редуващи се слоеве картон+алуминиево фолио. Най-вътрешния естествено да е Al, най-външния може и някакъв полимер /или да намажеш картона с восък, например/, ако практикуваш формата, в която застива оргонита да е в съд с вода.

...наистина с пирамидите и на мен това ми се искаше да има идеални ръбове т.е. да е хубаво оформена пирамида...

Ако решиш можеш да си направиш следната конструкция:



Енергетиката се усилва доста.  :)

а пък си и мислех какво ще се получи ако я направя тази кутия като оргонен акумулатор пласт фолио пласт смола и след това да ги държа вътре
и дали ако стане добре функциониращ акумулатор може ли да се ползва за зареждане на съхнещи оргонити

:good: Ако я направиш с повече редуващи се слоеве ще получаваш много силни оргонити, IMHO.

Съвет: в строителните магазини има различни изолационни материали, които се състоят от пласт Al+полимер. Така можеш да си направиш цяла стая, има хора, които не правят помещения, а си правят нещо като голям калъф от няколко слоя такава изолация на принципа на камерата на Райх и престоявайки там за известно време се енергизират много. - тук нещо подобно.


« Последна редакция: Декември 06, 2011, 14:53:24 pm от bofara »
6285174923344176257

Неактивен pleasure

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 63
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #864 -: Декември 06, 2011, 17:50:59 pm »
la-ma-rin, ако не държиш на размер и пропорции има качествени калъпи за свещи, с перфектни ръбове и връх, има и с пропорциите на Хеопсовата. Гледам, че из сайтовете масово леят в такива. Снимката е от български сайт, не съм запазила линк, но можеш да потърсиш сам.



ето идея за додекаедър от канадски сайт май беше, линка не ми работи вече



а този сръчко със звездните тетраедри  :good:



Препоръката ми е да потърсиш първо нещо готово, което те устойва, ако не намериш, тогава пробвай сам. Минавам за средносръчна, вариантите на ръка са предизвикателство, и най-малкия дефект при ръбовете ще се отпечатва, вътре трябва да е перфектна, събирането на върха, всичко... както прецениш. На мен ми трябва точно определен калъп и още  ???
Из форумите за моделизъм има интересни идеи като технологии за изработка - фибростъкло, моделажни силикони и каучуци, но са приложими в определени случаи.

Това със солта се е наложило преди време, в много от книгите за кристали го пише, но сега има повече възможности за тестване и експертите, с които общувам горещо препоръчват кристалите да НЕ се чистят със сол, каквато и да е, от солта страдат. По-добре на течаща вода, или заровени в почва за известно време и след изравянето отново на течаща вода. Моите ги чистя с намерение, след което ги заключвам с намерение, до момента на използването им.
« Последна редакция: Декември 06, 2011, 18:01:00 pm от pleasure »

Неактивен la-ma-rin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #865 -: Декември 06, 2011, 19:08:08 pm »
pleasure Благодаря пак. :hi:

Преди време се опитвах да търся в БГ сайтове но без успех.
Сега благодарение на опцията на гугъл да търси изображения е доста по-лесно.  :)
Значи със солта казваш страдат... ще ги пречиствам само на вода и слънце тогава, за съжаление нямам къде да ги заровя.
Казваш и силикон за калъпи точно днес намерих един БГ сайт за такива неща ето го и него:
http://shop.arista-bg.com/catalog/product_info.php?products_id=53851

Само се чудех дали после силикона ще издържа на висока температура.
Ще се търси :) благодаря пак.
Бъди такъв за какъвто искаш да минеш!

Неактивен Lullu

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #866 -: Декември 07, 2011, 12:29:17 pm »
Pleasure, идеята ти за калъпите за свещи е чудесна! А онзи наистина сръчко със звездните тетраедри... това чудо едва ли е направено наведнъж, нали? Може би е правено поетапно.. иначе не мога да си представя как би могло да се получи!

Днес попаднах на ей този сайт - може на някой да му хареса нещо като идея :)  http://www.hootenization.com/hooten_page_one_replay.html

« Последна редакция: Декември 07, 2011, 12:33:35 pm от Lullu »

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #867 -: Декември 07, 2011, 18:00:43 pm »
Проходилка в "бизнеса"... http://orgonitebg.com/  :rofl:

Живи и здрави, като /АКО?/ пуснат по-голям избор ще е по-интересно.  :)

 
« Последна редакция: Декември 07, 2011, 18:02:27 pm от bofara »
6285174923344176257

Неактивен буборяна

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #868 -: Декември 07, 2011, 20:43:58 pm »
Здравейте, мили хора.  :hi:
И аз от известно време си правя оргонит вкъщи, превърнах си едната стая в ателиенце и по земята има капчици смола, които не се махат. Споделям мнението, че след всяко следващо изработено парче, става по-интересно:)
Виждам, че някой е споменал сайта ми, което може само да ме радва:) Сайта го създадох с цел да се упражнявам за един курс, но ако има реален интерес от хора в България, ще съм много радостна да го разрастна. Нямам впечатление да има много хора заинтересовани, или по-скоро "в час" с тая тематика...но всичко с времето си:)
та така. Напоследък съм се заобиколила с много оргонит, включително и една пирамида, която изработихме скоро. Майка ми ми беше на гости и докато й ги показвах и й обяснявах, тя подхвърли "добре, а възможно ли е да се пренасити човек на такава енергия?". Аз никога не съм се замисляла, но тия дни се изпоболяхме вкъщи и се замислих... споделете мнение... ::)

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #869 -: Декември 07, 2011, 20:52:15 pm »
Всичко извън нормата или не в баланс е вредно. Аз също правих много оргонити, но в един момент (вече настъпи) спрях да правя за вкъщи. Интуитивно разбрах, че вече са достатъчно.

Най-интересното ми постижение е направата на оргонит с билки. Откакто го имаме на никой вкъщи не му се пие чай. Нещо, което е нетипично за хора, пиещи по 3-4 чая на ден.
« Последна редакция: Декември 07, 2011, 20:59:50 pm от sidewinder »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27