Автор Тема: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори  (Прочетена 857729 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #660 -: Октомври 21, 2011, 13:36:05 pm »
Защо смяташ, че по посока на часовниковата стрелка е правилното навиване? В природата няма нищо по часовниковата стрелка.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #661 -: Октомври 21, 2011, 13:37:49 pm »
Иначе батериите са зарядни и стояха в шкаф от месеци. Замерих ги с мултицета преди да ги поставя и на сутринта. Резултата го дадох в предишния пост.
Това, което си направил се нарича бобина, която създава магнитно поле. Ако мен ме питаш, батериите щяха да си намалят заряда и БЕЗ оргонита :) Опитай без оргонит и ще видиш :)


Съгласен съм с теб.

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #662 -: Октомври 21, 2011, 13:39:32 pm »
Защо смяташ, че по посока на часовниковата стрелка е правилното навиване? В природата няма нищо по часовниковата стрелка.

Да прав си за лявата спирала и природата. НЕ съм казвал, че е правилното навиване, а те помолих да пробваш така.  ;)
6285174923344176257

Неактивен drakkar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 67
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #663 -: Октомври 21, 2011, 13:41:46 pm »
Махалото се върти в положителната посока и то много бурно. Няма кроп бобина. Има дебел ЕТ кварцов монокристал и месингови стружки.

Иначе батериите са зарядни и стояха в шкаф от месеци. Замерих ги с мултицета преди да ги поставя и на сутринта. Резултата го дадох в предишния пост.

Според мен тук е отговора. Ако са стари се саморазреждат много бързо. Пробвай да ги заредиш и оставиш в шкафа за 1 нощ и да видим сутринта какво напрежение ще дават.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #664 -: Октомври 21, 2011, 13:43:44 pm »
Защо смяташ, че по посока на часовниковата стрелка е правилното навиване? В природата няма нищо по часовниковата стрелка.

Да прав си за лявата спирала и природата. НЕ съм казвал, че е правилното навиване, а те помолих да пробваш така.  ;)

Въпреки че смятам за доста относително "ляво", "дясно" намотаване на кабела. Зависи от посоката на наблюдение.

Неактивен diavolche

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 87
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #665 -: Октомври 21, 2011, 14:02:05 pm »
Защо смяташ, че по посока на часовниковата стрелка е правилното навиване? В природата няма нищо по часовниковата стрелка.
В природата се случват много неща по посока на часовниковата стрелка, например на някои видове охлюви черупките им като правило са завити в таи посока, също така има и изключения от правилото, т.е. черупки на "не-часовников вид" са навити като "часовников вид", индуктивното магнитното поле, тайфуните в южното полукълбо и т.н.

Въпреки че смятам за доста относително "ляво", "дясно" намотаване на кабела. Зависи от посоката на наблюдение.
:lol: Когато става въпрос за намотка като тази, която ти си направил, тя е или "по часовниковата" или "обратно на часовниковата", независимо дали я гледаш отгоре или отдолу, отпред, отзад или отстрани.  :lol:
« Последна редакция: Октомври 21, 2011, 14:09:52 pm от Mirotvorec »
Руска мъдрост: Колкото повече самоубийци - толкова по-малко самоубийци!

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #666 -: Октомври 21, 2011, 14:06:01 pm »
Защо смяташ, че по посока на часовниковата стрелка е правилното навиване? В природата няма нищо по часовниковата стрелка.

Да прав си за лявата спирала и природата. НЕ съм казвал, че е правилното навиване, а те помолих да пробваш така.  ;)

Въпреки че смятам за доста относително "ляво", "дясно" намотаване на кабела. Зависи от посоката на наблюдение.

Дано не прозвучи като заяждане, защото не е. Искам да направя едно предупреждение за тези, които тепърва ще правят оргонити. Ако навивате спирала, особено мьобиус много, много внимателно следете да спазите инструкциите - СТЪПКА по СТЪПКА, пунктуално - най-вече посоката на усукване , а после и на навиване върху кристала. Едножилен кабел е за препоръчване - защо - защото ако е многожилен не е лесно /IMO - поне за мен/ да се предвиди каква ще бъде посоката на въртене след окончателното навиване на бобината мьобиус. И е добре, преди да се залее с каквото и да било да се провери отново, когато е на кристала. Аз лично съм си приспособил едно зарядно за gsm с две щипки - крокодилчета - защипвам ги за двата края на жицата, които би трябвало да се запоят за жака впоследствие, кристалът е на мьобиуса и замервам /тук всеки си има методика как - най-популярната е с махало/ дали е правилно или не.
Един така бързал /напълно реален случай, повярвайте ми/ да си направи сукорпънч и от бързане сменил посоката /мисля на въртенето на бормашината  :lol:/ и като го направил - две нощи подред сънувал  ::) починали близки - при това осъзнано. Естествено се принудил да го унищожи. Но това са редки случаи.
Спазвайте инструкциите.
« Последна редакция: Октомври 21, 2011, 14:10:01 pm от bofara »
6285174923344176257

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #667 -: Октомври 21, 2011, 14:23:46 pm »
А като закачиш стенния часовник наопаки, тогава стрелките накъде ще се въртят? Естествено, че е относително, иска ли питане. Вентилатора, който се върти надясно и го заобиколиш отзад, накъде ще се върти?

Неактивен diavolche

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 87
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #668 -: Октомври 21, 2011, 14:58:55 pm »
 :lol: Хвани си връзката за ключове и погледни халката. Повечето са завъртяни по посока, обратна на часовниковата. Сега я обърни от другата страна. Каква е посоката? Отново същата.  :lol:
« Последна редакция: Октомври 21, 2011, 20:41:28 pm от Mirotvorec »
Руска мъдрост: Колкото повече самоубийци - толкова по-малко самоубийци!

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #669 -: Октомври 21, 2011, 15:03:06 pm »

Пак зависи кой край приемаш за начало и кой за край на витката. Безпредметно е да спорим повече. Относително е.
« Последна редакция: Октомври 21, 2011, 20:41:43 pm от Mirotvorec »

Неактивен diavolche

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 87
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #670 -: Октомври 21, 2011, 15:10:43 pm »
Така е, всичко зависи от вътрешното ни убеждение.
« Последна редакция: Октомври 21, 2011, 20:41:56 pm от Mirotvorec »
Руска мъдрост: Колкото повече самоубийци - толкова по-малко самоубийци!

Неактивен Dom

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #671 -: Октомври 21, 2011, 21:41:29 pm »
Няма да повярвате какво се случва! Тимо Райнвалд от Германия дето прави оргонити с природен гипс вместо епоксидна смола. Точно в тази тема попаднах на сайта му. Бях ви писала, че си поръчах конус и 5 сърчица. Изпрати ми ги, платих си ги. Следващата седмица пак получавам същото - писах му, че ще му ги върна, а той ми отговоря да ги запазя като гифт, подарък демек, случвало се от време на време. Една седмица след това - пак получавам същите конус и 5 сърчица!  :o Пиша му на мейла - Тимо, кв'о ста'а, брато?! За трети път получавам колетче, халюцинирам ли?  ::) А той ми отговаря "Не мога да си обясня това съвпадение, не е случайно това. Не ми ги пращай обратно, че конусът няма да оцелее още едно пътуване по пощата, запази ги и тях като гифт!  :unknown: Какво ще кажете на това?!  :o
« Последна редакция: Октомври 21, 2011, 21:45:11 pm от Dom »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #672 -: Октомври 21, 2011, 21:59:55 pm »
По отношение на пластерита и гипсовите изделия аз съм пас.
« Последна редакция: Октомври 21, 2011, 22:47:07 pm от Mirotvorec »

Неактивен Dom

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #673 -: Октомври 22, 2011, 21:09:05 pm »
Да де, това знам. Аз имах предвид странното съвпадение да направи два пъти една и съща грешка и да ми изпрати оргонита втори и трети път. Ще рече, имам голяма нужда от оргон.  :)
« Последна редакция: Октомври 23, 2011, 09:24:50 am от Mirotvorec »

Неактивен FoL

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 30
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #674 -: Октомври 22, 2011, 23:51:29 pm »
От няколко дена (от както си получих кристалите) се чудя какво ще стане ако сложа кроп коил от двете страни ? Един от долу и един от горе на оргонита ? И какво ще се случи ако вместо 4 кристала сложа повече ? Примерно 7 или 8 ?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27