Ефектът от държане на вода до оргонит е в намаляването на повърхностното напрежение на водата и по-доброто й проникване в клетките и хидратация. От това следва и по-добрата доставка на жизнено важните съставки. Други важни ефекти са: намаляване на токсичните вещества, убиване на микроорганизмите, балансиране на киселинността. Подобрява вкуса й.
Личи си, че не знаеш какво е това повърхностно напрежение.
И откъде я черпиш тази информация?
Повърхностното напрежение е чисто физически феномен. И касае само и единствено повърхността на въпросната течност. Ако хванеш течността и я излееш в друг съд, то новата повърхност ще има ново напрежение. ако пък я налееш в някое тясно шише, то повърхностно напрежение пак ще има само на повърхността. Т.е. влияе се от формата на съда и касае само самата повърхност. Не виждам оргонитите какво биха повлияли в случая. Това е еквивалентно да твърдиш, че оргонитите ще влияят на формата на водата, която заема в даден съд.
За киселинноста, не знам. Лесно се замерва. Бих направил един тест със един лакмус. Тая химическата хартийка, дето мери степента на киселинност. Ама нямам оргонити наоколо. Всъщност (голям зян, много съм зле с химията ... но все пак ... нека напънем каквото е останало от 3ките в средното преди 20години), водата май няма нищо киселинно в нея. Водата не е ли НЕУТРАЛНА!!?? Нали затова я ПИЯТ всички животински видове, че даже и растителните?
Ок, реших все пак да попитам гугъла.
Оказа се, че съм почти прав. Но не 100%.
Чистата вода е неутрална ... (то в химията все за чиста вода се е говорело, ама де да се сетя ...)
Но водите могат да има примеси! И именно примесите могат да са алкални или киселинни.
Алкално-киселинен баланс
Разпадането на молекулите на различни вещества в разтворите се нарича електролитна дисоциация. Част от молекулите на водата под въздействието на слабо електричество също се разпадат на йони, които се обозначават Н+ (свободни водородни йони) и ОН- (хидроксилна група). Когато съотношението на едните и другите е равно, се казва, че водата има неутрална реакция.
Неутралната вода има рН 7, а неутрална се нарича такава вода, в която въобще няма киселини и алкални съставки, или те са в еднакво съотношение. Във вода, съдържаща алкални съставки (в чийто състав се съдържат хидроксилни групи ОН), концентрацията на йони на водорода ще е по-малко и показателят рН ще започне да се повишава, а ако във водата има киселини (в чийто състав има Н), рН се понижава.
Скалата с показатели на рН е права линия със стойности от 0 до 14, където рН на неутралната вода се намира по средата. Наляво са киселите води, надясно – алкалните.
Много често показателят рН се бърка с понятията киселинност и алкалност на водата. Важно е да се прави разлика между тях. Главната разлика е, че рН е показател за интензивност, а не за количество. Тоест рН отразява степента на кисела или алкална среда, докато „киселинност” или „алкалност” характеризират количественото съдържание на съответни вещества във водата, които могат да неутрализират съответно киселите или алкалните компоненти. рН на водата е един от най-важните работни показатели за качеството на водата, определящи до голяма степен характера на химическите и биологични процеси, извършващи се във водата. В зависимост от стойностите на рН може да се промени скоростта на протичане на химическите реакции, степента на корозираща агресивност на водата, токсичността на замърсяващите я вещества и т.н.
Обикновено нивото на рН се намира в граници, при които не влияе пряко на потребителските качества на вода. Така например в речните води рН обикновено е в границите от 6,5 до 8,5, в атмосферните валежи – 4,6 – 6,1, в блатата – 5,5 – 6,0, в морската вода – 7,9 – 8,3. Успоредно с това е известно, че при ниско рН водата притежава висока корозионна активност, а при високи нива (рН 11) водата става като сапунена, има неприятна миризма и може да предизвика дразнене на очите и кожата. Именно затова за питейни и битови нужди водата трябва да има параметри от 6 до 9 рН. Оптималните стойности на рН варират в различните системи за пречистване на водата в съответствие с нейния състав, характера на минералите, използвани в системата за разпределение, а също така в зависимост от използваните методи за обработка на водата. Основните жизнени среди (кръв, лимфа, слюнка, междуклетъчна течност, ликвор и др.) имат слабо алкална реакция. При промяна в посока киселинност се променят биохимичните процеси, организмът „вкисва”. Това води до развитие на болести.
Значи излиза, че оргонита добавя към водата алкални замърсяващи примеси, които я алкализират, съдържащи ХИДРОКСИЛНИ ГРУПИ (ОН).
;D ;D
Това още малко и философски камък ще го изкарате. Слагате в една дамаджана вода, слагате отгоре на тапата един оргонит и накрая излиза бензин.

;D