Автор Тема: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори  (Прочетена 857816 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Orgonitka

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #690 -: Октомври 25, 2011, 13:15:49 pm »
Но като гледам страницата вече я няма...
Иначе избрахме от сайта http://orgonite.info/orgonite-vendors.html
за Европа имаше 2 сайта за поръчка,
United Kingdom:
Lifeforce Generators
WHALE Orgone
но първият ми се видя много комерсиален и поръчахме от втория - доволни сме - ефект определено има, но не обхваща цяла София, ако е масирано пръскането.

Неактивен Orgonitka

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #691 -: Октомври 25, 2011, 13:17:34 pm »
Класическият на Дон Крофт е като изпълнение.
http://orgonite.info/how-to-make-chembusters.html
Човекът ни писа, че е заредил кристалите преди поставянето им в тръбите.

Неактивен FoL

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 30
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #692 -: Октомври 25, 2011, 13:23:22 pm »
Питай сайдуиндър но или не ми е получил последното съобщение или има няква причина, но просто вече нямам търпение и направо ще питам тук. Понеже малко се разочаровах с кристалите ми от ибей: кварц"50 бройки" с общо тегло 31грама :Х :( И сяко с размер от 0,5 до 1,5-2см, и 4 цитрина :) които са доста красиви и са около 11-12см всеки (всички кристали са ДТ) та въпроса ми беше с толкова малки кварцове дали ще стане ? Чел съм и ръководството и цялата тема и още други източници и просто не помня да съм попадал на подобно нещо за това питам вас :)

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #693 -: Октомври 25, 2011, 13:58:05 pm »
Нали ти отговорих, че стават! Цитрина е заместител на кварца и можеш да го използваш.
« Последна редакция: Октомври 25, 2011, 19:48:49 pm от Mirotvorec »

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #694 -: Октомври 25, 2011, 14:10:27 pm »
Сайде, как ще коментираш проблемите на мрежата на глобул, дали чембъстара й влияе?
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #695 -: Октомври 25, 2011, 14:20:38 pm »
Сайде, как ще коментираш проблемите на мрежата на глобул, дали чембъстара й влияе?

Какво става? Не съм запознат. Въпросът е защо точно мрежата на глобул. Ако им влияеше от типа DoS (Denial of Service) щеше да повлия на всички и всичко.

Може би причината е това:
http://www.plovdiv-online.com/plovdiv/dolev-drupna-shaltera-na-stanciia-na-globul.html
« Последна редакция: Октомври 25, 2011, 14:29:45 pm от sidewinder »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #696 -: Октомври 25, 2011, 14:50:46 pm »
Изгледайте го много внимателно.

http://www.snotr.com/video/8143/How_do_water_droplets_freeze__and_why

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #697 -: Октомври 25, 2011, 15:10:33 pm »
Ефектът от държане на вода до оргонит е в намаляването на повърхностното напрежение на водата и по-доброто й проникване в клетките и хидратация. От това следва и по-добрата доставка на жизнено важните съставки. Други важни ефекти са: намаляване на токсичните вещества, убиване на микроорганизмите, балансиране на киселинността. Подобрява вкуса й.

Неактивен FoL

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 30
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #698 -: Октомври 25, 2011, 17:22:53 pm »
Питай сайдуиндър но или не ми е получил последното съобщение или има няква причина, но просто вече нямам търпение и направо ще питам тук. Понеже малко се разочаровах с кристалите ми от ибей: кварц"50 бройки" с общо тегло 31грама :Х :( И сяко с размер от 0,5 до 1,5-2см, и 4 цитрина :) които са доста красиви и са около 11-12см всеки (всички кристали са ДТ) та въпроса ми беше с толкова малки кварцове дали ще стане ? Чел съм и ръководството и цялата тема и още други източници и просто не помня да съм попадал на подобно нещо за това питам вас :)

Нали ти отговорих, че стават! Цитрина е заместител на кварца и можеш да го използваш.

Да де с цитрина ок ще си направя по голям, силен и специялен оргонит, но с тия малки кварцове кво да правя ? Мога ли да ги ползвам по някакъв начин ? Примерно да слагам по повече кристали или ?

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #699 -: Октомври 25, 2011, 21:08:13 pm »
Направи си малки оргонитчета(медалиони)с малките кристали.
« Последна редакция: Октомври 26, 2011, 08:46:42 am от Mirotvorec »
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #700 -: Октомври 25, 2011, 22:30:03 pm »
Медения оргонит. Алуминий, мед, месинг, ДТ кварцов кристал и останалото пчелен мед. Много силен ефект. Даже е по-силен от повечето ми ТВ от смола.


Много интересен парадокс. Бурканчето беше пълно почти до горе. Без да отнемам от меда, събра всичките железарии + кристала. Как стана тая работа, не знам?!
« Последна редакция: Октомври 25, 2011, 22:37:59 pm от sidewinder »

Неактивен FoL

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 30
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #701 -: Октомври 25, 2011, 23:26:06 pm »
Ооо и е големичко !! Перфектно ! Ето къде утре ще отидат големите цитрини !! :) Очаквайте снимки :П

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #702 -: Октомври 26, 2011, 05:36:59 am »
Ефектът от държане на вода до оргонит е в намаляването на повърхностното напрежение на водата и по-доброто й проникване в клетките и хидратация. От това следва и по-добрата доставка на жизнено важните съставки. Други важни ефекти са: намаляване на токсичните вещества, убиване на микроорганизмите, балансиране на киселинността. Подобрява вкуса й.
Личи си, че не знаеш какво е това повърхностно напрежение.
И откъде я черпиш тази информация?
Повърхностното напрежение е чисто физически феномен. И касае само и единствено повърхността на въпросната течност. Ако хванеш течността и я излееш в друг съд, то новата повърхност ще има ново напрежение. ако пък я налееш в някое тясно шише, то повърхностно напрежение пак ще има само на повърхността. Т.е. влияе се от формата на съда и касае само самата повърхност. Не виждам оргонитите какво биха повлияли в случая. Това е еквивалентно да твърдиш, че оргонитите ще влияят на формата на водата, която заема в даден съд.
За киселинноста, не знам. Лесно се замерва. Бих направил един тест със един лакмус. Тая химическата хартийка, дето мери степента на киселинност. Ама нямам оргонити наоколо. Всъщност (голям зян, много съм зле с химията ... но все пак ... нека напънем каквото е останало от 3ките в средното преди 20години), водата май няма нищо киселинно в нея. Водата не е ли НЕУТРАЛНА!!?? Нали затова я ПИЯТ всички животински видове, че даже и растителните?
Ок, реших все пак да попитам гугъла.
Оказа се, че съм почти прав. Но не 100%.
Чистата вода е неутрална ... (то в химията все за чиста вода се е говорело, ама де да се сетя ...)
Но водите могат да има примеси! И именно примесите могат да са алкални или киселинни.
Цитат
    Алкално-киселинен баланс

Разпадането на молекулите на различни вещества в разтворите се нарича електролитна дисоциация. Част от молекулите на водата под въздействието на слабо електричество също се разпадат на йони, които се обозначават Н+ (свободни водородни йони) и ОН- (хидроксилна група). Когато съотношението на едните и другите е равно, се казва, че водата има неутрална реакция.
Неутралната вода има рН 7, а неутрална се нарича такава вода, в която въобще няма киселини и алкални съставки, или те са в еднакво съотношение. Във вода, съдържаща алкални съставки (в чийто състав се съдържат хидроксилни групи ОН), концентрацията на йони на водорода ще е по-малко и показателят рН ще започне да се повишава, а ако във водата има киселини (в чийто състав има Н), рН се понижава.
Скалата с показатели на рН е права линия със стойности от 0 до 14, където рН на неутралната вода се намира по средата. Наляво са киселите води, надясно – алкалните.
Цитат
Много често показателят рН се бърка с понятията киселинност и алкалност на водата. Важно е да се прави разлика между тях. Главната разлика е, че рН е показател за интензивност, а не за количество. Тоест рН отразява степента на кисела или алкална среда, докато „киселинност” или „алкалност” характеризират количественото съдържание на съответни вещества във водата, които могат да неутрализират съответно киселите или алкалните компоненти. рН на водата е един от най-важните работни показатели за качеството на водата, определящи до голяма степен характера на химическите и биологични процеси, извършващи се във водата. В зависимост от стойностите на рН може да се промени скоростта на протичане на химическите реакции, степента на корозираща агресивност на водата, токсичността на замърсяващите я вещества и т.н.
Обикновено нивото на рН се намира в граници, при които не влияе пряко на потребителските качества на вода. Така например в речните води рН обикновено е в границите от 6,5 до 8,5, в атмосферните валежи – 4,6 – 6,1, в блатата – 5,5 – 6,0, в морската вода – 7,9 – 8,3. Успоредно с това е известно, че при ниско рН водата притежава висока корозионна активност, а при високи нива (рН 11) водата става като сапунена, има неприятна миризма и може да предизвика дразнене на очите и кожата. Именно затова за питейни и битови нужди водата трябва да има параметри от 6 до 9 рН. Оптималните стойности на рН варират в различните системи за пречистване на водата в съответствие с нейния състав, характера на минералите, използвани в системата за разпределение, а също така в зависимост от използваните методи за обработка на водата. Основните жизнени среди (кръв, лимфа, слюнка, междуклетъчна течност, ликвор и др.) имат слабо алкална реакция. При промяна в посока киселинност се променят биохимичните процеси, организмът „вкисва”. Това води до развитие на болести.
Значи излиза, че оргонита добавя към водата алкални замърсяващи примеси, които я алкализират, съдържащи ХИДРОКСИЛНИ ГРУПИ (ОН).
 ;D ;D
Това още малко и философски камък ще го изкарате. Слагате в една дамаджана вода, слагате отгоре на тапата един оргонит и накрая излиза бензин.
 ::) ;D
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #703 -: Октомври 26, 2011, 08:41:42 am »
Тангра, айде нема нужда... от ураци по физикохимия.

Има ли нужда да ти обяснявам, че за мащабите на животинските и растителни клетки водата се държи едва ли не като лепило, ако водните молукели са под формата на обемни клъстери, които трудно минават през клетъчните мембрани. Водата навлиза в клетката по пътя на осмозата - за нея няма белтъци преносители.
« Последна редакция: Октомври 26, 2011, 08:46:51 am от sidewinder »

Неактивен drakkar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 67
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #704 -: Октомври 26, 2011, 11:07:04 am »
Медения оргонит. Алуминий, мед, месинг, ДТ кварцов кристал и останалото пчелен мед. Много силен ефект. Даже е по-силен от повечето ми ТВ от смола.
...
Много интересен парадокс. Бурканчето беше пълно почти до горе. Без да отнемам от меда, събра всичките железарии + кристала. Как стана тая работа, не знам?!

Като се захароса меда след време, това как ще се отрази на работата на оргонита ?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27