Автор Тема: Какво видях в църквата на Рилския манастир  (Прочетена 20964 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Geo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
    • Fenomenibg.com
За съжаление вътре снимането беше забранено, но веднага щом се вгледах в олтара се сетих за xnetbg.com и вашите наблюдения и знаците на тайните общества, публикувани тук. И ето какво видях, описвам по спомен:

- на двете порти на олтара - по два дракона на всяка порта.
- в средата - всевиждащото око.
- над него - двуглав орел.
- по-нагоре още дракони.
- най-отгоре едноглав орел, но това беше нещото, което се намира най-високо, над всичко останало.
- навсякъде се повтаряше елемента с двуглавия орел.
- вероятно е имало още дракони.
- отвън на фасадата, точно под покрива, нещо като улеи, които погледнати отпред (точно фронтално) изглеждат отново като дракони. (змейове, лами... нашия фолклор бъка от тях)


Освен тези знаци, които са всеизвестни знаци на тайните общества останах поразен от езичеството в тъй наречената "християнска" църква. Уж Христос, уж Бог, уж Богородица, а пък толкоз животни и растения, и то предимно орли и змии не бях виждал никъде другаде на едно място.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Какво видях в църквата на Рилския манастир
« Отговор #1 -: Юли 01, 2006, 16:24:46 pm »
Освен тези знаци, които са всеизвестни знаци на тайните общества останах поразен от езичеството в тъй наречената "християнска" църква. Уж Христос, уж Бог, уж Богородица, а пък толкоз животни и растения, и то предимно орли и змии не бях виждал никъде другаде на едно място.
Ми то християнството е земало де квото може от езичеството.Поне да бяха крали като хората!
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Какво видях в църквата на Рилския манастир
« Отговор #2 -: Юли 01, 2006, 17:13:29 pm »
Да във всички църкви има лами и змии и масонски символики, които самите те са вкарали вътре.
Трябва някой да тръгне и да почне да ги снима тези неща - ще изскочат интересни нещица...
Въпреки че няма голям смисъл вече...

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Какво видях в църквата на Рилския манастир
« Отговор #3 -: Юли 01, 2006, 17:18:46 pm »
не бива да с езабравя че масонската символика до голяма степен е повлияна от юдео-християнската такава.И няма нищо чудно че имат адски много общи символи
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Какво видях в църквата на Рилския манастир
« Отговор #4 -: Юли 01, 2006, 17:26:44 pm »
Взимана е от Шумер, Вавилон и от Кабалата. Чети ти казах, знам колко обичаш да се заяждаш за тези неща - знам че се храниш от това. Радвам се че мога да ти дам порция в момента :)

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Какво видях в църквата на Рилския манастир
« Отговор #5 -: Юли 01, 2006, 20:48:42 pm »
Еххх,ми ти казваш същото но под малко по друга форма.Все  еминало през евреите.
Иначе предпочитам да си хапвам шишчета на скара и едри порции лунна светлина,гарнирани с изгрев рано сутринта
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Rokambol

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 75
Отг: Какво видях в църквата на Рилския манастир
« Отговор #6 -: Юли 09, 2006, 11:04:05 am »
Цитат
Освен тези знаци, които са всеизвестни знаци на тайните общества останах поразен от езичеството в тъй наречената "християнска" църква. Уж Христос, уж Бог, уж Богородица, а пък толкоз животни и растения, и то предимно орли и змии не бях виждал никъде другаде на едно място.

      А Църквата винаги е говорила за накакво езичество, а то християнството такова каквото го познаваме
е пълно със символи на предишните религии. И както виждам дори и Православната църква, която се
представя за най-правоверна не е далече от тези неща. Може би е прав Дейвид Айк, като казва че
християнството е преработено езичество. Чел съм книжки издадени от тях, че само православните щели да избегнат Антихриста.Но въпреки всичко Нострадаму, Ванга, Беинса Дуно, Якоб Боем и много други са посочвали   
Библията като авторитет. В Родопите чух  поговорка с такъв смисъл: "Прави каквото пише в Евангелието, а не
каквото ти говори попа". И сигурно това идва от по-далечното минало.Не знам вече. Всичко е много оплетено. :-\

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Какво видях в църквата на Рилския манастир
« Отговор #7 -: Юли 09, 2006, 15:37:57 pm »
Как аз тълкувам символите:
- на двете порти на олтара - по два дракона на всяка порта.
Четири дракона на входа на олтара. Четири е числото на Земята. Драконите са знаещити творци.

- в средата - всевиждащото око.
Само Един е всевиждащ.

- над него - двуглав орел.
Дуалноста...едното определя другото съпоставяйки се и допълвайки се до цялото (едно тяло) . Единство.

- по-нагоре още дракони.
Сътворци работещи за Единния.

- най-отгоре едноглав орел, но това беше нещото, което се намира най-високо, над всичко останало.
Осъзналия единството на Всичко.

- навсякъде се повтаряше елемента с двуглавия орел.
Противоположности определящи се взаимно има навсякъде.

- вероятно е имало още дракони.
Има ги и там където физически не са били.

- отвън на фасадата, точно под покрива, нещо като улеи, които погледнати отпред (точно фронтално) изглеждат отново като дракони. (змейове, лами... нашия фолклор бъка от тях)
Улеи подобни на дракони - изливащи небесното знание към низините.

Тайните общества си ги нагаждат както им кефне, кой се хване- хване се.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Oberon

  • Гост
Отг: Какво видях в църквата на Рилския манастир
« Отговор #8 -: Юли 10, 2006, 11:12:09 am »
Цитат
Освен тези знаци, които са всеизвестни знаци на тайните общества останах поразен от езичеството в тъй наречената "християнска" църква. Уж Христос, уж Бог, уж Богородица, а пък толкоз животни и растения, и то предимно орли и змии не бях виждал никъде другаде на едно място.

      А Църквата винаги е говорила за накакво езичество, а то християнството такова каквото го познаваме
е пълно със символи на предишните религии. И както виждам дори и Православната църква, която се
представя за най-правоверна не е далече от тези неща. Може би е прав Дейвид Айк, като казва че
християнството е преработено езичество. Чел съм книжки издадени от тях, че само православните щели да избегнат Антихриста.Но въпреки всичко Нострадаму, Ванга, Беинса Дуно, Якоб Боем и много други са посочвали   
Библията като авторитет. В Родопите чух  поговорка с такъв смисъл: "Прави каквото пише в Евангелието, а не
каквото ти говори попа". И сигурно това идва от по-далечното минало.Не знам вече. Всичко е много оплетено. :-\

Ще четеш я, всяка религия и църква си дърпа чергата... аз пък съм чел книжка, в която се казва че Адвентистите ще избегнат Страшния съд...всеки си говори квото си иска. НАЙ-ГОЛЕМИТЕ ГРЕШНИЦИ НЕ СМЕ НИЕ, НЕВЯРВАЩИТЕ, А ИМЕННО РЕДОВИТЕ ПОПОВЕ И "ОТЦИ НА ЦЪРКВАТА".....

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Какво видях в църквата на Рилския манастир
« Отговор #9 -: Юли 10, 2006, 18:32:17 pm »
Най големите грешници не са поповете и отците на църквата, а тези, които са най-големи грешници. Това е логично и не би трябвало да слагаме всички под един общ знаменател...

Престанете да приписвате масонско влияние на всеки триъгълник с око вътре и привкуса на тайно общество във всеки дракон или двуглав орел! Триъгълникът е свещена фигура (наравно с квадрата, окръжността и правилните многоъгълници) от незапомнени времена, въобще откакто съществува окултно знание и това е много преди да съществува и църковно християнство, и свободно зидарство, и еврейство дори. Драконите някога са били приятели на хората и това в Далечния Изток е представено чрез определянето им за символ на мъдростта и пазеното свещено знание - също като сфинксовете на стария Египет. (Има разлика между рептилии и дракони!) В българската фолклористика и православната ни традиция драконите, или змеьовете, както ги казват тук, са пазители на входовете към бездната и също така са изпълнители на божествената справедливост. А двуглавият орел, както и много други митични създания, присъства от край време в хералдиките на източните родове и най-ярък пример за това е гербът на Русия. Не мога да говоря за генеология и хералдика, но е силно вероятно велможите, които са подпомогнали резбирането на Рилския манастир, да са имали в своите родови знаци двуглав орел като детаил.

Вярно е, че "злото" прониква къде ли не, но трябва да се замислим и може би - да се засрамим от нелепицата - помислете кога е резбиран иконостасът в Рилския манастир и какво влияние са могли да имат по онова време масоните върху чистата ни тогава Българска земя! Уважавайте старините ни!
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Oberon

  • Гост
Отг: Какво видях в църквата на Рилския манастир
« Отговор #10 -: Юли 10, 2006, 18:35:29 pm »
Мдам, прав си, най-големите грешници са тези, които са най-големи грешници. Кои ли са те обаче? И кои сме ние да ги съдим. За Драконите си прав, наистина малко се омесват тука с рептилии и тн....

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Какво видях в църквата на Рилския манастир
« Отговор #11 -: Юли 12, 2006, 19:51:33 pm »
Драконите са по-висша форма на рептилии и служат на един и същ разум. Друг е въпроса че има и такива, които са на Светлата страна.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: Какво видях в църквата на Рилския манастир
« Отговор #12 -: Август 10, 2006, 03:47:01 am »
Драконите са по-висша форма на рептилии и служат на един и същ разум. Друг е въпроса че има и такива, които са на Светлата страна.

Аз пък да подхвърля ли пак "камъчето" и да питам защо се възражда в Англия култа на белия дракон срещу червения?  :-\

Oberon

  • Гост
Отг: Какво видях в църквата на Рилския манастир
« Отговор #13 -: Август 10, 2006, 14:47:40 pm »
Скоро говорих с един свещеник по повод тия символи, и той каза че е нормално това с окото и триъгълника. Триъгълника бил символ на Триединството - Отец, Син, Дух. Демек на Тримурти ! :)))

Оберон

Eon

  • Гост
Отг: Какво видях в църквата на Рилския манастир
« Отговор #14 -: Август 10, 2006, 14:49:54 pm »
Май и Петър Дънов го използваше...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27