Автор Тема: Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?  (Прочетена 42070 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #105 -: Октомври 10, 2012, 15:41:35 pm »
   Абе  човече  не  кръшкай  каквато  е  ситуацията  за  мен  такава  е  и  за  теб!  По-слаб  си!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re: Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #106 -: Октомври 10, 2012, 15:48:02 pm »
Ако слабостта ми се изразява в това да постъпя адекватно, а не инстинктивно(неадекватно) в случая да.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #107 -: Октомври 10, 2012, 15:57:03 pm »
fishbone явно нещо не си наясно с тези неща или мозъка ти е суперкомп, да те светна по въпроса стават за секунди ;), сгащих го на прозореца с ножа и се насра два пъти по голям беше от мен, курваляка дето го насъскваше като видя и тя се насра и почна да вика убиха го убиха го ..... айде холан ще се бие ще мисли .... пишете си за "съдника" и .....
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re: Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #108 -: Октомври 10, 2012, 16:06:51 pm »
И защо слагаш грях в кавици? Грехът си е грях в каквото и да го облечеш.
Писах в по-предните публикации... Защото зависи кой дава определението за грях.

Има един филм с Анджелина Джоли ( в ролята на Фокс) и Джеймс Макавой "Неуловим" . Главният герой попадна в едно братсво, което почиташе един свещен стан (Станът на съдбата), на който излизаше името на човекът, който трябва да бъде убит в името на човечеството.
Когато главният герой трябваше да убие за пръв път се разколеба. Фокс му разказа една история и той дръпна спусъка...
Историята беше следната: малко момиченце, стои си в къщи, прибира се бащата, нахлува в къщата непознат, завързва момиченцето на един стол, залива баща й с бензин и го изгаря жив пред очите на малкото момиченце...
Две седмици преди това името на подпалвача-убиец е излязло на стана, но човек от братството не си е свършил работата и го е оставил да живее.
Стана ясно, че това момиченце е била точно Фокс, за това и се присъединява към братството.

Чакай да ти разкажа края:
Братството си имаше железен кодекс - на когото излезе името на стана - умира. Изясни се, че шефът на братството ги е манипулирал с години всичките, защото преди години е излязло неговото име, в резултат на тези действия, са излезли и имената на всички членове на братството.

И като човек, който държи на кодека, Фокс уби всички и се самоуби!

А сега ми кажи кое е грях и кое е правилно.

 ::)
« Последна редакция: Октомври 10, 2012, 16:10:13 pm от Passiflora »

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re: Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #109 -: Октомври 10, 2012, 17:24:54 pm »
 :hi:По разказаното (понеже аз много обичам да ми разказват филми) съдя ,че този филм е поредната промиваща мозъка  и налагащата подсъзнателно агресия и депрерсия тъпня. Все пак благодаря за вниманието.


Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re: Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #110 -: Октомври 10, 2012, 17:33:56 pm »
fishbone явно нещо не си наясно с тези неща или мозъка ти е суперкомп, да те светна по въпроса стават за секунди ;), сгащих го на прозореца с ножа и се насра два пъти по голям беше от мен, курваляка дето го насъскваше като видя и тя се насра и почна да вика убиха го убиха го ..... айде холан ще се бие ще мисли .... пишете си за "съдника" и .....

Сега ще се обиждаме ме ли или ще си мерим п#шките?  Или ще си задаваме, провокативни хипотеории"примери"?

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #111 -: Октомври 10, 2012, 17:41:01 pm »
Като става въпрос за грях, по-уместен би бил друг филм с Анджелина Джоли и Антонио Бандерас (Sin), който не е с фантасмагорични прийоми и ефекти затрудняващи масовия зрител явно, да разбере простички неща за морала.

Не че имам нещо против филмите, но фактът, че са художествена измислица и начин да представят някаква идея по не винаги реалистичен начин, не ги прави правилният източник и база, от която да си изграждаме и обосноваваме ценностите.

По темата за съденето, и защото скоро стана дума на едно друго извън този форум място, бих отбелязала нещо за "жертвата" и "насилникът" /агресор. Във връзка със заплаха от евентуална реална война наблизо. На чия страна бихме били?
И имаше един филм, отново, със заглавие "Тънка червена линия"- излязъл паралелно със "Спасяването на редник Раян"- и двата бяха претенденти за Оскар, но за съжаление спечели вторият, който за мен беше именно от типа за промиване на мозъци.
Става въпрос за втората световна война и когато на един американски войник му се налага в битка да убие японец-враг. Не го прави! Защо?! Сами си отговорете. И филмът трябва да се гледа, а не да се разказва и да се вменява някаква поука.
Никой не може да ми вмени ценности. Който е податлив и му харесва да си цъка с програмки да внимава да не му пушат и зациклят толкова често програмките, че след досадно не знам коя е следващата степен на безинтересно и неинформативно (последното е насочено към егрегорофилката!)
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #112 -: Октомври 10, 2012, 19:15:17 pm »
Сега ще се обиждаме ме ли или .........................................................................

Малииий ти си бил много обедчив бре  :D, по това което си писал си личи че в такава ситуация за която говори Митко изобщо не си изпадал ( по добре е никога да не ти се случва), дадох пример какво ми се е случило на мен и как съм реагирал  ;).

П.С За "хипер" теориите, свидетели са ми съпругата ми и приятелката на сина ми ;)  та ......  ;)

Не съм ................, но ще ти отговоря: и аз щях да го гръмна с пушката. Независимо, че знам "заповедта" не убивай. Не съм дошла да ме канонизират, нито да съм по-католик от папата.

Свалям шапка  :hi:  от край до край точно!
« Последна редакция: Октомври 10, 2012, 19:36:47 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #113 -: Октомври 10, 2012, 19:21:28 pm »
       Хайде  Фишбоне  да  порасъждаваме  малко  писменно!
       Ситуация  хипотетична: 
       "Мъж"  се  готви  да  изнасили  жена  в  домът  й,  две  деца  са  се  згушили  в  ъгъла  и  хленчат,  майката  е  с  разкъсани  дрехи  на  леглото,  "мъжът"  си  сваля  панталона,   в  това  време  се  прибира  съпругът,  който  има  оръжие.
       Съпругът  съм  аз.  Понеже  "човекът"  е  по-силен  от  мен  вдигам  оръжието  и  бам,   без  да  му  мисля!!!
Знам  заповедта  "Не  убивай"   
       Съпругът  си  ти!!   
Не съм Фишбон, но ще ти отговоря: и аз щях да го гръмна с пушката. Независимо, че знам "заповедта" не убивай. Не съм дошла да ме канонизират, нито да съм по-католик от папата. После, след време може да ми стане кофти, че съм го убила, а не лошо осакатила само...но ще го понеса. Даже Исус е хванал тоягата в един момент от живота си като човек.
...Ама в отвъдното не вярвам да си се самоосъдил заради това, че си го гръмнал тоя, нали? Мотива ти е абсолютно чист. Останалото са подробности.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re: Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #114 -: Октомври 10, 2012, 19:45:14 pm »
Цитат
и аз щях да го гръмна с пушката. Независимо, че знам "заповедта" не убивай
Ами явно до там води: четенето на много "езотерика тип боза"; вярата в супер АЗа и супермен; вярата в инкарнацииията и прераждането; вярата във вашия псевдо нЮ- еидж Бог на егоизма и бозата; гледането на тъпи холивудски  и тям подобни курешки"; вашият "личен" опит и незнам да продължавам ли?

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #115 -: Октомври 10, 2012, 19:58:53 pm »
 :D Ама ти си продължавай, не ми пречиш с нищо конкретно на мен... ;)  :drinks:
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re: Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #116 -: Октомври 10, 2012, 20:17:52 pm »
Най пък малко искам да преча на някой... :drinks: Как ти румна... :D

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #117 -: Октомври 11, 2012, 01:46:28 am »
Fishbone, аз не разбрах, според теб има ли съдник след смъртта, освен някакви твои забележки относно качествения морал?

Ако вие мъжете има какво да си мерите, приеми го по-унисекс, относно човечеството като цяло.

В случая дори не ти противореча за нещо, а само искам да уточниш, спрямо какви норми и закони човек е ... желателно да съществува? Ако те са достатъчни тук през земния ни съзнателен живот, дори да не си се заинтересувал и прочел (като повечето между другото) това, което аз съм споделила за една жена- която за протокола ще уточня, че беше с психични отклонения, защото е загубила 16-годишната си дъщеря в катастрофа. И предвид това, аз по никакъв начин не съм общувала или провокирала към агресия, но тя по неразбираеми причини се отнасяше към нас с детето като към дразнители. Което само ме караше да изпитвам страх от нея и нищо повече, за това и написах, че изпитах облекчение че Бог си я прибра скоро- и ако не беше се случило така с нея по някакви явно не-земни закони. Аз не бих си позволила да я ... елиминирам физически и със собствени средства. Единствено се надявах на нещо над-човешко, което да ме освободи от този страх и притеснение.

Отделно това, което попитах за "жертвата" и агресора?

Последно за моментите, когато се налага да "активираш" механизмите за самозащита вместо за справедливост? (може би с успокоението и надеждата, че ти като не "свършиш мръсната работа" има кой)

"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re: Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #118 -: Октомври 11, 2012, 11:07:33 am »
:hi:По разказаното (понеже аз много обичам да ми разказват филми) съдя ,че този филм е поредната промиваща мозъка  и налагащата подсъзнателно агресия и депрерсия тъпня. Все пак благодаря за вниманието.

Добре ето ти пример! Отговори ми на въпроса: създаваш дете, но не го издържаш, а го оставяш да се справя някак си само с живота.
Това грях ли е?

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re: Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #119 -: Октомври 11, 2012, 11:25:17 am »
Значи Passiflora, както стигнахме до извода, че са важни мотивите. Също зависи и от адекватното решение в конкретния случай. 

Например детето иска само да се издържа и живее и наистина е способно да го стори,  обаче ти му налагаш своята си воля, то не издържа и скача през балкона.....Грях
 Твоя вариянт:
Детето е все още дете и има истинската нужда от помощ понеже неможе да се оправя само и ти виждаш това но го зарязваш то става алкохолик и потъва в дън земя. Отново грях
Важен е мотива( причината ) Защо аджеба си оставила туй дете.
Една истинска майка не би го сторила каквото и да коства това дори и грях да има тед се вика.
« Последна редакция: Октомври 11, 2012, 11:33:38 am от fishbone »

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
51 Отговора
41954 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12632 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
1 Отговора
10958 Прегледи
Последна публикация Октомври 25, 2008, 23:31:38 pm
от Peacekeeper
7 Отговора
15504 Прегледи
Последна публикация Юли 10, 2009, 02:21:19 am
от Peacekeeper
0 Отговора
8455 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2010, 12:42:15 pm
от Astronomer

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27