Автор Тема: Вътрешният звяр  (Прочетена 12729 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
Вътрешният звяр
« -: Април 11, 2011, 21:17:40 pm »
  Здравейте. С тази тема търся съвет или помощ. Още преди години, опитвайки се да "навляза" в подсъзнанието си с рисуване на символи, усетих някаква вътрешна сила в мен, която сякаш ми говори и е извън съзнателния ми контрол. Тогава се изплаших от това и дълго време го пренебрегвах. Преди около две години за известно време си водех дневник. Когато реших да се отпусна и да пиша "от сърце" отново почувствах тази сила, и само драсках по листа, без да имам контрол върху действията си, освен че можех да "заключа" силата обратно, т.е. да се върна без проблем в обичайното си състояние. Тогава също се уплаших и мислех, че полудявам. Оттогава, когато реша да се отпусна и имам лист и химикал, мога да изпадам в подобно състояние. Усещането е, че губя контрол над съзнателните си действия и нещо диво се събужда в мен отвътре, и само драскам по листа. Това продължи да ме плаши, да мисля, че съм луд и рядко го правех. Скоро реших отново да опитам и отново се свързах с тази сила, която изглежда, е част от мен, макар и несъзнавана част. Опитах да подходя към това изживяване без страх, с уважение и спокойствие, и го провокирах по-често. Постепенно разбирам, че това е някаква първична, "дива" част от мен и го наричам вътрешният хищник или вътрешният звяр. Не съм сигурен точно какво се случва и какво представлява тази енергия. Мисля, че има общо с Ид или То на Фройд. Когато я "отключвам", се чувствам по-първичен, енергичен, агресивен, самоуверен, интуитивен. Засега смятам, че това е някаква потискана част от мен, която търси изява, но съм объркан и не зная как да подходя към нея. Четох различни неща в Интернет за вътрешният звяр и дори в един сайт на майтап или не, чрез тест определих, че моят е котка, и наистина характеристиките на човек с вътрешен звяр- котка, съвпадат с моите- огромно желание за самостоятелност, понякога притеснителност от дребни неща, спокойна натура, не обича да се сблъсква с нови предизвикателства и т.н. В общи линии, това е, което ме гложди, не зная как да подходя и как да интегрирам този вътрешен звяр. Ще се радвам на всеки, който има нещо да сподели по въпроса или е изживявал такова нещо, или просто е чувал или знае нещо. Благодаря ви!  :drinks:
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re:Вътрешният звяр
« Отговор #1 -: Април 11, 2011, 21:46:05 pm »
Аз мисля че нито се нуждаеш от помощ нито от съвет. Аз бих ти казал да правиш това по-често, щом те кара да се чувстваш така, значи си свободен, ако мислиш че не ти вреди, защо да не го правиш ? А за тези тестове за кое животно си, не знам за конкретния тест, но може и да е направен просто от някакъв ентузиаст.
" Trust no one."

Неактивен monk

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 128
  • And darkly bright are bright in dark directed.
Re:Вътрешният звяр
« Отговор #2 -: Април 11, 2011, 21:57:33 pm »
Да не е канал от Луцифер :/

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
Re:Вътрешният звяр
« Отговор #3 -: Април 11, 2011, 22:14:33 pm »
Edge of Sanity, въпросът е, че в това състояние съм извън съзнателен контрол, т.е. разбирам какво правя, но действам хаотично, сякаш подивявам, размахвам ръце и правя физиономии като животно. Затова писах, че по-рано ме беше страх от това и мислех, че полудявам. Иначе, мога да се "върна" в обичайно състояние без проблем. Вече разбирам, че този вътрешен звяр е някаква част от мен, която не бива да пренебрегвам, нито да се страхувам от нея, но не зная и как да се отнасям с нея.  :unknown: Обикновено съм в това състояние около минутка-две, не повече, може и по-кратко, и вече мога да го провокирам и без лист и химикалка, само с желание. Но някак този вътрешен звяр и "аз"-ът остават две отделни неща и това ме притеснява. По принцип, се осланям на интуицията си и на усета какво трябва да правя, и знам, че нещата ще се подредят от само себе си. Написах тази тема, ако някой друг е изживявал или знае за нещо подобно. Поздрави!
monk, не е това. :)
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re:Вътрешният звяр
« Отговор #4 -: Април 11, 2011, 23:26:28 pm »
На мен ми звучи изключително интересно!
Моят вътрешен звяр се събужда когато съм бясна, но тогава никой не е в състояние да ме усмири  ;D  За това сега работя върху самоконтрола си...
Но в такива състояния не си спомням да съм изпадала.

Що не си направиш някой експеримент, като например да си зададеш някоя тема и да видиш какво ще ти отговори - надраска на листа?

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
Re:Вътрешният звяр
« Отговор #5 -: Април 12, 2011, 10:01:01 am »
Passiflora, когато имам лист и химикал, не се получават някакви думи или изречения, а просто драсканици, сякаш нещо диво отвътре беснее или бушува. Мисля, че тази сила търси внимание или иска да излезе на повърхността, на съзнателно ниво, но не зная как да подходя към нея, нито какво представлява. Объркан съм.  :unknown:
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Вътрешният звяр
« Отговор #6 -: Април 12, 2011, 10:47:38 am »
Никола, що не пробваш с боички на някой по стабилен лист щом иска да излезе тая сила, защо да я задържаш в себе си. Може пък да излезе някое абстрактно произведение на изкуството, а и щом и символи излизат може и да се получи по интересно от колкото предполагаш.

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:Вътрешният звяр
« Отговор #7 -: Април 12, 2011, 11:41:21 am »
  Не е толкова страшно и би могло да бъде много полезно.Има хора при които този звяр се проявява когато се напият и стават съвсем други персони ,има и случаи като твоят.Ако ще четеш Фройд-зарежи там няма да намериш отговор на въпроса си защото той се занимава с друга част от психичните процеси ,а фактът че пишеш в сайте те отвежда директно при Густав Юнг.
  Моят опит ,без тест ,не си го знам какъв ми е звярът но е много зъл,а аз съм много добър човек и той е винаги добър съветник.Та той ми помогна да придобия способноста да имам две гледни точки едновременно и не беше лесно ,процесът е дълъг и в този процес установих ,че аз не съм аз,той не е аз ,а аз съм този който наблюдава тях .
  п.п.много ми помагаха разните видения за да развия техника на рисуване в нещо като транс състояние при което съм само наблюдател и виждъм сътворението на идея от подаден инпулс но изпълнена от ,не от мен.Също с тази си същност имам друг характер и физическа сила.Така като се замисля Др.Джакел и Мистър Хайт е твоята книжка ,а съветът ми е да се опиташ да си в съзнание и в двата случая.
 п.п.п.Все пак прочети малко повече психология и се замисли ,защо се случва това и къде е коренът му тъй като при мен всичко това бе саздадено от малка реплика която съм чул като дете от уважаван от мен човек и мозъкът си е задействал един процес който с времето .................
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Вътрешният звяр
« Отговор #8 -: Април 12, 2011, 12:43:48 pm »
Въобще не разбирам за какъв звяр говорите,понеже аз такъв в себе си не съм намирала.Може би не си сдържам емоциите и за това.Случвало ми се е да изпитвам безпокойство,тогава сякаш не съм аз,а някой друг.Но това май е друга бира.

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
Re:Вътрешният звяр
« Отговор #9 -: Април 12, 2011, 12:58:06 pm »
fishbone, това е добра идея, може би ще опитам, макар да нямам талант за рисуване. От друга страна, мога да пиша стихове по този начин, без да ги мисля, директно от подсъзнанието. Преди време пишех редовно, но от години не съм. Дали звярът и поетът в мен са едно и също? Едва ли. Това е добра насока за действие.
voodoogoo, благодаря за полезният отговор. И аз чувствам, че мога да направя звяра част от себе си по някакъв начин. Също и че не е страшен, а по-скоро различен от познатото ми досега. Между другото, уча психология, но това изживяване ме обърква. Сравнението с пиянството е много добро, макар моето пиянство да е от хубавите, ставам по-благ и добродушен. Ще намеря Д-р Джекил и Мистър Хайд, това също е добра идея.
Цитат
в този процес установих ,че аз не съм аз,той не е аз ,а аз съм този който наблюдава тях

Това е интересно!
Има още нещо, което може би има връзка с нещата. От няколко години имам диагноза Лупус, която е за цял живот. Това е заболяване, при което имунната система атакува и разрушава собствените клетки на организма. Имам предвид, че досега потискания, вероятно цял живот звяр, някак търси внимание и чрез болестта?
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
Re:Вътрешният звяр
« Отговор #10 -: Април 12, 2011, 14:13:56 pm »
eses, може би при теб този звяр не е скрит, а му позволяваш да се проявява, затова не си го почувствала така директно.  :diablo:
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:Вътрешният звяр
« Отговор #11 -: Април 12, 2011, 20:20:42 pm »
Съществува теорията ,че психчно заболяване може да доведе до проявлението но физически симптоми и ,че 70% от заболяванята са на психическо основа.Възможно е да се получи и обратният процес физическо заболяване да предизвика психичен ефект.Което си е чиста проба безплатна дрога ;D.Моето пиянство също е свързано с веселие  :drinks:
  п.п.Сжалявам за лупоса ,но си има причина за всичко и ти трябва да разбереш какво трябва да научиш от това превъплащение, ::)а също и би могло така да се каже да ти се дава сигнал и шанс да се излекуваш по един нетрадиционен начин.Съветът ми продължава да бъде за по дълго и задълбочено изследване от теб самия преди да се впуснеш към поезията,което е добър начин за наблюдение на процесите в М. :) :hi:
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:Вътрешният звяр
« Отговор #12 -: Април 12, 2011, 20:28:15 pm »
eses ще видиш звярът когато попаднеш в ситуация за която не си подготвена и животът ти или този на децата ти зависи от това.Тогава се усещаш как само наблюдаваш какво прави твоето тяло и какво мисли твоят мозък.Ако това не стане но си достатъчно любопитна,винаги можеш да вземеш някой от зверилника и да изследваш ;D
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
Re:Вътрешният звяр
« Отговор #13 -: Април 12, 2011, 22:37:31 pm »
Цитат
наблюдение на процесите в М
Кое е М. ?  :drinks: Мозъка?
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:Вътрешният звяр
« Отговор #14 -: Април 13, 2011, 00:18:33 am »
Ъхъм :drinks:.Мозъкът дето ни играе номера и ни казва какво виждам е,чуваме и усещаме.Същият онзи орган, който чете цялата информация в  обкръжаващата ни среда и ни оставя да си мислим ,че ние сме той ,само защото е "Deus Ex Mahina"  :writer:
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27