Автор Тема: Вътрешният звяр  (Прочетена 12771 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re:Вътрешният звяр
« Отговор #15 -: Април 13, 2011, 10:59:48 am »
Ей, щом се е стигнало чак до такава болест, значи наистина дълго си се подтискал!
Има ли страх в теб, когато се проявява звярът?
Може да е подтискане на нещо съвсем друго, за което дори не подозираш, хм...
При мен се случва нещо подобно, започнах да рисувам на 10 г. ей така от никъде ми дойде дарбата, после заради една фраза на учителя ми по рисуване спрях да се занимавам с това (за което още съжалявам) и след 20 години пак започнах... Има когато не рисувам с месеци, но има моменти когато като хвана молива и ръката ми сама си рисува... Може и при теб да е нещо такова скрт талант, който иска да излезе наяве...
Пробвай както fishbone ти е препоръчала или с нестандартни материали като дърво, камък, ако щеш стъкло, но важното е да опитваш и ще успееш!  ;)
« Последна редакция: Април 13, 2011, 11:01:14 am от Passiflora »

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Вътрешният звяр
« Отговор #16 -: Април 13, 2011, 11:17:42 am »
Автоматичното писане е вид Channeling. Определено става въпрос за демонично влияние. :diablo:

http://en.wikipedia.org/wiki/Automatic_writing
« Последна редакция: Април 13, 2011, 11:19:47 am от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
Re:Вътрешният звяр
« Отговор #17 -: Април 13, 2011, 14:44:31 pm »
Благодаря за всички съвети! Passiflora, в началото имаше страх, от известно време насам провокирам вътрешния си звяр без страх и без голямо усилие. Просто съм объркан как да общувам с него, защото аз и той сме сякаш две различни неща, които не са съвместими в едно, поне засега. Ще опитвам по-често да го провокирам, докато "свикна" с присъствието му и го опозная.
Monolith, при мен не се получава автоматично писане, а само драсканици по листа.
Между другото, не съм сигурен дали болестта има нещо общо с вътрешния звяр, само предполагам. Медицината не знае какъв е произходът на тази болест- лупус, нито има лечение за нея.
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re:Вътрешният звяр
« Отговор #18 -: Април 13, 2011, 14:51:47 pm »
  Здравейте. С тази тема търся съвет или помощ. Четох различни неща в Интернет за вътрешният звяр и дори в един сайт на майтап или не, чрез тест определих, че моят е котка, и наистина характеристиките на човек с вътрешен звяр- котка, съвпадат с моите- огромно желание за самостоятелност, понякога притеснителност от дребни неща, спокойна натура, не обича да се сблъсква с нови предизвикателства и ...  не зная как да подходя и как да интегрирам този вътрешен звяр. 

Предполагам, че от този руски тест - http://www.magya.ru/animal/osnova.asp
си направил изводите за себе си  - http://www.magya.ru/animal/osnova.asp?ins=170&CA=3
В него за характерните черти на Дивата котка пише: 
Положителни - Духовност, любопитство, сексуалност, самостоятелност
Отрицателни - Самооправдание, непостоянство, непредсказуемост, егоцентризъм

Доказано е, че всичко зависи от нас, от нашите мисли и най-вече от нашето подсъзнание.
Един мой приятел (непушач,алкохол - само в компания, без служебни и семейни проблеми, финасово стабилен) беше си внушил, че ще получи инсулт и...го получи! Вече 3 г. не може да се съвземе, въпреки лекарства, процедури и т.п.
Това значи, че никой не може да ти помогне, освен самият ти сам да си помогнеш.
Трябва да се научиш да живееш без страх и самовнушение. Ето и един  шеговит тест.

 


Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
Re:Вътрешният звяр
« Отговор #19 -: Април 13, 2011, 18:39:37 pm »
Hacko, съгласен съм с теб:
Цитат
Това значи, че никой не може да ти помогне, освен самият ти сам да си помогнеш.
Трябва да се научиш да живееш без страх и самовнушение.
   :drinks:
Иначе това е резултата от теста, който аз попълних: http://quizilla.teennick.com/quizzes/result/278227/155187/
Изпробвах и руския, но там излязоха други животни.
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re:Вътрешният звяр
« Отговор #20 -: Април 13, 2011, 19:05:35 pm »
Тези тестове са направени от някой човек, само за удоволствие, не са нищо сериозно.
" Trust no one."

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
Re:Вътрешният звяр
« Отговор #21 -: Април 13, 2011, 22:54:10 pm »
И аз така мисля, но са някакъв ориентир в цялата картина.  :unknown:
« Последна редакция: Април 13, 2011, 23:25:29 pm от Nikola_Davidov »
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re:Вътрешният звяр
« Отговор #22 -: Април 16, 2011, 23:01:38 pm »
                 СПЕЦИАЛНИ КЛЮЧОВЕ ЗА ОТКЛЮЧВАНЕ НА ТАЙНИТЕ НА ЧОВЕШКОТО ОЦЕЛЯВАНЕ



КЛЮЧ 1 - ОТЪРВЕТЕ СЕ ОТ СТРАХА
КЛЮЧ 2 - ОТБЛЪСКВАНЕ НА НЕГАТИВНОСТТА
КЛЮЧ 3 - КАК ДА ОСТАНЕМ В СВЕТА, НО БЕЗ ДА ПОТЪНЕМ ЗАЕДНО С НЕГО
КЛЮЧ 4 - ДУХОВНА ДИСЦИПЛИНА
КЛЮЧ 5 - КАКВОТО И ДА СТАВА, ЗАПАЗЕТЕ СВОЕТО ЩАСТИЕ

Когато се научите как де се отървавате от страха, как да отблъсквате негативността, знаейки как да останете в света без да потънете с него, автоматически ще развиете самодисциплина на своите душа и Дух. Ще започнете все повече и повече да виждате с очите на своята Душа. Тъй като се учите как да се отървете от страха и учите как да отблъсквате негативността, вече няма да привличате тези сили към себе си. Ще видите, че негативността и лошите неща все още ги има, но те са извън вас, а не във вас. Разберете, че вашето осъзнаване се развива и ще ви помогне да не потънете в морето на мрака и негативността.
« Последна редакция: Април 16, 2011, 23:08:15 pm от Hacko »

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Вътрешният звяр
« Отговор #23 -: Април 16, 2011, 23:38:53 pm »
АЗ лично не съм съгласен с плеяданците с това, което ни убеждават, да гледаме живота си от страни, като наблюдатели. Значи ако убиват някой, ние трябва да си трем ??? Или пък нас някой ако ни тормози, ние да се правим, че не виждаме и усещаме какво се извършва над нас?

п.п.Интересно четиво, което сте прочели, но държа да Ви го постна тук  ;). Плеядианците обичат да ни послъгват, така че не им се връзвайте много ;D. Не бъдете послушници в тяхния ''манастир'' .

http://www.parallelreality-bg.com/statii/ezoterika/312--qq.html   
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re:Вътрешният звяр
« Отговор #24 -: Април 17, 2011, 16:16:19 pm »
Ако ви се чете фантастика:   "Човекът-звяр" (Емил Зола)        "Растящата Луна: звярът в мен" (Алена Даркина)     

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
Re:Вътрешният звяр
« Отговор #25 -: Май 16, 2011, 23:57:12 pm »
Скоро прочетох теорията на Вилхелм Райх за мускулните блокажи, свързани с психическите такива, и намерих обяснение за вътрешния звяр. Това са по някакъв начин освободени мускулните блокажи, които всеки един човек има. Този изблик отвътре на безразборни движения с очи, глава, ръце и т.н., всъщност нарушава блокажите, които човек иначе не озъзнава и не може да преодолее сам. Ако някой се интересува от въпроса, мога да напиша по-подробни обяснения или да препоръчам книга.
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Вътрешният звяр
« Отговор #26 -: Май 17, 2011, 12:18:53 pm »
АЗ лично не съм съгласен с плеяданците с това, което ни убеждават, да гледаме живота си от страни, като наблюдатели. Значи ако убиват някой, ние трябва да си трем ??? Или пък нас някой ако ни тормози, ние да се правим, че не виждаме и усещаме какво се извършва над нас?

п.п.Интересно четиво, което сте прочели, но държа да Ви го постна тук  ;). Плеядианците обичат да ни послъгват, така че не им се връзвайте много ;D. Не бъдете послушници в тяхния ''манастир'' .

http://www.parallelreality-bg.com/statii/ezoterika/312--qq.html   

Статия изглежда интересна, но по-късно ще я прочета.
Но мисля, че ако убиват някого и ние си траем то тогава това се чисто съучастие за мен. Щом не правиш нищо значи си  съгласен с дадено действие и си като тях.

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:Вътрешният звяр
« Отговор #27 -: Май 18, 2011, 00:26:25 am »
Давай по-подробни обяснения,това звучи интересно но нямам възможност сега за книга а от монитора не мога да чета такава литература,та ако може да постнеш нещо  :hi:
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Вътрешният звяр
« Отговор #28 -: Май 18, 2011, 08:55:36 am »
АЗ лично не съм съгласен с плеяданците с това, което ни убеждават, да гледаме живота си от страни, като наблюдатели. Значи ако убиват някой, ние трябва да си трем ??? Или пък нас някой ако ни тормози, ние да се правим, че не виждаме и усещаме какво се извършва над нас?

п.п.Интересно четиво, което сте прочели, но държа да Ви го постна тук  ;). Плеядианците обичат да ни послъгват, така че не им се връзвайте много ;D. Не бъдете послушници в тяхния ''манастир'' .

http://www.parallelreality-bg.com/statii/ezoterika/312--qq.html   
Arri Това което е написъл въпросния Майкъл еди кой си е толкова лишено от опитност ,колкото и статията му от обосновка. Да няма как да се материализира обекта по стъпките намерение,забрава.Защото липсва една основна съставка.Ще стана банална вече да го повтарям.Липсва вяра,че обекта ще получи желаното. Забравата е инструмент, който спомага доставката,но не и основен ключ. Забравата е по точно заблуда над самия себе си,тя помага да тренираш вярата си,но сама по себе си е само едната гума на колелото.Бях ти писала за една книга,там също се обяснява същото,но забравата се използва като спомагателно средство.Ако не вярваш ,че ще получиш,ако ще да си забравиш и името все тая. Получавам каквото поискам и стъпките са: намерение и вяра.Вече дори не си правя труда да забравям, защото просто знам ,че ще получа.Да забравиш ,че искаш да имаш нещо,не е лесно.Но се получава когато поискаш наведнъж много неща и то вечерно време ,че като се събудиш на сутринта, тях вече да ги няма.Вярата че ще ги получиш обаче е майсторството и както ти казах вече на лс е въпрос на тренировки.Започни с малките неща, че ще имаш приятен разговор,че ще пиеш прекрасно кафе,че в трянспорта ще седнеш на любимото си място,че ще паркираш колата си точно пред офиса и тн.Когато се тренираш,премини към по сложните.

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
Re:Вътрешният звяр
« Отговор #29 -: Юни 01, 2011, 15:19:06 pm »
  Ето малко повече информация за мускулните блокажи. Става въпрос за теорията на Вилхелм Райх, психолог. Той твърди, че човек изгражда специфична "характерова броня", която му дава някаква сигурност и в общи линии, го "спасява" от опасностите на външния свят, предимно емоционални. Тази броня се превръща в неговото "Аз" и изкривява реалните преживявания такива, каквито са. Почти всеки човек има изградена такава броня, която погрешно идентифицира със самия себе си и изцяло подчинява поведението си на нея. Тази броня изкривява естествените импулси, идващи от същината на човешката психика, и ги трансформира в поведение, което съответства на "бронята", което прави човека невротик. Интересното е, че В.Райх разкрива и мускулни блокажи, които съпътстват психичните. Такива блокажи има в няколко области на тялото - очите, устата, врата, гърдите, таза и др. Тези блокажи са характерни за невротиците и съответните мускули са трайно "блокирани", т.е. движенията им са пестеливи, например очите са вечно смръщени, погледът е вперен в една посока и рядко се движи, вратът е скован, тазът е неестествено напрегнат и твърде изнесен назад и т.н. Терапията на Райх включва и работа с мускулните блокажи - активизация на въпросните мускули, принудителни движения с очите, въртене на очите, движения с веждите, имитация на сукане, хапане, викове, удари и прочие движения, които да разчупят мускулната "броня". Връзката с т.нар. вътрешен звяр е, че когато съм в подобно състояние, правя именно такива непредизвикани движения и моето обяснение е, че психиката ми някак сама се докарва до подобно състояние, в което да разбива мускулните блокажи, които иначе не мога да осъзная. Т.е., потвърждава се приказката, че човешкото тяло и психика са достатъчно мъдри, за да се лекуват и развиват сами, а ние само можем да не им пречим. :)
  Книгата се казва "Моделът за личност в теорията на Вилхелм Райх" от доц. Илия Стойков, преподавател в ВТУ, и освен в университета в Търново, не знам къде може да се намери.
  Малко извън темата, В.Райх говори и за оргон- всеобща вселенска енергия, която именно остава блокирана чрез бронята, мускулна и характерова, и мисля, че е създателят на популярните оргонни акумулатори. Това няма много общо конкретно с въпроса, но мисля, че ще е интересно за много хора тук, във форума. Поздрави!
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27