Автор Тема: Символи на тайните общества в Мадрид!  (Прочетена 7887 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kiko1313

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 55
Здравейте,
казвам се Карлос, живея в Мадрид, Испания и от едно известно време с образователна цел се ровичкам в настоящия форум. Видях и прочетох много теми, много снимки, много клипове и филми , материали све.
Имам едно предложение за тема, което ако се подкрепи от повече от двама души, ще се взема на сериозно и ще свърша малко работа ... за какво иде реч ...
Ще ми се да направя серия от снимки из Мадрид, на сгради, дворци, катедрали и прочие със символи на масони и тнт ... понеже видях доста такива, но не знам значението на повечето от тях. Моля, ако има някой заинтересован да ме подкрепи в начинанието, и да обменим снимки на подобни символи кой където живее.
С нетърпение очаквам развитие по този въпрос ... с уважение
Карлос
Виното е силно, кралят е по-силен, жените са още по-силни. Истината обаче, ще ги победи всичките.

Неактивен Witch

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 65
Re:Символи на тайните общества в Мадрид!
« Отговор #1 -: Април 08, 2011, 19:53:03 pm »
аз съм за!  :hi:
снимки няма обаче как да разменим, повечето неща в софия са показани в темите. В темата на Еленко Ангелов има много материал също. Иначе начинанието ти звучи добре!  :flag_of_truce:
Пролетния карнавал на вещиците не е за изпускане!

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re:Символи на тайните общества в Мадрид!
« Отговор #2 -: Април 08, 2011, 20:02:02 pm »
Аз съм живял в Мадрид 4-ри години, но не знам дали имам снимки, трябва да ги разгледам и ако има нещо интересно ще го споделя.
" Trust no one."

Неактивен Kiko1313

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 55
Re:Символи на тайните общества в Мадрид!
« Отговор #3 -: Април 08, 2011, 20:30:16 pm »
Добре, ще се постарая тогава ...
Виното е силно, кралят е по-силен, жените са още по-силни. Истината обаче, ще ги победи всичките.

Неактивен Georgia

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
Re:Символи на тайните общества в Мадрид!
« Отговор #4 -: Април 08, 2011, 22:18:17 pm »
и аз съм за :)

Неактивен Kiko1313

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 55
Re:Символи на тайните общества в Мадрид!
« Отговор #5 -: Април 17, 2011, 16:13:27 pm »
Имам 4 снимки за качване ... само , че не знам как става ... някой да ме осветли?
Виното е силно, кралят е по-силен, жените са още по-силни. Истината обаче, ще ги победи всичките.

Неактивен Kiko1313

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 55
Re:Символи на тайните общества в Мадрид!
« Отговор #6 -: Април 22, 2011, 18:37:54 pm »
Поради невежеството ми, не успях да публикувам в темата споменатите 4 снимки. Затова, смятам да ги опиша. Става дума за няколко обекта, който видях в едно предградие на Мадрид, което се казва Rivas Vaciamadrid. Улицата, на която снимах се каза calle/Rododendro. Търсих в Google Earth и видях, че добре се вижда единия от обектите, който снимах. Става дума за 8 лъчева звезда, вероятно сребърна или поне от гранитния материал от който беше направена на черен фон. Фона е кръг. Гледайки го отгоре видях, че двора е декориран така, че отляво и отдясно на звездата има два хикса или римската цифра десет. Друго интересно откритие беше, че  задния двор на същата къща има басейн и в него на дъното му явно има също звезда или символ подобен на звезда. Кофтито, е че при по-голямо приближаване се размазва картината и не се вижда добре. Това е на номер 73 на улицата.
Втората снимка направих на около 50 метра от първата на улицата. Над пощенската кутия имаше отново символ с черен фон и сребристо изобразяващ отворена книга и от нея израсло голямо дърво. Има две латински букви L и C съответно в ляво и в дясно над книгата с дървото и цялото изографисано като върху щит. Отгоре по средата има символче като цветче или зависи от гледната точка може и да е лице. Всичко това обиколено с трайбъл орнаменти или поне на мен така ми се сториха. Номер 88 на улицата.
Третата снимка е на номер 93 на улица Рододендро. Табела Villa Bavaria, пред нея пилон със знаме. На пилона отгоре черен гарван. И на знамето  шахматен фон бяло и синьо. Върху него лъв или дракон или и двете и някаква част от герб може би.
Връщайки се обратно по улицата забелязах и друга интересна подробност, която минавайки първия път не бях видял.
Четвъртата снимка е на фасадата на къща, чийто горен втори етаж бе със формата на римска сграда. Триъгълник или пирамида подкрепяни от 4 колони. В средата на триъгълника имаше интересен орнамент от преплетени букви, латинските M и H. Подредени една върху друга и заобиколени от кръг или от стилизирана буква О. Напомня някак си на пирамидката с окото ... тва си е мое виждане.
Та интересното е, че аз се бях засилил да снимам символи из центъра на Мадрид, където съм ги виждал със сигурност, а ми се представи възможност да заснема такива, където най-малко съм ги очаквал. С нетърпение очаквам, тълкуването на символите и дали имат някаква връзка със символите на тайните общества, и естествено какво означава всеки един.
Също очаквам от някой запознат да ми обясни как да ги кача тия снимки? за да може думите ми да иматстойност, въпреки, че едната се вижда от Гугъл.
Виното е силно, кралят е по-силен, жените са още по-силни. Истината обаче, ще ги победи всичките.

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
Re:Символи на тайните общества в Мадрид!
« Отговор #7 -: Април 28, 2011, 16:50:40 pm »
Kiko1313, за да качиш снимка тук, трябва преди това да си я качил някъде другаде в интернет, например в личен блог или в сайт за качване на снимки като http://prikachi.com/ .Оттам, натискаш десен бутон върху снимката, и избираш "копиране на УРЛ адреса на изображението". След това цъкаш в поста на втората иконка на втория ред- "вмъкни изображение", и даваш пейст. След това даваш "предварителен преглед" на поста и проверяваш дали си качил картинката. Ако не, се връщаш назад и проверяваш къде си сбъркал. Пиша това тук, а не на лични, защото вероятно ще е полезно и на други потребители, макар да не е пряко свързано с темата.
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен Kiko1313

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 55
Re:Символи на тайните общества в Мадрид!
« Отговор #8 -: Април 29, 2011, 11:32:01 am »
http://img824.imageshack.us/i/14042011495.jpg/
http://img190.imageshack.us/i/14042011491.jpg/
http://img233.imageshack.us/i/14042011492.jpg/
http://img861.imageshack.us/i/14042011493.jpg/
http://img689.imageshack.us/i/14042011494.jpg/

Благодаря на Monolith, то треа малко да се напънеш явно :)Сега се надявам поне да съм ги качил и да могат да се видят нормално ...
Виното е силно, кралят е по-силен, жените са още по-силни. Истината обаче, ще ги победи всичките.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27