Автор Тема: Моят случай със НЛО  (Прочетена 25739 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Life

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Моят случай със НЛО
« -: Юни 17, 2006, 14:55:13 pm »
Честно казано доста си мислех преди да постна долуописаната случка....има няма месец от както се регистрирах тук:все пак смятам че би било ако ли не друго поне интересно за Вас

Работя във държавна агенция,инженер,семеен,жена ми също е държавен служител:стабилен и спокоен живот :)
Никога не съм се интересувал по сериозно от разни там паранормални или каквито и да е било други явления и обекти,като изключим там най разпространените в последно време филми и 1-2 книжки докато бях студент.
преди има няма месец бяхма на работно посещение във Пловдив:нещо като семинар на новопостъпили колеги от тамошния отдели и други минорни задачи...на връщане бяхме някъде на около половината път до София ни се обади шефа със задаща да погледнем една от нашите клетки(за мобилна комуникация,много подобни на тези на мобилните оператори) близо до Ихтиман:рестартирала се без причина.
Самата клетка се намира в гориста местност до самата магистрала Е80,има няма 5-6км offroad път,помислихме си че персонала който зарежда дизеловия генератор с нафта я е проспал,или пък нещо не е наред със самия генератор...към 1 часа стигнахме до мястото,и решхиме да се изкаретим до самата антена първо:поетапна проверка!
И тогава го видяхме....диск със формата на леща,много слабо изпъкнала,със полусфера от долната си страна;бял до бледосин цвят със електрическа съставка в него:ако човек се загледа по повърността му би му се сторило че тя като че ли се движи..или по скоро като че ли цевтовете "плуват"по нея,леки нюанси от чевеното та чак до виолет,може да го гледаш без да ти омръзне цяла вечност...надали сме го гледали повече от 2-3 минути втренчено с колегата,когато той ме побутна с въпроса какво може да е?
А то беше на има няма максимум 5 мерта от самата антена,съвсем леко полюшвайки се по хоризонтала....ние го определихме като най много 1,5м в диаметър на фона на антената,за долната изпъкналост нямам идея,може би 40см,може по малко...не констатирахме звук,или поне не силен,имаше лек ветрец,а и в гората винаги нещо шуми....цветовите нюанси много напомнят на кълбовидна мълния ,виждал съм такава като по млад на язовир Искър да си подкача като топка по брега:обаче кълбовидна мълния с такава форма..а и стояща  неподвижно на 5 метра от 1 тон железария..надали
Точно тогава чух генератора как включва и изключва!..а той няма функцията да се включва сам....няй нелепото нещо е че тръгнах към колата за апаратурата,докато колегата дори поседна и запали,а онова нещо си седеше малко встрани и отгоре над нас:като наближих колата забелязах че и тях работи по същия начин като генератора,но тва не ми попрачи рутинно да си изкарам багажа и да се додтътря до колегата обратно,той допри изказа предположение да дадем няколко колнтолни изстрела около него,но аз отказах,можеше да се случи нещо със антената.....поне такива мисли ми минаваха през главата тогава :),а и то си седеше полюшвайки се,и дотам
Цялата тази ситуация може би продължи има няма 20 минути,аз точно се бях запътил към генератора когато колегата извика:беше се преместило на 20 метра над един дъб,по неговите думи почти веднага
Запалихме по цигара,чудейки се какво точно да предпиемем,когато то мнго бавно се понесе над дърветата на юг-югозапад и за 30 секунди се изгуби...
Ние допушихме(колегата даже и една майна му тури за красота),проверкихме тамън на 2 пъти клетката,която по между другото си работеше на 100%,прибрахме си багажа в колата и  може би още 20 минути се чудехме какво да кажем...той искаше да пишем докладна точно какво е станало...ама нали знаете..то няма да са психота,тестове,проверки....решихме да си затраем,иначе бзрокрацията е голяма,кой знае,а и имаме много колеги присмехулници..може и да ни изкарат че пием в работно време
Плюс тва всичко си работеше,тая клетка дори и сега фонкционира на 100%,без глешка за цялото изминало време

Най съжалявам за това че не се сети колегата да го снима,а тои има на телефона си мегапикселово фото,чак като стигнахме в София загряхме
Но да ви кажа честно едно е да очакваш нещо,друго е смазан от командировка да ти се появи такова...хм,явление
Никога няма да забравя усещането като го гледа човек..все едно гледаш огън или течаща вода,това най ми направи впечатление

Сега усилено търся материали по темата....но рядко се намират достоверни,или поне като това на което бях свидетел

fisk

  • Гост
Отг: Моят случай със НЛО
« Отговор #1 -: Юни 17, 2006, 16:24:19 pm »
Класически случай!
Хм, щастливец  :-\ :P

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Моят случай със НЛО
« Отговор #2 -: Юни 17, 2006, 16:38:15 pm »
Уникално :D
Наистина си щастливец :)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Моят случай със НЛО
« Отговор #3 -: Юни 17, 2006, 17:18:24 pm »
Както го описваш-било е красива гледка и то цели 20-ина минути  :P   Имам усещането, че не е било транспортно средство, в което е имало някой, а самото то е било този "някой".
Може и да си фантазирам...А при следващия такъв случай искаме и снимки  :P
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Моят случай със НЛО
« Отговор #4 -: Юни 17, 2006, 21:43:15 pm »
Който иска да види НЛО да иде на Хисаря, аз там съм бил 2 пъти на един познат на вилата и цяла нощ лежахме на шосето и гледахме звездите. Мога да ви кажа, че там е нещо като междузвездна магистрала :P 8) 8)

Неактивен Life

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Отг: Моят случай със НЛО
« Отговор #5 -: Юни 18, 2006, 10:41:09 am »
Щастливец?Хех,аз въобще не се смятам за такъв,кое му е щастливото?Да бях спечелил по добре от Еврофутбол...четейки последния месец доста хора да имали подобни изживявания
На фона на хълма,джипа,антената и дърветата на тва нещо мястото въобще ама въобще не му беше мястото там..нямате представа колко неестествено изглежда..доси си спомням че ми мина мисъл че сънувам
Поне да бяха осъществили някакъв контакт със земните инженери 8)
А то тотално пренебрежение...кво толкова намериха във допотопната ни антена незнам!
Най се възхищавам на колегата(шоп от Бусманци)...след инцидента доста сме разговаряли по темата,и той всеки път казва нещо от сорта на"Требваше да му теглим аз 9 милиметровио,белкем падне...можеше да ни повишат"
« Последна редакция: Юни 18, 2006, 12:05:50 pm от Life »

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Моят случай със НЛО
« Отговор #6 -: Юни 18, 2006, 12:41:33 pm »
... Имам усещането, че не е било транспортно средство, в което е имало някой, а самото то е било този "някой".
...
Твърде вероятно...
Но може и да е тип сонда. Или каквото там е избрал евентуалния му стопанин.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Empty

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 115
Отг: Моят случай със НЛО
« Отговор #7 -: Юни 18, 2006, 14:44:04 pm »
Който иска да види НЛО да иде на Хисаря, аз там съм бил 2 пъти на един познат на вилата и цяла нощ лежахме на шосето и гледахме звездите. Мога да ви кажа, че там е нещо като междузвездна магистрала :P 8) 8)
залива Черноморец -Созопол е  такова място,първото за което се сетих беше същата дума "междузвездна магистрала " Наблюдавал съм(сме) НЛО абсолютно всяко лято когато съм в района ,а това е последните 10 години за по 2-3 седмици.Говорил съм с местни , те са им свикнали :)Най инересния случай двама мои приятели
90 те трябва да е било -са се прибирали пеш посред нощ от къмпинг Градина в посока Златна рибка и са се натресли на компаниика" хуманоиди" стоящи неподвижно в кръг насред дюните :o нисички били а насред главите им били разположени три светещи "неща" вероятно очи във формата на триъгълник :o

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Отг: Моят случай със НЛО
« Отговор #8 -: Юни 18, 2006, 19:50:01 pm »

...Златна рибка

Мой приятел, семейството и още хора наоколо наблюдават някакъв обект, кояъто летял през нощта в една посока, а след което изведнъж тръгнал в обратната - от раз. Така на няколко пъти.

Eon

  • Гост
Отг: Моят случай със НЛО
« Отговор #9 -: Юни 18, 2006, 20:18:17 pm »
И тогава го видяхме....диск със формата на леща,много слабо изпъкнала,със полусфера от долната си страна;бял до бледосин цвят със електрическа съставка в него:ако човек се загледа по повърността му би му се А то беше на има няма максимум 5 мерта от самата антена,съвсем леко полюшвайки се по хоризонтала....ние го определихме като най много 1,5м в диаметър на фона на антената,за долната изпъкналост нямам идея,може би 40см,може по малко...не констатирахме звук,или поне не силен,имаше лек ветрец,а и в гората винаги нещо шуми....цветовите нюанси много напомнят на кълбовидна мълния ,виждал съм такава като по млад на язовир Искър да си подкача като топка по брега:обаче кълбовидна мълния с такава форма..а и стояща  неподвижно на 5 метра от 1 тон железария..надали
Точно тогава чух генератора как включва и изключва!..а той няма функцията да се включва сам....

Електрокинетично НЛО... Класически случай наистина!
Скоро ще публикувам и начина на задвижване на НЛО-тата и искрено се надявам да публикуваш и твоя коментар.

Обещаваш ли?  ;)


Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Моят случай със НЛО
« Отговор #10 -: Юни 18, 2006, 23:37:59 pm »
Аз от около 15 години работя почти винаги на открито.
Последните 10 дни на два пъти гледах разни обекти в небето.
Преди 9 дни обектите бяха два. За тези 15 години съм забелязъл къде са въздушните коридори на авиацията. Такъв, с приблизителна посока запад-изток над мен е нямало. Та, преди 9 дни малко след 3 часа се разминаха два обекта. Единия се движеше запад-изток, другия юг-север. Не премегваха. Продължителност на наблюдението - 3-4 минути. Движещия се юг-север беше или по-голям или по ярък.
Снощи обекта беше един, посока запад-изток, времето 3:15.

Такива обекти често виждам нощем. Тогава явно е по-лесно да се различат. Преди години наблюдавах, в два поредни дни, в един и същи час (17:00) с продължителност поне 30 минути (само толкова можех да отделя) в една и съща точка от небето, свегещ ниподвижен обект (самолетитее си хвъркаха по задачи ;) ).
Възможно е някои от тях да са изкуствени спътници от земен произход. Но съм чувал, че в посока запад-изток, не може да се движи спътник изстрелян от Земята, (вероятно поради въртенето около оста и). А и изкуствените спътници не се виждат за дълго, светлината която отразяват е променлива (първо се увеличава после намалява). А и съм засичал, че правят една обиколка за около 90 минути.
Личи си, че не съм професионален наблюдател. Необходимо е обучение и практика за по-достоверни сведения.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Inana

  • Гост
Отг: Моят случай със НЛО
« Отговор #11 -: Юни 18, 2006, 23:54:28 pm »
Ако щете вярвайте, снощи към 22ч видях абсолютно същото явление, като Жоро! Споделих веднаха с Хорус и Традектом. Подобни 2 обекта, единият изглеждаше малко по  "голям" или просто беше по близо до земята...а другият съвсем като "пътуваща" звезда. Не трепкаха, движеха се прекалено бързо за спътници. Посоките които посочва Жоро - абсолютно същите, поведението - същото. Веднага отидаох да проверя на Starry night дали не са спътници, но програмата даде съвсем други данни..... Каква е тази завишена активност тези дни? Не ни ли подготвят полека-лека за предстоящото шоу? :)

Oberon

  • Гост
Отг: Моят случай със НЛО
« Отговор #12 -: Юни 19, 2006, 12:15:30 pm »
Споделих веднаха с Хорус и Традектом.

Те ли са събирачите на случки:))? Хор, отворете една "Синя книга" бре:)))

Неактивен Life

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Отг: Моят случай със НЛО
« Отговор #13 -: Юни 20, 2006, 00:07:33 am »
Дайте да не го обръщаме на библиотека фантаскита ::)

99,9% от тия летящите в небето неща са самолети спътници и тнт...да не говорим че откак сме в НАТО американците на Безмер и безпилотна техника докараха
не вярвам България да се е превърнала във магистрала за НЛО-та,дори и Земята...въображението на човек играе лоши шеги понякога
Споделям напълно мнението на Joro Velev :само някаква сонда ще да е било,въпоса е какво долкова душеше антената
По между другото в рамките на 2 дена още 3 клетки са давали същите проблеми,проверих лично логовете на сървъра ни
Кой знае,може би искат да обмениме KNOW HOW :---

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Моят случай със НЛО
« Отговор #14 -: Юни 20, 2006, 04:31:00 am »
Life, ако кажеш в кой сектор е дейноста ви, може и да изскочи заек от тази драка.

Но позволи ми, аз да не се съглася с мнението ти за играта на въображението.
Точно това, така наречено въображение, помага да се възприемат нови неща от заобикалящия ни свят.
За да възприемеш каквото и да било е необходим сензор за това. Или изградено понятие - айдент. Така е устроен централния ни процесор - мозъка.
Някои учени защитават тезата:
Цитат
Мозъкът ни обработва 400 милиарда бита информация всяка секунда, но ние осъзнаваме само 2000 от тях. Но нашето осъзнаване за тези 2000 бита информация, се отнася само до обкръжението ни, нашето тяло и потока на времето. Ние живеем в свят, в който всичко, което виждаме, е само върхът на айсберга, класическият връх на един огромен квантовомеханичен айсберг.
Ако мозъкът обработва 400 милиарда бита информация, а ние осъзнаваме едва 2000 това означава, че действителността се развива в нашия мозък през цялото време. Той получава тази информация, а ние не я осъзнаваме.
...
По начина, по който е устроен нашият мозък, ние виждаме само това, което вярваме, че е възможно. Ние разпознаваме образи, които вече съществуват в нашето съзнание вследствие на неговото програмиране.
За повече гледайте филма "What The Bleep Do We Know"
или си изтеглете субтитрите му като статия от тук http://www.xnetbg.com/www/site/smf/index.php?topic=1703.0
Цитат
Има стотици готови концепции, които сме приели на вяра, но, които може и да са измамни. И разбира се в повечето случаи исторически погледнато тези възгледи са неверни. Следователно, ако се поучим от историята, по-голямата част от нашите готови възгледи за света просто не са верни. Но ние сме заседнали в тези концепции, без изобщо да го осъзнаваме.
Това наричаме парадигма. Съвременният материализъм лишава хората от нуждата да поемат отговорност, а много често това прави и религията.

Във всичко това, няма начин аз, или който и да е друг, да убеди когото и да е било. Възможно е, САМО ако вътре в тебе вече се е пробудил въпрос. И то САМО от личен опит. Защото реално, всеки си живее в един собствен свят. А това, което е общоприето за реалност е само пресечната точка на личните ни светове.
...
Така мисля аз. Така е в моя свят.
 ;D

И друго, ог книгата на д-р Атанас Гълъбов. Цитирам по памет:
Цитат
Установено е, че спящия човек чува съскането на змия от 200 метра, а саламандъра само от 60.
Открива разтвор на хинин във вода при 0.001%(не съм сигурен за цифрата), т.е. по-висока чувствителност от тази на кучето.
Май когато спим имаме повече способности?
Питам се, кога сме изцяло себе си? Когато сме будни или когато спим в тази физическа 3Д реалност?
Склонен съм да приема, че сега, когато пиша, само бледо си спомням Реалноста. А в действителност спа и си почивам.
Колко открития са направени по време на сън?
Сега ми става по-ясно, защо будистите казват, че този свят е една илюзия, един сън....
Колко процента е 2000 от 400,000,000,000?
И на тези проценти ли казваме реалност?
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27