Автор Тема: Спешно изтеглят от аптеките Furosemid  (Прочетена 5369 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Със заповед с гриф «СПЕШНО» от 16 юни изпълнителният директор на Изпълнителната агенция по лекарствата разпореди незабавно блокиране и изтегляне от лекарствоснабдителната мрежа на страната на лекарствения продукт Furosemid sol. inj. 10 mg/ml – 2 ml x 10, партида № 101004, производство на Софарма АД.
При извършени изследвания в контролната лаборатория на ИАЛ са установени несъответствия с изискванията за качество по показателите идентичност, рН на разтвора и количествено съдържание на Furosemidе.
Извършената аналитична проверка е по сигнал от Центъра за спешна медицинска помощ – София-област.
Лекарственият продукт Furosemid sol. inj. 10 mg/ml – 2 ml x 10, партида № 101004 не съдържа лекарственото вещество Furosemidе, а лекарственото вещество Bromhexine hydrochloride в концентрация 1,97 mg/ml.
Лекарственият продукт Furosemid ампули се използва при животозастрашаващи и спешни състояния, свързани със заболявания на сърдечно-съдовата система, исхемични мозъчни инсулти, остра бъбречна недостатъчност, остра чернодробна недостатъчност и други.
Лекарственият продукт Bromhexine е от групата секретолитици и се използва както в ампулна форма, така и под формата на сироп за кашлица при простудни и вирусни заболявания на белите дробове.
ИАЛ разпореди на производителя „Софарма” АД да предприеме незабавно блокиране и изтегляне на лекарствения продукт от посочената партида от търговците на едро, аптечната мрежа и лечебните заведения.
ИАЛ уведоми спешно регионалните инспекции за опазване и контрол на общественото здраве и регионалните центрове по здравеопазване в страната за осъществяване на контрол по изпълнението на заповедта.


www.news.bg
« Последна редакция: Юни 16, 2006, 22:06:17 pm от Horus »
musica universalis

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: Спешно изтеглят от аптеките Furosemid
« Отговор #1 -: Юни 16, 2006, 22:11:40 pm »
ultrafutur НЕ МОГА ДА ПОВЯРВАМ - аз работих във химико-фармацевтичния на времето като "автоматчик" и контрола беше изключително голям!

Какво се е случило?  :o

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Спешно изтеглят от аптеките Furosemid
« Отговор #2 -: Юни 17, 2006, 11:51:50 am »
С две думи са пуснали друго лекарство в опаковака на фуросемид  :(

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: Спешно изтеглят от аптеките Furosemid
« Отговор #3 -: Юни 17, 2006, 15:20:09 pm »
На времето ни бяха мобилизирали от фармацевтичния да пакетираме войнишки ранички за Иран (нали бяха конунистически съюзници по онова време). Една жена си беше довела 3 годишната си внучка, защото нямало кой да я гледа. Раничките съдържаха спринцовки с морфин, бинтове, анкерпластове и т.н., но и някакви бели хапчета, които трябваше да пакетираме по 10 в стъкленичка.

Изведнъж жените се развикаха ужасено и като се обърнах, видях как малката тъпче усърдно в устата си тези бели хапчета. Никой не знаеше какво са и аз...не знам какво ме накара да го направя, но лапнах 3 за да видя какви са реакциите и да кажа на другите какво може да се очаква от детето докато дойде линейка.

И след това бях на 7-то небе! Изкарах 3 дена без сън, но с изключително голяма енергия и ми идваше да летя....След това ме "привикаха" да ме питат дали случайно нямам по джобовете си още от белите хапчета, защото били АМФЕТАМИН!  8)  8)  8)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Спешно изтеглят от аптеките Furosemid
« Отговор #4 -: Юни 17, 2006, 16:32:15 pm »
Хаха - леле че история... :P :P :P

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: Спешно изтеглят от аптеките Furosemid
« Отговор #5 -: Юни 17, 2006, 16:37:54 pm »
Хаха, лудница !.... Интересно е това - от колко ли време бодри химици ни прокарват това вещество от две страни - като еди колко си броя хапчета амфетамин, заловени от полицията и като еди какви си лекарства, съдържащи го в не малка степен..
(Апропо - в 80% от транквилантите има амфетамини, както и в така популярните хапчета "Виагра"/съответно"Левитра" и тем подобни щуротии...)
musica universalis

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: Спешно изтеглят от аптеките Furosemid
« Отговор #6 -: Юни 17, 2006, 18:04:59 pm »
Цитат
популярните хапчета "Виагра"/съответно"Левитра"

Да, ама на онова малкото му промили стомаха в бърза помощ, а аз след трите дена еуфория съм спала точно 56 часа - засичали са ми го, защото помислили, че ще умирам.

Да не би и ефекта във виагра да е същия - 3 дни ах и 56 часа ох.  :P

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: Спешно изтеглят от аптеките Furosemid
« Отговор #7 -: Юни 18, 2006, 01:50:10 am »
Ами рабира се - тази т.нар. "pills" ти измиват съвестта за малко, а после следва ужасът на връщането - до следващата хапка, и така...
Мозъчна ерозия
musica universalis

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27