Автор Тема: Плъзна "пиянски" летен грип  (Прочетена 9879 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Inana

  • Гост
Плъзна "пиянски" летен грип
« -: Юни 18, 2006, 20:02:21 pm »
 Упорит вирус, който кара болните да се чувстват като след пиянска нощ, поваля наред, съобщиха лични лекари. Симптомите на плъзналия грип са като при тежък махмурлук позиви за повръщане, загуба на апетит, отпадналост и дори световъртеж. Друга характерна черта на коварната болест е сълзенето на очите, което не спира през целия ден. Те се подуват, парят и зачервяват, а усещането е като при алергиите от треви и цъфтежи.
    Болните се оплакват още от постоянна температура около 37 градуса, която е особено мъчителна в летните жеги. Освен това носът им е запушен рано сутрин, а капките за нос спасяват положението за един-два часа.
    Летния грип е изключително устойчив и държи болните като пияни по около седмица. Той се разпространява много лесно, защото със затоплянето на времето повече хора се събират на едно място и имат по-близък контакт, обясниха медиците.
    Болните се увеличават драстично всеки ден, но официалният им брой не се знае ­почти няма такива, които да ходят на лекар, защото смятат заболяването за безобидно. Хората си самоназначават лечение и пият хапчета по съседско предписание, обясниха аптекари. Най-много се харчели прахообразните препарати, както и разтворимите витамини.
    Иначе официалната справка на Министерството на здравеопазването не показва драстично увеличени на случаите на грип в страната. Според отчета на ведомството за миналата седмица са регирстирани 5252 случая на остри респираторни заболявания срещу 5154 за предходната седмица. Това обаче е броят на хората, които са отишли на лекар и имат поставена диагноза.
    в. Монитор

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: Плъзна "пиянски" летен грип
« Отговор #1 -: Юни 18, 2006, 23:27:03 pm »
Аз го карам вече три седмици и не знам какво да правя - пих антибиотици и после алергозани и нищо не помага.... Междувременно питейната вода в чешмата има гаден и странен мирис. "Грипа" на няколко хора край мен и моя започна след като водата замириса. Искам само да добавя, че тези "миришещите" неща могат да се пуснат и по въздух.

Не съм виждала тялото да произвежда толкова гной през живота си, очите да са червени като на оксиженисти и да си замаян - вярно като от мухмурлук.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Плъзна "пиянски" летен грип
« Отговор #2 -: Юни 19, 2006, 00:03:28 am »
Аз в такива случаи минавам на изворна (кладенец) или минерална вода с изцеден идин лимон (за 2-3 литра) с малко мед.
Последно се справих така с пневмония.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: Плъзна "пиянски" летен грип
« Отговор #3 -: Юни 19, 2006, 00:59:18 am »
Виж - ние от 3 години пием само минерална, щото тази от чешмата не става. Прихващат я от канализацията - блъскат я с химикали и я връщат в чешмите... Пълна е с болести и прозак и други химикали. Да ама човек трябва и да се къпе нали и не може да си позволи да го прави с минерална вод...

Не питай...

Дъвиан

  • Гост
Отг: Плъзна "пиянски" летен грип
« Отговор #4 -: Юни 19, 2006, 18:16:30 pm »
Препоръчвам гореща вода за пиене, по възможност наистина изворна, може и билков чай, както и много пеене на песни, и като цяло повишаване на вибрациите - ВОЛЯ! И най-вече чисти помисли, за да не ви хващат болестите! А, и внимавайте с какви хора се ограждате и разговаряте - по възможност да са светли, приятни личности, умни и красиви душевно!

Oberon

  • Гост
Отг: Плъзна "пиянски" летен грип
« Отговор #5 -: Юни 19, 2006, 18:24:19 pm »
като мен:))))

Топлата вода е полезна да, най-вече за това, че се усвоява по-пълноценно и организмът не хаби енергия да я затопля, като скапаната кока-кола например. Арабите си поркат горещ чай при +45 градуса, и така се охлаждат :)

Дюн...

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Плъзна "пиянски" летен грип
« Отговор #6 -: Юни 19, 2006, 18:32:11 pm »
Това е едната от причините да си вземам топла кола.Другата е че по-принцип не трябва да пия много студено
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Плъзна "пиянски" летен грип
« Отговор #7 -: Юли 01, 2006, 03:03:24 am »
По принцип въобще не трябва да пиеш кола!
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Плъзна "пиянски" летен грип
« Отговор #8 -: Юли 01, 2006, 14:42:26 pm »
Спрях я.
в моента съм на Спрайт
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: Плъзна "пиянски" летен грип
« Отговор #9 -: Юли 01, 2006, 19:11:59 pm »
Спри и Спрайта - там има аспартам. Никакво газирано! (Освен бира разбира се! ;D)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Плъзна "пиянски" летен грип
« Отговор #10 -: Юли 01, 2006, 19:14:13 pm »
Газираното е вредно априори бре :P

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Плъзна "пиянски" летен грип
« Отговор #11 -: Юли 14, 2006, 05:46:57 am »
Аз толкова неща спрях, че вече съм странен в очите на хората. Смятайте, щом майка ми ме е наричала на няколко пъти сектант. :) Според нея съм си промивал мозъка, защото съм се отличавал от обществото. За мен това е комплимент.
« Последна редакция: Юли 14, 2006, 05:47:47 am от asdfghjkl »
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Дъвиан

  • Гост
Отг: Плъзна "пиянски" летен грип
« Отговор #12 -: Юли 14, 2006, 10:24:47 am »
Само така - няма да се даваш ни на йота от разбиранията си...

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
23 Отговора
20600 Прегледи
Последна публикация Юли 15, 2006, 16:56:07 pm
от Дъвиан
31 Отговора
28502 Прегледи
Последна публикация Октомври 30, 2012, 11:37:01 am
от Гален
THE "ELITE"

Започната от fisk Тайни общества

6 Отговора
15577 Прегледи
Последна публикация Май 22, 2009, 00:03:17 am
от vallex
"Поничката"

Започната от fisk Секретни бази

8 Отговора
11007 Прегледи
Последна публикация Април 29, 2006, 09:19:35 am
от Eon
0 Отговора
9464 Прегледи
Последна публикация Май 01, 2006, 17:33:08 pm
от fisk

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27