Автор Тема: ВНИМАНИЕ - Диема + излъчва филми с 25 кадър!!!  (Прочетена 37906 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: ВНИМАНИЕ - Диема + излъчва филми с 25 кадър!!!
« Отговор #30 -: Ноември 10, 2006, 09:35:28 am »
25-ти кадър може да се използва И за скрита реклама

скритата реклама може да се прави и без 25-ти кадър.

Може, да, но се прави и с 25-ти кадър. Защото ако е с 25-ти кадър се възприема директно - набиват ти го буквално и разчитат да го възприемеш без да го видиш, а ако е скрита по друг начин се разчита на това да го ВИДИШ и така да го възприемеш - зависи от интелигентността и възприемчивостта на зрителя, който може и нищо да не схване.  ;D А който не иска да го манипулират с 25-ти кадър да си вземе TFT монитор с време на реакция >40 милисекунди, ако изобщо някой предлага такива, ама да не се оплаква после, че филмите се виждат замазано.  ;D

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: ВНИМАНИЕ - Диема + излъчва филми с 25 кадър!!!
« Отговор #31 -: Ноември 10, 2006, 09:50:54 am »
Цитат
А който не иска да го манипулират с 25-ти кадър да си вземе TFT монитор с време на реакция >40 милисекунди,

Е то трябва да си голям мазохист да си вземеш такъв монитор

Неактивен lubarski

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 254
Re: ВНИМАНИЕ - Диема + излъчва филми с 25 кадър!!!
« Отговор #32 -: Ноември 13, 2006, 22:17:33 pm »
Цитат
А който не иска да го манипулират с 25-ти кадър да си вземе TFT монитор с време на реакция >40 милисекунди,

Е то трябва да си голям мазохист да си вземеш такъв монитор

Според мен трябва да е по голяма от 40 милисекунди !!
It' oil stupid.

darkjedib

  • Гост
Re: ВНИМАНИЕ - Диема + излъчва филми с 25 кадър!!!
« Отговор #33 -: Ноември 22, 2006, 15:18:00 pm »
Доста неточности открих в разговора за "25-ят кадър". Всяка българска, а и повечето световни телевизии излъчват филми и материали с "25-ти кадър", защото иначе не е възможно - тези телевизии работят на PAL система, която е 25 кадъра в секунда. NTSC телевизионната система е 30 кадъра в секунда - е, и? Подобен ефект на 25-ти кадър може да се използва единствено, когато се прожектира кинофилм в кино - 1 секунда там е 24 кадъра. Добавянето на 25-ти кадър е доста трудно, а и безмислено. Доста изследвания са доказали, че ако вкараш например 25-ти кадър в кинофилм с надпис "KFC" никой няма да хукне да си купи, или да му се прияде пиле. Това са градски легенди, а и човешкото око по никакъв начин не би могло да регистрира този кадър. В началото и аз си мислих, че това е адски интересно, но като прочетох доста технически книги и сам хванах и работих с кинолента, нещата ми се изясниха. Сори, ама така мисля. Дано не съм ви разочаровал. :)

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: ВНИМАНИЕ - Диема + излъчва филми с 25 кадър!!!
« Отговор #34 -: Ноември 22, 2006, 15:43:50 pm »
Доста неточности открих в разговора за "25-ят кадър". Всяка българска, а и повечето световни телевизии излъчват филми и материали с "25-ти кадър", защото иначе не е възможно - тези телевизии работят на PAL система, която е 25 кадъра в секунда. NTSC телевизионната система е 30 кадъра в секунда - е, и? Подобен ефект на 25-ти кадър може да се използва единствено, когато се прожектира кинофилм в кино - 1 секунда там е 24 кадъра. Добавянето на 25-ти кадър е доста трудно, а и безмислено. Доста изследвания са доказали, че ако вкараш например 25-ти кадър в кинофилм с надпис "KFC" никой няма да хукне да си купи, или да му се прияде пиле. Това са градски легенди, а и човешкото око по никакъв начин не би могло да регистрира този кадър. В началото и аз си мислих, че това е адски интересно, но като прочетох доста технически книги и сам хванах и работих с кинолента, нещата ми се изясниха. Сори, ама така мисля. Дано не съм ви разочаровал. :)

За друго нещо става въпрос тук. Ясно е, че като си на PAL всичко ти е с 25 кадъра в секунда. Въпросът тук е, че е възможно при тая скорост един от кадрите да се ползва за скрити послания. Ако си на NTSC ще имаш 29-ти или 30-ти кадър примерно, то е почти същото, името е без значение, важен е ефекта. Колкото по-малко е времетраенето на един кадър от 40 милисекунди (при 25 кадъра в секунда) толкова по-трудно окото ще види. Но мен трудно ще ме убедиш, че не се вижда защото съм правил експерименти, ако ти харесва да вярваш на прочетеното в техническите книги твоя работа. Ако можеш цитирай тия книги. В тях най-вероятно пише, че при скорости от 24 кадъра в секунда и по-високи човешкото око възприема преместването на образите в отделните кадри като непрекъснато движение, тоест не се вижда накъсано, а плавно движение. Това е различно от обсъжданото тук - дали един кадър може да се види. Аз твърдя от личен опит, че се вижда ако е различен от останалите (което се наблюдава при различен 25-ти кадър с послание), при това зрението ми не е от най-добрите. И не бъди толкова сигурен, че не може да ти се въздейства с такива реклами.  ;)

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re: ВНИМАНИЕ - Диема + излъчва филми с 25 кадър!!!
« Отговор #35 -: Ноември 22, 2006, 23:19:03 pm »
Доста неточности открих в разговора за "25-ят кадър". Всяка българска, а и повечето световни телевизии излъчват филми и материали с "25-ти кадър", защото иначе не е възможно - тези телевизии работят на PAL система, която е 25 кадъра в секунда. NTSC телевизионната система е 30 кадъра в секунда - е, и? Подобен ефект на 25-ти кадър може да се използва единствено, когато се прожектира кинофилм в кино - 1 секунда там е 24 кадъра. Добавянето на 25-ти кадър е доста трудно, а и безмислено. Доста изследвания са доказали, че ако вкараш например 25-ти кадър в кинофилм с надпис "KFC" никой няма да хукне да си купи, или да му се прияде пиле. Това са градски легенди, а и човешкото око по никакъв начин не би могло да регистрира този кадър. В началото и аз си мислих, че това е адски интересно, но като прочетох доста технически книги и сам хванах и работих с кинолента, нещата ми се изясниха. Сори, ама така мисля. Дано не съм ви разочаровал. :)
Ако не ти влияе защо мислиш, че дори има ЗАКОНИ за тези технологии а ?
Тук не става дума дали ги има или не ! ТЕ СА ФАКТ !
Въпросът според мен е как да се предпазим и къде може да ги очакваме  :-\

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: ВНИМАНИЕ - Диема + излъчва филми с 25 кадър!!!
« Отговор #36 -: Ноември 27, 2006, 19:08:40 pm »
"25-ти кадър" е нарицателно за кадър нямащ нищо общо с линейното развитие на основната сцена в момента.
Преди време четох книгата "Манипулаторите". В нея се говори за методите на рекламната индустрия. Описано беше и откриването въздействието на този скрит кадър. При обучение на британските летци за по-бързо разпознаване на отдалечени летящи цели за кратко им показвали снимки на различни самолети...и така стигнали до изводите си....
Ще погледна пак книгата, до колкото помня не казват категорично действа или не този метод когато се прилага с цел манипулация. Но не съм и очаквал категорично мнение.
Преди време си играех с програмки, които ралагат един видеоматериал на кадри. Забелязах в един от клиповете на Кайли Миноуг кадри, които не са си на мястото, те бяха от самия клип но не на логичното си място. Случи ми се да попадна на клип на същата песен, но явно беше кодиран от друг софтуер. Пак си беше DiVX но в него нямаше такива кадри. При просвирването на първия не се забелязваха скритите кадри, но си бяха налични в покадровото разглеждане. ?!?
Виждал съм експерименти за скриване на кадър но при тях той е видим при плейването.
Допускам, че в споменатия клип е имало грешки при кодирането а не е било умишлено. Явно е възможно скриването но какви са условията за успешното изпълнение нямам идея.
По-лесно е изглежда да се наложи желания кадър като "воден знак" върху вече съществуващ кадър...?
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: ВНИМАНИЕ - Диема + излъчва филми с 25 кадър!!!
« Отговор #37 -: Ноември 28, 2006, 08:26:13 am »
"25-ти кадър" е нарицателно за кадър нямащ нищо общо с линейното развитие на основната сцена в момента.
... Явно е възможно скриването но какви са условията за успешното изпълнение нямам идея.
По-лесно е изглежда да се наложи желания кадър като "воден знак" върху вече съществуващ кадър...?

Да, и аз така смятам. Дори не е задължително да се появява съобщение на всеки 25 кадъра. Повечето такива просто вмъкват предварително изработени кадри през 24 кадъра на мястото на 25-тия по ред, но това не дава желания ефект на практика. Един пример за такава програма е тази http://www.videocharge.com/details.html Който иска да се пробва нека опита и да каже дали вижда въпросния кадър. Аз също стигнах до извода, че успешното скриване вероятно става като "воден знак" върху текущия кадър, който трябва да си е на мястото, сиреч оригиналния кадър не се заменя с друг, а просто съобщението се добавя върху кадъра и се смесва с него така че да не бие на очи, а резултатите явно са изследвани отдавна.

Неактивен moridin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
Re: ВНИМАНИЕ - Диема + излъчва филми с 25 кадър!!!
« Отговор #38 -: Януари 04, 2007, 10:25:35 am »

      Чел съм книга за манипулация в рекламата, даже две като се замисля. От прочетеното (Горилас маркетинг-право в подсъзнанието) разбрах, че няма нужда от генератори , харп и други подобни. Нужно е необходимо познание +медии и човешка маса, която си мисли, че манипулацията е = на лъжа. Който има ресурс да провери където трябва, това са сериозни неща и ги има на лице, а под тях са се "подписали" водещи изследователи и професионалисти.

Начина на предпазване е поне малко да знаеш за това, ама и тогава не е сигурно  :P
 
   Айде да пусна лек пример. Хипермаркет , нещо като пикадили - влизате и още от входа усещате приятна миризма, ако сте внимателни ще установите, че това е миризма на топъл и пресен хляб, също като от детството ви..После влизате все по навътре в магазина, чудите се какво да си купите - толкова много стока !! Най накрая може да се озовете до щанда с хлебни артикули, дори да си купите един - тогава установявате , че сте в дъното на магазина. Това е така , понеже някой , някъде е установил, че пускайки по вентилацията приятната миризма на пресен хляб, тя ще ви привлече (ще ви припомни приятни моменти от детството) после този някой е решил, че е добре "стръвта" да ви доведе до дъното на магазина, щото после нали ще се наложи отново да преминете цялата му дължина на обратно - съответно вероятността да си купите още някоя дреболийка или да се зарибите по нещо по голямо е още по голяма.

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re: ВНИМАНИЕ - Диема + излъчва филми с 25 кадър!!!
« Отговор #39 -: Януари 04, 2007, 10:50:09 am »
wow :o Това проверено ли е БГ ( ще отскоча до Пикадилито с учебна цел,това в Мола ли )? 

Неактивен moridin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
Re: ВНИМАНИЕ - Диема + излъчва филми с 25 кадър!!!
« Отговор #40 -: Януари 04, 2007, 11:00:53 am »

   Ами книгата беше от западни автори и визираше техния опит - чужди хипермаркети. Можеш да си сигурен, че чуждия опит е привнесен и тук, въпроса е в каква степен. Примера който дадох е един от можеби стотици, номера е да бъдем по внимателни, зада откриваме подобни неща. Това не е достатъчно обаче - представи си , че чуеш необикновен и нов език, успееш да го определиш като такъв и прочие. Това достатъчно ли е, че да го разбираш , или се налага да потърсиш преподавател , източник, който да те научи не само да го "регистрираш", но и разбираш ? Успех  ;)

Неактивен rado89

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 224
Re: ВНИМАНИЕ - Диема + излъчва филми с 25 кадър!!!
« Отговор #41 -: Февруари 28, 2007, 13:26:45 pm »
е ок-ама не мислия че тва е толкова стряскащо - по-скора гениален маркетинг.Аз от друга страна съм гледал един филм по Discovery в които се твърдеше че 25-я кадър може да накара хората да вършат разни неща-например да се почешеш по носа или да гледаш рекламите.И направиха опит с 50 филмови критици, и найстина 40 от тях се почесоха по носа  :D
A Coward Dies A Thousand Deaths! A Real Man Dies But Once!! 2PAC

Heinie

  • Гост
Re: ВНИМАНИЕ - Диема + излъчва филми с 25 кадър!!!
« Отговор #42 -: Февруари 28, 2007, 18:38:27 pm »
Аз пък съм гледал филм, който доказва, че 25 кадър не оказва никакво влияние. На такива "авторитети" от доста време не вярвам.

SCLover

  • Гост
Re: ВНИМАНИЕ - Диема + излъчва филми с 25 кадър!!!
« Отговор #43 -: Март 02, 2007, 21:59:07 pm »
Аз пък съм гледал филм, който доказва, че 25 кадър не оказва никакво влияние. На такива "авторитети" от доста време не вярвам.

Еми, аз пък съм чел книга, която обяснява точно действието на тези явления като 25 кадър.
Общо взето, по време на гледане на телевизия, мозъкът преминава в алфа състояние(състояние, което се наблюдава  точно в секундите преди да заспим). В такива условия скритите внушения стигат до мозъците ни и ние сме най - уязвими.

А по въпроса, вижда ли се 25-тия кадър, мисля че е невъзможно да го видиш.  БТВ като пуснаха 25 кадър в Боби Турбото, в началото нищо не видях, хем няколко пъти ги бях гледал. Докато един ден попаднах на една статия в тангра където видях тези скрити послания. Тогава дръпнах боби на кастинг(нещо такова беше) и започнах да го преглеждам кадър по кадър. Тогава всичко си видях. После си пуснах клипчето, чак тогава видях кадрите, след като съм ги разглеждал като отделни картинки преди.
Същата работа с Fight Club. Гледах си филма, изведнъж някаде попаднах на пост в един форум, че има скрит кадър в края на филма. Аз съответно почнах да го търся, и кво? Най - накрая на филма, като един отделен фрайм гледам един мъжки член! Тогава пуснах филма в нормален режим и успях да го видя. После пуснах Fight Club на познати, те не го виждат, пак пускам нея част от филма, пак не виждат. А след това им показах самия 25 кадър, тогава взеха, че го възприеха като нещо нормално, абсолютно никаква реакция. Помислиха ме, че съм едва ли не луд, какво им става на всички, чак толкова ли са зомбирани. Но това си е друга тема?!
Същата работа и с Xpuctoc Muxaul. Мисля си, че той е подбрал кадри, сложил ги е във филм, но понеже  е знаел какви са и съответно ги вижда по времето като тече клипчето.
« Последна редакция: Март 02, 2007, 22:01:39 pm от SCLover »

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re: ВНИМАНИЕ - Диема + излъчва филми с 25 кадър!!!
« Отговор #44 -: Март 02, 2007, 22:07:43 pm »
За това, както се казва често тук, основното ни оръжие е самото знание. Просто приеми, че каквото и да гледаш най-вероятно скрито съобщение има. Така има голяма вероятност да ги засечеш, не само в кадрите. Дори да не го видиш физически, подсънанието ти няма да го приеме поради факта, че вече си се настроил за такава опасност. А пък за приятелите ти, какво да се прави, някои хора просто не искат да им се изяснят нещата.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27