Автор Тема: ВНИМАНИЕ - Диема + излъчва филми с 25 кадър!!!  (Прочетена 37897 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Дъвиан

  • Гост
Отг: ВНИМАНИЕ - Диема + излъчва филми с 25 кадър!!!
« Отговор #15 -: Юли 02, 2006, 16:27:26 pm »
Така и не разбрахме кой е този филм...Виртуал не иска да ни каже - хаха.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: ВНИМАНИЕ - Диема + излъчва филми с 25 кадър!!!
« Отговор #16 -: Юли 14, 2006, 06:08:44 am »
Понякога пускат свестни филми. Преди даваха "Самсара", "Блясъка на чистия ум", "Човек на Луната", сега въртят "Летящи кинжали".
« Последна редакция: Юли 14, 2006, 06:12:27 am от asdfghjkl »
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

virtual

  • Гост
Отг: ВНИМАНИЕ - Диема + излъчва филми с 25 кадър!!!
« Отговор #17 -: Юли 29, 2006, 18:10:08 pm »
Досега съм засичал само 2 пъти, но не знам име

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: ВНИМАНИЕ - Диема + излъчва филми с 25 кадър!!!
« Отговор #18 -: Септември 21, 2006, 01:08:53 am »
Темата е за 25 кадър, та ето каква реклама се разпространява по руските е-пощи:

"Английски за 60 часа без зубрене!
Курсове за ускорено изучаване на чужди езици на основата на принципа на 25 кадър. В домашна обстановка вие се разполагате пред компютъра и гледате в екрана, където с висока честота се сменят думите. Не е нужно да разбирате видяното, просто гледайте, материалът сам се усвоява. За 60 часа ще усвоите повече от 2 000 думи, които ще ви останат в паметта дълги години, дори без да ги ползвате.
Стотици хиляди хора от различни страни са вече наши клиенти, присъединете се и вие!"
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: ВНИМАНИЕ - Диема + излъчва филми с 25 кадър!!!
« Отговор #19 -: Септември 21, 2006, 01:11:12 am »
Аз имам учебник, с който езика се научава за 3 месеца 8) Общо взето не е разпространен, защото дебелите учебници на Оксфорд, по 60 лв. парчето не важат в случая 8)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: ВНИМАНИЕ - Диема + излъчва филми с 25 кадър!!!
« Отговор #20 -: Септември 21, 2006, 01:49:32 am »
Да, ама и по твоя учебник ще иска да помниш, а виж хората какво са измислили-само гледаш и...почваш да говориш.  :D
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: ВНИМАНИЕ - Диема + излъчва филми с 25 кадър!!!
« Отговор #21 -: Септември 21, 2006, 01:57:25 am »
Блоково мислене. Не помнене 8)

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re: ВНИМАНИЕ - Диема + излъчва филми с 25 кадър!!!
« Отговор #22 -: Октомври 24, 2006, 11:39:44 am »
искам да видя такъв филм ,с 25 кадър какво представлява ,за да се оглеждам занапред  >:(

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: ВНИМАНИЕ - Диема + излъчва филми с 25 кадър!!!
« Отговор #23 -: Ноември 10, 2006, 00:49:51 am »
Subliminal Messages Flash is a small program which depicts liminal or subliminal messages on your screen.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: ВНИМАНИЕ - Диема + излъчва филми с 25 кадър!!!
« Отговор #24 -: Ноември 10, 2006, 09:02:31 am »
Ето малко теория, за да знаете за какво става въпрос: идеята с този 25-ти кадър е да се пусне съобщение за времето, през което се вижда 1 кадър и то конкретно при филм със скорост 25 кадъра в секунда – който се е занимавал с филми знае, че има различни стандарти за скорост на кадрите. Та, ако филма е с такава скорост въпросното съобщение се появява за време, равно на времетраенето на 1 кадър, или при 25 кадъра в секунда 1 кадър се вижда за време 1/25=0,04 секунди, или 40 милисекунди. Всеки кинескоп и по-нов TFT дисплей реагира на такова време – ще покаже съобщението. Това време е предостатъчно, за да се види от окото – правил съм експерименти и твърдя от личен опит. Дори съм пробвал с време на скритото съобщение много по-малко от 1/25 секунда и също се вижда, не помня точно с каква стойност съм опитвал, това зависи и от програмите. Затова съобщенията се скриват допълнително в кадъра – правят се бледи, смесват се или се скриват във фона и прочие, иначе ЩЕ се видят. Правил съм опити и не съм успял да скрия такова съобщение така, че да не мога да го видя – вярно, че предварително знаех, къде се намира върху кадъра и затова го виждах. Просто не съм попадал на програма, която да се справя с това изискване, не твърдя, че не става. Иначе времето 1/25 секунда явно е достатъчно за достигане на скритото съобщение до подсъзнанието. Отваряйте си очите. Ако има такива кадри, и ако трябва да се виждат, те просто ЩЕ се видят като кратки накъсвания във филма, или като проблясъци, което може да се възприеме и като някакъв ефект. Правил съм и съм гледал под лупа доста записи от каналите по кабелната с цифров тунер, включително и от въпросната Диема+, К1, БТВ, ТВ Европа, ББТ, Hallmark, Discovery Channel, Viasat History, CNN, BBC, Euronews, … но досега не съм попадал на подобно явление, което, разбира се, не доказва, че такива не се пускат. Признавам също и че не съм търсил в рекламите и предизборните клипове - просто не гледам такива.  ;D

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: ВНИМАНИЕ - Диема + излъчва филми с 25 кадър!!!
« Отговор #25 -: Ноември 10, 2006, 09:15:59 am »
Xpuctoc Muxaul прав си човече  ;) Принципно в момента с програмките с които разполагаме на комповете ще бъде доста глупаво някой да ти пуска скрити кадри щото много лесно могат да се проверят.А иначе за един опитен монтажист едва ли е проблем да замаскира кадъра  така че да е трудно забележим  повреме на гледане :P От друга страна,  когато става въпрос за реклама, а  това са примерите когато това средство се използва най-често щото има пряк икономически ефект вече очаквам да се почне с  по-майсторски изобретения защото и закона им разрешава, което мен доста ме учудва!

Цитат
Брюксел. Европейската комисия публикува нов проект за регулиране на телевизионното излъчване, предаде електронното издание АдМаркет.Той разрешава скрита реклама, която по-рано не беше позволена. Според комисаря на ЕС по информационните технологии и средствата за масова информация по този начин ще се увеличи пазара на телевизионната реклама и ще направи рекламата по-конкурентноспособна. Агенция "Фокус"
« Последна редакция: Ноември 10, 2006, 09:30:43 am от Alien »

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: ВНИМАНИЕ - Диема + излъчва филми с 25 кадър!!!
« Отговор #26 -: Ноември 10, 2006, 09:20:54 am »
Скрита реклама според няма нищо общо  25-ти кадър, нали?
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Eon

  • Гост
Re: ВНИМАНИЕ - Диема + излъчва филми с 25 кадър!!!
« Отговор #27 -: Ноември 10, 2006, 09:25:09 am »
25-ти кадър може да се използва И за скрита реклама

скритата реклама може да се прави и без 25-ти кадър.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: ВНИМАНИЕ - Диема + излъчва филми с 25 кадър!!!
« Отговор #28 -: Ноември 10, 2006, 09:29:53 am »
Скрита реклама според няма нищо общо  25-ти кадър, нали?

Ами точно това е класиката в жанра  ;) гледате си филм в киното, филма свършва и след това всички гледащи отиват и си купуват по една кока кола, в резултат на скрития кадър  ;) Но това са примери от миналото. Сега вероятно се използват по-различни трикове.

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: ВНИМАНИЕ - Диема + излъчва филми с 25 кадър!!!
« Отговор #29 -: Ноември 10, 2006, 09:34:30 am »
[
скритата реклама може да се прави и без 25-ти кадър.
Точно така. Досега беше забранена и най-вероятно ще отпадне тази забрана.
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27