Автор Тема: Проблем с времето  (Прочетена 55914 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Проблем с времето
« Отговор #90 -: Юли 04, 2006, 15:36:07 pm »
  А да питам за тези практикуващи speed reading как са с нивото на запомняне и възприемане. При мен има значително понижаване като го пробвам. Но не съм тренирал много. Пък и го изпробвам върху учебници по висша математика. Нещата подобряват ли се с тренинг? Някой достигал ли е нивото на диагонално четене на страницата?
доколкото знам в началото има период на адаптация през който наистина е занижено запомнянето,едва по-напред се  дига и то доста повече от преди.

@Жоро-За константа на Планк ли става дума?
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: Проблем с времето
« Отговор #91 -: Юли 04, 2006, 15:48:44 pm »
------
P.S.
Скоро ще пусна една статия за една константа на финната материя. Проучва се дали винаги е била константа. А ако не е, то тогава много от законите и другите константи си губят значението и смисъла, включително и химическите и физическите взаимодействия. И ако се окаже, че за различни области на Вселената и в различни периоди от Времето тази константа е различна, то всички познати ни величини биха имали други стойности и взаимозависимости.

Никога не е била константа, а варира непрекъснато. Като цяло времето изобщо не е константно и само милиардите часовници на земята поддържат илюзията за неговата постоянна стойност. Имат значение на първо място галактическите въздействия, на второ - звездно-планетарните, и чак на последно - въздействия от локалните енергии на Земята - енергийни линии, подземни обекти и отделни хора.
Също така, след преминаването на честотния портал 2012 ще разберете че законите познати от учебниците по физика са си били чисто натамъняване на космоса към ограничените разбирания на двуполюсното съзнание. . .
musica universalis

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Проблем с времето
« Отговор #92 -: Юли 04, 2006, 15:55:43 pm »
Ако успея за константата ще пусна тема или мнение късно довечера. Не помня в статията да се споменава Планк, което не означава че не е така. :)
Малко е големичка но си заслужава.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Проблем с времето
« Отговор #93 -: Юли 04, 2006, 17:28:53 pm »
Изглежда, че според вас, психиката и съзнанието нямат място в общата картина.
Е, аз не мисля така.
Дори без ползване на съзнателно усилие, човек може да променя траекторията на светлината.
Направете си опит.
Насочете показалеца си към източник на светлина. Погледнете покрай него, към лъча минаващ близо до повърхноста му. Гледайте с едното си око, за да елиминирате изкривяване на образа от бинокулярното зрение. Движете пръста.
Обяснете защо резултата е именно такъв,чрез познатите от науката закони.
Това е първото от серия упражнения, след които на няколко пъти успях да видя полето около ръката си.
Опитайте. Може и да съм се заблудил (илюзирал  ;))
А ако успеем да ползваме и съзнателно усилие? Дали и околните ще видят същото?
« Последна редакция: Юли 04, 2006, 17:29:44 pm от Joro Velev »
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Проблем с времето
« Отговор #94 -: Юли 04, 2006, 19:21:35 pm »
Какво е общото с времето?
Нали една от опорите за изчислението на потока време беше скороста на светлината?
Бихме ли ползвали една променлива за определянето на друга променлива?
Резултата пак ще е променлива.
В много области на науката се прави точно това.
Казват, че в междузвездното пространство имало вакуум. Но това не е липса. Учените вече започнаха да избятват понятието "вакуум". Това е по-разредена материя(енергия) с по-ниско налягане(скорост, интензивност) от произволно приетото за отправна точка. Дори там има среда. А светлината се движи с различна скорост в различните среди.
Ако прима, че всеки закон си има изключение, то значи зад цялата история стои друг, неописан закон.
---
Да се върна по-конкретно на темата.
Всеки възприема времето субективно. Приели сме една относителна стойност, с цел малко по-доброто синхронизиране и разбиране на процесите в света и в нас самите.
Това за сега върши приемливо добра работа.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: Проблем с времето
« Отговор #95 -: Юли 04, 2006, 22:11:38 pm »
3D траектория = 3D време ....
musica universalis

Неактивен iti

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 123
Отг: Проблем с времето
« Отговор #96 -: Юли 22, 2006, 14:12:33 pm »
Ами аз съм чувал малко. Времето е "еластично", а не "твърдо", дори можеда е живо (то всъщност кое може да е реално мъртво...). Значи лесно може да се сгъстява и разтяга. Според мен всеки в някаква степен го е усещал и вероятно го възприема различно в зависимост колко е осъзнат, колко присъства в него в дадения момент. Терминът за сегашното му състояние според повечето източници е "ускоряване" и действа на всички, защото ще се самоунищожим преди да сме разрали поне малко времето в което живеем. Чрез ускорението имаме шанс да изживеем повече от това време.
Да се опитате да разберете Муад' Диб, без да познавате неговите смъртни врагове, харконите, е все ед

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Проблем с времето
« Отговор #97 -: Август 11, 2006, 02:00:49 am »
Те часовниците все едно и също време показват (12:60), а то времето тече по съвсем други орбити... По-добре е да гледаш планетите и  звездите, да следиш вдишванията и издишванията си, ритъма на сърдечната песен...
13:20
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Проблем с времето
« Отговор #98 -: Август 11, 2006, 09:52:10 am »
учуден съм,днес вече за втори път се съгласявам с Флай.Ако някой вече е имал съмнение за Края,вече би трябвало да е разсеяно
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Проблем с времето
« Отговор #99 -: Септември 17, 2006, 04:12:03 am »
8) 8) 8)

Неактивен _

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
  • mind heist
Re:Проблем с времето
« Отговор #100 -: Януари 18, 2010, 14:42:01 pm »
ето една тема като за мен  ;D

значи за тези които говорят за пц игрите това се нарича мускулна памет, до такава степен сте тренирани че мускулите на ръката са запаметили какво усилие е нужно да се премести мишката в желаното място :)

обаче и да се спре времето те пак ударите на сърцето и стареенето на тъканите си вървят и пак ще си умреш.

колкото до учените те просто са вкарали мерни еденици за да може да се изчисляват скорости и т.н.

ако в=300000 то т="1" а не "0"   >>> това си е просто движение  :)


« Последна редакция: Януари 19, 2010, 12:13:44 pm от petyr »

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Проблем с времето
« Отговор #101 -: Януари 18, 2010, 18:31:46 pm »
Joro Velev  Здравей.
 Като ви чета постовете,ма налягат мисли.
Цитат
Всеки възприема времето субективно.
Субект не беше ли един човек или едно нещо.В тоя ред мисли времето дали не е и то субект или субективно.На времето е имало мярка за време един лакът/една копраля.Е да ама лакътя на всеки е различен,и пак са били навреме за среща.Е имало е +/- ама ние не сме германци.
Цитат
Всеки възприема времето субективно. Приели сме една относителна стойност, с цел малко по-доброто синхронизиране и разбиране на процесите в света и в нас самите.
Това за сега върши приемливо добра работа.
Тъй че от възникналите мисли по въпроса си мисля че часовника не е нищо повече от дървен метър за време,поради различните ни лакъти.
Някой път ми идвват глупости в главата, ма нали затова има и глупави хора. ;D
Напънах са и аз по темата,надявам се поне гледната ми точка да не стане зян.Ако се посмеете ,и да не съм помогнал поне съм ви разсмял.
Живи и здрави. ;D
« Последна редакция: Януари 18, 2010, 19:31:55 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен elunez

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re:Отг: Проблем с времето
« Отговор #102 -: Юли 04, 2010, 22:43:40 pm »
наистина промяната на времето е само за индивида НО може да стане навик на разума, и после да е трудно да се спреш, дори и да искаш, а и последиците за тялото са доста неприятни, все пак ако забързаш времето това не може да не се отрази на тялото ти, забавянето може да води до други проблеми, объркване, странни настроения и т.н. По принцип не винаги е нещо много страшно, но може да бъде и е по-добре да не се прави, просто хората нямат право да се занимават с това, особено както не са напълно наясно с последствията...
Времето в глобален мащаб не се влияе нито от човека , нито от който и да било , дори да ти се струва, че тече по-бавно , което не е така , това е само илюзия .


Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Проблем с времето
« Отговор #103 -: Юли 10, 2010, 18:44:35 pm »
 
SchumannResonance03.gif (31.08 KB, 567x635 - видяно 245 пъти.)
- постната от Н.

Изтеглих картината, но се вижда само горният част на майския календар-така ли е, или наистина липсват 4/5 от цялата ?
« Последна редакция: Юли 10, 2010, 18:45:57 pm от marhs »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27