Автор Тема: За духовността и църквата като "нейния носител"  (Прочетена 48536 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #90 -: Март 07, 2011, 09:45:38 am »

Щом си ДУХ, бъди ДУХ. Вече трябва да спреш и да пишеш, духовете обикновено "стоят над тези неща".
 
А мозъкът и съображалката им трябват и на духовете, иначе туку виж ще ги глътне някой динозавър.

Въх...гроздето е кисело!!И айде не ми казвай кво да правя.Форумът е обществен,не съм ти кацнала у личната страничка във фейса..капиш?Ще си пиша колкото си искам ;D
Мозъкът и"съображалката"(тва термин а ла Левашов ли е? :o)са нужни дотолкова,долкото Духът реши,че има нужда от тях.А динозаврите измряха мнооого отдавна..Учи се в 5-ти клас.

п.с.Яхвето не служи на Луцифер..Нещо бъркаш..Пардон..ти няма как да бъркаш,щото цитираш чужди мисли(колкото и да говориш за самостоятелно мислене..парадокс 8))бърка Левашов.Не знам кво знание ти дава на теб,но като гледам..цялата руска езо-школа са се смахнали и повтарят едни и същи неща десетилетия наред..

Неактивен Liubo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 123
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #91 -: Март 07, 2011, 13:53:17 pm »
Абе идиот мамин от где нашол ета булшиит великорускии мераци ?!Я беги у некой руски форум и да не забравиш да целуваш пръстена!!!!
Ще отговоря с думите на баба Ванга.
В едното от предсказанията си баба Ванга е казала следното:

"Всички религии един ден ще изчезнат! Ще остане само учението на Бялото братство. Като бял цвят то ще покрие Земята и благодарение на него хората ще се спасят.
Новото учение ще дойде от Русия. Тя ще се пречисти първа. Бялото братство ще се разпростре в Русия. От тук учението ще започне шествието си по света. Това ще стане след 20 години - по-рано няма да стане (казано през 1979 г.). Но след 20 години ще събирате първия голям урожай."


Кой знае, може би знанията на Николай Левашов са това "ново учение", а Движението "Възраждане. Златен век." е това "бяло братство"...

Тук http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,17204.msg230091.html#msg230091 анализирам още едни цитати на думите на баба Ванга - виж, ако те интересува.
Със здраве!
« Последна редакция: Март 07, 2011, 22:13:47 pm от Liubo »

Неактивен Liubo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 123
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #92 -: Март 07, 2011, 15:02:33 pm »

Щом си ДУХ, бъди ДУХ. Вече трябва да спреш и да пишеш, духовете обикновено "стоят над тези неща".
 
А мозъкът и съображалката им трябват и на духовете, иначе туку виж ще ги глътне някой динозавър.

Въх...гроздето е кисело!!И айде не ми казвай кво да правя.Форумът е обществен,не съм ти кацнала у личната страничка във фейса..капиш?Ще си пиша колкото си искам ;D
Мозъкът и"съображалката"(тва термин а ла Левашов ли е? :o)са нужни дотолкова,долкото Духът реши,че има нужда от тях.А динозаврите измряха мнооого отдавна..Учи се в 5-ти клас.

п.с.Яхвето не служи на Луцифер..Нещо бъркаш..Пардон..ти няма как да бъркаш,щото цитираш чужди мисли(колкото и да говориш за самостоятелно мислене..парадокс 8))бърка Левашов.Не знам кво знание ти дава на теб,но като гледам..цялата руска езо-школа са се смахнали и повтарят едни и същи неща десетилетия наред..

Ще се опитам да ти отговоря, без да взимам в предвид “каруцарския” ти език, защото кой знае, може би там при вас така говорят духовете. А на духовното грехота да се обиждаме. Духовното си е духовно, нали така??

Изобщо и през ум не ми е минавало да ти давам акъл, къде да пишеш, а къде да не пишеш. Просто реших, че при вас, при духовете, всичко е “схванато” и сте на много високо ниво, че не пишете, дори не обменяте мнения – всичко ви е ясно и, както се казва “стоите над тези неща” – над празните приказки. Та нали сте ДУХОВНИ, с други думи – духчета.  
А думите “Мозъкът и"съображалката"” не са термини на Николай Левашов, аз така се изразих, но все пак мерси.

Левашов използва терминология, разбирането на смисъла на която не е тъй сложна, ако си учил физика в училище, например (в книгата си "Същност и разум" http://www.levashov.byethost16.com/books.html#02):
“когато първичните материи попадат в зоните на изкривяване на пространството, възникнали в резултат на избухване на супернова звезда, то те се озовават в други условия и поради това започват да се сливат една с друга, образувайки хибридни форми. При сливането си седемте първични материи образуват шест хибридни форми на материи, които в зоната на изкривяване създават шест сфери. Всяка от хибридните форми на материи се различава от съседната с една първична материя от тези, които участват в образуването на хибридните форми при сливането си. Възникналите хибридни форми на материите влияят върху мерността на околното пространство с обратен знак. С други думи, след приключване на синтеза на хибридните форми на материите, деформацията на пространството се компенсира за сметка на хибридните форми на материите. В резултат на което първоначалното изкривяването на пространството, причинено от избухването на свръхнова звезда, се компенсира.
1. Физически плътна сфера на планетата Земя.
2. Ефирна сфера на планетата Земя.
3. Астрална сфера на планетата Земя.
4. Първа ментална сфера на планетата Земя.
5. Втора ментална сфера на планетата Земя.
6. Трета ментална сфера на планетата Земя.
А, В, С, D, Е, F, G — седемте първични материи, образуващи наше пространство-вселена.”

За да ти онагледя нещата, ще ти сложа и картинка - виж Рис.6  като прикачен файл.

Така астралната сфера условно се дели на 2 – долноастралната и горноастралната. На долноастралната се намират души (същности ) на астралните животни. Някои от тях се научиха да паразитират или да се хранят със други същности, обикновено с по-ослабени или “заблеели”. Това са същностите на измрели животни, които нямат на Земята съответната генетика, за да се преродят. За пример дадох – динозавър.  Питах, а и слушах познати, разказващи за проблеми с децата си, които са взимали наркотици – всички те са виждали динозаври, като са мислили, че халюцинират.
Така че нищо лично, просто ти казвам, да не разпускаш и да не почиваш много на лаврите на ДУХОВНОСТта си, за да не си обяд за динозаврите.

За Луцифер, отваряме Уикипедия
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B0

“Често срещаното име на Сатаната - Луцифер не е с християнски произход..... Древноримската митология счита Луцифер за син на Аврора – богинята на утринната зора. В древногръцката митология тя е Еос, а синът ѝ е Фосфорус - „носещ светлина“....”

Дойде ред за цитат от Н.Левашов http://www.levashov.byethost16.com/books.html#08 (повтарям се вече, но както се казва - “не четат” и изобщо не искат да мислят самостоятелно):

“Просто малко хора знаят, че ЛУЦИФЕР е още едно име на Бог на иудеите, заедно с имената - ЯХВЕ и ЙЕХОВА!!! Също както много хора не знаят, че името ЛУЦИФЕР се превежда от латински език като НОСЕЩ СВЕТЛИНА!!! И за да се разбере каква ”СВЕТЛИНА” ТОЗИ БОГ НОСИ СЪС СЕБЕ СИ И НА КОГО, достатъчно е да се прочетат няколко реда от ТОРА - ПЕТОКНИЖИЕТО:
“……………………………………………………………….
2. Защото, МРАК ЩЕ ПОКРИЕ ЗЕМЯТА и МЪГЛА — НАРОДИТЕ, А НАД ТЕБЕ ЩЕ СИЯЕ СВЕТЛИНА НА БОГ, и славата му ще се яви над теб.
3. И ЩЕ ХОДЯТ НАРОДИТЕ ПРИ ТВОЯТА СВЕТЛИНА и ЦАРЕТЕ — ПРИ БЛЯСЪКА НА СИЯНИЕТО ТИ.
……………………………………………………………….   “
(Тора или Танах – онлайн, Йешайа, Глава 60, стих 2-3 http://toraonline.ru/neviim/yeshaya.htm  )

Дадох цитат в надеждата, той да бъде прочетен и осмислен. Аз го осъзнах, защото нещата са прости, но мислех, че не е нужно да го “сдъвквам”, а че и ти, konstantin2007, направиш същото, но явно си толкова ВИСОК-О-ДУХ-овен, че преставаш да мислиш.

“А НАД ТЕБЕ ЩЕ СИЯЕ СВЕТЛИНА НА БОГ “ – светлината на БОГ няма да сияе над тебе, konstantin2007, а над евреите.

А кой е бог на евреите? “Яхве е транслитерация на еврейското "יַהְוֶה" .... В еврейският текст на Стария Завет, който се нарича Танах това име се среща на около 6800 места, но поради третата заповед от Декалога и традицията да не се споменава напразно името на Бога, евреите от векове насам го произнасят или като "Хашем" (буквално означава "Името") или като "Адонай" (което значи "Господар" или още "Господ"). “    и още  “На български е прието произношението му "Йехова".” ( виж Уикипедия   http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%AF%D1%85%D0%B2%D0%B5 )

Виж Ветхия завет. Втора книга Моисеева. Изход., глава 15, стих3“3. Господ е силен воин. Иехова Му е името.” -    http://religia.shumenbg.com/center.php?wform=h&p=s&d=5&gl=15&s=f08fdf750344e023b8548dc7464ea5b8

А над тебе, konstantin2007, както и над всички други народи съгласно еврейската ТОРА:  “МРАК ЩЕ ПОКРИЕ ЗЕМЯТА и МЪГЛА — НАРОДИТЕ”

"И ЩЕ ХОДЯТ НАРОДИТЕ ПРИ ТВОЯТА СВЕТЛИНА и ЦАРЕТЕ — ПРИ БЛЯСЪКА НА СИЯНИЕТО ТИ." – това означава, че ние всички, заедно с теб, konstantin2007 (нищо, че си дух - никой не пита в случая), ще живеем в светлината на евреите - илюминатите, тъмното правителство, масоните (има и други евреи - не всички евреи са лоши), осветени от светлината на техния бог – луцифер, ЯХВЕ, Йехова и дори нашите царе ще слугуват на тях.
 
Затова и ти казах, че  трябва да развиваш мозъка си, за да имаш “съображалка”, а не конец, който да държи ушите ти.

Защото зад всяка фраза,написана от Николай Левашов, зад всеки цитат, даден в книгите му, стои дълбок смисъли човекът трябва да спре погледа си над всяка фраза, да я разнищи, за да си я уясни.Затова ми е по-лесно да напиша само една фраза от книгата на Николай Левашов, без да я раздъвквам – по-малко място заема, а колко информация дава!!!
« Последна редакция: Март 07, 2011, 23:45:15 pm от Mirotvorec »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #93 -: Март 08, 2011, 12:41:07 pm »
Ще се опитам да ти отговоря, без да взимам в предвид “каруцарския” ти език, защото кой знае, може би там при вас така говорят духовете. А на духовното грехота да се обиждаме. Духовното си е духовно, нали така??
Изобщо и през ум не ми е минавало да ти давам акъл, къде да пишеш, а къде да не пишеш. Просто реших, че при вас, при духовете, всичко е “схванато” и сте на много високо ниво, че не пишете, дори не обменяте мнения – всичко ви е ясно и, както се казва “стоите над тези неща” – над празните приказки. Та нали сте ДУХОВНИ, с други думи – духчета.  
А думите “Мозъкът и"съображалката"” не са термини на Николай Левашов, аз така се изразих, но все пак мерси.
Така че нищо лично, просто ти казвам, да не разпускаш и да не почиваш много на лаврите на ДУХОВНОСТта си, за да не си обяд за динозаврите.

“Просто малко хора знаят, че ЛУЦИФЕР е още едно име на Бог на иудеите, заедно с имената - ЯХВЕ и ЙЕХОВА!!! Също както много хора не знаят, че името ЛУЦИФЕР се превежда от латински език като НОСЕЩ СВЕТЛИНА!!!
Дадох цитат в надеждата, той да бъде прочетен и осмислен. Аз го осъзнах, защото нещата са прости, но мислех, че не е нужно да го “сдъвквам”, а че и ти, konstantin2007, направиш същото, но явно си толкова ВИСОК-О-ДУХ-овен, че преставаш да мислиш.
“А НАД ТЕБЕ ЩЕ СИЯЕ СВЕТЛИНА НА БОГ “ – светлината на БОГ няма да сияе над тебе, konstantin2007, а над евреите.
А над тебе, konstantin2007, както и над всички други народи съгласно еврейската ТОРА:  “МРАК ЩЕ ПОКРИЕ ЗЕМЯТА и МЪГЛА — НАРОДИТЕ”
"И ЩЕ ХОДЯТ НАРОДИТЕ ПРИ ТВОЯТА СВЕТЛИНА и ЦАРЕТЕ — ПРИ БЛЯСЪКА НА СИЯНИЕТО ТИ." – това означава, че ние всички, заедно с теб, konstantin2007 (нищо, че си дух - никой не пита в случая), ще живеем в светлината на евреите - илюминатите, тъмното правителство, масоните (има и други евреи - не всички евреи са лоши), осветени от светлината на техния бог – луцифер, ЯХВЕ, Йехова и дори нашите царе ще слугуват на тях.
Затова и ти казах, че  трябва да развиваш мозъка си, за да имаш “съображалка”, а не конец, който да държи ушите ти.
Офффф..за последно пиша тука,че то се видя..с теб диалог не може да има,а Левашов не ми е интересен,и тък като ти по-далеч от неговите думи,е ясно,че не можеш да стигнеш,излиза,че говоря на Левашов(само дето той не знае де..).таа..последно..
Ти драги ми господине,който ляляш като развален грамофон едно и също(ама Слава Богу никой не те отразява сериозно де..)таа..ти дето се биеш у гърдите и ми говориш за 'духовност',как па не пропусна да ме посъветваш иронично да си"мандахерцам сивото",как не пропусна да изкажеш псевдосъжалението си към"социалните паразити"..как па не пропусна да намекнеш и за"каруцарският ми език"(ммм..друг любим мой израз)..Не нам..тва сигурно е признак на висша духовност.Т.е.така кат гледам..даже си е отличителна черта у"духовните".Разгеле,че не претендирам за ранг и псевдоизвисяване.. 8)
Също така и не спря да повтаряш(без да се изтъкваш,разбира се..о,неее,не сме си и помислили таквоз нещо!)как хората нищо"не знаят"..как"нямат заслуги"да бъдат това което вече са!Души!Духове!
Колкото и несправедличо и незаслужено да ти се чини..със или без твоите помии,т.е.разрешения от по-висша инстанция 8) ..и независимо кво мрънка Левашов..хората са духове и нямат нужда от ничие позволение за да БЪДАТ,а още по-малко пък от някакви фалшиви гурута да им обясняват неща неща за които и самите те не са наясно..
Освен това.."почитемият"Левашов пропуснал ли е да"сподели",че непоискан съвет е признак на"нисша духовност"?Явно да..Иронизираш ме,подигравайки се с това което съм.ДУХ!щото ти е трудно да приемеш,че някой може и да няма нужда от "духовен водач",гуру ит.н. и не споделя патоса ти към смешника който с такъв хъс цитираш..Е..отново признак на"духовност"ли..що ли?
ОЩЕ НЕЩО..КОЯ Е МОЯТА СВЕТЛИНА И КОЙ Е МОЯТ БОГ,теб НЕ ТЕ КАСАЕ. Може и да ти се иска"мрака да ме покрие"ама..моят"бог"си ме пази,тъй,че такава опасност за мен няма..Не ми бери гайлето
Плюя на Яхвето и хич не ме брига кви планове има тоя шизовфреник!Защото Аз имам други планове за себе си.
И накрая..представи си..баси изненадата а?Много хора знаят кой е Луцифер и тук има много теми за това.Ти що реши,че чакаме теб да ни"осветлиш"по въпроса?И то с някакви си бози?Луцифер и Яхве са едно и също нещо?!?Е,няма такъв смях просто..невежеството е извор на постоянен смях за мен,но твоето вече взе да ми омръзва.
Със здраве..
п.с.И знаеш кво..на мен ми е позволено да съм"каруцарка"..Тъй де..аз съм си просто аз..дух..несъвършен при това..и не аз претендирам за"духовна извисеност"..не аз призовавам към неща,които самият аз не спазвам..И тежко и горко ни още дълго време,докато народеца страда от комплекса за духовна значимост(баси инвалидният термин)и най-вече..лицемерието у"духовните"
Аз обичам да провокирам..особено такива дето ми се правят на много"духовни"просветлени и т.н...доминацията на егото..лицемерието..фалша..лъсват веднага и не можеш ги скри..нито с цитати,нито с гръмки фрази
Като си седнал да апелираш за"промяна на света,спасение и т.н."първо стани самият ти тази промяна.
« Последна редакция: Март 08, 2011, 19:28:22 pm от konstantin2007 »

Неактивен Liubo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 123
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #94 -: Март 09, 2011, 10:51:15 am »
Николай Викторович Левашов често казва следното: “Должен ли джентельмен помочь даме выйти на этой остановке, когда ей выходить на следующей?” (Трябва ли джентълменът да помогне на дамата да слезе на тази спирка, когато тя трябва да слeзe на следващата?) Отговорът, разбира се, че не е.

Пиша за Левашов не за тези, които “трябва да слизат на другата спирка”, а за ТЕЗИ, КОИТО ИСКАТ ДА РАЗБЕРАТ, ЗАЩО ВЕЧНО ИМА ПРОБЛЕМИ, ЗАЩО ЖИВЕЯТ ЗЛЕ, ЗАЩО ВЪВ ВИДИН ИМА ВЕЧЕ ЦЕЛИ ПРАЗНИ БЛОКОВЕ, КОИТО СТОЯТ ЗАКЛЮЧЕНИ, ЗАЩО НАСЕЛЕНИЕТО В БЪЛГАРИЯ НАМАЛЯВА, КАК ДЕЦАТА САМИ ДА СЕ ОТКАЖАТ ОТ ВЗИМАНЕТО НА НАРКОТИЦИ, ДА МОГАТ ДЕЦАТА ДА РАЗБЕРАТ, ЧЕ СЕКСЪТ Е НАИСТИНА ГИМНАСТИКА И ПО ТОЗИ НАЧИН ТЕ НЯМА ДА НАМЕРЯТ ЩАСТИЕ, А ПО-СКОРО СЛЕД ВРЕМЕ ЩЕ РАЖДАТ БОЛНИ ДЕЦА, А ЛЮБОВТА Е НЕЩО ПОВЕЧЕ – ТОВА Е ХАРМОНИЯ МЕЖДУ ДВАМА ДУШИ, ДЕЦАТА ДА ЗНАЯТ, КОГА СЕ ПОЛУЧАВА ТАЗИ ХАРМОНИЯ И КАК ДА Я ПОДДЪРЖАТ, ДА НАУЧАТ, ЧЕ ХОМОСЕКСУАЛИСТИТЕ И ЛЕСБИЯНКИТЕ НЕ СА НОРМАЛНИ ХОРА, А – СА БОЛНИ. Всеки човек, който има увеличена щитовидна жлеза е болен от базедова болест,  а един мъж, на който хипофизата му е 4 пъти е по-голяма от тази при нормалния мъж е страшно болен. Жената има 2 пъти по-голяма хипофиза от един мъж, това й трябва, за да отгледа дете, когато тя е бременна и тогава и в други дни тя е много неуравновесена, което се дължи на увеличено съдържание на хормони, изработвани от хипофизата. Един хомосексуалист има хипофиза, която два пъти по-голяма от хипофизата на жена. Това се получава в резултат на създаването на потомство между близки роднини. “Кръвосмешението между хора от един генетичен клон (общи биологични родители и близки роднини по права линия) променя паметта на ДНК, в която е закодирана забрана за комбинации от сходни гени и клетки. Те се израждат, създаденото непозволено потомство има дефекти и не е годно за нормално възпроизводство.” - http://forum.xnetbg.com/index.php?topic=9452.0;wap2
А кой може да  го е правил? Често тези, които искат да държат властта – някой клон. Кой? Всеки сам ще си отговори. А когато това израждане се е получило – за да продължат тези хора да държат властта, те са започнали да налагат хомосексуализмът като нещо общоприето и нормално. Защото кой ли ще даде на болния да управлява, ако официално е прието, че това е болест?
Да, прочетох за проблема в книгите на Левашов, а след това проверих в нета. Наистина, много добре прикрит проблем, но открих, че в Израел правят такива операции на хората с увеличена хипофиза – виж, например  http://ilrefua.isa-geek.com/?page_id=115
Функциите на хипофизата в нета са мн. Добре описани – виж, например  http://www.puls.bg/illnes/issue_242/part_2.html

Така, че konstantin2007, всеки има право на своята “спирка”, много хора имат способности да се упражняват като духове, НО НИЕ ЖИВЕЕМ НА ТАЗИ ЗЕМЯ и затова аз пиша ЗА ТЕЗИ, КОИТО ИСКАТ ДА НАУЧАТ ПОВЕЧЕ за процесите, протичащи на тази Земя и всеки сам за себе си и според своите възможности да даде своя принос, за да живеят децата ни по-добре, да бъдат по-щастливи. Аз правя каквото мога, правя го, защото имам деца и искам те да живеят добре. Не могат те да бъдат добре и да живеят добре, защото живеят в социума на замърсената планета, затова аз разбрах, че за да живеят моите деца добре, аз трябва да погна на децата на цялата ни страна, за да могат и те да научат повече. А когато те ще имат знания, те сами ще решат как да живеят, но ще се научат да преценяват последствия от действията си и ВЯРВАМ, че ДЕЦАТА, КАТО ЗНАЯТ ПРОЦЕСИТЕ И ПОСЛЕДСТВИЯ ОТ ДЕЙСТВИЯТА СИ И ЧЕ НИКОЙ НЕ ГИ НАКАЗВА, А ТЕ САМИТЕ НАКАЗВАТ СЕБЕ СИ В МОМЕНТ НА ИЗВЪРШВАНЕТО НА ДЕЙСТВИЕТО, ВЯРВАМ, ЧЕ ДЕЦАТА ЩЕ ИЗБЕРАТ ДЕЙСТВИЯ С БЛАГОПРИЯТНИ ЗА ТЯХ ПОСЛЕДСТВИЯ. ВЯРВАМ В РАЗУМА.  ЗНАМ, ЧЕ ЧУКАМ В ЗАТВОРЕНА ВРАТА НА СЪРЦАТА НИ, НО НЯМА ДА СПРА ДОКАТО СЪМ ЖИВ ДА СЕ ОПИТВАМ ДА СТИГНА ПОНЕ ДО СЪРЦАТА НА ДЕЦАТА, КОЛКОТО И ПАФОСНО ТОВА ДА ЗВУЧИ НА НЯКОЙ.  Правя нещо, а какво – пред теб,  konstantin2007, няма да се отчитам, а и благодарности не искам от никой. Това мога. Това е просто потребност на моята душа. Това ме радва и ми доставя удоволствие.

Що се касае цитатите, които използвам и препратките към тях. Е, има един Германски министър на отбраната, който пропусна това да направи. Някой се е възползвал от грешката му и го премахна от поста му. Е, не знам кой този някой и какво е искал от този германски министър, за да не се дига шум. Ясно е едно, че министърът е отказал нещо да изпълни. Вероятно е честен човек. Не знам. Но почеркът прилича на този на социалните паразити. Те така действат. Има много хора с проблемни дисертации и без дисертации изобщо, но управляват.
“Берлин. Германският министър на отбраната Карл-Теодор цу Гутенберг , на който миналия месец му беше отнета докторската степен заради обвиненията в плагиатство, ще напусне по-късно във вторник. Това предава АФП, позовавайки се на „Билд”.” - http://www.speshno.info/news.php?id=190665
« Последна редакция: Март 09, 2011, 13:13:56 pm от Liubo »

Неактивен white power

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
  • „В спора победители няма"
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #95 -: Март 10, 2011, 10:47:19 am »
Нещо,тотално оспамихте темата,а може и да греша(ако Левашов е Църквата и носителя на нейната духовност)

За мен съмнения няма,че Русия ни е длъжник в духовен план.

Ако някой не знае,може да се информира тукhttp://www.pravoslavieto.com/life/09.16_sv_Kiprian_Tsamblak.htm#1

"Ние в Русия изпитваме чувство на голяма благодарност към България за своя литературен език, за началото на руската литература и за ония забележителни идеи, които са били провъзгласени през Симеоновия век - общочовешките идеи... Църковнославянският език, пренесен в Русия от България не само чрез книгите, но и устно - чрез богослужението, веднага става в Русия своеобразен индикатор на духовните ценности. България даде на източните славяни висшия слой на езика, "полюса на духовността"..."
Акад. Дмитрий С. Лихачов.[/color][/color]
Така че за мен въпроса на темата е изчерпан.
 :hi:

пп.Друг е въпроса кой е завладял в последните години Православието след като ,,монаси" ,убиват монаси ,и се отдават на най-гнусни страсти.(превърна ли са го в една машина за всяване на страх и вменяване на вина,грях,с цел контрол в по–непросветените наши братя и сестри)

пп.Опа,аз съм в грешка заглавието ме подведе! :diablo:
« Последна редакция: Март 10, 2011, 11:11:45 am от white power »

Неактивен Liubo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 123
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #96 -: Март 10, 2011, 17:10:31 pm »
И аз мислех така, но фактите са други. Виж - сантии на Даките, които са били записани със славяно-арийски руни и никой не би могъл да опровергае реалността им и достоверността (виж - http://dacia.org/1foto/index.php?category_id=6&parent_id=0&start=0 и книга «Русия в криви огледала. Том 2. Разпъната Русия». - http://www.levashov.byethost16.com/books.html#09

За съжаление, трябва вече да си признаем, че Кирил и Методий са пригодили писмеността да е по-достъпна за всеки, да се учи по-лесно. Но с това е било загубено страшно много. Руните имат освен смисъл, предаден в образи, но и скрит смисъл, който се разтваря пред хората, просветлени със знанията и те могат да го виждат на други нива на планетата във вид на холограма. Т.е. те така видоизменят потоците на първичните материи ( “тъмна” материя – според учените е 90% от материята във Вселената), протичащи през тях, че от тези материи на различни нива на планетата ни се получават холограми. Т.е. тези пластини са своеобразен DVD диск ( информация като на филм), без да има нужда от техническо устройство. Ролята на техническо устройство изпълнява – развития мозък на човека, който съумява да помисли да ги прочете.
Информацията се е записвала с използване на образите, които иносказателно са пренасяли дълбок смисъл и всеки е възприемал толкова от текста, колкото е позволявало развитието му. Така текстът е скривал сам себе си.
Образното мислене е било много дълбоко и не са били нужни думи. Например, образът на лисица е означавал хитрина. А медената питка във вид на кълбо- е нашата планета. Езиците са се видоизменили, а приказката е запазила смисъла си. А на сегашния ни език ни се налага да пояснявам, да поясняваме ... и така до безкрайност. Приказки, приказки, приказки...

Неактивен white power

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
  • „В спора победители няма"
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #97 -: Март 11, 2011, 01:47:54 am »
Liubo,всеки дърпа чергата към себе си,еле великоруският имперски панславизъм.
Всички наши врагове искат да ни изкарат варвари и диваци!
Ето визитката на Дмитрий Лихачов -едва ли е родоотстъпник.  http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%BC%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%B9_%D0%9B%D0%B8%D1%85%D0%B0%D1%87%D0%BE%D0%B2 На Левашов меко казано са му съмнителни титлите.Това да си окичваш гърдите с медали,и стената с дипломи от съмнителни институти и организаций направо ме потресе,пак са си икони като тези в църквите!
На това му се вика идолопоклонничество!

За мен руснаците такива като него ги произвеждат на конвейр,направо са биороботи.
Явно си имат специални школи за тая работа,на високо(държавно) ниво
Най-малко след като е на тази висока степен би могъл да си поправи лесно земното тяло,казно е свещениците(равините–учителите)-Без физически и психо дефекти!Руснаците отдавна обсебват нашата древна История и "Русия в кривите огледала"е поредното доказателство за това!!!Защото те са варварите не Ние!Има достатъчно достоверни исторически източници!Който търси,намира!

За съжаление виждам една руска(илюминатска) машина за майнд контрол,която работи добре и на високи обороти.
Псевдо науката е голямата сила на илюминатите.За съжаление и банките работят по такива измамни принципи.Стигна се дотам,че на всички яко им промиват мозъците още в университета.Нещата умишлено се усложняват,за да ни кажат:"виждате ли колко сте прости и неуки",та сами да ги поканиме за пастири,тихичко да се вмъкнат в нашето съзнание,и да се отнасят с нас като с добитък.Истината скрита в 15 тома мирише на голям тлъст плъх,пуснат да лови души с „наука"! Други пък ловят души с религия!Но всичките псевдо науки и псевдо религии всяват комплекси и страх и чувство за малоценност в хората,направо ги хипнотизират(зомбират)!Знаете че страхът убива Разума и прави Божественото на животно! Е който им се подаде!

Знам че ние Българите сме доста гъвкави хора и егрегора леваков няма да успее да вирее при нас!

Щом сме в триизмерното пространство,явно си имаме важна земна работа,да се научим на опитности които в другите измерения няма как да изживеем.Лао Дзъ(Бо ян)е казал Дръжте средният път,или кесаревото кесарю а божието Богу,отдай внимание на тялото си,отадай внимание и на духа си, бъди нито земен само,нито само небесен!

Ние Българите не от вчера залитаме по"чуждиците".

Отец Паисий отдавна е задал въпроса „Поради что неразумни юроде се срамиш да се назовеш Болгарин"

Сигурен съм че ако потърсиш,ще намериш достатъчно добри и сериозни Български автори,изледователи(търсачи на истината)и то от този век.

пп.
Името на реката в Русия дали не е Болга и после да е станала Волга?

А някой от вас виждал ли е корицата на история Болгарская от отец Паисий?  "славяно българска"е това в кавичките е грозна манипулация от освобождението на сам.Първата страница на оригинала липсва! Това си е истинска конспирация!

Е и аз дърпам чергата към нас си!
 
  :hi:
« Последна редакция: Март 11, 2011, 10:27:13 am от white power »

Неактивен white power

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
  • „В спора победители няма"
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #98 -: Март 11, 2011, 11:00:27 am »
За мен бе достатъчно да прочета товаhttp://knigibg.com/book_inside.php?book_id=2886Да сравня руският превод и българският.И сърцето ми да осъзнае кои сме ние Българите!
Това е мое мнение не го налагам на никой!

Неактивен Liubo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 123
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #99 -: Март 11, 2011, 11:04:25 am »


пп.
Името на реката в Русия дали не е Болга и после да е станала Волга?





Болг-Арии, т.е. Арии, които са дошли от Болга, Волга- буквата Б и В са се преминавали една в друга по времето, когато са започнали едните народи да пишат на кирилицата, а другите на глаголица.
Сега искам да задам един малък въпрос:
- ТОВА, ЧЕ СЪМ ОТ СЕЛО ГЛОЖЕНЕ, А ВЕЧЕ 20 ГОДИНИ, ОТКАКТО ЖИВЕЯ В СОФИЯ, ОЗНАЧАВА ЛИ, ЧЕ СЪМ СОФИЯНЕЦ, БЯХ И ЩЕ ПРЕБЪДА КАТО СОФИЯНЕЦ???
Родината ми е село. Колкото и да исках да се изфукам пред някой, да кажем, че съм софиянец  или пък да поукрася малко повече и да кажа, че съм лондончанин – не става. Родината ми е Гложене и аз не мога да се отрека от татковината ми.
Сега питам те  white power, как така става, че дори, когато ти пишеш нещо такова от типа “Името на реката в Русия дали не е Болга и после да е станала Волга”, ти не се ли замисляш, че ние, щом сме дошли от Волга, там е била родината ни. Е, хората, които там са останали – кви са? Задам въпроса по друг начин – ХОРАТА ОТ ГЛОЖЕНЕ, КАКВИ СА МИ – лелите ми и чичовци и техните деца – от теб излиза, че те сами никаквици. Вероятно, защото аз напуснах това “скапано” село и сега съм в София, съм много повече от тези  “глупаци” в Гложене – “голяма работа” съм. Не знам как си ти, но аз не се отричам от корените ми в Гложене.
А щом на Волга ни е била родината, значи там са останали някакви наши роднини, а сега живеят децата ни. Да, там в Русия има българи, а има и тези които са се разтворили в народа, живеещ там. Но ние щом сме дошли от там, там е била родината ни. Взели сме нещо от там, привнесли сме новото и така стана това, което имаме сега.
И сме, наистина Арии от Волга. Ра – е слънцето. Ар- е отразена светлина. Светлината от слънцето пада върху всички ни, а какво се отразява – вече зависи от нас. Ако сме черни, то и нищо няма да се отрази, а дори ще сме вампири. Русия преди се е казвала – Ра-сея, т.е. думите сеитба , разсейва – имат корен сей, сеи – разпространява, излъчва, разсейва светлина (Ра). Така хората след разтопяването на ледника са се разсеяли, разселили по земята на Запад – в земите, където слънцето запада, т.е. скрива се. А Изток – е изток, т.е. където денят започва и Слънцето изгрява.  Народ – е “на”(вземи) род мой, т.е. вземи моят род – така се обединявали родовете.
Следните думи имат старо-славянски корен и смисъл, на друг език те нямат смисъл:
Венеция
– Венци, венец, венчето;
Скотленд- земята на хората, които отглеждат СКОТ (за нас превеждат като Шотландия и не е случайно);
Британия- Британ – страната на хората, които първи са започнали да се бръснат;
Берлин – Бер-лин – Лин- лоно-на старославянски е Душа – Бер – е мечка – т.е. този, който съ-бира нещо, а мечката събира за ядене корени, малини ит.н. От тук и думата берлога- логово(лог, начало, къща)  на бера. Не е случайно, че символът на Берлин е мечката.  На мястото на Берлин някога е имало много мечки. Мечките живеят основно в отрицателни геопатогенни зони. Влъхви  са предупреждавали племето на германците, да не се заселват там, защото хората в отрицателни геопатогени зони стават агресивни.
Германия- хора, имащи гърмящ език;
Немци- хората, които са били първи с променен език (не славянски – променен е чаромътие – чар- мътят, т.е. очарователно разбъркване) Немци- неми хора за останалите, говорещи само на старославянски език. ОЩЕ ПОВЕЧЕ ТОЗИ СТАРОСЛАВЯНСКИ ЕЗИК Е ПРИВНЕСЕН В ДААРИЯ ОТ ПЪРВИТЕ БЕЛИ ХОРА, КОЛОНИЗИРАЛИ ЗЕМЯТА – НА ТОЗИ ЕЗИК ГОВОРЯТ ХОРАТА ОТ БЕЛИТЕ ЦИВИЛИЗАЦИИ НА НАШАТА ВСЕЛЕНА.
Палестина- Паленый стан, опален стан, място където са се настанили хора и което е опалено от слънцето. Нищо не расте там, като овъглено, изгоряло.
Пакестан- пак е стан.
Тристан и Изолда.
Тристан- владетел на три (3) стана.
Изолда – момиче, спасено от реката, когато ледът се е разчупил и е тръгнал по течението на реката. Изолда – е изо льда – извадена от лед.
Санскрит- САМ СКРИТ. Индиецът във една чужда фирма в България се е записал да учи руски език(обръщам внимание – руски език, а не български), защото, както казва той, ВСИЧКИ ТАЙНИ ДРЕВНИ ИНДИЙСКИ ДОКУМЕНТИ СА ЗАПИСАНИ НА САНСКИТ, КОЙТО Е МНОГО ПРИЛИЧА НА РУСКИ ЕЗИК.
В СИБИР (не е в Европейската част на Русия), както казват индийците, които са ходили там, в днешно врем се ГОВОРИ НА ЧИСТ САНСКРИТ.
За справка- в Индия – това е мъртъв език. Което означава, че той е привнесен.
Буда- да събуждаш хората.
Веди- да ведаш, т.е. не просто знаеш нещо като”ходящ речник”, но осъзнаваш това, което знаеш.
Сутра- сутрин ( на руски буквално- с утра);
Кама- богинята на любовта ( в Русия има река КАМА);
Кама сутра- да се заемеш с любов рано сутрин.
ИТАЛия- наобратно – ЛАТИ – в Библия – латиняни – т премина в д – гласните са се променяли винаги( защото не са ги писали от икономия) – ЛЮДИ –ХОРА;
Сърбия – сребърен – хора със сребърни очи;
Полша – поляне- хора, живеещи на поляна. Там е имало много полета.
Литва – лют, племената на лютичи и венеди – мощни родове на Свято Руси, унищожени от немци през VII-IX векове, като са ги натровили един срещу друг, а след това остатъците от тях спокойно са били унищожени и покорени.
......

Когато разбрах и осъзнах до каква степен са ни промити мозъци – “земята се разлюля под краката ми” – заболя ми.  Но се съвзех. Преразгледах възгледите си, ненужното хвърлих в “кофата” и продължих напред.

За “чаромътие” виж в трудовете на Патон Лукашевич (“Платон Лукашевич еще в 19 веке совершил уникальное открытие за что его имя было тщательно стерто из памяти народа а его книги изъяты и спрятаны в закрытых хранилищах.”) - http://blog.i.ua/community/1461/312499/
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D1%83%D0%BA%D0%B0%D1%88%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87,_%D0%9F%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BD_%D0%90%D0%BA%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87

Оттук се вижда, че името на човека, който е знаел 46 езика и е направил НЕУДОБНО РАЗКРИТИЕ, ИМЕТО МУ Е БИЛО ИЗТРИТО ОТ НАРОДНАТА ПАМЕТ- А НА ЛИХАЧЕВ НЕ Е. Но и на ЛИХАЧЕВ МУ СЕ Е НАЛОЖИЛО ПУБЛИЧНО ДА ПРИЗНАЕ ЗА СЪЩЕСТВУВАНЕТО НА 90% “DARK MATTER” – какво да правиш, ИЗЧИСЛЕНИЯТА ПОКАЗВАТ, ЧЕ ТЕЗИ 90% ЛИПСВАТ, ЗА ДА КРЪЖАТ ПЛАНЕТИТЕ ПО ОРБИТИТЕ, ПО КОИТО КРЪЖАТ.
« Последна редакция: Март 11, 2011, 14:24:31 pm от Liubo »

Неактивен Liubo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 123
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #100 -: Март 11, 2011, 14:22:16 pm »
Това по-долу е един от примерите, как е ставало разделянето на държавите, но в случай с България, мисля, че е станало друго. Тук са били славянски земи, които са започнали да се заселват от индийските цигани и други народи и за да се защитят славянските земи и славяните, живеещи тук, е дошла войската на чело с хан Аспарух. Хан е военна титла. В стари времена имаше два владетеля. Единият е княз, а друг е хан. Те са се избирали от събрание, като князът е управлявал в мирно време, а хан във военно.  

“Но в някои хора е започнала да расте старата ни приятелка сянка-мързел, която се е укривала зад завесата на гордост. Те са искали власт, но не са искали да превземат три крепостни стени: да стигнат истината на Труда, да овладеят с дълбината на Знания, да познаят Закон на Любовта, не са искали да живеят по законите на Рода. Най-силният от тях е събирал покрай себе си възгордяли се и те са заминавали зад Родната земя, в безкрайни полета, като са губили покров на Вещата Гора и но за сметка на това са получавали свободата на действия.
   Тези хора са се наричали ИЗГОИ - ИЗ (от – да откъснеш) + ГОЙ (ГЕЯ) - Земя. Доброволно откъснатите от Земя, изоставили Родината си.
   Мъдри управители не са ги спирали. Изгои, са се установявали на ново място и са създавали свои племенни княжества, въвеждали нови закони и са променяли роден Истотен език.
   А тъй като новият език е невъзможно да бъде измислен,  то те са вземали древния истотен език и в определена
Последователност са променяли местата на сричките или буквите и с течение на времето се е получавал нов чаромътен език или тарабарщина. В библията това е записано по следния начин, че Господ е смирил гордостта на Човека със разбъркването на езика им.
                  Това разбъркване е Чаромътие.

Чаромът се дели:

1. НА ПРОСТА или СЪВЕРШЕННА: сонмъ = множъ; паутина = нитьваба.

2. НА ОТСЕЧЕНА: ночь = чорнь; соръ = прошъ, т.е. буквите Р. и Н. в тези думи се отсичат .
3. НА ПРЕМЕСТВАНА: когато една от гласните или съгласните букви се премества през друга, тогава тя трябва да бъде премествана от дясна ръка към лявата или обратно:
гроза = зрога; густый = стугий; густота = стугота.

4. НА ПОЛУЧАРОМЪТ: в думите съвкупни или съюзни, когато едно от тях се е казвало с чаромът, а друго със истот: перламуть=сребламуть, сребрамуть. Тя присъства повече в езиците на народите, които са се очаромътили.”

Е, от мен толкова, има книга “ Глаголы русских мудрецов (учебник-хрестоматия)” (“Думите на руските мъдреци(учебник-христоматия)”. Тя е на руски език. Не е всичко там е така, както е било. Има вече нови факти. Но за тайните на Истотния език, за тайните на певците, които са се наричали с името БОЯН, за тайния смисъл на песен “Слово о полку Игореве” – там има невероятни разкрития.
Само ще загатна:


Текстът преди се е записвал заедно, без да се разделя на думи.  Четели са сричково, на отворени срички. Отворените сричка са срички, завършващи се с гласни, там където гласна е била неуместна се е пишел “Ъ”,  защо???
Защото когато са четели от ляво надясно са четели за някое събитие, а когато са четели от ляво на дясно са разбирали за скрит смисъл или скрито послание и е била нужна недостигащата гласна (реформите на езика не са били случайни), а имало и друго:

“  Текст "Слова" ,разбитый Слогами семь на семь, хоть это и кажется невероятным, читается и справа налево и слева направо, и снизу вверх, и сверху вниз, и по диагонали, и по вертикали, и по горизонтали. Можешь проверить.” (“Текстът на “Слово за полка на Игор” , разделен на срички седем по седем, макар и това да изглежда невероятно, се чете и отдясно на ляво и от ляво на дясно, и от горе на долу, и от долу на горе, и по диагонала, и по вертикала, и по хоризонтала. Можеш да провериш.” )

 “ Екатеринински списък на "Словото" с превод под него на съвременен руски език (стр.369):
“   НАМИ, А НЕЖИ: РУДА, ВАЛАС, МЕЗЕНЯК, КЫЛЪПЕ ЯНЫГА - ПОНАНЫ ЯТЬ, СРИХ ЗАЯРА,
Нами, а нежи: Рада, Велес, Мезень,  Въюга  Яга поныне как, стражами за яром,
БАПОНАЖИ   РУДИ  ЗИНЯК  ВИРА. ДЪЗЪЧУ ВИ РЕГО ИР УМИ ДИЛАВ ДЪЛО ВОСЕ ВРУТУ.
хранится красное знание веры. Далось от Раго им уметь делать дела все трудные.
ЙБУ ЧЪЛИ ВЛАСТЪ ВЯС РЮГО,  И ВАЛАС ТИПЪ МЕДЫ ЛОМОМЪТО. ПОАМЪ ЗЕНЯК МЪРЫ ТАС,
Ибо дал власть вечную Раго, и Велес как мёдом делится. Пойми знаний меру тех,
НЬ СПЪШЕВ, ПЪ ЛИСЕВЕ. ДИ РАГ ДИРА НЫРАТС. ЯЩЕ ГОРО ПИЦИДИ РОГО. БОЙТЪВЯС,
не спеша,  но мудро. То Раго дар глубок. Ещё горы послушны Раго. Болтают,
КЪВУ ЧЕРИ БОПОТЪ ДЕЪ РЬГО, И ВАЕКИ ДОРЕМО ЗЪРЕЧ, СИЛОГО СЯТЮ.   ВЬИНА
кому чары понять даст Раго, и во веки дарит зоркому, силу свою.  Воины
ДУНАТЕ ЮПО ЦИВИ ДЪЛИМ.   ЗЕЙКО  СРУВЪ  ЗЬНЯК  РЬГО И СЪБЕ НЕНАСЯТ  ТИ ВЪСЦЕН
думайте, ибо основу делим. Зоркий сорвёт знания Раго и себя не насытит той вещей
ЛЪСО.     РЯГО ИЗБЕЛИМ ЗЕЙКО СРУ.  ВЫЛОГОМЪ РОКЛУ, ТЪ ТИЛОЗ ЧЮЛЕП МЪРОК,
мудростью. Раго избелит зоркий взор. Вылогом реку, наш сильно красив мир,
ВЫЛО ГОТИКО.      ЖТЯ ТИХО НЯ ГАКО.
величественный. Читай тихо не быстро........”



“  Текст "Слова" ,разбитый Слогами семь на семь, хоть это и кажется невероятным, читается и справа налево и слева направо, и снизу вверх, и сверху вниз, и по диагонали, и по вертикали, и по горизонтали. Можешь проверить.” (“Текстът на “Слово за полка на Игор” , разделен на срички седем по седем, макар и това да изглежда невероятно, се чете и отдясно на ляво и от ляво на дясно, и от горе на долу, и от долу на горе, и по диагонала, и по вертикала, и по хоризонтала. Можеш да провериш.” )
Стр. 384 от "Глаголите..."


 А.С. Пушкин е разгадаел с помощта на Арина Радионовна – лелята му, която го е гледала е била влъхв, тайната на словото. Той много е пътувал по провинцията  и е изучавал диалектите. Когато ръкопис за тайна на “Словото” е била готова, тогава е бил организирана дуел и А.С.Пушкин е бил убит, а ръкописът му е изгорен...

Той е написал на същ принцип поема “Руслан и Людмила”. А ключът към тайната на това произведение е в следните редове:

“У лукоморья дуб зеленый;
Златая цепь на дубе том:
И днем и ночью кот ученый
Все ходит по цепи кругом;
Идет направо - песнь заводит,
Налево - сказку говорит.”


А.С. ПУШКИН Е БИЛ УБИТ, ПЛАТОН ЛУКАШЕВИЧ Е ПРЕДАДЕН НА ЗАБРАВА, ЖЕНАТА НА НИКОЛАЙ ЛЕВАШОВ – СВЕТЛАНА ЛЕВАШОВА Е УБИТА - А ЛИХАЧЕВ КАКВО – НИЩО, СЪБИРА ОФИЦИАЛНИ НАГРАДИ.
ОФИЦИАЛНИТЕ НАГРАДИ – СА НАЙ-ПОДОЗРИТЕЛНОТО НЕЩО...

 
За справка: Андрей Дмитриевич Сахаров е съветски ядрен физик, дисидент и общественик. Един от създателите на водородната бомба, през 1975 година е получил Нобелова награда за мир. През живота си е разбрал какво смъртоносно оръжие е сътворил и станал правозащитник. Но от наградите си не се е отказал....

В Уикипедия, когато четеш описанието живота му, попадаш на интересна фраза "Настоявайки за прекратяване на атмосферните опити..." http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%B5%D0%B9_%D0%A1%D0%B0%D1%85%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B2  Тази фраза е много интересна, особенно ако се сетим за горещините през 2010г. над европейската част на Русия - виж статията в "24 часа" - "Климатично оръжие срещу Русия или заплаха за целия свят" http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=602021, особенно ако погледне към коя година се отнася горе-спомената фраза- 1963
« Последна редакция: Март 11, 2011, 14:44:05 pm от Liubo »

Неактивен Arga

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #101 -: Март 11, 2011, 14:50:07 pm »
Браво, Любо, има логика.  само, че кво ще правим сега?

Неактивен white power

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
  • „В спора победители няма"
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #102 -: Март 11, 2011, 18:57:28 pm »
Любо свалям ти  :hi: за фактологията!Под мен земята още се люлее!
Но щом пишеш в този форум 100% си наясно кой пише историята и кой управлява тъй наречните правителства.За тези които не знаят,историята се пише от силните на деня в техен интерес.Знаеш и йезуитския принцип:"целта оправдава средствата".
Какво са за тях 5,10 или милиони жертви!Важно е да е тяхното!


В цялото това нещо не виждам, Доброто,Любовта, Мъдростта ,Истината ,Правдата.
За мен Духовноста се побира в тези пет Думи.

При положение че имаш друго виждане за Духовността, моля сподели го!

пп.И аз съм от село,хич не страдам от това. :drinks:
« Последна редакция: Март 11, 2011, 19:01:18 pm от white power »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #103 -: Март 11, 2011, 19:03:29 pm »

- ТОВА, ЧЕ СЪМ ОТ СЕЛО ГЛОЖЕНЕ, А ВЕЧЕ 20 ГОДИНИ, ОТКАКТО ЖИВЕЯ В СОФИЯ, ОЗНАЧАВА ЛИ, ЧЕ СЪМ СОФИЯНЕЦ, БЯХ И ЩЕ ПРЕБЪДА КАТО СОФИЯНЕЦ???
Родината ми е село. Колкото и да исках да се изфукам пред някой, да кажем, че съм софиянец  или пък да поукрася малко повече и да кажа, че съм лондончанин – не става. Родината ми е Гложене и аз не мога да се отрека от татковината ми.


За какво село Гложене става въпрос, за какви 20 години и каква София, като българския език не ти е матерен, а ти е 2ри, след руския ... ?

Сам даде примера, дето си отишъл при някаква махатма в Индия, и тя знаела, че белите хора и дали знанията, (т.е. БЪЛГАРИТЕ), но не казвала и продължавала да лъже.
Също и китайците помнят и знаят от кого са им знанията. Но също крият и лъжат ...
Не правиш ли и ти същото с този пан-славизъм?
Славянството е измислен термин.

Староруския език има ли нещо общо със съвременния руски? Или пък със сибирския?
Съвременния руски всъщност е църковно български, дошъл с българските книги през Симеоново време, когато сме ви ограмотили.
За едно си прав. Където е река Болга има останали БЪЛГАРИ.

Кажи сега, в коя школа те учиха. Това ще е много по-интересно, а и в духа на форума.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #104 -: Март 11, 2011, 19:23:15 pm »

Британия- Британ – страната на хората, които първи са започнали да се бръснат;

:lol:  Това ме разсмя много.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
51 Отговора
42176 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
1 Отговора
11035 Прегледи
Последна публикация Октомври 25, 2008, 23:31:38 pm
от Peacekeeper
7 Отговора
15621 Прегледи
Последна публикация Юли 10, 2009, 02:21:19 am
от Peacekeeper
0 Отговора
8548 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2010, 12:42:15 pm
от Astronomer
4 Отговора
10326 Прегледи
Последна публикация Октомври 04, 2010, 21:53:13 pm
от Unlock_the_Light

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27