Автор Тема: На изчезване сме  (Прочетена 32980 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
На изчезване сме
« -: Юни 08, 2006, 23:45:06 pm »
България е първа в света по отрицателен прираст

България е на първо място в света по отрицателен прираст. Данните на ООН обяви в Перник народният представител и бивш социален министър Христина Христова.
Страната ни е на девето място в света по относителен дял на възрастните хора.
Според статистиката у нас има 2.500 млн. пенсионери, 2.260 млн. работещи, а децата са 1.550 млн., 450 000 са безработните, а напусналите страната са около 600 000.
Възрастните са почти 28 % от българите, каза още Христова, цитирана от Дарик радио.
Тя апелира за спешното изготвяне на нова стратегия за развитие на човешките ресурси и нов закон за българското семейство.


Source: http://news.bg/article.php?cid=7&pid=0&aid=181116

Коментар:

No comments...
« Последна редакция: Юни 09, 2006, 16:44:04 pm от Horus »
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Отг: На изчезване сме
« Отговор #1 -: Юни 08, 2006, 23:52:34 pm »

 нормално ,.
 циганите са вече " Българи"
 замисли се само ,...
 и се огледай ,.
 народът ни си отива ,. а и ще ни разселят из крепостта ЕВРОПА .,  :-X

 кошмарът е пълен ...  >:(

  ЕЗК 

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: На изчезване сме
« Отговор #2 -: Юни 09, 2006, 16:49:48 pm »
Това е Планът им.

Eon

  • Гост
Отг: На изчезване сме
« Отговор #3 -: Юни 09, 2006, 16:50:44 pm »
Кой сега говори за цигани...

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Отг: На изчезване сме
« Отговор #4 -: Юни 09, 2006, 23:23:17 pm »
Кой сега говори за цигани...
  :)

 Според мен , .понятието Българин  в е Европа и Щатите е най - вече свързано със образът на циганин ,.
 или
 в момента Българският народ е подложен на сериозен културен и расов геноцид,
 което бе списано в предният пост от мен , но не може би в най - точната форма ...
 в подкрепа на темата за :

 постъпването на Българите в редовете на Червената книга .....  :-[

  ЕЗК 

 

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Отг: На изчезване сме
« Отговор #5 -: Юни 09, 2006, 23:56:41 pm »

 положението е наистина далеч по - сериозно отколкото ние самите осъзнаваме , преди време влизах в сайта на ЕВРО РОМА , ако сте заинтересовани , хвърлете едно око на програмите им ...
 ще ви стане лошо  >:(
 и АЗИС се канидатира за парламента ,. излязоха групи като братя Мангасарян , чалагата се обедини с хип хопа . има и още множество косвени и преки доказателства ..
 вече е по - модерно да сме цигани , а не Българи  :-[
 
     ЕЗК  ???

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: На изчезване сме
« Отговор #6 -: Юни 10, 2006, 18:48:56 pm »
Зададох въпрос на един познат от циганския етнос:
- Роми или цигани е по-точно?
- От как се помня съм циганин.
както и да е....
Ако след време се окаже, че сред съфорумците има и от техния етнос? И то такива които се борят не по-малко с далаверите на елита (знаете кой елит)? Тогава какво?
Вземете пример от тях!
Те се държат много по-задружно. Находчиви са и артистични. Е, и по-емоционални...
Ако се поставите на тяхно място, как бихте се чувствали в положението им? Сред нападките, къде основателни къде неоснователни, дори на съмишленици?
Бил съм в техен колектив. Стигна се до там, че един от тях да каже на българин:
- Хайде стига си правил цитански номера.
Мисля си, че смяната (или възстановяването) на народностното им самоназвание, е знак за желанието им да скъсат с наслоената от времето и историята характеристика на нисше положение.
А не виждам приемане, разбиране и помощ от страна на другите.
От живота си покрай тях съм забелязъл, че се отнасят с тебе както и ти се отнасяш с тях.
Не те са ни виновни за положението.
Докато не си спомним значението на това, какво е да си българин, няма оправяне.
"Българите не са това, което бяха. Съседните народи и племена, доброволно се присъединяваха към тях. Защото при тях царуваха законност и демокрация - граничеща с анархия. Всеки притежаваше това което е произвел. На владетеля дължаха само една кожа от....и...." (перифразирам мнение на византийски автор, но не го помня точно  :()

"Вижда треската в чуждото око, а не гредата в своето"

Промята може да зопочне само отвътре навън. Чрез личен пример, който е заразен. Никога не е било, чрез външна намеса (принуда) да се постигне приемане и разбиране, водещи до качествен преход в развитието. Може само да се стигне да приемане и примиряване със статуквото, но тогава съпротивата при първа възможност си остава твърде вероятна.

Протестираме, че някой си индивид, от някой си етнос постигнал еди какво си.
Ами дайте и ние да го постигнем, чрез личните си достойнства и постижения. Нека не чакаме другите да ни възхваляват, когато ние сами се неглижираме.
Гърците показват един камък, на който Омир си разказвал историите, на друг Орфей седял и свирел на хора и животни. Дали е така? Едва ли. Но Цял свят го е чул.
Откриха мумия с татуират знак на Тангра на слепоочието. От цял свят тръгнаха да доказват че била тяхна. Китайците та дори и турците. Мумиятя е от Пазарък, със споменатия знак и с навущата на кокво ви напомня?  ;)
Джон Атанасов, рода му е от Бояджик, на няколко километра от родния ми Ямбол. А македонците претендират, че бил македонец?!? За Алонсо де Охеда, топчия на един от корабите на Колумб, вероятно първи видял новия континент, също казват че бил македониц.
За Илия Вълков (Юл Браун) и Стефан Маринов, кой беше чувал преди години когато са били в стихията си?
За откривателя на принципа ползван сега при копирните апарати? Аз и сега не му знам името  :(
За революционното откритие в областа на спектрографията позволяващо много точното датиране на древни предмети и обекти? също незнайно име....знам, че е жена  :)
Ето това сме ние, нехаещи за собствените си стойности и постижения.
...сетих нещо похвално: първи които признават постижението на Джон Атанасов в света, все пак са нашите от БАН  :).
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Отг: На изчезване сме
« Отговор #7 -: Юни 10, 2006, 22:44:01 pm »

 не разбирам точно какво искаш да кажеш , аз нямам нищо против циганите :o
 просто констатирам нещо.
 циганите са докарани тук от турците,
 не съм се занимавал прекалено много със етническата им група, ама си направих труда да прегледам сйта на ЕВРОРОМА,
 и ако го направиш .,
 ще ти стане ЛОШО ......

 не желая да споря със никого, но определено постове като горният не ми допадат, защото ние Българите сме със отрицателен прираст , а познай кой е със положителен,
 аз също познавам и контактувам със цигани, а и тук до Варна са Бургоджийте, само да им видиш къщите..  :o
 а и просия , престъпност , ХЕРОИН , мафия ....
 мисля че трябва добре да се змислиш .......  :P

  ЕЗК    ???

prestor

  • Гост
Отг: На изчезване сме
« Отговор #8 -: Юни 10, 2006, 23:22:31 pm »
В случаят проблемът не е толкова в циганите, колкото в самите нас и управляващите ни. Това че прирастът ни е оттрицателен няма нищо общо с циганите в случая. Дори статистиката ни щеше да е още по плачевна ако те не влизаха в нея. Проблемът е, че нямаме пари. Че ни е страх да имаме деца, понеже няма как да ги отгледаме и образоваме. Проблемът ни е че бачкаме по цял ден като роби за 300 лв. (ако има и толкова в някои случаи). Кой мисли за деца в такова време. Само циганите, понеже в голямата си част не ги вълнува образование и тн. Но стига толкова за тях. Както казах по-горе темата няма  общо с тях!

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Отг: На изчезване сме
« Отговор #9 -: Юни 10, 2006, 23:30:50 pm »

 добре , предвам се, само дето в предният пост е казано всичко, отрицателен прираст , положителен прираст ..
 нищо няма значение .....
 да живее етно поп фолка  :P

  ЕЗК 

prestor

  • Гост
Отг: На изчезване сме
« Отговор #10 -: Юни 10, 2006, 23:39:41 pm »
Хаха виж за тва сме на едно и също мнение. "Ромизацията" на "културата" ни е в тотален възход напоследък. Остава само да направим паметници на нашите етноидоли. Да обявим нов национален празник (около банго Васил) и дружно под ритъма на "happy birthday" (имаше някакъв такъв кючек където това се пее, та предполагам че и се казва така) да манифестираме с плакати на Азис и да скандираме бурно УРАААААА! След което постигналите душевен екстаз под формата на алкохолно натравяне ще се кланят в почит на кумирите ни!

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: На изчезване сме
« Отговор #11 -: Юни 11, 2006, 00:10:01 am »
Сайта на Евророма ми казава: Temporarily offline. Please try back in a few moments. :(
Написах горното за да покажа, че те нямат общо с нашия прираст. Освен да ни подпомагат. ;)
И че причината си е в самите нас.
Какви българи сме, като за пример мнозинството не си знаят текста на националния химн?
Не си знаем и историята.
А:
"Народ без история, няма бъдеще."
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: На изчезване сме
« Отговор #12 -: Юни 11, 2006, 21:12:04 pm »
Ако почти навсякъде по света тенденцията не беше към масов прираст на населението процеса с който българите намаляват нямаше да е толкова лошо нещо! Но на фона на това че населението на Земята главоломно расте а ние намаляваме вече е лошо. А като цяло тенденцията трябва да е всички народи да намаляват защото колкото повече ставаме толкова повече човешкият живот губи своята стойност !!!

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Отг: На изчезване сме
« Отговор #13 -: Юни 11, 2006, 23:59:14 pm »

 проблема е не само във Фолк музиката, а цялостен :

  http://drumandbass.cult.bg/pn/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=5302


  ЕЗК   >:(

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Отг: На изчезване сме
« Отговор #14 -: Юни 17, 2006, 09:25:26 am »
С 42 000 намаляват българите през 2005

За една година населението на страната ни е намаляло с над 42 хиляди души, което е половин процент от цялото население.

Това показват изчисления на Националния статистически институт, цитирани от БНР.

В края на 2005 година българите са били 7 718 750, а родените са над 71 000.

Същевременно през миналата година са починали повече от 113 000 българи или 3000 повече в сравнение с 2004.
Средната възраст на населението е 41 години, а средната продължителност на живота – 72.

Хората в трудоспособна възраст през миналата година са под 5 милиона души или около 62% от населението, цитира данните БНР.

Source:
http://news.bg/article.php?cid=7&pid=0&aid=181701
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27