Автор Тема: На изчезване сме  (Прочетена 32983 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: На изчезване сме
« Отговор #30 -: Септември 05, 2006, 08:46:33 am »
и тва няма как да стане
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:На изчезване сме
« Отговор #31 -: Юни 07, 2010, 23:03:08 pm »
Расте броят на села без жители
 :o
Селата в България, в които няма нито един постоянен жител, са се увеличили с 4 за една година, показват данни на Националния регистър, цитирани от Дневник.

В края на 2009 г. техният брой е бил 148, а в края на 2008 г. са били 144.

Габровска област е рекордьор по този показател, като населените места в нея без жители са вече 61 при 57 година по-рано. Във Великотърновска област селата без постоянно население са 39, а трета в тази класация е област Кърджали с 9 села без жители.

В Софийска област населените места без жители са 6. Промяна има в Смолянска област, където от 5 селата без жители са се увеличили с едно. Областите Бургас и Благоевград остават с по пет села без постоянно население.

Справката в регистъра сочи, че към 31 декември 2009 година в страната има 5 302 населени места, от които 255 са градовете. За сравнение преди 10 години в България е имало 5 339 населени места, от които градовете са били 240.
http://www.epochtimes-bg.com/2010-02/2010-06-07_01.html

Неактивен baphaa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Re:На изчезване сме
« Отговор #32 -: Юни 08, 2010, 13:51:21 pm »
Докато повечето българи предпочитат да ходят в западна Европа (или в София) да чистят тоалетни и да се занимават с всякакви глупости вместо да отидат на село и да сеят картофи например и да правят деца, така ще е.

А сега сериозно.

Според мен, първата и ключова стъпка за решението на демографския проблем е привличането обратно на българите от чужбина. Като в това число включвам и тези от източна Европа, които са с българско самосъзнание. Последните вероятно получават гражданство трудно заради факта, че може да искат само паспорта и после да напуснат страната. Въвеждаме 5 годишен изпитателен срок, който задължава да се пребивава в България (например може да има допълнителни привилегии ако изберат да се установят в някое от слабо населените места)и воала, имаме си населени села!

Относно "уж" уредените българи в западна Европа и Сащ, единственият начин да ги привлечем обратно е да им предложим алтернатива тук. В момента дори и да има такава, те не знаят. За да се избегне това трябва да се предоставя масирана информация, например може да се направи специална борса за хора с добро образование, да се посочат евентуалните сфери, в които биха могли да работят, възможности за частни начинания и т.н. Защото не знам дали знаете, но почти никой от завършилите в чужбина не счита България за опция. В това отношение могат да се заемат практиките на Ирландия, която е една от малкото страни, в която има повече завръщащи се отколкото имигриращи.

След като върнем българите от чужбина, почваме да се обичаме и готово, правим много малки българчета!


По делата ще ги познаете[/CO

Неактивен nikoko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 203
  • Castigo corpus meum
Re:На изчезване сме
« Отговор #33 -: Юни 08, 2010, 19:31:26 pm »
Хммм? Значи докато циганите раждат по 200 деца и държавата им плаща детски надбавки, истинските българи отиват по чужбина, зарди тези деца на цигани и цигани. Да не говорим, че много от циганите са мюсолмани, защото една партя като ДСП може да отиде в някоя циганска махала с 50 тарелки кебапчета и лесно може да ги подкупят да покръстят малките си дечица :bad: в мюсолманска вяра. Точно това е целта им. забележете, че напоследак се появяват много мюсолмански партии. Трябва да прогоним циганите си както и Куба го е направила. Иначе другото решение е  :--- :bomb:
Атлантическото знание категорично заявява: човекът притежава сила на мисълта и чрез нея може да бъде

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:На изчезване сме
« Отговор #34 -: Юни 09, 2010, 12:22:43 pm »
Докато повечето българи предпочитат да ходят в западна Европа (или в София) да чистят тоалетни и да се занимават с всякакви глупости вместо да отидат на село и да сеят картофи например и да правят деца, така ще е.

А сега сериозно.

Според мен, първата и ключова стъпка за решението на демографския проблем е привличането обратно на българите от чужбина. Като в това число включвам и тези от източна Европа, които са с българско самосъзнание. Последните вероятно получават гражданство трудно заради факта, че може да искат само паспорта и после да напуснат страната. Въвеждаме 5 годишен изпитателен срок, който задължава да се пребивава в България (например може да има допълнителни привилегии ако изберат да се установят в някое от слабо населените места)и воала, имаме си населени села!

Относно "уж" уредените българи в западна Европа и Сащ, единственият начин да ги привлечем обратно е да им предложим алтернатива тук. В момента дори и да има такава, те не знаят. За да се избегне това трябва да се предоставя масирана информация, например може да се направи специална борса за хора с добро образование, да се посочат евентуалните сфери, в които биха могли да работят, възможности за частни начинания и т.н. Защото не знам дали знаете, но почти никой от завършилите в чужбина не счита България за опция. В това отношение могат да се заемат практиките на Ирландия, която е една от малкото страни, в която има повече завръщащи се отколкото имигриращи.

След като върнем българите от чужбина, почваме да се обичаме и готово, правим много малки българчета!




Ти наивно момче ли си ? Защото по изказа ти личи , че си грамотен . Значи , че не си глупав . Не виждаш ли , че и в момента българите се изнасят в чужбина , ти си тръгнал да мечтаеш на глас , как щяли да се върнат .
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен integrall

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re:На изчезване сме
« Отговор #35 -: Юни 09, 2010, 22:00:05 pm »
Според мен, първата и ключова стъпка за решението на демографския проблем е привличането обратно на българите от чужбина. Като в това число включвам и тези от източна Европа, които са с българско самосъзнание.

Ooo, благодаря!

Вземи си ги у вас.

Един такъв ми открадна 300 лева преди десет години, когато мин.заплата беше 80 лв.

А пък цяло семейство такива "българи" се засели в едно близко село (в което няма цигани!),

не остана необрана къща, сега единия брат е затвора!

Айде мерси...




Неактивен nikoko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 203
  • Castigo corpus meum
Re:На изчезване сме
« Отговор #36 -: Юни 10, 2010, 18:48:52 pm »
Според мен, първата и ключова стъпка за решението на демографския проблем е привличането обратно на българите от чужбина. Като в това число включвам и тези от източна Европа, които са с българско самосъзнание.

Ooo, благодаря!

Вземи си ги у вас.

Един такъв ми открадна 300 лева преди десет години, когато мин.заплата беше 80 лв.

А пък цяло семейство такива "българи" се засели в едно близко село (в което няма
цигани!),


не остана необрана къща, сега единия брат е затвора!

Айде мерси...


Преди 2 милиона години са умряли динозаврите ;D. Твоята история е същата, даже малко егоистична.
Атлантическото знание категорично заявява: човекът притежава сила на мисълта и чрез нея може да бъде

Неактивен Bird

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re:На изчезване сме
« Отговор #37 -: Юни 12, 2010, 11:34:31 am »
Според мен за да се спре обезселването на България е нужно да спре навсякъде да се лансира мнението, че "навън" винаги е по-добре и по-хубаво, отколкото у нас. Ние откакто сме се освободили от турско робство, все ни се насажда, че сме някъде по-назад и трябва да гоним стандарта на САЩ, Европа и не знам си кой. В следствие на това маса хора живеят с нагласата, че изнесат ли се от България, хубавото автоматично започва, защото "на мен не ми се работи за 300 лева тука, искам там за 3000". И какво се получава - образовани, можещи или поне достатъчно трудолюбиви хора чистят тоалетни, гледат възрастни хора или берат ягоди и са на дъното на чуждо общество, вместо да допринасят за нашето. Обаче понеже успяват да пращат и по някой лев на роднините си в България, същите тези роднини разправят как там било много хубаво, какви пари се изкарвали и не знам какво си и балонът продължава да се надува ... което е жалко  :D

Неактивен baphaa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Re:На изчезване сме
« Отговор #38 -: Юни 12, 2010, 13:47:47 pm »
Ти наивно момче ли си ? Защото по изказа ти личи , че си грамотен . Значи , че не си глупав . Не виждаш ли , че и в момента българите се изнасят в
чужбина , ти си тръгнал да мечтаеш на глас , как щяли да се върнат .

Наивен или не, поне си тормозя мозъка с възможно решение, за разлика от теб. Единственото което виждам да пишеш е "ПРОТЕСТ ПРОТЕСТ!!!" Аз съм съгласен, че има нужда от стабилно гражданско общество, което да държи всеки отговорен за извършените зулуми, но това е само от второстепенно значение. По-важното е това общество да създава идеи, които постепенно да се реализират. И веднага ще дам пример, преди пак да си ме обявил за наивен. Каква ти е информацията за България от Освобождението до 1944? Въпреки двете национални катастрофи, които са временни падения, нашият дух не пада. Не пада, защото преди всичко друго винаги е била идеята за обединена България. Всеки както може е работил в тази насока. Не случайно, за да се омаловажи тази идея, движила цял народ, се направиха филми и какво ли още не по време на комунизма, като например този с Тодор Колев, който аз изключително много харесвам като актъор, но филмът си беше с ясен подтекст - "Господин за един ден".

Днес, не може изобщо да се каже, че българите имаме някаква цел. Всеки кара сам за себе си, и не му пука изобщо. Но това не е случайно. Все пак от 1944-1989 година хората не смееха да бъдат българи, защото така ни научиха, че ако искаме да ни е добре, трябва да снасяме информация на ДС. И не е трудно да си обясним защо и днес е трудно да се доверим един на друг и да се обединим, при положение, че в продължение на 50 години е трябвало много да се внимава какво се говори... Общо взето, попрекършили са ни... НО! Не се гаси туй, що не гасне.

Така, а сега и друг пример, как може една идея да бъде изпълнявана от цяла държава и то успешно. За справка: виж Турция.

Май доста се отклоних от темата, за което се извинявам, но ми се искаше да провокирам креативност вместо типичното плюене и пъчене на гърдите и в крайна сметка нищо...


Цитат
Ooo, благодаря!

Вземи си ги у вас.

Един такъв ми открадна 300 лева преди десет години, когато мин.заплата беше 80 лв.

А пък цяло семейство такива "българи" се засели в едно близко село (в което няма цигани!),

не остана необрана къща, сега единия брат е затвора!

Айде мерси...

Като ти дойдат турци и евреи за съседи, вероятно няма да се разминеш с 300 лева.

По делата ще ги познаете[/CO

Неактивен Hannibal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 200
Re:На изчезване сме
« Отговор #39 -: Юни 12, 2010, 13:57:17 pm »
Преди всичко за да останем заедно, трябва да започнем промяната от самите нас.
Да се научим да се подкрепяме и уважаваме взаимно, нещо което липсва в България от десетки години.
Цялото ми семейство и повечето приятели са в чужбина, кои в Сащ, кои в Германия и Англия, само аз, сестра ми и родителите ни останаха тук, много пъти са ни канили да се местим при тях, но не сме го направили. Въпросът не е дали извън България е по-добре за живеене! Проблемът е там, че самият българин оскотя и се превърна в злобно и завистливо създание, което се кефи на нещастието на околните. Българинът спи! И докато спи ще ни управляват турци и американци, и чифути ще ни изкупуват на едро имотите.  Чакаме промяната да дойде отвън, а тя трябва да започне от нас, всеки има своите трески за дялане. Малко хора обаче имат волята да се променят.

Какво означава това " все ни се насажда, че сме някъде по-назад и трябва да гоним стандарта на САЩ, Европа " ? Не че не е вярно, но ние глави на раменете си нямаме ли? Май сме забравили и да мислим...

Неактивен nikoko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 203
  • Castigo corpus meum
Re:На изчезване сме
« Отговор #40 -: Юни 12, 2010, 15:12:50 pm »
Как да стане тая промяна като ни управляват турци, евреи , англичани, руснаци и т.н.
Те не случайно са сложени разни боклуци от чужбина, които и представа си  нямат в какво положеие е България. Живеят от една година тука и са готови за евродепутати и президенти. Единственото нещо което им е ясно е това в което трябва да се превърне  България, а то хич не е хубаво. :negative:
Атлантическото знание категорично заявява: човекът притежава сила на мисълта и чрез нея може да бъде

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:На изчезване сме
« Отговор #41 -: Юни 12, 2010, 17:12:25 pm »
Цитат
Наивен или не, поне си тормозя мозъка с възможно решение, за разлика от теб. Единственото което виждам да пишеш е "ПРОТЕСТ ПРОТЕСТ!!!" Аз съм съгласен, че има нужда от стабилно гражданско общество, което да държи всеки отговорен за извършените зулуми, но това е само от второстепенно значение. По-важното е това общество да създава идеи, които постепенно да се реализират.

Hannibal , ти не си бил наивен , ами идеалист . А да ти прави впечатление , че упорито се ''работи'' в насока разделението ни . За да има стабилно гражданско общество , ние трябва да сме обединени и да мислим трезво . Онези от горе никога няма да допуснат , това за което ти пишеш да се случи .
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Hannibal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 200
Re:На изчезване сме
« Отговор #42 -: Юни 12, 2010, 18:29:56 pm »
Как да стане тая промяна като ни управляват турци, евреи , англичани, руснаци и т.н.
Те не случайно са сложени разни боклуци от чужбина, които и представа си  нямат в какво положеие е България. Живеят от една година тука и са готови за евродепутати и президенти. Единственото нещо което им е ясно е това в което трябва да се превърне  България, а то хич не е хубаво. :negative:

Имаше една мисъл "всеки народ си заслужава правителството" ... Като им позволяваме да ни се качват на главите, ще се качват... Пак ти казвам, не търси причинителите навън (не че ги няма, има ги), търси ги вътре. И не ми казвай, че си идеалнен и няма кво да  променяш, защото това е отговорът на 99%  от българите. Петър Дънов беше казал някъде, че нашия народ е дебелоглав и ше си блъска още 2000 години главата докато му дойде акъла, надявам се да не е бил прав. Циганите и турците ни викат гяури, кефят се, че сме разединени, гаврят се нас, псуват ни по митинги в центъра на София. По мангалските махали най честата псувня, която ще чуеш между тях си е "българин"...
20 години ДПС беше на власт, защото ние му позволихме да се загнезди горе.

« Последна редакция: Юни 12, 2010, 19:07:38 pm от Hannibal »

Неактивен Hannibal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 200
Re:На изчезване сме
« Отговор #43 -: Юни 12, 2010, 18:31:21 pm »
Цитат
Наивен или не, поне си тормозя мозъка с възможно решение, за разлика от теб. Единственото което виждам да пишеш е "ПРОТЕСТ ПРОТЕСТ!!!" Аз съм съгласен, че има нужда от стабилно гражданско общество, което да държи всеки отговорен за извършените зулуми, но това е само от второстепенно значение. По-важното е това общество да създава идеи, които постепенно да се реализират.

Hannibal , ти не си бил наивен , ами идеалист . А да ти прави впечатление , че упорито се ''работи'' в насока разделението ни . За да има стабилно гражданско общество , ние трябва да сме обединени и да мислим трезво . Онези от горе никога няма да допуснат , това за което ти пишеш да се случи .

Имената ли бъркаш или мен имаш предвид? Ако да, много е лесно да се лишиш от пълната отговорност за живота ти, да прехвърлиш изцяло вината ...
Това дали мислиш трезво и си способен да работиш в колектив зависи до голяма степен от интелекта ти.Работи се против нас и казах, че не го отричам, напротив и аз вярвам в това, но КАКВО ПРАВИМ НИЕ аджеба? Това ми е мисълта...
Нещата далеч не седят еднозначно
« Последна редакция: Юни 12, 2010, 18:51:19 pm от Hannibal »

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:На изчезване сме
« Отговор #44 -: Юни 12, 2010, 20:10:17 pm »
 Hannibal , извинявай  :). baphaa имах на предвид .

Цитат
но КАКВО ПРАВИМ НИЕ аджеба?

Нищо не правим . Караме се м/у нас си , а през това време те си вършат нещата .
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27