Автор Тема: Телевизията - най-сериозната и опасна обществена промивка на съзнания !  (Прочетена 34226 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен tectonics

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Изобщо не гледай по-добре, камо ли пък Бтв...
Аз от доста години не гледам и ми е добре... пък и човек се нагажда, аз, ако сега трябва да отида да си купя телевизор и да трябва да го гледам, не виждам в кой часови пояс ще е :))))

Неактивен Schicksal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • "Летящата чиния" на тевтонския орден :) .
 Аз някъде от 1 - ви клас спрях да гледам редовно телевизия (млад съм) и мога да кажа, че бях най-умния в класа. Сега нямам никакво желание да зяпам теле-визора, защото от бързата смяна на кадрите не мога да обмисля информацията, с която ме заливат. Освен това дори след 1-2 ч. отпускане пред "Глоцкисте" - то ме боли главата.                                                                 
 
Im Namen unserer gemeinsamen Taten!

Неактивен zlobjul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Да бе хора така е , могат да се избират канали и да отсяваш , някой по-нагоре каза че е като нож , но "с ножа можеш да режеш хляба и да убиеш човек" . Да , ето защо не даваме ножове на децата си , защото не знаят какво да правят с тях , с тях могат да се наранят физически , а с телевизията могат да се наранят психически , емоционално и т.н. Хайде опитайте се да "пресеете" това което децата гледат - граничи с невъзможно , още повече те не са с вас през по голямата част от времето , как ще упражните контрол ? Общо взето едно непосилна задача за съвременния човек . Идеята тук не е какво е вредно за нас като индивиди , защото ние като индивидуалности , можем и да успеем да се предпазим , но идните поколения , все още "необработени" , невинни . Ние вече сме придобили някаква форма и сме се втвърдили , но те са пластелина в ръцете на телевизията , радиото, интернет , музиката , киното, учебната система ....какво да направим ? Има ли спасение ?

Неактивен 6Christoph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Известен факт е че телевозорът излъчва вид честотни вълни, които влияят на работата на мозъка...
Това може да бъде усетено. Замислете се, има хора, които не могат да стоят или да заспат без тв, даже и да не гледат нищо, просто да си върви.
А за мен тв-то няма НИКАКВИ плюсове. Който е любознатен пак ще научава нови неща без тв помощ. Удивително е колко от представата за света на средния човек е изградена изкуствено. Всичко е насаждано с хиляди повторения. А почти всички предавания, което "информират" по някакъв начин са изградени от ядро истина обвити в долни лъжи или каквото ще помогне за оформянето на мнението ти. За 80% от Холивудските филми пък изобщо няма да споменавам...

Неактивен gogetit

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
Друг вариант:  :negative:

Показване на току що Убито и Кървящо (разбира се мястото където е влязъл куршума трябва да се вижда  ;)) жирафче по телевизията. И разбира се пред голяма група деца  ;)
И разбира се жирафчето беше Разфасовано пред децата.
Мдаа

Неактивен arktur

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 175

Отвратителна реклама - посегнаха и на новородените, раждат се да консумират... голяма промивка на мозъците пада!
« Последна редакция: Април 11, 2014, 21:45:50 pm от Black Adder »

Неактивен bg2

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 67
На мен посланието на горната реклама ми звучи така: интернет е асоцииация с независимост, неограничени възможности, свобода.
Бебетата се възприемат като зависими, безпомощни и изискващи грижа, а това в клипа е точно обратното на тези представи. Вероятно рекламата не би се харесала на някои, дори може и да е плашеща. 
<><><>

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27