Автор Тема: Телевизията - най-сериозната и опасна обществена промивка на съзнания !  (Прочетена 34424 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен tectonics

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=60&t=222922&start=0&hilit=%D0%90%D0%B7+%D0%BD%D1%8F%D0%BC%D0%B0%D0%BC+%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80...
Интересно е, че съм пропуснал тази тема. Тя е пусната няколко дни след моята за която писах в по-горен пост... едно , че направо ми се подиграха, второ, че... сами можете да прочетете какво мислят хората  :---

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=60&t=222922&start=0&hilit=%D0%90%D0%B7+%D0%BD%D1%8F%D0%BC%D0%B0%D0%BC+%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80...
Интересно е, че съм пропуснал тази тема. Тя е пусната няколко дни след моята за която писах в по-горен пост... едно , че направо ми се подиграха, второ, че... сами можете да прочетете какво мислят хората  :---

Голям смях. Не съм сигурен дали говорят сериозно или само така си пишат колкото да има приказки. Ако са сериозни (което е по възможния вариянт), тези хора са доста жалки. Аз не съм никого за да ги критикувам, и макар и аз да не гледам телевизия не мисля че е нещо лошо в малки количеста, но това вече е смешно. "Ако не гледаш телевизия какво правиш ?" ха, всякаш цялото им свободно време трябва да се върти около това да гледаш сапунки или btv новините. Предпологам че даже и да гледат нещо информативно (документални филми) ще им е доста трудно да го възприемат.
" Trust no one."

Неактивен Lulchev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 12
Цитат
имам
гледам
зяпам всичко
обичам шарените картинки
обичам като го пусна след 12 да ми е розово
гледам маймуни по телевизията
по-хубаво е от зоологическата градина
скачам с парашут
обикалям света само за 25лв. на месец
работил съм най-мръсните работи на света
тунинговал съм най-яките коли
оправил съм най-хубавите жени
бил съм шампион в многобой
световен шампион по футбол
пребил съм всички кечисти
водил съм всички телевизионни предавания
всяка вечер съм господар на ефира
водещ съм на шампионска лига
Аз съм Бай Брадър и имам телевизор!
...и всичкото това, без дори да си мръдна клепачите! ::)

И малко по-сериозно. Според мен не е нужно, да отхвърляме телевизията изцяло. Както всяко нещо, тя има своите положителни и отрицателни качества. Много информира, но и много дезинформира. Намерете баланса

Неактивен Hound Dog

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 86
Проблемът е, че повечето хора не разсъждават, докато гледат телевизия. Просто се отпускат и попиват в състояние на лек транс. По този начин, особено децата, биват програмирани да се държат по определен начин. Ето ви пример:
Реклама на часовник (хипотетична, но сигурно има такава реклама)
Млад, красив и лъснат мъж с перфектно тяло и облекло, влиза в скъпарски бар.
С подходящ ъгъл на камерата и осветление се създава впечатлението за много успешен и печелещ (не само пари, в живота говоря) човек.
Всички жени го искат. Костюма му седи перфектно.
Всички бледнеят пред него.
Носи някаква си марка часовник.

Друг мъж гледа рекламата и не я анализира - това е просто реклама. Разумът му знае, че ако си купи този часовник няма да стане по-красив, по-слаб и по-успешен. Но подсъзнанието не знае - то не бачка с логика, а с внушения, които работят като програми.
Не е само в рекламите, а в ситкомите, сериалите изобщо, филмите и (дез)информационните емисии.

Знам, че всичко това го знаете, но все пак го казвам, за да обясня защо смятам следното: Да се гледа телевизия съзнателно е много изморително. Означава да анализираш изображенията, които ти се дават, отделно и в комбинация. Да се опиташ да разбереш какво се опитват да ти внушат. Мен това ми напряга ума. Да гледаш в телевизора в едно летаргично състояние е много по-лесно.
По някога гледам, но както казах, за мен е изморително.

При четенето на книги ефектът на внушението го има в по-малка степен, понеже подсъзнанието работи с картини, а като четеш няма как авторът да предвиди как точно ще си представиш нещата. Освен това като четеш ти се налага да анализираш текста, затова някои хора ги мързи да четат. Не може да "спиш" докато четеш. Не че книгите нямат своите послания, но понеже ти се налага да си "буден" в процеса е по-трудно да ти се въздейства

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Много рядко вече гледам ТВ. Преди 3 години баба ми се разболя и преместих ТВ при нея. В началото ми беше страно и ми липсваше, а сега вече хич не ми липсва. Имам си компютър. Гледам си каквото искам и то без реклами. Има достатъчно интернет новинарски сайтове. Виж майка ми е изключителен маниак. Особено за новините. Миналата седмица по новините няколко дни повтаряли, че сме в криза, че ни чакало по-страшна криза. И тя горкичката всеки ден като чуе дадена новинарска емисия да почва търчи да чуе. Иска да чуе няколко пъти, че било криза. Ей туй е промит мозък. Накрая и казах вместо да гледаш отрицателни неща, вземи си намери работа.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Телевизия
« Отговор #50 -: Януари 23, 2012, 22:18:12 pm »
Виж майка ми е изключителен маниак. Особено за новините. Миналата седмица по новините няколко дни повтаряли, че сме в криза, че ни чакало по-страшна криза. И тя горкичката всеки ден като чуе дадена новинарска емисия да почва търчи да чуе. Иска да чуе няколко пъти, че било криза. Ей туй е промит мозък. Накрая и казах вместо да гледаш отрицателни неща, вземи си намери работа.

Майка ти вече е с чип. Забрани и телевизията, и по-добре да се разхожда на вън, от колкото да се натоварва психически. Ако продължава така, след няколко месеца на нея ще и експлодира мозъкът.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Телевизията - промивка на съзнанието
« Отговор #51 -: Февруари 10, 2012, 17:42:47 pm »
Окултни анимации:

Silly Symphony - The Skeleton Dance - 1929 (Walt Disney)

<a href="http://www.youtube-nocookie.com/v/WN80Z2KZa-Y?version=3&amp;amp;hl=bg_BG&amp;amp;rel=0" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.youtube-nocookie.com/v/WN80Z2KZa-Y?version=3&amp;amp;hl=bg_BG&amp;amp;rel=0</a>


A Part of "Snow White" (Fleischer Brothers)

<a href="http://www.youtube-nocookie.com/v/DBk3jwNSteo?version=3&amp;amp;hl=bg_BG&amp;amp;rel=0" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.youtube-nocookie.com/v/DBk3jwNSteo?version=3&amp;amp;hl=bg_BG&amp;amp;rel=0</a>
« Последна редакция: Февруари 10, 2012, 18:10:54 pm от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен bg2

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 67
По телевизия бтв въртят една реклама с Асен Блатечки която ми направи впечатление.
Ето го клипчето: http://fairplay.bg/
Отначало си помислих, че Ицето и Асен Блатечки са приятели и имат някаква закачка. Даже не разбрах какво рекламират.  После разбрах, че всъщност рекламата е част от кампания срещу интернет пиратството.
Смути ме начина по който са представени нещата. Ицето не прилича на хакер и с Асен Блатечки няма полиция. Значи ли, това че всеки който се чувства ощетен по някакъв начин, трябва да взима нещата в свои ръце и да раздава правосъдие? :negative: В крайна сметка Асен Блатечки в рекламата е представен като престъпник. Посланието: Феърплей = Престъпление :negative: и признание, че системата насажда конфликти и ражда престъпници.
Нали има институции които трябва да се грижат за спазването на правилата и честната игра. Яйцата да са от щастливи кокошки, да няма продавачи на цигари без бандерол, да няма корумпирани митничари, да се плащат мита и акцизи за горивата, така че да няма ощетени. В този списък не трябва ли да влиза и интернет пиратството?
Ако Ицето беше чукнал Асен Блатечки с бухалката, кой щеше да е виновника? Институциите които не са създали условия за Феърплей? Собствениците на торент сайтовете които се крият зад потребителите? Асен Блатечки, който от глад и мизерия е решил да крадне мръвка от някой случайна жертва? Ицето, на който никой не му е ограничил достъпа до торентите и се възползва?
Смущава ме посланието за липсата на правила и идеята за саморазправа, което е на една крачка от анархията. И това се излъчва и подкрепя от "национална" телевизия като бтв. :negative:
« Последна редакция: Май 11, 2012, 19:55:48 pm от bg2 »
<><><>

Неактивен stoicho85

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Те просто са решили да поднесат посланието по различен начин.Не виждам агресия или нещо чак толкова тревожно в клипа.Пък и не е лошо да си купуваме музика или филми които харесваме, а не да ги сваляме (като започнем да взимаме европейска заплата разбира се).
Иначе аз с телевизията съм си решил проблема отдавна, като е гледам рядко и то най-вече забавни предавания, Discovery, NG, History и такива.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Всъщност става въпрос просто за пари. Дават на някакъв човек да изиграе роля, за която да получи пари и той го прави. Не че на човека му пука за пиратството, законите или това как ще въздейства на публиката. Не че му пука за мненията и ... "феърплея". Но ако не приеме той ролята Деян Донков ще я вземе.
Въпрос на добро промотиране на артист, който освен да изкарва пари за себе си, но и за медиите и по-важното каузата да изглежда обществено-актуална, провокираща към самоосъзнаване на личния морал, с който да си гледам и тегля други много по-популярни филми и песни, отколкото претенциозните и без това стремящи се напоследък към признателност български филми.
Интересното е, че с подобна реклама, без да знам кой е създателят , по-скоро ме отблъскват да гледам и да се интересувам, от и без това жалките опите за българско кино, отколкото да стана доживотен фен на Асен-чо и да му ... плащам ... данък, издръжка или просто такса- интерес, за да мога да гледам талантливата му игра.
Да ходи да отваря хладилника на майка си в шкембеджийницата в Младост, от където е тръгнал, а не да ми се прави на съвестен и непоколибим български патриот милеещ за изкуството и културата ни.
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен kikaha1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Един пример колко въздействаща може да бъде телевизията, който със сигурно доста от вас помнят.
 22 декември 1991, със съученици сме на зимуване(зимен лагер) в една хижа в Габровския балкан, обилен снеговалеж, лют студ, компанията ни е в малкото барче на хижата, пием и играем карти. Пристига млада двойка туристи направили дълъг преход с огромни раници и сядат да пийнат и се сгреят. Питаха за цената на нощувката и решиха да останат, така или иначе най-близката съседна хижа е на 2 часа път, а в това време най-добре е пред камината. По едно време почнаха някакви сирени и аларми по телевизията, даваха знаменитото "Козлодуйско"Ку-Ку (за тези дето не знаят става дума за авария в АЕЦ Козлодуй, тиражирана по БНТ от забавно студентско предаване http://vbox7.com/play:394147ab ). Всички зяпнахме телевизора и се чудихме какво става - да вярваме или..
Двойката туристи след кратко чудене скокнаха като попарени и тръгнаха за Габрово, макар че нямаха и теоретичен шанс да стигнат до близкото село та камо ли града. ::) Не че и ние не се шашнахме, но хижаря каза че каквото и да е станало нищо не може да направим и почерпи всички по едно.
 Та колкото по-малко ТВ, толкова по-малко проблеми. Дано жена ми го разбере някой ден :nea:


Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Доказателство за зомбирането на масите е,че като кажеш нещо и първата реакция е"Да бе да..ако беше така,щяха да кажат по телевизията" :D ..Сякаш телевизорът е самият център на чистата енергия ::)
« Последна редакция: Май 13, 2012, 10:43:34 am от konstantin2007 »

Неактивен stoicho85

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
На мен ми стана интересен скандала между Маги Халваджиян и БТВ.Кои крив, кои прав не знам, обаче Маги им каза начина на работа.
Или пускаш в ефир каквото намери телевизията за добре, или си казвате довиждане.
Евентуално ако е добро предаване, махат външния продуцент и си го правят сами.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Поне според мен това бяха две наистина качествени предавания. Само тях следях. И ми липсват. Дано се върнат.

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Аз пък съм много разочарован от предаването "Комиците". От доста време насам скечовете им са пълни със сцени на убийства, изнасилване, размахване на оръжия и тем подобни идиотщини. И това е представено като нещо "забавно". Толкова ли се изчерпаха сценаристите им?
« Последна редакция: Май 21, 2012, 11:13:35 am от Monolith »
Бъди Слънце!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27