Автор Тема: Телевизията - най-сериозната и опасна обществена промивка на съзнания !  (Прочетена 34220 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен white power

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
  • „В спора победители няма"
Телевизията краде времето за общуване между хората,родители и деца.

Дори предаването да е супер позитивно,кражбата си е кражба!

Насажда чужди модели на поведение,не само на децата но и на така наречените възрастни.
Всеки сам избира дали да обърне достатъчно внимание на любимите си хора,или да се зомбира пред телевизора!

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400

Мога да добавя само,че децата ми като ги спасих от телевизията са много по устойчиви на гриповете и настинките.

Чудна работа...
" Trust no one."

Неактивен raliko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
До сега не съм виждала "супер позитивни" предавания по телевизията.В последно време и не гледам,особено новините/криминални хроники/.За болести-не боледувам,но дезинформацията е навсякъде.Налагат се не само модели на поведение,но и на мислене.Т.е. зомбирането е пълно. :negative:
Боиш ли се от Мрака,превърни се в Слънце. Ако ли не – изчакай утрото./Африканска поговорка/

Неактивен PoslednaDuma

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Проблемът е обаче повече с младите поколения и с масовия зрител, защото тези групи подлежат на по-силно и безконтролно влияние. Иначе едва ли някой разумен човек като види че предаването е манипулативно или елементарно ще остане на канала. Ще го осъзнае бързо и ще престане да обръща внимание на внушението.

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Импринт-най-древната техника за mind control откакто съществува света



  В най-общ, но непълен превод – означава „засаждане на даден модел/идея/шаблон в (под)съзнанието“. Други възможни преводи са „отпечатък“, „внушение“ и други непълни и неотразяващи действителността думи. mprint-ът винаги е слово, образ или мисъл. Най-често е и 3-те. Това е формула, която има за цел да породи алхимична реакция у вас с цел трансмутация, което може да доведе и до генетични промени.
  Imprint-ът е винаги енергиен и може да има няколко произхода:

• може да бъде чисто социален, което включва обществено мнение, религия, културно програмиране и т.н.
• може да бъде ментален (от някой човек) към друг човек/нещо
• може да има механичен източник (телевизия, радио – всякакъв тип медия или генератор за разпръскване на образи)
• може да бъде направен от нефизически същества към човек в 3D

Един от най-големите imprint-ери, след медията като цяло, е Холивуд. Imprint-ът е основното оръжие на predictive programming-а, описан в следговора на „Документите Тера“.

Видове imprint

1. Към негативизъм и ритуализация, чрез водещите заглавия на новините днес.
2. Секс - обществото ни е залято от сексуални образи с цел изкуствено външно стимулиране на 2-ра чакра, което да доведе до пренатоварване и изтичане на енергия.
3. Рекламата - Липса и Здравословни проблеми. Целият модерен свят ви imprint-ва с образи на липса. Че нещо ви трябва, че нещо ви липсва за по-добър  и здравословен живот.
4. „Всичко е пари“. Основна мантра. „Няма пари, икономиката рухва, а без пари не можем да си купим щастие“.
5. Татуировките. Директен физически imprint с дадена вибрация.
6.  Извънземната идея. Imprint-ването на информация за съществуването на извънземни, плюс идеята, че те може би ще бъдат заплаха е стигнало до невероятни размери в днешни дни. Последната изцепка по която всички се превъзбудиха   беше с документите на ФБР за Розуел и т.н.




Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Както казват в статията това е технология без технология, но все пак телевизията и медийте за източника по който се разпространява.
" Trust no one."

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Ето един пример за поредната манипулация на телевизията. И то не от кабеларка, а от Нова тв. Вече започвам да си мисля, че във всичките им репортажи може би играят актьори, а не реални хора.

тото актьори
http://vbox7.com/play:e01b1d7a

Неактивен ivi2010

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 51
Преди няколко седмици имаше разкрития,че в предаването Форум на една от телевизиите на Берлускони, в което се разглеждат граждански дела и се произнася съдия, участващите са актьори. Предаването върви вече десетки години и се гледа от милиони хора,излъчва се с часове и в него се провеждат дебати между публиката му и водещите.И всичко една игра! Представете си за какви манипулации говорим.В последните години за нито едно престъпление в Италия,което е станало обществено достояние, не е открит еднозначно извършителят.Вървят безконечни телевизионни маратони с поредната днк,поредното признание,поредното отхвърляне на признанието.Дори родители водят децата си да се снимат на местопрестъпленията,като на исторически забележителности.На мен всичките тия саги са ми много съмнителни и започвам да си мисля,че и тия ''телевизионни престъпления'' са някакво театро с актьори.Играят сигурно и нашите политици.Всичко е едно голямо представление за пред всички нас,освен това неграмотно направено.За това отдавна вече гледам само концерти по телевизията.
А между другото,изпитвам срам да гледам българските репортери,толкова неосведомени,недоучили,не говорещи правилно и т.н. са.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Поредната задача за манипулация на зрителите са двете  предавания на "Хрътките"/само името им е страшно/ за химическите следи в небето над България. Само наивници може да им повярват,че това е вода, лед и други глупави обяснения. Но от БТВ усърдно се стараят.Интересно кой плаща?

Неактивен vilian

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
:flag_of_truce: Здравейте ще коментирам.Относно теливизията,ние въсприемаме едва 5,6 процента а останалите нашето подсъзнание. Теливизията е вид хипноза,средство за маниполиране на общественото съзнание.Тест тотален контрол,липса на свободна воля.Е каде е демокрацията.Дошло е времето на комонизма,едино общество,едини средства но не  за тези стоящи зад колисите.Живееме в илюзия и ниесме своите Зидари/не масони/.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
промивката
« Отговор #40 -: Октомври 02, 2011, 23:53:53 pm »
Телевизията е абсолютна пералня за мозъци. Преди няколко години просто свалих телевизора в мазето и съм много доволна от този избор. Не чета вестници и не слушам радио. Информирам се от книги, интернет и от контактите си с хората.


Някъде бях чел, че в откровението на Йоан пише - "И дяволът ще нахлуе в домовете на хората, затулен в кутия."
sidewinder, заинтригува ме с това изречение, та порових малко.  ;)

Цитат
Преп. Лаврентий Черниговски малко преди да се представи в Господа изрича пророчество, че „на светото място ще стои мерзостта на запустението и ще показва скверните прелъстители на света, а след тях ще се яви Антихрист и целият свят ще го види едновременно.” Когато духовните му чеда го питат как ще стане това, той отговаря: „Във всеки дом, на мястото на иконите ще стоят прибори за прелъстяване на хората”.[xlviii] Преп. Лаврентий умира 1950 г., а телевизионните излъчвания в Украйна започват едва от 1956 г.[xlix], т.е. тук имаме истинско пророчество, в което дори не е употребена думата за телевизор, понеже още не е същестувало понятието за него.
Може би най-известното пророчество за телевизията е това на св. Козма Етолийски отпреди 200 години, предсказал поразително и много други неща за нашето време: „Ще видите в полето каруца без коне, да тича по-бързо от заек. Ще дойде време, когато ще се опаше страната с един конец. Ще дойде време, когато хората ще говорят от едно далечно място до друго, сякаш са в съседни стаи, например от Константинопол до Русия. Ще видите да летят в небето хора като черни птици и ще хвърлят огън по света. Които ще живеят тогава, ще бягат към гробищата и ще викат: Излезте вие мъртвите, за да влезем ние живите”. За телевизията той казва следното: „Дяволът ще влезе в една кутия и ще вика, а рогата му ще бъдат на керемидите”.[l] Но за телевизора има пророчество и в самата Библия.  Когато се появи лъжепророкът, който ще подготви възцаряването на Антихрист, той ще накара „жителите земни да направят един образ на звяра, който има рана от меч и остана жив, и даде му се да вложи дух в зверовия образ, та зверовият образ дори да проговори и подействува тъй, че да бъдат убити ония, които не биха се поклонили на зверовия образ” (Откр. 13:14-15). Тогава ще бъде направена една икона (от гр. εικών — образ, портрет, изображение) на Антихрист, която ще се движи и говори като жива – това е същото, за което предсказва и преп. Лаврентий Черниговски, че ще се появи Антихрист и всички хора по цялата земя ще го видят едновременно. Очевидно на телевизионните екрани.

източник

« Последна редакция: Октомври 03, 2011, 00:32:11 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен tectonics

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Re:Телевизията - най-сериозната и опасна обществена про
« Отговор #41 -: Декември 16, 2011, 13:52:36 pm »
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=60&t=221820

Преди известно време имах дързостта да споделя на група във форум, че не гледам и не съм гледал телевизия от доста години. Горе долу сами можете да видите мненията им, макар, че бях засипан с обидни лични съобщения! Но все пак имаше потребители, които бяха съгласни с мен!

Неактивен illegal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re:Телевизията - най-сериозната и опасна обществена про
« Отговор #42 -: Декември 16, 2011, 18:40:06 pm »
Споко и аз съм го махнал от две години, хем че то изплащах цяла година. Беше доста скъп. Метър диагонал , елсиди..... :negative:

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Образът на Звяра- ще бъде ли той във всеки дом?
« Отговор #43 -: Декември 17, 2011, 00:07:13 am »
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=60&t=221820

Преди известно време имах дързостта да споделя на група във форум, че не гледам и не съм гледал телевизия от доста години. Горе долу сами можете да видите мненията им, макар, че бях засипан с обидни лични съобщения! Но все пак имаше потребители, които бяха съгласни с мен!

Интересни мнения:
Цитат
Аз пък си гледкам всяка вечер телевизия... пускам си Дискавъри и си зяпам!
Думите в удебелен шрифт са показателни!

От темата разбрах колко много хора "гледат новините", докато вечерят! Уникално просто!  ::)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Телевизията - най-сериозната и опасна обществена про
« Отговор #44 -: Декември 17, 2011, 10:03:43 am »
Когато преди около пет години спрях да гледам телевизия го направих умишлено - силово - волево - за да спра потока на негативността който се вливаше в мен и който повече не можех да издържам. Спрях да гледам новини, риалити предавания, ток-шоута и всичко подобно. ПОЛУЧИХ АБСТИНЕНЦИЯ!!! Просто се тресях в самото начало. Търсейки с какво да заменя този "глад" започнах да си свалям музика и концерти от интернет и да си ги пускам на ДВД - то. Получи ми се!
До такава степен се дезинтересирах от външната информация, че по едно време не знаех кой е на власт в България, и т.н. "важни" неща.
Предимството на това "отказване" е огромно, но не може да се усети веднага. То ти дава възможност да събираш впечатленията си за живота си ЛИЧНО, а не някой друг да ти казва как се чувстваш, как трябва да се чувстваш и как ще се чувстваш догодина...
Отказа ми да слушам и гледам телевизия имаше и комични страни: покрай всичко това често ми се случваше да излизам неподходящо облечена сутрин от къщи /не гледах НИЩО, дори прогнозата за времето/...И...една вечер пуснах телевизора - да видя прогнозата за следващия ден. Гледах, гледах, гледах...Тя свърши...А аз нищо не бях разбрала от изгледаното... :D Установих, че помня с какво беше облечена говорителката, как се е усмихвала, но не и какво ми е казала... ;D
Дотам бях! Разбрах, че съм успяла напълно да ги игнорирам всички тях, с опитите им да ми внушават. Оттогава започнах да ползвам интернет за каквото ми е нужно на мене да знам, а телевизора остана за филмите и за концертите ми.
Не е нужно да си изхвърляте телевизорите - просто СЕЛЕКТИРАЙТЕ! Но за начало - убедих се - нужен е период на пълно изключване - за да си преживеете абстиненцията успешно.
 :)
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27