Автор Тема: Телевизията - най-сериозната и опасна обществена промивка на съзнания !  (Прочетена 34219 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Цитат
Това в книгата не можеш го види.Само ще го прочетеш..Както и движението на сперматозоидите...полета на ястреба..гонитбата между хищника и жертвата..Разпукването на каквидата..Огромните цунамита дори...
Аха значи въпроса опира до това какво може и какво не може да види. Само, че едно е да види  друго е да разбере как става цялата работа.
Наистина  къде може да види да се чифтосват два и повече индвида от мъжки пол ако не по телевизора. ;D
Кенгуру и др. животни може да види в зоологическата градина, а в приридонаучния музей също не малко работи. Или просто на една разходка в гората или извън града стига да има кои да му обясни кое какво е. Друг е въпроса дали имаш възможност но не мисля, че се се изискват кой знае какви усилия и средства.
Четенето на книги даже и без картинки освен всичко друго развива и въображението, а то е по-важно от знанитето, както е казал самият Айнщайн.

Жалко за поколението наистина, което израства пред телевизора.


« Последна редакция: Февруари 10, 2011, 16:35:48 pm от fishbone »

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Фиш, направо в десятката си. :hi:много точно казано.

Неактивен the_special_boy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 179
Телевизия не гледам от 2години :drinks: информирам се от интернет и то това което засяга лично мен.Тя наистина промива мозъците на хората и ги кара да вярват в какво ли не :diablo: И никога в вечерната емисия няма да кажат нещо позитивно винаги обири,измами,насилие итн. карат те да се чувстваш безднадежден.Абе с 2думи негледайте ТВ.
Всеки живее в някакъв измислен филм,но като че ли моят филм е по действителен случай!

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Телевизия, радио, интернет...навсякъде има голям обем информация, както и дезинформация. Трябва да се научим да отсяваме плявата от житото, колкото и банално да звучи това.
Dreams are messages from the deep.

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Телевизия, радио, интернет...навсякъде има голям обем информация, както и дезинформация. Трябва да се научим да отсяваме плявата от житото, колкото и банално да звучи това.

Напълно съм съгласен, и интернета не е по-малко наситен с лоши вести, разликата и в същото време приликата е че никой не те задължава да го четеш/гледаш.
" Trust no one."

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Цитат
Това в книгата не можеш го види.Само ще го прочетеш..Както и движението на сперматозоидите...полета на ястреба..гонитбата между хищника и жертвата..Разпукването на каквидата..Огромните цунамита дори...
Аха значи въпроса опира до това какво може и какво не може да види. Само, че едно е да види  друго е да разбере как става цялата работа.
Наистина  къде може да види да се чифтосват два и повече индвида от мъжки пол ако не по телевизора. ;D
Кенгуру и др. животни може да види в зоологическата градина, а в приридонаучния музей също не малко работи. Или просто на една разходка в гората или извън града стига да има кои да му обясни кое какво е. Друг е въпроса дали имаш възможност но не мисля, че се се изискват кой знае какви усилия и средства.
Четенето на книги даже и без картинки освен всичко друго развива и въображението, а то е по-важно от знанитето, както е казал самият Айнщайн.

Жалко за поколението наистина, което израства пред телевизора.



Ъхъ..само дето раждането на кенгуро примерно,както и висчките му фази на развитие,не можеш го видя ни в зоологическата,ни в природонаучния...Ени уей..четенето развива фантазията, обогатява речника и още куп плюсове,ма не за тва иде реч.Колкото и да четеш,как изглежда млечният път,ако не беше Хъбъл(респективно телевизията и всичките и прозиводни) щяхме само да гадаем и да фантазираме

За последното си прав.Жалко наистина


Телевизия, радио, интернет...навсякъде има голям обем информация, както и дезинформация. Трябва да се научим да отсяваме плявата от житото, колкото и банално да звучи това.
:good:

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Факта че четеш книги и че развиват въображението ти, не изключва факта че можеш да гледаш телевизия. Въпрос на нагласа, трябва да се четат книги и повечето хора рано или късно го усазнават.
" Trust no one."

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Телевизията - най-сериозната и опасна обще
« Отговор #22 -: Февруари 11, 2011, 16:09:51 pm »
Факта че четеш книги и че развиват въображението ти, не изключва факта че можеш да гледаш телевизия. Въпрос на нагласа, трябва да се четат книги и повечето хора рано или късно го усазнават.
Да бъдем точни- ОСЪЗНАВАТ.Извинявай Едже, но не мога да се въздържа.:hi:
« Последна редакция: Февруари 11, 2011, 16:11:18 pm от teni »

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re:Телевизията - най-сериозната и опасна обще
« Отговор #23 -: Февруари 11, 2011, 16:52:29 pm »
Факта че четеш книги и че развиват въображението ти, не изключва факта че можеш да гледаш телевизия. Въпрос на нагласа, трябва да се четат книги и повечето хора рано или късно го усазнават.
Да бъдем точни- ОСЪЗНАВАТ.Извинявай Едже, но не мога да се въздържа.:hi:

Няма нищо, случват се и такива работи  ;D Благодаря ти все пак.
" Trust no one."

Неактивен Red

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Това ми е бая болна тема. Проблемът, който поне на мен ми прави най-силно впечатление е в това, че телевизорът може да итръгне човек от живота му, от реалността, от случващото се наоколо. А това е просто трагично. Отвратително е да виждаш как хора всекидневно посвещават часове от времето си в изживяване на някакви измислени и наложени драми, като остават слепи за това, което около тях. Израсходват нерви, влагат чуства и емоции в нещо измислено и чуждо, докато всичко наоколо непрестанно се движи и развива - стига да му обърнеш внимание. И много ясно, че после умовете ще са закърнели и флегматични - тоест много, ама много лесни за манипулиране.
Факт е, че в един момент съзнанието ти бива погълнато от телевизията. Много ми е неприятно когато да речем се опитвам да разговарям с някой, втренчил се в някакво предаване на пример и отговрът му се състои в "ъхъ... ъхъ... ъъъъъъъ... да....". Човек трябва да се движи, да живее - дори и просто да развихря въображението и мисълта си, но не и да седи и да гледа в една кутия.
Относно енциклопедиите и албумите - ами в момента е пълно с наистина много добри издания, предлагащи информация, снимки, репродукции, илюстрации - каквото ти хрумне, в каквато и насока да търсиш. Не отричам, че и това е свързано с развитието на техниката, но все пак човек има избор. А и както някой вече писа, особено при децата, това си остава и спомен. Поне за мен сред най-хубавите ми детски преживявания са свързани с това как на пример сме разглеждали албуми с репродукции с майка ми или пък сме чели енциклопедии с баща ми. Да не говоря за обиколките из всевъзможни музеи, или разходките по планините, в които сме си водили бележки какви животни точно сме успяли да видим или пък сме се изживявали като археолози, които изучават някоя по - значима местност. А от това много неща са ми останали в главата и то пречупени през моя си мироглед и разбрани, а не просто заучени.

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Буби, точно това е идеята на телевизията. Много добре си описала последствията. @---

Неактивен globaldeejays

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re:Телевизията - най-сериозната и опасна обще
« Отговор #26 -: Февруари 16, 2011, 12:10:15 pm »
http://www.vbox7.com/play:f8c1efcc

На вашето внимание представям и едно видео пряко свързано с промивката ;)
« Последна редакция: Февруари 16, 2011, 12:15:25 pm от globaldeejays »

Неактивен benoni

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 183
Една детска анимационна поредица която преди години излъчваха по телевизията.

Орионската и сириуска система в действие. Даже има трима, мисля че регенти бяха които имат пси способности.

Вълшебната корона / La corona magica (1989)

В системата Две слънца, лошият Идун иска да притежава Вълшебната корона за да управлява всички планети, обаче Залк и неговите приятели се опитват да го спрат.
http://indigota.com/index.php?topic=3694.0

TV Series 1989–1990
http://www.imdb.com/title/tt0484394/

тук може да се гледат сериите
http://wn.com/la_corona_magica










Неактивен benoni

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 183

Неактивен white power

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
  • „В спора победители няма"
Телевизия не гледам от 2години :drinks: информирам се от интернет и то това което засяга лично мен.Тя наистина промива мозъците на хората и ги кара да вярват в какво ли не :diablo: И никога в вечерната емисия няма да кажат нещо позитивно винаги обири,измами,насилие итн. карат те да се чувстваш безднадежден.Абе с 2думи негледайте ТВ.
Точно така постъпих и аз,от септември 2010.Мога да добавя само,че децата ми като ги спасих от телевизията са много по устойчиви на гриповете и настинките.
« Последна редакция: Март 15, 2011, 09:37:18 am от white power »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27