Автор Тема: Учителя - Петър Дънов за българите, славянството и Шестата раса  (Прочетена 54997 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Цитат
това са хора последователно инкарниращи се, които помнят натрупаният си опит от предишните инкарнации и все още нямат смелостта заради ниското си развитие да излезнат като нас едновременно инкарниращите се с напълно изтрита памет и да прежиеем тази матрица.
Чак да завиди човек на смелостта ти. Не чувстваш ли, че подобни вярвания са насочени към изграждане на фалшиво самочувствие. А за едновременните инкарнации важи правилото: разделяй и владей. Т.е. ако силите на човек се разделят в няколко инкарнации вместо да се насочат към една, то съвсем сигурно е, че в тези инкарнации развитие няма да се осъществи. Това за ускореното развитие и по-бързото трупане на опит са глупости. Че те хората с една инкарнация не могат да се оправят, та с няколко. Освен това развитото съзнание в една инкарнация ще натрупа повече опит отколкото неразвитото в хиляда. За бързото развитие е необходимо човек да мобилизира всичките си сили в нужната посока, а това изисква пълно единение на всичките му енергии.

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
В момента морала го разбирам като оригване.
« Последна редакция: Януари 14, 2011, 22:28:34 pm от dragonn »

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
ААААА
Истината е многоизмерна (взависимост от нивото на развитие). Така че всеки е прав за себе си...защото в крайна сметка всички ще отидем на едно и също място, и това не е състезание, защото ще пристигнем също и по-едно и също време(независимо кой-колко просветен се чувства).  ;)

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Цитат
"Българският тип съставлява само една форма, една фаза, но не е нещо кардинално. Нито пък английският тип – англосаксонският, нито даже цялата бяла раса. Ако разгледате петтех раси, те се различават. В строежа на главата има разлика между бялата, жълтата, черната и червената раса. После има една разлика в строежа на ръцете. Един китаец, каквото и да прави той, у него няма тия заложби, които има един от бялата раса, от арийската раса. Понеже в бялата раса, във всяка раса има вложено нещо ново, което в предишните раси го няма. И в следната раса, която ще дойде и в нея ще има едно качество, което няма в бялата. Това качество не може да се предаде на бялата раса. Бялата раса, за да го придобие, трябва да премине в шестата раса. Ти не можеш да имаш качества на шестата раса, ако не влезеш в тази раса. Един плод не може да има едни и същи качества, ако е вирял в топлия или в умерения пояс. В топлия пояс има повече условия за растене, отколкото в умерения пояс. Та, във всяка нова раса има повече и по-добри условия, отколкото в предната раса."

Явно си е знаел човека. Найстина не само в черепа е разликата ами и в ръцете. Ябълката на рамото на негрите е устроена по различен начин от на белите. Черните не могат да плуват свободен стил.
И затова трябва да се преродят в животни...в нечии домашен любимец... или в щуката която утре ще хвана. Възможно ли е това?  ::)
Въобще как я мислите тая работа човешка душа да се прероди в нечовешко тяло?


« Последна редакция: Януари 14, 2011, 22:27:38 pm от fishbone »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
...
И затова трябва да се преродят в животни...в нечии домашен любимец... или в щуката която утре ще хвана. Възможно ли е това?  ::)
Въобще как я мислите тая работа човешка душа да се прероди в нечовешко тяло?
Никак. Имам чувството, че мнението ти е насочено като цяло срещу прераждането. Освен в тибетския будизъм обаче, който е доста изопачен, прераждане на хората в нещо друго освен в хора общо взето не се допуска. П. Дънов определено не проповядва редуването на човешки с други инкарнации.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Абсолютно си прав. По принцип аз рядко насочвам нещо към някой, не мислиш ли? В конкретния случай не си напълно си прав. Не малко противоречия откривам в  личния буламач на покойния брат Дънов.
 Не съм съгласен с тази 'идеология'. Много е повлиян учителя пред когото свалям шапка. Това открих с течение на 'времето'.

Всъщност нека не не гледаме както са казали: "Кой крив кой прав, кой на булката брат".
« Последна редакция: Януари 14, 2011, 23:16:02 pm от fishbone »

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Т.е. тези раси трябва да се преродят в бъдещи животи в бялата раса и славянството за да влязат в Шестата раса. fishbone,не си прочел правилно...не в животни

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Браво fry.  :mocking:  Уважавам с цялто си тяло мнението на всеки един пишещ в този форум. ;)

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Цитат
П. Дънов определено не проповядва редуването на човешки с други инкарнации.
Ами то само това оставаше, а и все ще се намерят слабоумни дето ша се филмират. Като има кой да прожектира и баба знае... ;D

Неактивен Светослав Иванов

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
  • психотроник, теолог
    • http://www.psychea.dir.bg/
"Има един въпрос който се разрешава само с помощта на свръхсъзнанието. Всеки човек у когото трябва да се развие свръхсъзнанието, докато дойде до това положение, той непременно трябва да мине през Христовите страдания. Христос, който дойде до свръхсъзнанието, до космическото съзнание, в последния ден трябваше да умре. Той трябваше да бъде разпнат на кръста, и третият ден да възкръсне. В него функционираше в пълен размер космическото съзнание. След това вече Римската империя не можеше вече да Му заповядва. И еврейските равини и учители не можаха вече да му се налагат. Той се явяваше където искаше и свободен беше. Той говореше свободно. Силата на Христа се криеше в свръхсъзнанието, в което действува Божественото начало. На това се дължи прогресът на християнството, не количеството, но качеството. Онази идея, която прониква в цялата бяла раса, това е Любовта Христова. Християнството е носител на тази идея, значи, то представя идеята на бялата раса. Христос е Учител на бялата раса, за да се развие в нея свръхсъзнанието. И ако някои християни още не са християни, причината за това е, че те имат развито самосъзнание, не са дошли още до свръхсъзнанието. За да дойде до свръхсъзнанието, човек трябва да се откаже от всички стари неща, от миналото и да възприеме новото, и да възприеме новото, което носи свободата в света."
За да бъдете синове. 21. неделна беседа от Учителя, държана на 23 февруари 1936 г., София - Изгрев.

 

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Светослав , голяма проповед направи.  :drinks:
само ,че аз искам да кажеш нещо ти и да не си мислиш нищо лошо, а не твоя учител.
Ша може ли?

 п.с. Извинявам ти се за днеска и вчера... :drinks: ако съм те... ;)
« Последна редакция: Януари 15, 2011, 00:52:10 am от fishbone »

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Светослав Иванов еее развали хубавото развитие на темата с тази проповед и сега ме е срам да си презная че съм чернокож (негър).   :)
Ще ти дам един приятелски съвет. Отърви се от всички учители и започни да мислиш със собствената си глава, защото по този начин се ограничаваш спрямо знанията на учителите ти (въпреки че знаеш много повече).




Неактивен Светослав Иванов

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
  • психотроник, теолог
    • http://www.psychea.dir.bg/
Светослав , голяма проповед направи.  :drinks:
само ,че аз искам да кажеш нещо ти и да не си мислиш нищо лошо, а не твоя учител.
Ша може ли?

 п.с. Извинявам ти се за днеска и вчера... :drinks: ако съм те... ;)
Е, хайде - от мене да мине. :drinks:

Българите имат нужда от укрепване на националното самосъзнание и повдигане на националното самочувствие, иначе до 50 години (а може и по-малко) ще станат малцинство в България.
http://www.novinar.net/news/prez-2050-g-romite-shte-vladeiat-balgariia_MzQzNDs3MA==.html

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Точно така Светослав Иванов...ще си дойдем на думата някрая. :drinks:

Неактивен Светослав Иванов

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
  • психотроник, теолог
    • http://www.psychea.dir.bg/
"Като станах тази сутрин, аз погледнах какво е времето. Това е важно за мене. Това, което говори времето, същото говори и Христос: „Ако не възприемете моето възкресение, много сълзи ще изтекат. Това говори дъждът. Но ако приемат моето учение, ще дойде светлината, ще дойде Любовта“. Ако духовенството не приеме това учение, грях на душата му! В десет години, ако не приемат учението, нека те да му мислят! И съдбата е почнала най-напред от България.

Ако българският народ не приеме това учение, нещо страшно иде за него, няма да кажа какво, но да го знаете. Вие ще видите какво ще дойде. Ако го приемете, ще бъдете един от първите народи, ще бъдете записани, че сте повярвали във възкресението на Христа. От вас, българите, се изисква доблест. Човек трябва да бъде смирен. Аз ще ви кажа какво значи да бъдеш смирен: Никога да не лъжеш, да бъдеш свързан с Бога; да имаш велика душа; да бъдеш благороден и възвишен във всичките си прояви. Такъв трябва да бъде българинът! Ние трябва да бъдем такива, каквито са били предците на Всемирното Бяло Братство, като онзи човек, който е направен по образ и подобие Божие, който е наследил цялата земя. Това е Христос. Той казва: „Аз съм първият, направен по образ и подобие на Бога. Ако слушате, ще имате Божието благословение; ще минете от смърт в живот, и когато аз бъда въздигнат, ще привлека всички към себе си“. И всички култури, които идат в света, носят името на първородния брат на човечеството. Ще го попитате: „Няма ли друг изходен път?“

– Днес или никога! Не се надявайте, че друг път ще дойдат благоприятни условия. Под „днес“ разбирам, че Божественият Дух сега минава навсякъде, през всички европейски народи и казва: „Свестете се, свестете се!“ Навсякъде говори този Дух. Няма човек, на когото да не говори Той. На всички казва: „С Любов, а не с насилие, не с убийство!“ Следователно повдигнете сърцето си към Бога и се молете. Нека се реши този въпрос от православната църква: Възкръснал ли е Христос в православната църква; приета ли е Любовта в православната църква? Една църква има в света. Но вън от църквата е Всемирното Бяло Братство – то е по-високо от църквата. Но още по-високо от Всемирното Бяло Братство е Царството Божие. Следователно църквата е първото стъпало. Всемирното Бяло Братство е второто стъпало, а Царството Божие е третото стъпало – най-великото, което трябва да се прояви. Във всички сърца и умове да живее Божията Любов, и като се срещат хората, да знаят, че са братя и сестри, че са деца на един Баща, на една Любов, на една Мъдрост и на една Истина."

"След три дни". Беседа от Учителя, държана на 24 юни 1923 г. в София


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27