Автор Тема: Грешка в Стария завет  (Прочетена 17068 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Change the World

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
  • Ние вече не спим!
Re:Грешка в Стария завет
« Отговор #30 -: Януари 13, 2011, 16:40:12 pm »
Я ми посочи една грешка която си обсъдил.
:mad:

Прочети си сам, в темата пище какво сме обсъждали.

Явно тая тема е създадена с една единственна цинична и клеветническа цел... :bad:

Ако мислиш, че е създадена с тази цел, няма да споря всеки мисли и разсъждава по различен начин, но темата ако не ти харесва недей я коментира.  ;)
Ето защо е толкова важно да кажем какво се разиграва на тази планета, за да се ориентираме и решим К

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Грешка в Стария завет
« Отговор #31 -: Януари 13, 2011, 17:11:07 pm »
Явно тая тема е създадена с една единственна цинична и клеветническа цел... :bad:
Фишбон,поправи ме ако греша,но не ме обвинявай в клевета!Не аз съм писала библията ;D


Ма моля те..за кво говориш :lol: :lol:Та нали същият невротик заповядва(?!?!? на Ева,"да не яде от дървото на плода,щото ще умре"
А после змията и казва"яж и няма да умреш,ще станеш като бог и ще различаваш лошото от доброто"
И кво излиза?Яхвето си е най-обикновен лъжец,а долната гнусна твар е казала истината!!Щото Ева както знаем,наистина не е умряла като е яла от плода!

Друг е въпросът откъде накъде Ева изобщо би трябвало да изпитва страх(значи това вече е било познато за нея чувство,иначе просто не се връзват нещата)от смъртта?Явно и смъртта е била позната на райските обитали.

И същият"любящ"психопат(който според мен не физическият създател на човека въпреки наглите му претенции)подлага човечеството на безумен геноцид като заслужено наказание (макар да не става ясно с какво точно сме го заслужили де,ама предполагам това са утопични  подробности) :drinks:

п.с.Библията нищо не е съхранила.По-скоро нарочно при съставянето(измислянето)и,някой се е постарал тези примери на геноцид да стигнат и до нас.Страх,страх,страх.Тва му майката..Да се страхува стадото от любяшият си пастир.




Не ЗАПОВЯДВА ли самият Яхве на Ева да не яде от плод,ЗАЩОТО ЩЕ УМРЕ?!?
Не е ли змията тази която и казава"ЯЖ,НЯМА ДА УМРЕШ"?
Е,умира ли Ева?Не!!!Кой лъже в случая? "Бог" или змията? ;D ;D ;D
« Последна редакция: Януари 13, 2011, 17:32:08 pm от konstantin2007 »

Неактивен Change the World

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
  • Ние вече не спим!
Re:Грешка в Стария завет
« Отговор #32 -: Януари 13, 2011, 17:55:32 pm »
Що съм дразнител? Защото ти казвам истината ли?
Чедо запомни, че ти и кака ти Константинка накедето сте тръгнали аз от от там ида.

 :lol: аз като гледам не знаш нищо по темата, каква истина ще ми кажещ  :negative:
Ето защо е толкова важно да кажем какво се разиграва на тази планета, за да се ориентираме и решим К

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Грешка в Стария завет
« Отговор #33 -: Януари 13, 2011, 23:04:01 pm »
Явно тая тема е създадена с една единственна цинична и клеветническа цел... :bad:
Съгласна съм с това мнение, а повече от това възмутена от невежеството, с което се дискутира.
Това че Ева не умира на секундата като Снежанка не означава, че в последствие не умира всъщност. Което е по-лошо за нейните потомци, защото тя реално с мижавия си невеж опит не може да ги светне за нещо друго, освен как да ядат ябълки...
И кво общо има Луцеферчо и Сатана с яденето на ябълки в райската градина...
« Последна редакция: Януари 14, 2011, 15:54:21 pm от Mirotvorec »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Грешка в Стария завет
« Отговор #34 -: Януари 14, 2011, 11:21:39 am »
Ми Ева не умира веднага като Снежанка ...ама след като така или иначе и е"писано"да умре,то не виждам"бог" защо я плаши с този естествен процес.Пак не се връзват нещата.
« Последна редакция: Януари 14, 2011, 15:54:43 pm от Mirotvorec »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Грешка в Стария завет
« Отговор #35 -: Януари 14, 2011, 11:57:58 am »
Забелязвате ли колко агресия има в тези които се "пишат" християни или там изповядват някаква религия, интересно ми е защо е така.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:Грешка в Стария завет
« Отговор #36 -: Януари 14, 2011, 16:19:59 pm »
Има агресия, защото са вярващи...и всеки дърпа чергата(вярата си) към себе си.  ;)

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Грешка в Стария завет
« Отговор #37 -: Януари 17, 2011, 18:09:06 pm »
Вие какво радвате ли се ;D
Soli Deo Gloria!

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:Грешка в Стария завет
« Отговор #38 -: Януари 17, 2011, 19:09:03 pm »
Още изпитвам задръжки да изразя изцяло радоста си, защото все още липсват части (освен агресията) от картината на вярващите - като разпъване на кръст на неверниците, палене на кладата, гелотиниране и други приятни занимания за вкарване в правия път.  :)

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Грешка в Стария завет
« Отговор #39 -: Януари 19, 2011, 00:37:27 am »
Пише се Гилотина, идва от името на някакъв френски революционер, който конструирал уреда за механизирано рязане на главите на противниците на републиката. Поне правилно си схванал същността на тази държава.
« Последна редакция: Януари 19, 2011, 00:38:50 am от bogoizbrania »
Soli Deo Gloria!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27