Автор Тема: Грешка в Стария завет  (Прочетена 17127 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Грешка в Стария завет
« Отговор #15 -: Януари 12, 2011, 13:45:56 pm »
Ако си бяхте направили труда да гледате четирите видеота, които дадох в началото: http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,17013.msg225047.html#msg225047, сега нямаше да водим този спор.

@ Change the World - не ми отговори на въпроса: Какво общо има Откровение 13:13-18 (Bulgarian Bible) с темата, която обсъждаме?!

Да не говорим , че тамплиерите са лъжлива луциферианска секта, на която не можеш да имаш доверие за каквото и да е. Те представят Бог като лош, а Сатаната - като добър.
« Последна редакция: Януари 12, 2011, 13:50:34 pm от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Грешка в Стария завет
« Отговор #16 -: Януари 12, 2011, 13:56:37 pm »
Щоо?Нима някакво си видео има претенциите да съдържа"абсолютната вездесъща истина"елиминираща по дефолт всичко останало?
« Последна редакция: Януари 12, 2011, 20:03:42 pm от Mirotvorec »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Грешка в Стария завет
« Отговор #17 -: Януари 12, 2011, 14:20:07 pm »
Ако си бяхте направили труда да гледате четирите видеота, които дадох в началото: http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,17013.msg225047.html#msg225047, сега нямаше да водим този спор.

@ Change the World - не ми отговори на въпроса: Какво общо има Откровение 13:13-18 (Bulgarian Bible) с темата, която обсъждаме?!

Да не говорим , че тамплиерите са лъжлива луциферианска секта, на която не можеш да имаш доверие за каквото и да е. Те представят Бог като лош, а Сатаната - като добър.
Е няма такова невежество просто,а пък нас наричаш"заблудени" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Сатана и Луцифер са две различни неща въпреки жалките опити на църквата да ги обедини в едно,и ти който не спря да повтаряш колко невежи сме ние,би трябвало да го знае..Ама уви..

Библейският бог,наистина си е едно злобно,дребнаво и лошо човеченце тъй,че тамплиерите може и да имат право донякъде
« Последна редакция: Януари 12, 2011, 20:04:45 pm от Mirotvorec »

Неактивен Change the World

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
  • Ние вече не спим!
Re:Грешка в Стария завет
« Отговор #18 -: Януари 12, 2011, 15:29:17 pm »
Напълно съм съгласен с теб! Към Monolith: Луцифер е носител на светлина и не виждам нищо сатанистко в това, това, че църквата го обявава за Сатана незначи, че трябва да вярваме на това. А относно Откровенията, порови се сам и ще видиш, че всичко е взаимосвързано!
« Последна редакция: Януари 12, 2011, 20:06:04 pm от Mirotvorec »
Ето защо е толкова важно да кажем какво се разиграва на тази планета, за да се ориентираме и решим К

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Грешка в Стария завет
« Отговор #19 -: Януари 12, 2011, 16:44:08 pm »
Цитат
Значението на името Яхве (произнасяно Йехова) е озадачавало теолозите в продължение на хилядолетия – не стига това, ами и Еврейското публицистично общество досега оставя името непреведено, с бележка под линия: "Значението на иврит неизяснено”. Това твърдение не е вярно все пак, защото значението на иврит на "ехйех ашер ехейх” е всъщност съвсем ясно – то буквално значи: "АЗ СЪМ ТОЗИ, КОЙТО СЪМ”. Както предположи Карън Армстронг, във всекидневната реч то отговаря на "гледай си работата!”

Защо Йехова е толкова неуловим по отношение на самоличността и какви са били мотивите му, когато е повел еврейския народ далече от пленничеството към Синайската пустиня? Един преглед на близкоизточната политика през 1433 г.пр.Хр. може да отговори и на двата въпроса.
« Последна редакция: Януари 12, 2011, 19:54:30 pm от Mirotvorec »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Грешка в Стария завет
« Отговор #20 -: Януари 12, 2011, 17:22:28 pm »
Айде по темата да говорим вече, а?

YHWH е името на Бог. Всичко останало е титли - Elohim, Shaddai, Adonai...
Бог има име на човек, личното име в семейството му след раждане е Емануил, а официалното е Иесус. Христос, Сина човешки, Божият Син са наистина звания, а не имена. В Стария завет, в истинската му част Бог няма име, дори в декалога смисъла на заповедта е не да не споменаваш напразно Божието име, а да не си измисляш име на Бога и  да се представяш като негов говорител.
Бог получава име едва когато става човек и то е спомената в НЗ, в СЗ всички пасажи с имена са ментета и глупости от много по-късно време.
Soli Deo Gloria!

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Грешка в Стария завет
« Отговор #21 -: Януари 12, 2011, 17:31:54 pm »
@ bogoizbrania - даже и да има променени части в Библията, как да знаем кои са оригинални и кои - писани после? И изобщо да различим така нареченото "чисто християнство", в което нямало примеси от юдаизма? Къде можем да намерим ученията на това "чисто християнство", такова каквото е било преди 2000 години?
« Последна редакция: Януари 12, 2011, 19:53:24 pm от Mirotvorec »
Бъди Слънце!

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Грешка в Стария завет
« Отговор #22 -: Януари 13, 2011, 07:48:13 am »
Самият Стар завет е една огормна грешка и забатачи тотално християнството.
Той го превърна в една юдео-християнска секта.

:hi:
Абсолютно точно!

Цитат
Левит 18:2
Говори на израилтяните като им кажеш: Аз съм Иеова вашият Бог.
Някъде да е писано, аз съм Бог ваш человечески? Това "същество" си е само юдейско и какво общо имаме ние с него?
« Последна редакция: Януари 13, 2011, 12:45:28 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Change the World

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
  • Ние вече не спим!
Re:Грешка в Стария завет
« Отговор #23 -: Януари 13, 2011, 13:28:07 pm »
По времето, когато се разиграва "Проектът Исус" (може би някой е чел и знае за този "проект"  :-X), "бог" Ел Шадай-Яхве, извънземен или не, беснее сред избрания си народ като хала. Само Библията е съхранила над СЕДЕМДЕСЕТ случая на геноцид. Очевидно Творението също не е избегнало тази зла участ, защото ж противен случай христовата сила нямаше да се персонифицира на Земята. Тя вероятно е дощла като компемпенсация за крайната деструктижност  чрез един конкретен човек (библейски погледнато :)).
Ето защо е толкова важно да кажем какво се разиграва на тази планета, за да се ориентираме и решим К

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Грешка в Стария завет
« Отговор #24 -: Януари 13, 2011, 13:34:15 pm »
@Monolith Който е заслужил и е избран ще открие истинската вяра, който не е ще си намери някой началник и ще поема квоту му се спуска. Аз специално съм от първия вид, на втория мога да съчувствам. За да се разбере истинската част от текста трябва да се намери датирането на хора и събития, всичко останало е буламачи бъркани от миризливи парясници.
Soli Deo Gloria!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Грешка в Стария завет
« Отговор #25 -: Януари 13, 2011, 14:18:29 pm »
По времето, когато се разиграва "Проектът Исус" (може би някой е чел и знае за този "проект"  :-X), "бог" Ел Шадай-Яхве, извънземен или не, беснее сред избрания си народ като хала. Само Библията е съхранила над СЕДЕМДЕСЕТ случая на геноцид. Очевидно Творението също не е избегнало тази зла участ, защото ж противен случай христовата сила нямаше да се персонифицира на Земята. Тя вероятно е дощла като компемпенсация за крайната деструктижност  чрез един конкретен човек (библейски погледнато :)).
Ма моля те..за кво говориш :lol: :lol:Та нали същият невротик заповядва(?!?!? на Ева,"да не яде от дървото на плода,щото ще умре"
А после змията и казва"яж и няма да умреш,ще станеш като бог и ще различаваш лошото от доброто"
И кво излиза?Яхвето си е най-обикновен лъжец,а долната гнусна твар е казала истината!!Щото Ева както знаем,наистина не е умряла като е яла от плода!

Друг е въпросът откъде накъде Ева изобщо би трябвало да изпитва страх(значи това вече е било познато за нея чувство,иначе просто не се връзват нещата)от смъртта?Явно и смъртта е била позната на райските обитали.

И същият"любящ"психопат(който според мен не физическият създател на човека въпреки наглите му претенции)подлага човечеството на безумен геноцид като заслужено наказание (макар да не става ясно с какво точно сме го заслужили де,ама предполагам това са утопични  подробности) :drinks:

п.с.Библията нищо не е съхранила.По-скоро нарочно при съставянето(измислянето)и,някой се е постарал тези примери на геноцид да стигнат и до нас.Страх,страх,страх.Тва му майката..Да се страхува стадото от любяшият си пастир.


@Monolith Който е заслужил и е избран ще открие истинската вяра, който не е ще си намери някой началник и ще поема квоту му се спуска.

Е,с това няма как да не се съглася.Примерите за хора с началници(без значение с какво име са..Исус,Буда,Мохамед и тн.)са навсякъде.Църкви,синагоги..И както виждаме"началството"печели повече от добре от цялата тая работа ;D
« Последна редакция: Януари 13, 2011, 14:47:51 pm от konstantin2007 »

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Грешка в Стария завет
« Отговор #26 -: Януари 13, 2011, 15:57:53 pm »
Явно тая тема е създадена с една единственна цинична и клеветническа цел... :bad:

Неактивен Change the World

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
  • Ние вече не спим!
Re:Грешка в Стария завет
« Отговор #27 -: Януари 13, 2011, 16:02:58 pm »
По времето, когато се разиграва "Проектът Исус" (може би някой е чел и знае за този "проект"  :-X), "бог" Ел Шадай-Яхве, извънземен или не, беснее сред избрания си народ като хала. Само Библията е съхранила над СЕДЕМДЕСЕТ случая на геноцид. Очевидно Творението също не е избегнало тази зла участ, защото ж противен случай христовата сила нямаше да се персонифицира на Земята. Тя вероятно е дощла като компемпенсация за крайната деструктижност  чрез един конкретен човек (библейски погледнато :)).
Ма моля те..за кво говориш :lol: :lol:Та нали същият невротик заповядва(?!?!? на Ева,"да не яде от дървото на плода,щото ще умре"
А после змията и казва"яж и няма да умреш,ще станеш като бог и ще различаваш лошото от доброто"
И кво излиза?Яхвето си е най-обикновен лъжец,а долната гнусна твар е казала истината!!Щото Ева както знаем,наистина не е умряла като е яла от плода!

Друг е въпросът откъде накъде Ева изобщо би трябвало да изпитва страх(значи това вече е било познато за нея чувство,иначе просто не се връзват нещата)от смъртта?Явно и смъртта е била позната на райските обитали.

И същият"любящ"психопат(който според мен не физическият създател на човека въпреки наглите му претенции)подлага човечеството на безумен геноцид като заслужено наказание (макар да не става ясно с какво точно сме го заслужили де,ама предполагам това са утопични  подробности) :drinks:

п.с.Библията нищо не е съхранила.По-скоро нарочно при съставянето(измислянето)и,някой се е постарал тези примери на геноцид да стигнат и до нас.Страх,страх,страх.Тва му майката..Да се страхува стадото от любяшият си пастир.

Даа, не отричам съгласен съм с теб  :), това което писах е за един от осножните аспекти в т.нар. "Проекта Исус", които Илюминатите са фалшифицирали с помощта на своя престъпен циндикат Ватикана :diablo:.
Ето защо е толкова важно да кажем какво се разиграва на тази планета, за да се ориентираме и решим К

Неактивен Change the World

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
  • Ние вече не спим!
Re:Грешка в Стария завет
« Отговор #28 -: Януари 13, 2011, 16:20:02 pm »
Явно тая тема е създадена с една единственна цинична и клеветническа цел... :bad:

Да се обсъждат грешките в Стария завет клеветничество ли е!? ??? И да ти кажа ли според мен какво е цинично :(, ще цитирам xnet_user:
"Самият Стар завет е една огормна грешка и забатачи тотално християнството.
Той го превърна в една юдео-християнска секта
".
Ето защо е толкова важно да кажем какво се разиграва на тази планета, за да се ориентираме и решим К

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Грешка в Стария завет
« Отговор #29 -: Януари 13, 2011, 16:26:08 pm »
Я ми посочи една грешка която си обсъдил.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27