Автор Тема: Всичко за МАРС - снимки, мисии, хипотези, конспирации!  (Прочетена 393833 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Аз не видях тази формичка на оригиналната снимка, ама отзад има нещо синичко, което ми е интересно   :)
« Последна редакция: Януари 23, 2008, 16:55:01 pm от Mirotvorec »

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
И други аномалии има на тази снимка, а въпросното "нещо" се вижда като се отиде в долния ляв ъгъл и се скролне леко нагоре.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Не знам вие как го виждате, но на мен ми прилича силно на земен пейзаж.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
пясък и камънак, ти кво очакваш?

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Разбиха ми всички детски илюзии за "нещо по-така..."   :'(
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Hannibal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 200
Понеже из някои бг форуми плъзна голяма простотия и се говори за фотошоп и т.н. няма смисъл да им давам линк към оригиналната снимка на която се вижда това.
http://www.nasa.gov/images/content/207495main_Spirit.jpg


Привет пичове  ;D
Тая снимчица мноо ми е интересна обаче, като оставим настрана онова "нещо" , което силно ми мяза на ония снежните човеци дето са ги засичали по тайгата и Хималаите , тука се вижда горе вдясно и едно хууубавичко марсианско езерце с  водичка. Температурката там сигурно е тамън кат за плажче, бая топличко ... живот си живеят   :)
Май от НАСА са решили да ни подават на час по лъжичка, вчера микробчета, днес разни добичета, утре нещо по-интересничко. Подготвят ни психически може би?
Е затва езерце говорех:
« Последна редакция: Януари 23, 2008, 21:58:54 pm от Hannibal »

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Понеже из някои бг форуми плъзна голяма простотия и се говори за фотошоп и т.н. няма смисъл да им давам линк към оригиналната снимка на която се вижда това.
http://www.nasa.gov/images/content/207495main_Spirit.jpg


Привет пичове  ;D
Тая снимчица мноо ми е интересна обаче, като оставим настрана онова "нещо" , което силно ми мяза на ония снежните човеци дето са ги засичали по тайгата и Хималаите , тука се вижда горе вдясно и едно хууубавичко марсианско езерце с  водичка. Температурката там сигурно е тамън кат за плажче, бая топличко ... живот си живеят   :)
Май от НАСА са решили да ни подават на час по лъжичка, вчера микробчета, днес разни добичета, утре нещо по-интересничко. Подготвят ни психически може би?
Е затва езерце говорех:


Сигурно е от цветови филтри или нещо такова. Ако това е езерце, някой ще ми обясни ли как така стои под ъгъл и не се разлива ..

Относно картинката с "дзвера", така като гледаме оригиналната снимка и всичко става доста по-ясно. Марсоходът е сравнително малка играчка, що се отнася до размери, а заснетото на тази снимка се намира непосредствено пред него, т.е. мисля че става въпрос за няколко метра, до ръба който се вижда. Тогава като гледам и колко е голямо въпросното "нещо" на снимката, излиза че не би трябвало да е по-високо от мишка, даже и това му е много. :)

Но спокойно, така като плеснат една снимка на първа страница на серията клозетни вестници (труд, 24 часа и т.н. и аналозите им на запад), до нея друга с цици, и хората се шашкат и започват да забравят, че по света има неща като войни, далавери на корумпирани политици и т.н. Доста удобно.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Това не е езеро от някаква течност, а езеро от пясък. Като тези на Луната. Ако се вгледате дори ще видитв пясъчните дюни, които на пръв погледа приличат на морски вълни...
« Последна редакция: Януари 24, 2008, 14:24:03 pm от Handle »
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Hannibal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 200
за "езерото" не знам, но добичето определено не е в непосредствена близост до марсохода (говоря за оригиналната снимка) . Машината се намира на някакво възвишение под остър ъгъл просто. Жувотното е далечко.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Много ми е интересно, защо сега не ходят да щракат в Сидония, с тези перфектни цифрови снимки?
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
Нал вече снимаха "Лицето" с хай-рез и вече официално там няма нищо интересно :)

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения


Сигурно е от цветови филтри или нещо такова. Ако това е езерце, някой ще ми обясни ли как така стои под ъгъл и не се разлива ..

Относно картинката с "дзвера", така като гледаме оригиналната снимка и всичко става доста по-ясно. ...................че не би трябвало да е по-високо от мишка, даже и това му е много. :)

Но спокойно, така като плеснат една снимка на първа страница на серията клозетни вестници (труд, 24 часа и т.н. и аналозите им на запад), до нея друга с цици, и хората се шашкат и започват да забравят, че по света има неща като войни, далавери на корумпирани политици и т.н. Доста удобно.
Абсолютно съгласен с Капитана, само за езерото , според мен не е под ъгъл, но това едва ли е нещо течно. :D

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain


Сигурно е от цветови филтри или нещо такова. Ако това е езерце, някой ще ми обясни ли как така стои под ъгъл и не се разлива ..

Относно картинката с "дзвера", така като гледаме оригиналната снимка и всичко става доста по-ясно. ...................че не би трябвало да е по-високо от мишка, даже и това му е много. :)

Но спокойно, така като плеснат една снимка на първа страница на серията клозетни вестници (труд, 24 часа и т.н. и аналозите им на запад), до нея друга с цици, и хората се шашкат и започват да забравят, че по света има неща като войни, далавери на корумпирани политици и т.н. Доста удобно.
Абсолютно съгласен с Капитана, само за езерото , според мен не е под ъгъл, но това едва ли е нещо течно. :D

Така като гледам и сравнявам с хоризонта, ровърът не е на много високо място, т.е. баирчето над "езерцето" със сигурност е на по-голяма надморска височина от него, и няма как да видим толкова широка повърхност от евентуален воден басейн (или с някаква друга течност) който се намира под него. Като гледам синкавия нюанс и на камънаците, предполагам че това просто е някакъв вид сянка, т.е. тъмното на тази снимка излиза със синкав оттенък.

А относно добичето, ровърът е мъничък - размери 2.3 на 1.6 м по последна моя проверка. Като сравняваме камънацъте, които са най-близо до него, с тези които са мааааалко по-нататък, включително тези под зверчето, излиза че не са много различни като големина. Т.е. от ровъра до там не може да има повече от няколко метра. Дори и остър да е ъгъла на плоскостта на която се намира ровъра, дотам не би могло да има голямо растояние, защото продълговатия хълм който се вижда в лявата средна част на снимката, не е много далеч, съдейки по големината на камъните, а тогава и това в ляво не би могло да е много далече :) Малко ми се губят думи за обяснението ама все пак вече е края на работния ден ... довечера може да опитам пак да се изясня какво искам да кажа :))

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Ето и още по-далечна снимка на обекта - така или иначе очевидно е че ако става въпрос за нещо то е за някакъв артефакт и при това положение размера не е толкова важен.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Капитана обеснява, че това нещо може да е на 3-4м. от модула, и да е 15 см. голямо да речем. Няма как по снимката да разберем колко е далече и колко е голямо.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27