Автор Тема: Всичко за МАРС - снимки, мисии, хипотези, конспирации!  (Прочетена 399195 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен space-bg.org

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 149
    • КОСМОС БГ
Добре, на Земята също има дълбоки пещери, които биха изглеждали по същия начин от голямо разстояние. И тях ли ги е издълбал чичко Зевс с бургията?

Eon

  • Гост
Ми тооо, кво да кажа, и аз да се намеся в спора. Хората са си го казали. Дупка е. Не е кратер.

Ся задължително ли е всяка дупка на марс да е с изкуствен произход. На Земята има много подобни дупки, които са естествени.

Най-вероятно е вход към пещера, защото е разположена както казват и хората на вулкана Arsia Mons. Възможно е да е било дупка от пропаднала лава, което и предполага, че има кухини (пещерни образувания) под повърхността на планетата.

Ся дали е от лава или от нещо друго (естествено) няма чак толкова значение...

Важното е, че там има пещери.  :P

Неактивен space-bg.org

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 149
    • КОСМОС БГ
Eon: чакай малко.
Виж внимателно публикацията:
http://hirise.lpl.arizona.edu/PSP_005071_2150

наистина думата pit е дупка, но тука говорим за pit craters или кратери с форми на ями.
Това е.

Eon

  • Гост
Тва не е от кратер.

Pit craters form when material collapses into a subsurface void (commonly on volcanoes, such as Kilauea in Hawai'i).

А и снимките не са от Arsia Mons.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Ся задължително ли е всяка дупка на марс да е с изкуствен произход. На Земята има много подобни дупки, които са естествени.

Най-вероятно е вход към пещера, защото е разположена както казват и хората на вулкана Arsia Mons. Възможно е да е било дупка от пропаднала лава, което и предполага, че има кухини (пещерни образувания) под повърхността на планетата.

Ся дали е от лава или от нещо друго (естествено) няма чак толкова значение...

Важното е, че там има пещери.  :P
   Че пещери има, съгласен съм. Но с такава прекрасна кръгла форма. Браво на природата... вече и тя проявява наченки на трудова и "съзнателна" дейност!!!!!!!!!!! :-\ :-\ :-\

Неактивен space-bg.org

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 149
    • КОСМОС БГ
Ся задължително ли е всяка дупка на марс да е с изкуствен произход. На Земята има много подобни дупки, които са естествени.

Най-вероятно е вход към пещера, защото е разположена както казват и хората на вулкана Arsia Mons. Възможно е да е било дупка от пропаднала лава, което и предполага, че има кухини (пещерни образувания) под повърхността на планетата.

Ся дали е от лава или от нещо друго (естествено) няма чак толкова значение...

Важното е, че там има пещери.  :P
   Че пещери има, съгласен съм. Но с такава прекрасна кръгла форма. Браво на природата... вече и тя проявява наченки на трудова и "съзнателна" дейност!!!!!!!!!!! :-\ :-\ :-\


О разбира се. Природата проявява такива наченки, че дори едно лице на Ленин може да се появи върху пердето ти:




Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
На мен пък най-чудното ми е не дупките,а огромния брой синкави камънаци с остри ръбове от където може да се предположи,че са разтрошени остатъци от голям обект разбит с огромна сила.Също и това,че има следи от силна вулканична дейност а сега я няма.Може би в миналото Марс е бил по-голям и нещо се е случило и е загубил част от масата си и му е изстинало ядрото.

Eon

  • Гост
Ся задължително ли е всяка дупка на марс да е с изкуствен произход. На Земята има много подобни дупки, които са естествени.

Най-вероятно е вход към пещера, защото е разположена както казват и хората на вулкана Arsia Mons. Възможно е да е било дупка от пропаднала лава, което и предполага, че има кухини (пещерни образувания) под повърхността на планетата.

Ся дали е от лава или от нещо друго (естествено) няма чак толкова значение...

Важното е, че там има пещери.  :P
   Че пещери има, съгласен съм. Но с такава прекрасна кръгла форма. Браво на природата... вече и тя проявява наченки на трудова и "съзнателна" дейност!!!!!!!!!!! :-\ :-\ :-\

Направо една преставителна статистическа извадка за дупките на Земята и дупките на Марс да видим колко често са срещано и какъв е твоя критерий за изкуствения или естествения произход на дупките. Радиус, диаметър, и т.н. Да видим какво ще се получи. Аааа.. и направи средна на изкривяванията на радиуса от дупки от кратер...

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Сега гледах едни снимки на Спирит в "Строго секретно" и там се вижда,че на места отстоящи на няколко сантиметра има огромни разлики в наслояването с прах.Снимките са правени през 7 минути и на едната е идеално чист а на другата е силно наслоен с прах.Авторите показват и снимка на която панелът е замърсен с прах а пантите му са идеално чисти.Сигурно е някакъв вид селективно замърсяване.Някой може ли да даде логично обяснение.Тия роботчета да не би да имат самопочистващи механизми,нещо базиращо се на електростатика.

А колкото до тази дупка се вижда,че има леко "близване" отдясно,което може да е причинено от паднало под лек ъгъл тяло, а липсата на праг от изхвърлен материал може да се дължи на това че мястото да е някаква празна каверна  и метеора да е пробил само черупката .

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Тяло с таквиз размери едва ли ще се задоволи само с една правилна дупка.  :-\Не казвам, че отвора е дело на някой съзнателен разум, но е доста странен и навява таквиз мисли. Лично аз се сещам за кратери, но няма изхвърлен материал около дупката.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
   Пушещия,
   Като си публикувал тази снимка, не забеляза ли, че материалът на повърхността около дупката и този в самата дупка се различават? Според мен повърхността е сняг, а основата на дупката почва. Важно е да установиш от коя област на Марс е дупката!...
    Ако е от полюсите и около нея има сняг и лед, въобще няма да ме учуди, че не се вижда ръб от изхвърлен материал. Снегът вероятно го е заличил.Но много ме притеснява голямата дълбочина на дупката, формата на самия кратер при самата повърхност и в развитието надолу... Те говорят за изкуствен характер.
   

   Сигурно марсианците имат нужда да изхвърлят застоялия си въздух навън, щото им се е счупила машинката за пречистване на въздуха... и е трябвало да свършат набъро, без изработката на камуфлиращи елементи и съоръжения...:-\

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Една  снимка от Марс. Доста интересна, като един младеж малко си е поиграл да пооправи интересната област.



« Последна редакция: Ноември 09, 2007, 23:00:14 pm от Trandev »

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Това е един случайно сниман обект.
http://marsrovers.jpl.nasa.gov/gallery/all/2/n/519/2N172438196ESFABAKP1560L0M1.HTML


Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
     Пушещия, случайните обекти, дето ги намираш, станаха доста... И това ако е случайно...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27