Автор Тема: Всичко за МАРС - снимки, мисии, хипотези, конспирации!  (Прочетена 393823 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
И още.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Последна редакция: Ноември 25, 2005, 00:13:08 am от Horus »

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
доста интересни снимки

но, по теория небето на Марс не е ли червено точно защото ИМА нещо като атмосфера - демек тя отразява червената повърхност и се оцветява в розово, отделен въпрос какъв е съставът на атмосферата...

sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Eon

  • Гост
ми по-официални данни атмото на марс е 90% CO2

Heinie

  • Гост
Любопитни снимки. Само че доста неща ми се струва, са видени от човек, който е искал да види точно това. Има една интересна книга по въпроса, "Тайните на извънземата археология" се зове.

Eon

  • Гост
Мммда чувал съм я... Даже съм я виждал по книжарниците, с ниско качество са снимките обаче!

Но тези снимки от Слънчевата система... хммм могат да се фотошопнат както си иска човек и знаете...
трудно е да имаш вяра на нещо такова, от която и страна да е

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Айде пак намериха вода на Марс:
   
« hotnews
 
Замръзнало море, открито под повърхността на Марс
Изпратено от: IvanBozhidarov в Петък, Ноември 18, 2005 - 07:40 PM
 
Астробиология Екип от европейски учени от Open University във Великобритания са убедени, че са открили огромно замръзнало езеро, което се намира под повърхността на Марс. Това ще хвърли нова светлина относно изследванията свъзрани с евентуален живот на Червената планета.



До този извод специалистите, ръководени от Джон Мъри (John Murray) достигат след изследване на снимки на повърхността на Марс в района Елизиум (Elysium). Те изследват област, която се намира на 5 градуса северно от екватора на Червената планета. Релефът на Елизиум се различава от релефа на намиращите се около него райони. Според учените, необичайният за тази част на планетата релеф е получен вследствие голямо наводнение, което се случва преди около 5 до 6 милиона години по неизвестна причина.

Вероятно това би могло да бъде една драстична промяна в тогавашния климат на планетата. Подобни катаклизми са много добре познати и изучени. След като в залива Елизиум, водата замръзва и през последвалите милиони години се покрива с прах и вулканична пепел. Леденото море е с размери 800 на 900 километра и се намира на 45 метра дълбочина. Снимките от повърхността на Марс в района на Елизиум са направени със стереокамерата на европейския орбитален апарат “Марс Експрес”.

На фотосите се виждат дълги платообразни участъци, подобни на огромните ледени полярни полета на Земята. Учените отдавна предполагаха, че замръзнала вода на Марс има не само на полюсите, но и в екваториалните области. До момента обаче нямаше потвърждение на тази хипотеза. Ако хипотезата на учените се потвърди и от данните, получени от други обсерватории, морето в района на Елизиум ще бъде първият случай на откриване на следите на такова голямо количество вода в тази част на Червената планета. На Марс не може да съществува лед на открито.

Поради ниското атмосферно налягане ледът се изпарява бързо. Учените от Open University обаче смятат, че лед може да се съхрани под покривка от прах и пепел с дебелина само няколко сантиметра. Наличието на вода само на няколко сантиметра под повърхността на планетата, би било още едно голямо откритие, свързано с по-нататъшната колонизация на Червената планета. Откритото засега море, може да не се окаже единственото подобно на Марс. Подробни изследвания, ще докажат по неоспорим начин, че в далечното минало на Марс е съществувал и примитивен живот.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Абе на Марс отдавна има живот... няма съмнение в това. Въпроса, който толкова време не съм успял да си отговоря е защо толкова дълго време САЩ и Русия го прикриват...
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Хор, официалните отговори на моя въпрос ги знам... но явно е че не ме удовлетворяват....
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER


This image captured by NASA's Earth-orbiting Hubble Space Telescope shows Mars when it was approximately 43 million miles (68 million km) from Earth. The European spacecraft Mars Express has added powerful evidence to the belief that water once covered Mars and large reserves of precious ice lurk close to the surface today, studies presented said.(AFP/NASA/File)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
actualno.com


Възможно е съществуването на вода в течно състояние на Марс
    
                    
Компютърна симулация показва, че е възможно съществуването на вода в течно състояние на Марс. Изследователи от Университета в Арканзас доказаха за първи път в историята възможността водата да се задържа в течно състояние на повърхността за определен период от време.

“Тези изследвания ще ни помогнат да разберем по-добре свойствата на водата на повърхността на Марс”, заявиха учените. От доста време се водят дебати относно възможността водата да съществува в течно състояние на Червената планета.

Заради ниските температури и ниското налягане изследователите водеха дълги спорове относно вероятността да има чиста вода на повърхността. Те смятаха, че водата се изпарява много бързо и преминава от твърдо към газообразно агрегатно състояние, без да се превръща в течност.

По релефът на Марс ясно се виждат очертанията на големи канали, което още повече засилва споровете по въпроса за съществуването на вода в течно състояние.

Проведени бяха редица експерименти, но до този момент не можеше да се преодолее изискването за високо налягане, като основополагащ фактор за водните басейни.


Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...

Oberon

  • Гост
Пълни щуротии... Аз съм гледал Марс през телескоп, небето хич не е синьо. Не знам за тези снимки, ама не са real:))))

Oberon of Amber
« Последна редакция: Декември 25, 2005, 19:02:44 pm от Horus »

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Сини и червени щуротии. Лилява работа. ;)
Небесно кафяво е, не видите ли? ;D
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Значи си видял с любителски телескоп, червеното небе на Марс, така ли :P :P :P :D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27