Автор Тема: Всичко за МАРС - снимки, мисии, хипотези, конспирации!  (Прочетена 398472 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Ще останат само тея в подземните градове и бази.
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Всичко за МАРС - снимки, мисии, хипотези, кон
« Отговор #691 -: Юни 23, 2009, 13:44:40 pm »
Най-добре тези лоши сценарии (но напълно възможни като природни и изкуствено предизвикани) да не се случават на родната ни земя. Смятам, че след като ние ги знаем, по тях (като възможности за предпазване) работят и големите умове.
Сигурно имат доста информация за развитието, историята и състоянието на Марс.Много малка е тази част от Марс, кояти ни се "позволява" да гледаме.Има ли и други такива снимани части от планетата?? :) 
« Последна редакция: Юни 24, 2009, 00:00:46 am от marhs »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
А това може да са руини от град, или някаква колония, или база :-\
http://www.google.com/mars/#lat=-81.579626&lon=-62.687988&zoom=6

Неактивен invio

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 125
Re:Всичко за МАРС - снимки, мисии, хипотези, кон
« Отговор #693 -: Юни 24, 2009, 18:17:49 pm »
Странното е, че подобни образования има и по дъното на океаните.
« Последна редакция: Юни 24, 2009, 19:39:10 pm от Mirotvorec »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Всичко за МАРС - снимки, мисии, хипотези, кон
« Отговор #694 -: Юни 24, 2009, 18:31:04 pm »
На кои океани-на Марс или земните?? Ако руините са различни от тези, за които знаем, дай някакъв линк. :)
« Последна редакция: Юни 24, 2009, 19:39:34 pm от Mirotvorec »

Неактивен invio

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 125
За земните, незнаех че на Марс има океани. Има ги в темата за Атлантида.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
За земните, незнаех че на Марс има океани. Има ги в темата за Атлантида.

Ок.Еми на Марс големите пространства, под кота нула се предполага, че са били морета и океани.След като е ясно, че е имало живот в миналото. Разгледай по-подробно отрязъка от Марс на Гугъла. :)

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Не че се заяждам, но кота нула как се определя ако няма морско равнище.
Все още не са намерили достатъчно ясни следи ако е имало световен океан на Марс, докъде е било нивото му. :)

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Не че се заяждам, но кота нула как се определя ако няма морско равнище.

Trandev, такива въпроси не дрезнят, защото са логични ;)
Ами като отидеш на http://www.google.com/mars/, вляво има една скала на височините.Там е определена кота нула и има разстояния в + (нагоре, височина) и разстояния в - (надолу-дълбочини). Аз по тях си ориентирам. Явно имат нещо предвид.
Гледайки тази част от Марс мисля, че е имало морета там в миналото.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Всичко за МАРС - снимки, мисии, хипотези, кон
« Отговор #699 -: Юни 29, 2009, 15:38:43 pm »
 Един доста интересен кратер и това което е вътре в него.Доста прилича на позатрупан с пясък космически кораб.Вижда се нещо като спирала отгоре, вляво.
Доста прилича на космически кораб.Вижда се нещо като спирала отгоре.http://www.google.com/mars/#lat=-70.956112&lon=-131.055908&zoom=7
« Последна редакция: Юни 29, 2009, 15:44:56 pm от marhs »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Всичко за МАРС - снимки, мисии, хипотези, кон
« Отговор #700 -: Юни 29, 2009, 15:42:54 pm »
Един доста интересен кратер и това което е вътре в него.Доста прилича на позатрупан с пясък космически кораб.Вижда се нещо като спирала отгоре, вляво.

Като гледам мащаба на картата и зуума, който си направил по груби изчисления този "космически кораб" трябва да е с площта на цяла България  ;D

А иначе мисля, че не си разбрал въпроса на бат Трандев, той питаше възоснова на какво е направена тази кота отстрани, като не знаят къде е било океанското равнище.

Прав ли съм Трандев?

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
А иначе мисля, че не си разбрал въпроса на бат Трандев, той питаше възоснова на какво е направена тази кота отстрани, като не знаят къде е било океанското равнище.
Прав ли съм Трандев?

Първу (1) Разбрах вапросъ на Трандев, но аз не съм я правил тъз скала, та да му кажъ, въз усновъ нъ кво съм я майстурил. ;D Еми да вземем тогава кота нулъ от най ниската точка на Марсъ.Кво толкова.Въпроса и, че още не знаим кво имъ тамъ.

Втору (2)
Като гледам мащаба на картата и зуума, който си направил по груби изчисления този "космически кораб" трябва да е с площта на цяла България  ;D

Еон, ти откъдье си сигурен, чи нема таквизи големи космически кораби??
А чи кратера пък е колкото две-три Българии :o :o :o Ми, чи ако тъкъв метеорит удари нашта планета кво ли ши стани, малиииииииии  ;D ;D ;D
А Марс е удрян от къде, къде по-големи метеорити. Нещо размерите,които казваш,не ми се виждат логично реални.Но кой съм, да давам съвети. :-\
 :-\

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826

Първу (1) Разбрах вапросъ на Трандев, но аз не съм я правил тъз скала, та да му кажъ, въз усновъ нъ кво съм я майстурил. ;D Еми да вземем тогава кота нулъ от най ниската точка на Марсъ.Кво толкова.Въпроса и, че още не знаим кво имъ тамъ.


Тука не разбрах нещо иронията в правописа?

Втору (2)
Еон, ти откъдье си сигурен, чи нема таквизи големи космически кораби??
А чи кратера пък е колкото две-три Българии :o :o :o Ми, чи ако тъкъв метеорит удари нашта планета кво ли ши стани, малиииииииии  ;D ;D ;D
А Марс е удрян от къде, къде по-големи метеорити. Нещо размерите,които казваш,не ми се виждат логично реални.Но кой съм, да давам съвети. :-\
 :-\

Аз тебе питам? Ти твърдиш, че прилича на космически кораб не аз.

А кратера не го коментирам. Нормално е да има и по малки и по-големи кратери. Аз за "кораба" говорех.

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
И според мен е кораб.Има твърде правилни форми.
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Всичко за МАРС - снимки, мисии, хипотези, кон
« Отговор #704 -: Юни 30, 2009, 13:47:10 pm »
[/quo
Аз тебe питам? Ти твърдиш, че прилича на космически кораб не аз.
А кратера не го коментирам. Нормално е да има и по малки и по-големи кратери. Аз за "кораба" говорех.
Ами да ти обясня (понякога се чудя ти ли пишеш или някой от твое име)Като каза, че предметът в кратера е колкото една България (тоест се подразбира, че не може да е космически кораб)аз ти отговорих :
1. (Еон, ти откъдье си сигурен, чи нема таквизи големи космически кораби??)
2. Ако не е космически кораб, значи може да метеорит, в кратера си.И  :o какви последствия може да има ако един метеорит с площа на България удари земята, а Марс??

А за "бат" Трандев :) той пък какви доказателства има, че е нямало морско равнище на Марс.

А за иронията те оставям да разсъждаваш.Смятам, че нивото ти много по-восоко, отколкото показваш.
 
« Последна редакция: Юни 30, 2009, 13:48:26 pm от marhs »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27