Автор Тема: Всичко за МАРС - снимки, мисии, хипотези, конспирации!  (Прочетена 399128 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Всичко за МАРС - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #720 -: Август 13, 2009, 20:56:12 pm »


Ми то това е цял триъгълник...
Това не е ли пак снимка на НАСА :P   

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
Re:Всичко за МАРС - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #722 -: Август 13, 2009, 22:38:51 pm »
http://www.abovetopsecret.com/forum/thread485504/pg1
Тука има още снимки.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Всичко за МАРС - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #723 -: Август 13, 2009, 22:57:58 pm »
При условие, че всяка една такава снимка е правена от НАСА, защо не оспорвате автентичността й? :)  Ако ще и "Лицето на Марс" да е, нали пак е снимана от НАСОвски сателити ;D

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Всичко за МАРС - снимки, мисии, хипотези, кон
« Отговор #724 -: Август 14, 2009, 00:31:55 am »
При условие, че всяка една такава снимка е правена от НАСА, защо не оспорвате автентичността й? :)  Ако ще и "Лицето на Марс" да е, нали пак е снимана от НАСОвски сателити ;D

 ;)Иска ми се да ги оспоря-ок. Обаче хубаво е да има и някаква база за сравнение-снимка на същите обекти от друг апарат.Ама нема  ??? :unknown: Иначе, така 100% няма да съм сигурен.Е иначе е лесно-не вярвам. :nea:Но искам да съм малко обективен все пак. ;)
« Последна редакция: Август 14, 2009, 00:32:49 am от marhs »

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
Re:Всичко за МАРС - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #725 -: Август 14, 2009, 09:10:26 am »
Нали по-горе бях написал - и аз искам снимка на лицето от друг източник освен от НАСА ама нъцки ... няма. Което е тъпо де. Цяла планета да разчита само на една агенция като източник на информация за космоса. И то един източник дет в началото си е бил сбирщина от откраднати нацисти отървали процеса.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Всичко за МАРС - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #726 -: Август 14, 2009, 09:19:39 am »
В такъв случай НАСА е монополист! ;)  Задайте си въпроса дали по принцип човек може да има доверие такива :)

Неактивен Nightwish

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 191
    • Мистерика - блог за непознатото
Re:Всичко за МАРС - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #727 -: Август 14, 2009, 13:27:04 pm »
Лавина на Марс било това..

Да, знам я тази снимка. Няма да споря дали е лавина или нещо друго. За мен не е въпроса какво конкретно има на тази снимка, а каква е самата снимка, а именно с много висока резолюция. Можело значи да се правят снимки с ясни детайли. НАСА толкова ли са тъпи да пускат такава снимка ? Хората, ако са малко по-умни ще се запитат - защо не ни показват и други снимки с висока резолюция след като имат такава възможност ?

Неактивен Nightwish

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 191
    • Мистерика - блог за непознатото
Re:Всичко за МАРС - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #728 -: Август 14, 2009, 13:31:29 pm »
В такъв случай НАСА е монополист! ;)  Задайте си въпроса дали по принцип човек може да има доверие такива :)


За жалост марсохода на европейците Beagle се разби при опит да кацне на Марс (случайност ?). Затова сега разчитаме предимно на НАСА. Тази година Русия ще изтреля мисия към Фобос - луната на Марс. Друг е въпроса дали руснаците няма да са дори по-потайни и от НАСА.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Всичко за МАРС - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #729 -: Август 14, 2009, 14:59:09 pm »
За жалост марсохода на европейците Beagle се разби при опит да кацне на Марс (случайност ?). Затова сега разчитаме предимно на НАСА. Тази година Русия ще изтреля мисия към Фобос - луната на Марс. Друг е въпроса дали руснаците няма да са дори по-потайни и от НАСА.
Чакай малко, с какво руснаците в случая ще са по-различни? Тяхнака космическа програма РОСКОСМОС не е ли другата страна на същата монета ;)  Нали пак ползват ракети ;)   С тая разлика, че са по-бедни и нямат скъпата техника и софтуер да лъжат така като НАСА :lol:  
Пълна боза са :)
« Последна редакция: Август 14, 2009, 15:01:25 pm от Peacekeeper »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Всичко за МАРС - снимки, мисии, хипотези, кон
« Отговор #730 -: Август 15, 2009, 16:03:13 pm »
Тази година Русия ще изтреля мисия към Фобос - луната на Марс. Друг е въпроса дали руснаците няма да са дори по-потайни и от НАСА.

Някой по-напред в темата беше писал, че двете луни на Марс-Фобос и Деймос (Ужас и Страх, май бе преводът) били изчезнали загадъчно. Доколко това е истина.Нямам информация по този въпрос. :)
« Последна редакция: Август 15, 2009, 22:22:12 pm от H. »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Всичко за МАРС - снимки, мисии, хипотези, кон
« Отговор #731 -: Август 21, 2009, 23:13:41 pm »
Втази област повърността на Марс изглежда като парцелирана. http://www.google.com/mars/#lat=-26.115985&lon=118.399658&zoom=7
Но може и да са естествени образования.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Всичко за МАРС - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #732 -: Август 22, 2009, 01:15:07 am »
“Live” Images From Mars

http://themis.asu.edu/livefrommars

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re:Всичко за МАРС - снимки, мисии, хипотези, кон
« Отговор #733 -: Август 25, 2009, 14:27:54 pm »
При условие, че всяка една такава снимка е правена от НАСА, защо не оспорвате автентичността й? :)  Ако ще и "Лицето на Марс" да е, нали пак е снимана от НАСОвски сателити ;D

 ;)Иска ми се да ги оспоря-ок. Обаче хубаво е да има и някаква база за сравнение-снимка на същите обекти от друг апарат.Ама нема  ??? :unknown: Иначе, така 100% няма да съм сигурен.Е иначе е лесно-не вярвам. :nea:Но искам да съм малко обективен все пак. ;)

http://www.esa.int/SPECIALS/Mars_Express/SEM09F8LURE_0.html

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
Re:Всичко за МАРС - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #734 -: Август 25, 2009, 19:00:12 pm »
Абе реално погледнато, снимка на Лицето по-различни от тия правени преди 40 години НЯМА! Тия новите НЕ СА снимки. Тва са компютърно генерирани изображения. Може да са правени въз основа на реални данни, ама не са снимки.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27