Автор Тема: Днешната Младеж ?  (Прочетена 51591 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен the_special_boy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 179
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #105 -: Февруари 08, 2011, 17:20:18 pm »
Не тревата е най-големият ни проблем, аз съм пушил и още се случва.И други неща съм пробвал еднократно, но не съм станал зомби или наркоман, няма и да стана, всичко е до човека.
Не казвам,че това е най-големия проблем но не е и малък.Нямам нищо против това в месеца един път но ежедневно вече става отвратително.
А какво ще каже ЧОВЕКА който е податлив,ти и аз може еднократно да пробваме виждаме насладата,безотговорността и до там.Но вижам пред очите си как събират последните си стотинки за тоя боклук почти всеки ден.И ето както казах се превръщат в илюминатска кукла на конци,без какпка духовно израстване.
Всеки живее в някакъв измислен филм,но като че ли моят филм е по действителен случай!

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #106 -: Февруари 08, 2011, 18:45:04 pm »

Ти сам избираш родителите си ;), те само ти "сътворяват" тялото, а ти какво си мислиш по този въпрос, това вече е отделна работа  ;).

Интересно как ще ги избера, когато още не съществувам, физически и духовно? Тииии да не...., такова ....тревица а..? ;D
« Последна редакция: Февруари 08, 2011, 18:47:17 pm от marhs »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #107 -: Февруари 08, 2011, 18:53:52 pm »
Марш,както каза Олд,ние сами избираме,а не родителите ни.Родителят осигурява билогическият костюм,но никой не нзае,кво ще се въплъти в него.Духът е този който решава,кога,къде и при какви обстоятелства да се прояви.Хората трябва да поемат отговорността и риска,когато създават биологични тела.Щото няма гаранция,кой или какво ще влезе в това тяло.
Моите родители имаха"планове"за мен,коренно различни от това което се"случи"..Аз избрах друга пътека,а те останаха с разбити сърца,че отрочето им,не се"реализира"в живота спред техните разбирания.
Толкоз за изборите на родителското тяло


Име една единици на човешкия организъм наречена ген.От него не се бяга. ;D


Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #108 -: Февруари 08, 2011, 19:05:18 pm »
Тииии да не...., такова ....тревица а..? ;D
Тия ще ги хортуваш на наборчетата си малкия!Писах ти  че твоето виждане не е като моето и не съм те обидил с нищо, дръж се подобаващо нито си ми на годините нито на възможностите!
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #109 -: Февруари 08, 2011, 19:51:19 pm »
Тииии да не...., такова ....тревица а..? ;D
Тия ще ги хортуваш на наборчетата си малкия!Писах ти  че твоето виждане не е като моето и не съм те обидил с нищо, дръж се подобаващо нито си ми на годините нито на възможностите!

Охо, изваждаме тежката артилерия.Така ли налагаш мнение.С казармения подход-който е по-голям, той е прав, който е по-малък, да му мисли.Представям си как размахваш и пръст, па що не и тояжка.
Зададох ти въпрос да изясниш разбирането си по въпроса,но ти избягваш.Е как да се води диалог по този начин.Щом и от шега не разбираш.

Е, не се учудвам, що днешната младеж се отнася пренебрежително към възрастните.Щото някои не се надрасли уменията си да заплашват с години и възможности (парични, силови, държавни, учрежденски и т.н.)Щом не споделяш вижданията на някой по-възрастен си заплашен -внимавай да не ти се случи нещо.А уж вече не живеем в тоталитарна държава.Явно някои неща, не се променят, както и духа, обучаван да тормози и мачка, за де изтърве власт и кокал.Жалко. (що ли ми позамириса и на червените кхмери, не знам)

 

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #110 -: Февруари 08, 2011, 23:06:49 pm »
Кхмери и наркотици- баси! По-добре наргилета и шамани... Защо въобще не забележите важното за вас. За младежите, кво като се напушат? за чичките какво като никога не са? Това какво помага и пречи всъщност на "днешната младеж"?
ГолЕмата работа като си се напафкал пет пъти и дори не помниш кво от тва?

Защо бе хора, не пробвате просто да сте полезни? да доразвиете една тема и да си кажете- ей тука написах нещо важно. Нещо което, който и да го прочете няма да си е изгубил времето и да съжалява.

Пиша от името на младежта- докато нямам забелижими бръчки:
Основното в момента е, че никой не може да ми налага и да ми казва някакъв тип ценности, които аз не чувствам като СМИСЛЕНИ! за живота ми и хората около мен.
Второто основно е, че никой не може да ме обвини или да ми ОТНЕМЕ този тип Мислене (докато преди е можело)! Т.е. аз съм в една доволно неораничена потенция да си ... "троша главата" с наркотици БеЕмВе или самолет- моя работа.
Трето основно- жизненоважно, не просто тривиално- Като си строша Тиквата нЕма мамае и тате да ме лежат, а аз влизам право зад едни решетки или стени където няма Уор крафт и екстази а си стържа по стените и си говоря с Хасан за тва къде е откраднал прасето на Сульо. И като изляза през 2012- а! ма той света свършил, а аз бях от днешната младеж! мъка мъкаааааааа отивам да се напия... ама свърши пиенето!

Та ще замоля днешната младеж, както и вчерашната и онзидешната, а може и миналогодишната ... малко бе! ей така за пет минутки да седне и да помисли кво я вълнува? а защо? ама как? какво иска? какво може? и как да го постигне... и да открие, че има едни помещения, които се казват Книжарници и там има разни книжки, ако има нещо неясно.
После, ако има нещо неясно да ми звъннат на тел. 199 и ще им обясня сичко неясно. Айде със здраве!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #111 -: Февруари 09, 2011, 16:19:43 pm »
      Проблема  на  днешната  младеж,  а  в  конкретниат  случай  визирам  Касио  и  Марш  е,  че  са  привърженици  на  безплатната  (безотговорната)  свобода!!!  Свободата  мили  младоци  е  отговорност,  но  както  и  да  ви  обяснявам  няма  да  ме  разберете  даже  и  да  искате  защото  начина  ви  на  мислене  е  деформиран! 
      Най-тежкият  грях  е  да  бъдеш  неблагодарен!  Е  щом  не  чувствате  задължението  да  уважавате  и  почитате  корените  си,  не  можете  да  бъдете  благодарни  на  родителите  си,  какви  хора  сте  тогава,  и  какво  поколение  ще  възпитате ???     
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #112 -: Февруари 09, 2011, 16:23:39 pm »
Свободата е за интелигентните хора, повечето младежи превръщат свободата в свободия.
" Trust no one."

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #113 -: Февруари 09, 2011, 16:37:10 pm »
Свободата е за интелигентните хора, повечето младежи превръщат свободата в свободия.
 
      Нали  не  смяташ  образованието  за  критерии  на  интелигентност?
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #114 -: Февруари 09, 2011, 16:57:02 pm »
Цитат
Съществително нарицателно име, женски род, тип 49
1.Потенциалната (вродена) способност на даден съзнателен индивид да прави изводи (умозаключения) върху дадена информация. Степента на интелигентност не зависи от количеството информация (знания и опит) натрупана от индивида
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #115 -: Февруари 09, 2011, 17:18:24 pm »
Свободата е за интелигентните хора, повечето младежи превръщат свободата в свободия.
 
      Нали  не  смяташ  образованието  за  критерии  на  интелигентност?

Нищо подобно не съм казал. Аз НЕ казах " Свободата е за образованите хора ", казах че е за интелигентните.
« Последна редакция: Февруари 09, 2011, 17:21:06 pm от Edge of Sanity »
" Trust no one."

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #116 -: Февруари 09, 2011, 18:56:37 pm »

Ти сам избираш родителите си ;), те само ти "сътворяват" тялото, а ти какво си мислиш по този въпрос, това вече е отделна работа  ;).

Интересно как ще ги избера, когато още не съществувам, физически и духовно? Тииии да не...., такова ....тревица а..? ;D

Марш,духът предхожда материята.Това,че не"съществува"(не е проявен)все още физически,не пречи на духът да може да избира в какво тяло да влезе.Тъй де..решението да се извърши нещо е винаги е преди самата реализацията.В този ред на мисли дори е нужно да"не съществуваш"някъде,за да можеш да избереш да бъдеш там.
Иначе не би имал свободен избор.

И не виждам кво толкова се дъвче тая тема..днешната младеж си е такава каквато ние сме си я направили..барабар с всичките пороци и свободия
« Последна редакция: Февруари 09, 2011, 19:31:44 pm от konstantin2007 »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #117 -: Февруари 09, 2011, 21:45:20 pm »
И не виждам кво толкова се дъвче тая тема..днешната младеж си е такава каквато ние сме си я направили..барабар с всичките пороци и свободия
          Две директни въпросчета:
          1 - Би  ли  прегърнала  майка  си  и  произнесла  приблизително  следните  думи:  Мале,  прости  ми  за  дивотиите  и  безсънните  нощи?
          2 - Ви  ли  позволила  на  детето  си  да  върши  всичко  онова  което  ти  си  вършила,  а  ти  да  си  спинкаш  спокойно?
          Отправям  този  въпрос  към  Константин2007,  но  нека  отговорят  всички  които  са  под  45?

Цитат
Съществително нарицателно име, женски род, тип 49
1.Потенциалната (вродена) способност на даден съзнателен индивид да прави изводи (умозаключения) върху дадена информация. Степента на интелигентност не зависи от количеството информация (знания и опит) натрупана от индивида
   
       Олд  очаквах  друг  да  даде  определението!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен hobbs

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 121
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #118 -: Февруари 10, 2011, 07:51:40 am »
Днешната младеж е като предишната  !  Всички минаваме по един и същ модел.
« Последна редакция: Февруари 10, 2011, 08:14:04 am от Mirotvorec »

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #119 -: Февруари 10, 2011, 10:59:20 am »
      Проблема  на  днешната  младеж,  а  в  конкретниат  случай  визирам  Касио  и  Марш  е,  че  са  привърженици  на  безплатната  (безотговорната)  свобода!!!  Свободата  мили  младоци  е  отговорност,  но  както  и  да  ви  обяснявам  няма  да  ме  разберете  даже  и  да  искате  защото  начина  ви  на  мислене  е  деформиран! 
      Най-тежкият  грях  е  да  бъдеш  неблагодарен!  Е  щом  не  чувствате  задължението  да  уважавате  и  почитате  корените  си,  не  можете  да  бъдете  благодарни  на  родителите  си,  какви  хора  сте  тогава,  и  какво  поколение  ще  възпитате ???     
Нещо не се четем, а уж на български/кирилица съм го написала. Да имаше функция да ме игнорвате и да ви дава "Този потребител е игнориран"щях да разбера. Но тъй като съм се постарала да обяснявам мнение след мнение, явно не е било че имам някакъв проблем. Аз проблеми нямам, и ще напиша това на "промоция", вслушвайки се в съвета и възползвайки се от хубавото време сред природата.
Не знаех, че свободата се заплаща и че "плащането" е в релация с отговорността, а от там и с гушкането на мама и тате.
Ей тва Ви мислене, чичо Митко (или г-н Митко, не знам кое звучи по-уважително) Ви прави вечно сдухани и недоволни старчета. Които вече няма какво и не могат нищо да направят, освен да мрънкотят и да недоволстват, че младежта не им козирува не набива ток и не изпълнява дума по дума техните мъъъъъъдри напътствия. Като дава по пет кинта потребителска такса, че да може да си Потреби свободата да не закърнее.
Аз не мога да повярвам, че колкото повече пиша тук и чета, се убеждавам, че възрастните хора наистина могат да са дисинтелигентни (да не напиша изкуфели с възрастта). Сори, ако това е обида, но е абсолютно емпирично доказано, предвид дългото време през което се е налагало там горе в главата-кофа, да цъкат някакви импулсчета.
Ако се приеме като неуважение и аз ще изтъкна Вашето неуважение към мен като изисквате от мен да си губя времето за да прочета колко съм неблагодарна. Ми не е така. Аз не спирам да благодаря всяка сутрин и всяка вечер по няколко пъти на Бог и да го моля да е все толкова милостив към крайно неприятно същество като мен.
Иначе към родителите и да ги гушкам и да им го казвам и свекъра и тъста да направят предаване кви готини деца са възпитали няма да станат по-богати, респективно да си подобрят стандарта на живот, от там и на близките си- така че такива благодарности "не пия и не ям"- да сложи свекърът по един бърбън всяка вечер, а свекървата да ми плаща ваканциите на Хаваите, не ще ги уважавам ми и ще им пиша писма на ръка за благодарност.
А до тогава мисля да възпитам поколение, което заклевам се, не последното нещо, ами най-заровеното в подсъзнанието ще е как да ми е благодарно и всеки път като се изака аз да му бърша дупето и то да ми е благодарно, и така докато един ден се окажа в затвора щото детето ми е убило човек и ми е много благодарно, че аз ще го излежа...Мерси за такава благодарност. По-добре да  му тигля един бой, да не ми е толко благодарно, но следващия път да ми каже- мамо, днес сам направих палачинки- браво съкровище :)
« Последна редакция: Февруари 10, 2011, 11:02:20 am от cassio »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27