Автор Тема: Днешната Младеж ?  (Прочетена 51601 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #75 -: Януари 23, 2011, 13:30:28 pm »
"Днешната младеж"е огледало на предхождащото я поколение.
 Помисли  малко!

Мисля, че konstantin2007 е прав, но ще перефразирам думите му : "Днешната младеж"е резултат от дейността на предхождащото я поколение. Защото двете страни не живеят изолирано, а в постоянни връзки и взаймодействия. Ако предхождащото я поколение е давало добър пример и е осъществявало необходимия контрол, щяхме да казваме, че днешната младеж, като цяло е добра.Младежите, до достигане на зрялост, копират възрастните, по свой си начин.Така, че вината за някои недобри качества на младежта е и на предхождащото я поколение, което я е отгледало и възпитало.Трябва да се гледа реално на нещата. :drinks:
« Последна редакция: Януари 23, 2011, 13:32:44 pm от marhs »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #76 -: Януари 23, 2011, 13:45:00 pm »
но ще перефразирам думите му : "Днешната младеж"е резултат от дейността на предхождащото я поколение. .................................................................
Няма да пиша надълго и нашироко и да се мъча да ви убеждавам в обратното, ще го кажа с няколко думи, единствените които не познават децата си са родителите им, помислете върху това  ;)!
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #77 -: Януари 23, 2011, 13:51:53 pm »
А можеш ли да аргументираш мисълта си, както аз съм аргументирал тезата си, която си цитирал.За да се види идеята ти-в каква връзка я казваш.
« Последна редакция: Януари 23, 2011, 14:02:54 pm от Mirotvorec »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #78 -: Януари 23, 2011, 14:26:18 pm »
А можеш ли да аргументираш мисълта си, както аз съм аргументирал тезата си, която си цитирал.За да се види идеята ти-в каква връзка я казваш.

Какзвам го във тази връзка че децата не са огледало на родителите си.Какво повече да обяснявам, както аз съм поел живота си и не съм сбъднал желанията на моите родители ... и т.н.
Ще дам пример със себе си, моите родители бяха по-възрастни и аз се стремях да им спестявам, някои а и повечето неща, когато извикаха майка ми в казармата (тя знаеше че нейното дете е най ...) полк. Иванов и каза, другарко вашият син не само че пуши, пие а и се бие ... хайде да не пиша повече, смятам че е достатъчно като пример.

П.С. Бях писал в един от първите си постове по темата, че днешната младеж е като вчерашната, но тогава говорех за това че всеки млад човек е буен и невъздържан на тази възраст, но с течение на времето всичко си идва на мястото (на повечето).А ако говорим за това което вече става дума .... тотален мързел, желание за богатство без труд ..... това е младежта на 21 век.
« Последна редакция: Януари 23, 2011, 16:27:52 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #79 -: Януари 23, 2011, 14:44:56 pm »
И аз не мисля, че сме огледало на предходното поколение. Това се опитвам да обясня от две страници, но някои хора предпочетоха по марксистки да минат към стоковата политика, вместо да вдянат, че едно цяло поколение буквално беше разпнато след което подритвано и накрая проснато на показ да се оправя. Едва ли някой от поколението на родителите ми може да се "похвали" с подобни политически и икономически, и въобще глобални колапси и коми, които се случиха в моята млада зрялост. Дори бабите ни преживели войната са имали повече условия да си стъпят на краката.
Но въпросът е и за нещо друго, аз го написах в първия си пост и мисля, че е достатъчно ясно- кой как възпитава и поема отговорност за живота си, от момента, в който стане самостоятелен човек. Не винаги и не всички успяват да се задомят, за да се уповаваме толкова на това, отново остаряло и закостеняло разбиране за клетката на обществото. Една клетка, в която има неразбирателство и непрекъснато напрежение по-добре да се баННЕ отколкото да възпита дечица озлобени и подтиснати от немотията, но гордостта че сме клетка от матричката. Ангажимента не винаги предполага всеотдайност. А всеотдайността е качество, което се възпитава с години и е много трудно да се срещне човек, който ще пожелае точно за теб да се грижи-  с отговорност, а не по задължение. Та си мисля, че хората предимно трябва да се научат да се справят сами, колкото и да е трудно, колкото и да падат и да ги боли, просто да се изправят и да продължават. И за това да не им е виновен тате- респективно да го правят щото ще ги похвали тъста, а ей така защото за това са тук- да се справят.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #80 -: Януари 23, 2011, 17:21:40 pm »

Какзвам го във тази връзка че децата не са огледало на родителите си.Какво повече да обяснявам, както аз съм поел живота си и не съм сбъднал желанията на моите родители ... и т.н.
Ще дам пример със себе си, моите родители бяха по-възрастни и аз се стремях да им спестявам, някои а и повечето неща, когато извикаха майка ми в казармата (тя знаеше че нейното дете е най ...) полк. Иванов и каза, другарко вашият син не само че пуши, пие а и се бие ... хайде да не пиша повече, смятам че е достатъчно като пример.


Не в тази насока е мисълта ми.Аз писах-че младежта копира възрастните по-свой си начин, което означава, че още оттам идват и различията.Да децата не са огледало, но има прилика.Всеки на млади години е правил дивотии и глупости.Но с възрастта тези неща се забравят и погледът става все по-критичен към младите. Но всъщност всичко се повтаря със всяко поколение.Просто начините и средствата за извършване на дивотиите и младежките лудории са различни.Склонността за развлечения си остава винаги за младата възраст.Затова народа казва "лудо" младо.Съзрявайки, всеки уляга, по различен начин.
Даже и различна, младежта е резултат от предишното поколение, включително и на грешките, неразбирането и неправилния подход към проблемите на младите.
« Последна редакция: Януари 23, 2011, 18:01:27 pm от marhs »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #81 -: Януари 23, 2011, 17:55:12 pm »
      А  защо  ми  скочихте,  когато  писах,  че  деца  се  възпитават  само  с  личен   пример?
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #82 -: Януари 23, 2011, 18:48:02 pm »
     А  защо  ми  скочихте,  когато  писах,  че  деца  се  възпитават  само  с  личен   пример?

Мите, познавам деца на големи разбойници, алкохолици .... но те са за пример пред останалите на които родителите дават личен пример.Затова мисля че народната поговорка, крушата не пада по далеч от дървото много много не е на място  ;).

П.С.Децата са тези които избират по кой път да тръгнат, по този на техен кумир, на родителите или на свой собствен!
« Последна редакция: Януари 23, 2011, 21:25:02 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Pilota

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 266
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #83 -: Януари 23, 2011, 21:46:44 pm »
И аз съм част от тази мрежа.Ако има въпроси ги задавайте.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #84 -: Януари 24, 2011, 11:19:20 am »
      А  защо  ми  скочихте,  когато  писах,  че  деца  се  възпитават  само  с  личен   пример?
Щото гроздето е кисело!Едно е да даваш команди и да размахваш пръст поучително,а съвсем друго е самият ти да бъдеш личен пример ;)

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #85 -: Януари 25, 2011, 22:37:39 pm »
И аз съм част от тази мрежа.Ако има въпроси ги задавайте.

Въпроси:
1. От коя конкретно "мрежа" си? (тази за тенис на корт, волейболна, на футболната врата, или на Спайдърмен?)
2. Какво като си от или в отношение с някоя мрежа? Какво точно те прави по-компетентен, за да провокираш и да се чувстваш авторитетен да отговаряш на въпроси?
3. Когато ти се скъса мрежата какво прайш?
4. Ако само си въобразяваш, че си в/с някаква мрежа останалите как да ти повярват, че има да кажеш нещо интересно?
5. Когато си готов да отговаряш на въпроси не сии мисли, че отговорите ти ще са меродавни, интересни или просто интересни.

Съвет: Направи си собствена мрежа, но внимавай кво ще хващаш с нея.
Поздрави... от мрежофобната Касио! :)

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #86 -: Февруари 03, 2011, 13:27:22 pm »
Новите поколения са такива каквито са, и причината за това е че времената и ценностите се променят постоянно, но и също така медийте оказват голямо влияние върху развитието на поколенията. Днешното поколение, макар и да не го знаят, имат правила, създадени от днешните тенденций. Проблемът е че напримерно по телевизята дават жени които се полу-голи и така младежите възприемат това като нещо нормално, нещо на което трябва да подражаваш и го почитат все едно е голяма работа. Това според мен е пълно унищожаване на всякакви индивидуалистични идеи които се раждат в съзнанието на младите, така правеики от тях някакви роботи ограничени от техния приятелски кръг.
" Trust no one."

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #87 -: Февруари 03, 2011, 13:47:18 pm »
Хм...че то още си има племена,в които жените ходят полуголи,но мисля,че именно те са по-близко до етиката и морала(не говоря за псевдо понятията въведени от обществото с цел да направят индивида социоугоден)отколкото нашите"цивилизовани" деца.В крайна сметка...голотата Е нещо нормално.Хората не се раждат с дрехи обувки.Финтата е там,че цивилизованото общество,първо промива мозъците на децата с това"колко е срамна и мръсна голотата,насаждайки подсъзнателни сексуални послания)а после ги бобмандират с мацки по жартиери примерно...
« Последна редакция: Февруари 03, 2011, 18:32:20 pm от Mirotvorec »

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #88 -: Февруари 03, 2011, 13:53:58 pm »
Съгласен съм с теб, както казах, те правят от това голяма работа, но проблемът е че се опитват да имитират пластмасовите кукли които гледат по телевизията.
« Последна редакция: Февруари 03, 2011, 18:32:59 pm от Mirotvorec »
" Trust no one."

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #89 -: Февруари 03, 2011, 20:47:39 pm »
Проблемът е, че в БГ от 30 и повече години, се работи за забравяне на общочовешките ценности, в името на печалбата.Рушат се моралните и материалните основи, а не се провят нови.Което води до принизяване на човечността.Резултатите се виждат.Тези ценности се изучават от младите, но те не ги виждат в реалния живот, даже там, част от тези ценности се осмиват-нямат среда за виреене.
Затова не виня младите.Няма от кого да се учат и затова подражават на това, което е в общественото пространство.Това, което ежедневно по десетки пъти се повтаря пред очите им. :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27