Автор Тема: Раду Чинамар - Подземните Тайни на Румънския Сфинкс  (Прочетена 67466 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Книгата вече може да се намери в пловдивския Хеликон, а до края на седмицата - и в цялата страна.

Неактивен Joazinho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 70
Днес си получих книгата от Еконт...първо бях леко разочарован, тъй като пратката беше разпечатана преди да попадне в ръцете ми, но не направих проблем на куриера - все пак не е болка за умиране...

Иначе впечатленията ми от книгата са прекрасни. Прочетох първите две глави и се поизморих, защото нещата, които трябва да се запомнят са много, а аз искам да попия всичко.

Иначе самата книга (като продукт) е супер - и кориците и шрифта. Парите си струват, още от сега се абонирам за следващата книга от Балканските мистерии!
« Последна редакция: Януари 10, 2011, 22:45:32 pm от Joazinho »
Всички лъжат.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Как така е била отворена? Някой друг да е наблюдавал подобно нещо? Joazinho пиши ми подробности, за да знам да се разправям ако има тъпни.

Неактивен Joazinho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 70
Еми понеже мене ме нямаше у нас и оставих парите на майка ми да прибере пакета. Като се прибрах тя ми го даде и каза че не го е отваряла, а аз като го погледнах си беше направо разпечатан...първоначално се изнервих леко, ама после ми мина...и така :)
Всички лъжат.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Моля ако някой друг срещне проблеми с куриерската служба да ни уведомява - така помагате на всички, защото ако нещата не вървят и с тези - трябва да търсим други...

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Интересно, румънския Сфинкс се намира в планината Бучеджи. В тази връзка, ето малко извадки от уикипедия:

Цитат
Смята се, че Бучеджи е дакийската митична планина Когайнон, в която митологичният герой Залмоксис обитава пещера.

Залмоксис е, според най-древния извор — „Историята“ на Херодот, полу-митичен цар и бог на тракийското племе гети, които вярвали в безсмъртието на душата и в задгробния живот. Те смятали, че като умрат, отиват при Залмоксис и пращали всеки пет години пратеник, който да извести на бога техните нужди и желания.

Херодот, бащата на историята, казва, че научил от елините, които живеят по Хелеспонта (Дарданелите) и по Понта (Черно море), че Залмоксис наистина е съществувал, робувал в Самос и бил роб (или ученик) на Питагор, впоследствие се освободил и забогатял, върнал се в Тракия и учил съплеменниците си доктрината на Питагор. Залмоксис пътувал из Египет и донесъл на хората от там мистичното знание за безсмъртието на душата, като ги учил че след като умрат ще отидат на едно място, където ще се наслаждават вечно на всевъзможни блага.

Със Залмоксис са свързани четири обреда: събиране в андреона (стая — зала, предназначена само за мъже), оттегляне в подземното жилище или в пещерата, човешките жертвоприношения, стрелба с лък към небето. Сведения за пиршествата в андреона получаваме от Хезихий, лексикограф от V век от н.е., който разказва, че при завръщането си в Тракия, Залмоксис попада най-напред в нейната югоизточна част. Там той „научил първите от астите да се събират и да пируват, като казвал, че нито той сам, нито съмишлениците му ще умрат“ и по този начин им разкривал съкровените тайни на безсмъртието.

Както разказва Херодот, той построил една подземна стая, подземно жилище, където прекарал три години, за да се появи отново на четвъртата и да убеди траките във възможността за постигане на безсмъртието. Според свидетелството на Страбон, Залмоксис се оттегля в пещера на свещената планина Когайон.

Като говори за гетите Херодот казва, „Същите тези траки стрелят с лък, нагоре към небето, срещу гръмотевицата и светкавицата, (с което) заплашват бога, като смятат, че няма друг бог освен техния.“

На Залмоксис, вероятно, са правили и човешки жертвоприношения. Едно описание на този ритуал намираме също в „Историята“ на Херодот: „Пращат го по следния начин: едни от тях отредени затова, държат три копия, а други улавят пратеника до Залмоксис за ръцете и за краката, размахват го във въздуха и го хвърлят върху копията; ако умре, прободен от тях, смятат, че богът е благосклонен; ако не умре, обвиняват пратеника, като твърдят, че бил лош човек; след тези обвинения пращат другиго; поръчките му дават, докато е още жив…“.

Залмоксис според Диодор е пророк и законодател, а според Диоген Лаерций един от първите философи на варварите.

Друг извор, от който може да се получи представа за религията на траките е диалогът „Хармид“ на Платон. В него, чрез Сократ, древният автор разказва за един от тракийските лекари на Залмоксис: „От подобно естество, Хармиде, е и въздействието на баенето. Научих го там във войската от един тракийски лекар от учениците на Залмоксис, за които се говори, че можели да направят човека безсмъртен“. „А Залмоксис — рече ми той — нашият цар, който е божество, говори, че както не бива да се заемаме с лечението на очите отделно от главата, тъй не бива да се заемаме с лечението на главата отделно от цялото тяло и също така тялото отделно от душата“. Според тракийското мислене душата и тялото са неразделни.
http://bg.wikipedia.org/wiki/Залмоксис


Така. Не съм чел книгата, но вероятно ще си я купя след време и ще я прочета.
Постнах горе написаното, защото смятам, че има връзка. Сфинкса, планината, Залмоксис, подземната стая(правя връзка с това, че американците вероятно са търсили точно нея и конкретно това, което съдържа).
Dreams are messages from the deep.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Всичко, което си споменал, сме го писали и ние. Нещата са доста по-дълбоки от описаното в книгата.

Неактивен Robo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 25
Поздравления за новата книга  :)
Аз знам съвсем малко по тематиката може да се каже че съм нооб обаче ми е интересно и искам да прочета книгата. Въпроса ми е трябвали да съм прочел другите 2 книги (на издателството) за да разбера тази или може първо да прочета тази а другите 2 по-нататък.

Неактивен Joazinho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 70
Според мен може да прочетеш тази без да си чел предишните две...но ти препоръчвам да го направиш, особено за Монтоук!
Всички лъжат.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Поздравления за новата книга  :)
Аз знам съвсем малко по тематиката може да се каже че съм нооб обаче ми е интересно и искам да прочета книгата. Въпроса ми е трябвали да съм прочел другите 2 книги (на издателството) за да разбера тази или може първо да прочета тази а другите 2 по-нататък.

Тази книга е именно за начинаещии и в същото време не е.
Не е нужно да си чел другите ни издания, въпреки че ако не си чел Монтоук, няма да разбереш някои аспекти на нещата описани в следговора, който, ако трябва да бъдем честни, е по-интересен от самата книга :P
« Последна редакция: Януари 11, 2011, 20:08:09 pm от H. »

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 509
Да бе аз направо от него почнах, днес го изядох, направо ми скри шапката  :hi: за някой неща. Много яко е станало  :drinks:  Утре ще чета другото  ;D 

Неактивен mike_portnoy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 62
  • When Dream And Day Unite
Малелей, нова кинжка!!! Веднага поръчвам :)
Поздравления за екипа!  :drinks:
"Съобщения,в които се казва,че нещо не се е случило,винаги са ми били интересни,тъй като,както зн

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Стигнах до 210 станица на книгата и съм очарован от написаното.

1. Много добре се показва лицето масонската общност.
2. Вярвам че американците имат като технология тези плазмени машини, с които размекват скалата и след това я раздуват с електромагнитно поле до желаната големина на отвора - нали с тези машини си копат подземните бази.
3. Описаното за Моноатомното злато от автора на книгата много съвпада с това http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,16727.0.html.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Книгата е вече и във Варна - на книжния пазар зад козирката срещу катедралата; книжарници "Театъра" и "Параграф", както и на антикварната книжарница на ул. "Шипка".

Неактивен ЛАРАБУМ

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Лирическият герой Нерон не ви ли се струва прекалено положителен,след подробното описание на раждането и детството му,няма нищо написано за същинската му работа в ДН,за китайският му учител нещата също са преклено мъгляви.Във сърцето на тъмнината той остава чист като сълза преминава всички енергийни бариери разкрива половината истина и хоп всичко свършва на мига,читателите остават като излъганите камилчета,явно пак ще чакаме следващият епизод.
Колкото по-дълго се осмеляваш да се взираш в бездната,толкова по-бързо ще разбереш,че тя се взира в

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27