Автор Тема: Масонството - тайна или не  (Прочетена 145244 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #195 -: Януари 09, 2011, 22:53:44 pm »
Четивото с лекциите на Щайнер ги намирам за интересни и аз, но никъде няма Истина само на едно място не го забравяйте. Вземайте ги в предвид, вземайте и други в предвид но Истина на едно място никога няма да намерите. Може би има едно - вас самите, но до там се стига най-трудно.

И пак да кажа - АЗ НЕ СЪМ РОЗЕНКРОЙЦЕР!


Не съм искал да кажа това, просто констатирах, че розенкройцерското учение е част от духовното учение на Рудолф Щайнер.А се вижда, че духовният мироглед и знанията на Щайнер са много широки и богати.Бил е и много добър учител.Според мен, задълбочените му знания за света и живота въобще,и усета му за реалност го правят пророк в много отношения.



« Последна редакция: Януари 09, 2011, 22:56:47 pm от marhs »

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #196 -: Януари 09, 2011, 23:19:03 pm »
Цитат
Пределно ясно е, че в отговорите на въпросите ще проличи дали криеш информация или се опитваш да ментиш. Призовавам за откровеност от твоя страна, даже и с риск да издадеш бъдещи планове на твоите /евентуални/ ръководители! Пък нали сме сънародници и трябва да мислим непрекъснато за татковината си, та затова въобще няма да ме учуди съществуването на някаква организация по подобие на Българския Революционен Комитет /зад граница/ от времето на турското робство!
Ха сега кажи, защо упорито не искаш да назовеш скритите цели на благородното ти участие в сайта ни!? Кои са те?

SMSI-H щом искаш, ще ти кажа, да видим и другите как ще реагират. По-принцип няма никакво значение но щом искаш ще ти кажа.

Аз не съм част от слугите на така наречения наш елит, никога не съм бил и абсолютно никога няма да стана техен слуга. Точно обратното аз съм част от съпротивата така да го кажем :) Клел съм се във вярност към Българщината и никога няма да позволя нищо да ме пречупи към обратното. Има наша Българска организация занимаваща се с подривна дейност, буквално коспираторски методи насочени против хора и организации прокрамирали се за Български и патриотични, вкл и към големите полтически партии. Една част от Организацията е тайна, другата част не е. Съставена е от Българи произлизащи от всички среди на обществото, от полическите партии, медиите, гражданския сектор и даже полицията. Българи от западна Европа и САЩ по-спецялно от старата македонска емиграция, които например финансират **получаване на информация от вътрешни хора** в България и Република Македония. От една страна е хубаво, че има хора които за пари всичко правят  :) Разработват се начини за инфилтриране на наши хора в организации и партии, за което помагат и бивши агенти на някой служби и настоящи такива. Действа се усилено и в Република Македония, също така и Волжка България - Татарстан и Идел-Урал. Изобщо наблюдава се процес на засилена ребългаризация на много места, на който хора като мен помагат. Аз много се разприказвах и спирам до тук, няма нужда това да се знае, точните хора са на точното място и работят здраво, само това има значение. Ако има нужда от някой за нещо, се проверява един списък с хора и от него произлизат такива можещи да послужат с нещо на Каузата. Самия списък от къде идва и как се съставя няма значение. Също така няма никакво значение тук кой съм аз и т.н Това което може да се каже на този форум няма абсолютно никакво значение за тези дейности.

Дълг на всеки Българин е да е буден и да вижда какво става в реалността. Тези които не се интересуват, все им е тая, не им пука или просто не искат да видят какво причиняват с бездействието си по-добре да не се мешат там където не им е работата. Да си пият ракиите и да си играят кючеците, така хем няма да пречат, хем ще са щастливи.
« Последна редакция: Януари 09, 2011, 23:29:41 pm от Rosenkreuz »
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #197 -: Януари 10, 2011, 01:20:24 am »
 :lol:

Rosenkreuz, направо ще припадна от смях! Май набираш членове за българската съпротива.

На първо място подозирам, че ме лъжеш за това кой и по какъв начин е отговорен за тъпия преход, който се получи. Най-малкото са ти подали неверни сведения, неподкрепени с никакви доказателства. Ако искаш, можем по-сериозно да обсъдим тези неща, да видим къде има грешка.

Неприятностите на прехода се изразяват с едно нещо и това е качеството на живота на населението. Това е икономически въпрос. Не вярвам, че ръководителите на вашата съпротива ви преподават що е то икономика и как функционира. Ето защо си останал заблуден, че куфарчетата и мутрите са съсипали държавата. Във всеки случай тяхното вредоносно влияние да е било не повече то 5% от общата икономическа неприятност, която ни се е случила.

Главната причина за влошаването на качеството на живот е спирането на работата на много производствени предприятия. Версията, която лансират такива като теб е, че те са били окрадени и вкарани в дълг, за да бъдат продадени после на безценица срещу окрадените пари и парите от куфарчетата. Всъщност, предприятията и при най добро желание на който и да е управляващ не биха могли да излязат на печалба при спиране на притока на суровини. Няма материал -няма продукция.

Следващата по сила причина е намаляването на външната търговия. Това, което все пак сме си позволявали да произведем при недостиг на ресурси в много направления не сме можели да изнасяме. Години наред имахме ембарго на западната ни граница. Русия спря да купува наша стока, значи отписваме и източната граница. На север румънците бяха в положение като нашето. Единствен изгоден търговски партньор остана Гърция.

Следващата причина е сриването на земеделието. След като земята беше върната на хората, огромна част от селскостопанския сектор се пое от обикновените хора, повечето от които нямаха опит с тези неща или нямаха средства да инвестират в модерно земеделие. Така селското стопанство се раздроби на малки парченца, а голяма част от стопаните нямаха нужните знания за да правят икономически ефективен бизнес и просто се отказаха, като дадоха земите си под аренда срещу много дребни суми. Така неуспелите земеделци се вляха и увеличиха дяла на бедните хора в България, а тези, които взеха да работят земята им забогатяха, но все пак не водеха напълно пазарна политика, съобразена с нуждите на нашия и регионалния пазар. За капак на това се появи и силна конкуренция - вноса на евтина земеделска продукция от Турция по естествен път сви този отрасъл.

Дотук това са само естествените неща, които са се случили без ничия намеса, било комунистическа или някаква друга. Ако ще твърдиш, че все пак ДС са виновни, ще трябва да ги добавиш върху картинката, която ти описах.
« Последна редакция: Януари 10, 2011, 01:39:41 am от otnesen »

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #198 -: Януари 10, 2011, 02:46:45 am »
Отнесен  ::) ей ся аз ще припадна от смях след малко, подозирай си каквото си искаш  :) казах имената на част от мафиотското ядро на тоя преход.

Искам да ти задам едни въпроси, искам и да ми отговориш обаче.

Цитат
Неприятностите на прехода се изразяват с едно нещо и това е качеството на живота на населението. Това е икономически въпрос.

Я ми кажи кой създава качеството на живот? По-точно кой и какво влияе на качеството на живот в България спецялно?

Цитат
Не вярвам, че ръководителите на вашата съпротива ви преподават що е то икономика и как функционира. Ето защо си останал заблуден, че куфарчетата и мутрите са съсипали държавата.

Няма тука ръководители, има хора които действат според общ план и интерес. Аз ли съм заблуден? Ти да не си експерт по икономика? :) Да не се окаже обратното? Куфарчетата отиват в ръце на точно определени от ядрото хора, които да ги вложат по точно определен начин на точно определено място. Мутрите тероризират бизнеса и в случаи групировки са собственици на цели градове и села, налагат силов монопол като след това си плащат на хора наречени политици, министри и т.н На всичкото отгоре в БЪЛГАРИЯ НЯМА ЛОЯЛНА КОНКУРЕНЦИЯ! Ако изобщо има конкуренция в по-големите бизнеси.

Сега виж какво си написал > Във всеки случай тяхното вредоносно влияние било не повече то 5% от общата икономическа неприятност

Когато една групировка контролира целия бизнес и приход на пари да речем в Ямбол или Сливен, (който се издържа от сводничество и проституция) чрез силовия монопол това на какъв процент от бизнеса и местната икономика влияе? Дали не е на 95%? Твоите 5% дето ги говориш тука се отнасят за хората близки до мутрите и самите мутри, на тях само създателите им оказват влияние. Или ще отречеш, че в България все още има цели градове и райони собственост на групировки!? И как тогава ми казваш, че мутрите и групировките не оказвали влияние върху качеството на живот изобщо? Я се пробвай да построиш хотелче по черноморието  :) знаеш ли какво ще ти се случи ако не си вътрешен и не си плащаш където трябва? И държавните институции ще се обърнат против тебе, защото Италия си има мафия ама Българската мафия си има ДЪРЖАВА!!! Аз да не пропусна да ти кажа пак, че тези групировки са създадени от същото ядро народни рушители, за които говорих в предния пост.  

Цитат
Главната причина за влошаването на качеството на живот е спирането на работата на много производствени предприятия. Версията, която лансират такива като теб е, че те са били окрадени и вкарани в дълг, за да бъдат продадени после на безценица срещу окрадените пари и парите от куфарчетата.

Отнесен ти говориш пак за завършени факти, тука става въпрос за причината за това КАК се е случило и ЗАЩО, крайния резултат ни е до болка ясен. Как спряха работата на производствените предприятия и изобщо на цялото производство и индустрия на България знаеш ли гн експерт по икономика? Дойдоха гн Костов и компания + мистър 10%, които са отрочета на ядрото от бивши комунисти - преоблечени сегашни най-големи капиталисти, за които аз говоря. Създадоха ликвидационните комитети, събориха селското стопанство под предлог, че било създадено от комунистите вместо да го обновят и просто да го демократизират, да го оставят на самите членове на кооперациите.

Съсипаха производствените предприятия, за които говориш чрез приватизацията. Техни хора приватизираха за жълти стотинки фабрики давали работа на стотици и в случаи на хиляди хора, предприятия давали поминък на цели райони! Ей за това е твойто спиране на работа. За жълти стотинки ги приватизираха! Оставиха си за тях и техните хора а останалите ги оставиха на циганите.........

Цитат
Главната причина за влошаването на качеството на живот е спирането на работата на много производствени предприятия.

Тука питай КОЙ и ЗАЩО им прекъсна работата а не, ей там се крие причината, за която говориш тука празни приказки.

Цитат
На първо място подозирам, че ме лъжеш за това кой и по какъв начин е отговорен за тъпия преход, който се получи.

Ти си отговорен, аз съм отговорен, интелигенцията е отговорна, простия селянин е виновен! Ние позволихме да ни превърнат Родината в турски кенеф, защото сме заспали овце, и все още го позволяваме!



« Последна редакция: Януари 10, 2011, 02:56:47 am от Rosenkreuz »
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен Alexiev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #199 -: Януари 10, 2011, 05:19:56 am »
Остави ти това кой е виновен, че сме го допуснали ..... кажи кои са виновни затова че го наложиха ? Казваш някои хубави неща но дори и масоните да са положително общество което работи за благото на човека , бих казал, че не работи достатъчно. Поне аз не виждам кой знае какви положителни заслуги от тях. И ние хората които не сме обвързани с никакви тайни съюзи искрено вярвам, че много скоро ще ви уволним така да се каже.
« Последна редакция: Януари 10, 2011, 08:38:49 am от Mirotvorec »

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #200 -: Януари 10, 2011, 06:22:52 am »
Alexiev, желая ви успех!  :)
« Последна редакция: Януари 10, 2011, 08:39:15 am от Mirotvorec »
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен Alexiev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #201 -: Януари 10, 2011, 08:01:28 am »
Искрено ли ни го желаеш?

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #202 -: Януари 10, 2011, 09:23:21 am »
Докато писах съобщението, явно съм натиснал някаква комбинация от клавиши с която се поства. Често се случва в бързината да натисна по два клавиша.

Предлагам да се консултираш с икономистите във вашата съпротива, за да направят анализ на икономическата ситуация по време на прехода. Ако нямате икономисти, значи не можете да знаете причините за успехите и неуспехите. Дори да става дума за мутри и групировки, в анализа те ще играят ролята на непреодолим разход, който предприемачите са правили в своята дейност, а също и като приход за семействата на примерно 100 000 служители на групировките. Ето така се изчислява престъпността като икономически фактор. Освен това, ако нямате икономисти, то следва, че ако поемете управлението на страната, много бързо ще я вкарате в гроба, вместо да я оправите.

Освен това, би трябвало да имате сериозни доказателства, че именно набедените от вас за виновни са виновниците. Иначе само със слухове няма да стане. Едни твърдят като вас, други твърдят, че са извънземните, трети смятат, че господата Ран и Ът са прецакали държавата. Дали ще се докаже или не е изключително важно и без тази стъпка няма как да продължите по-нататък от обикновеното алабалстване. Защо е толкова важно? Защото в случай, че все пак получите властова позиция, ще се изправите пред необходимостта да идентифицирате виновниците. Или ако съм обикновен човек и наблюдавам събитията, ще наблюдавам как едни хора посочват други хора за виновници, събират ги и нещо ги правят. Няма никаква гаранция, че виновниците всъщност не са се нагнетили във вашата организация и под предлог "разправа с виновниците" всъщност реализират продължаване на разрушителното си дело. На това можеш да противопоставиш най-много честната си дума, искрените уверения и миловидния тон с който го твърдиш - аргументи на които е всеизвестно, че не може да се има доверие. Най малкото, защото може и да нямаш представа кои от вас са къртици и диверсантин. При никаквите мерки за безопасност, които вземате, и при тази лоша слава на бившите служби направо стоите като детската ясла срещу отряд елитни командоси.


Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #203 -: Януари 10, 2011, 11:33:44 am »
:lol:

Rosenkreuz, направо ще припадна от смях! Май набираш членове за българската съпротива.

На първо място подозирам, че ме лъжеш за това кой и по какъв начин е отговорен за тъпия преход, който се получи. Най-малкото са ти подали неверни сведения, неподкрепени с никакви доказателства. Ако искаш, можем по-сериозно да обсъдим тези неща, да видим къде има грешка.

Неприятностите на прехода се изразяват с едно нещо и това е качеството на живота на населението. Това е икономически въпрос. Не вярвам, че ръководителите на вашата съпротива ви преподават що е то икономика и как функционира. Ето защо си останал заблуден, че куфарчетата и мутрите са съсипали държавата. Във всеки случай тяхното вредоносно влияние да е било не повече то 5% от общата икономическа неприятност, която ни се е случила.

Главната причина за влошаването на качеството на живот е спирането на работата на много производствени предприятия. Версията, която лансират такива като теб е, че те са били окрадени и вкарани в дълг, за да бъдат продадени после на безценица срещу окрадените пари и парите от куфарчетата. Всъщност, предприятията и при най добро желание на който и да е управляващ не биха могли да излязат на печалба при спиране на притока на суровини. Няма материал -няма продукция.

Следващата по сила причина е намаляването на външната търговия. Това, което все пак сме си позволявали да произведем при недостиг на ресурси в много направления не сме можели да изнасяме. Години наред имахме ембарго на западната ни граница. Русия спря да купува наша стока, значи отписваме и източната граница. На север румънците бяха в положение като нашето. Единствен изгоден търговски партньор остана Гърция.

Следващата причина е сриването на земеделието. След като земята беше върната на хората, огромна част от селскостопанския сектор се пое от обикновените хора, повечето от които нямаха опит с тези неща или нямаха средства да инвестират в модерно земеделие. Така селското стопанство се раздроби на малки парченца, а голяма част от стопаните нямаха нужните знания за да правят икономически ефективен бизнес и просто се отказаха, като дадоха земите си под аренда срещу много дребни суми. Така неуспелите земеделци се вляха и увеличиха дяла на бедните хора в България, а тези, които взеха да работят земята им забогатяха, но все пак не водеха напълно пазарна политика, съобразена с нуждите на нашия и регионалния пазар. За капак на това се появи и силна конкуренция - вноса на евтина земеделска продукция от Турция по естествен път сви този отрасъл.

Дотук това са само естествените неща, които са се случили без ничия намеса, било комунистическа или някаква друга. Ако ще твърдиш, че все пак ДС са виновни, ще трябва да ги добавиш върху картинката, която ти описах.

Отнесен. Щом твърдиш горе подчертаното,оставам с впечатление че за теб планът Ран-Ът е нещо непознато. Планът създава всички условия за унищожаване и разграбване на нашата индустрия и финансова система.Едни и същи фирми постовени на входа и изхода на дадено предприятие е ясно че ще го унищожат. Планът предвижда влошаването на качеството на живот и то само за около 4,5 млн. жители на България.

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #204 -: Януари 10, 2011, 11:58:37 am »
Искаш да кажеш, че Ран и Ът са били дружки с политбюро, та са създавали благоприятни за тях условия, така ли?

Малко по-сериозно. Да, знам за този план, но влиянието му би трябвало също да се впише в естествената неконтролирана негативна картинка, която съм описал по-горе. Или първо да отхвърлиш по някакъв начин тезата ми, но не във вида "това, което казваш не е вярно, защото това, което аз казвам е вярно". Твърдя, че първо трябва да се обсъдят естествените фактори, понижили качеството на живота и към тях да добавим проблемите, които разни групировки, централи и тайни общества са създали на България.

Не ми е ясно нещо от гледна точка на теорията за всемогъщите от ДС, които още ни управляват. Какъв е техния мотив да съсипват производството, след като са го заграбили? В смисъл, ако целта е да станат капиталисти и да забогатеят и така да влияят на политическия живот в страната, не им ли е по-изгодно предприятието да работи и да се развива, за да им наливат все по-големи печалби в джобчетата? Защо сами са си направили такова икономическо харакири и са се лишили от печелившия бизнес?


« Последна редакция: Януари 10, 2011, 12:19:56 pm от Mirotvorec »

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #205 -: Януари 10, 2011, 12:26:16 pm »
Искрено ли ни го желаеш?

Абсолютно!
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен hobbs

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 121
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #206 -: Януари 10, 2011, 12:32:31 pm »
надявам се че темата няма да свърши до тук и със закани

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #207 -: Януари 10, 2011, 12:50:48 pm »
Не ми е ясно нещо от гледна точка на теорията за всемогъщите от ДС, които още ни управляват. Какъв е техния мотив да съсипват производството, след като са го заграбили?

Eто

Някои от чорбаджиите

От 1986 година БКП и ДС кадрите започнаха да се подготвят за промените. Отклоняваха средства от задграничните дружества, скриха част от активите им, заделиха за себе си част от външното финансиране за държавата, вземаха тлъсти комисионни при анимирането на закъсалия комунизъм, приватизираха държавния бизнес и с връзките си регистрираха собствени фирми. Пример: Домейн Бойар. Другарите станаха новобогаташи-милионе с ограбеното от нас. Примери: бащата на Милен Велчев, един от многото другари на хранилка в авиокомпания БАЛКАН, е отклонил стотици хиляди долара. Купил къща /не с държавната заплата/ и останал в ЮАР. Друг такъв другар – Кольо Начев, глътнал 500,000 долара и основал частна авиокомпания в Австрия. После БАЛКАН стана фактически непродаваема, задлъжняла, със стари самолети, с хиляден персонал, и след приватизацията си фалира. КЪДЕ СА СЕГА ? КАКВО ВЛАДЕЯТ И КАК ЖИВЕЯТ ? Огнян Дойнов – изнесъл и управлявал стотици милиони долари в Англия. От държавния 10 милиарда долара дълг, който БСП-ДС ни завеща, и който ще изплащат и нашите деца.; Георги Йорданов – член на ЦК на БКП, богат и по Тошово време и сега. Червен барон; Живко Попов – известен „строител” на задгранични дружества и далаверите им; Георги Атанасов – член на ЦК на БКП, министър-председател богат и неоткриваем. Неговите роднини също са богати, червени зетьове-милионери; Кольо Начев – ранен соц-капиталист, собственик на Еър Кона, регистрирано в Австрия; Белчо Белчев – министър на финансите в БСП-годините на прехода, активно работил по външния и вътрешния дълг; Атанас Тилев – шеф на Банка за Земеделски кредит, източена от Тилевите фирми и приятелски кръгове, а досието му унищожено от Бриго Аспарухов; Чавдар Кънчев – “топ-банкер”, бивш шеф на Булбанк (Външно-търговска), натрупала и управлявала външния ни дълг, архива за който незнайно как изгоря по Чавдарово време; Владимир Живков – братът пияница на Жени Живкова, бранен и пазен от Милицията; Тодор Вълчев – шеф на БНБ, лицензирала и рефинансирала банките-крадци, които бяха източени и които фалираха с влоговете на населението. Затова уважаван от БСП-БКП; Стоян Александров – министър на финансите, когато пирамидите процъфтяваха, а курса на долара скачаше услужливо за кредитополучателите; Красимир Стойчев – виден кредитополучател, вестникарски бос и търгаш, уж демократ, “бизнесмен” от началото на прехода, слагал се на не едно правителство, източил банки и продал придобитото на неслучайни лица; Димитър Тадаръков – откраднал “Булгарлизинг” още преди да започне приватизацията – сега регистрацията й май е в Швейцария, където се крият много наши фирми и пари; Румен Гечев – министър на икономиката по Виденово време, голяма уста и малък резултат. По негово време Ровър бяха изгонени от България; Любомир Коларов – шеф на Комисията по далекосъобщения, дал срещу 200,000 долара Първия лиценз за GSM на Майкъл Чорни и Грашнов. Срещу тази СМЕШНА сума и тлъсти комисионни Мобилтел придоби за 6 години пълен GSM монопол. Сега Мобилтел бе продаден за 1.6 милиарда долара на Австрийците; Виктор Михайлов – МВР министър, по-късно станал “елитен” адвокат на мутри и мафиоти за прикриване на техните престъпления, използвайки за целта и Партията и връзките си в системата на МВР, следствието и прокуратурата; Нора Ананиева – видна комунистка, сега червена бизнесдама и милионерка; Валентин Моллов – първи шеф на Първа Частна Банка /ПЧБ/, превела парите на комунистите където трябва и след това източена; Венцислав Йосифов – шеф на ПЧБ, крадец от класа, източил банката с умение; Искра Димитрова – бивш шеф на ДСК, която последна рефинансира /вместо БНБ/ Кредитка банка с 10 милиона долара /от вложителите/, след което парите бяха откраднати и Кредитна банка фалира; Андрей Миронов – шеф на Балканбанк, източена умело, парите изнесени, а акциите на Балканска банка-Скопие джиросани от Миронов на Миронов; Георги Агафонов – шеф на Банка Славяни, източена умело, а парите прехвърлени във фондация Славяни и ТВ 7 дни, където жена му работи началник. Убил човек с Мерцедеса си при катастрофа и оправдан през 2004г. чрез подкупи; Веска Меджидиева – източила пари от не една банка, сега живее в ЮАР; Шефовете на пирамиди – като Иво Недялков (съден-неосъден), вкл. пирамидата MCS, ръководена от видни наши комунисти и ДС ченгета. Следствието потули и тази афера; Кирил Добрев – син на видния комунистически лидер Николай Добрев, заловен през 2000 година на Сръбската граница с над 200 хил. марки и над 43 хил. долара, предадени му от Сръбски мафиот-бизнесмен. Чрез Първанов и БСП-елита Кирил Добрев бе спасен и по-късно стана член на ВС на БСП. Добре преживява Добревия род. Съвсем заслужено…. Всички горепосочени, и много други знайни и незнайни войни на финансовия фронт, сега са богати собственици, притежаващи скъпи коли и вили, предприятия и курорти, живеещи спокойно у нас или в чужбина /повечето/, благодарни на БСП-БКП-ДС елита, за което му се и отплащат. С пари и всякаква подкрепа.
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #208 -: Януари 10, 2011, 13:12:57 pm »
Otnesen, продължавам с отговора на твоя пост.

Цитат
Всъщност, предприятията и при най добро желание на който и да е управляващ не биха могли да излязат на печалба при спиране на притока на суровини. Няма материал -няма продукция. Всъщност, предприятията и при най добро желание на който и да е управляващ не биха могли да излязат на печалба при спиране на притока на суровини. Няма материал -няма продукция.

Следващата по сила причина е намаляването на външната търговия. Това, което все пак сме си позволявали да произведем при недостиг на ресурси в много направления не сме можели да изнасяме. Години наред имахме ембарго на западната ни граница. Русия спря да купува наша стока, значи отписваме и източната граница. На север румънците бяха в положение като нашето. Единствен изгоден търговски партньор остана Гърция.

 :) Весели неща казваш! Виж до някъде си прав, но не говориш за причината, говориш за завършени неща а тука за причините се говори. Предприятията не биха могли да излезнат на печалба, защото както бяха сринати самите предприятия така бяха сринати и стопанствата - гн Иван Костов и неговите ликвидационни комисии и съвети са отговорните за това. Под предлог да съборим стореното от комунизма разпределиха между техни хора определени предприятия чрез приватизацията, останалите просто ги сринаха като по този начин елиминираха конкуренция и станаха властелини на производството в България. Я ми кажи щом твърдиш, че нямало суровини за продукция, как така по бай Тошово време и десетилетия преди него България е бълвала продукция от всякакъв тип? Или ще отречеш, че сме имали развито селско стопанство? При това едно от най-развитите в цяла Европа. Износа от България заминаваше на 90% за Москва по бай Тошово време и производството никога не е спирало както могат да потвърдят много хора. Кой скъса връзките с Русия? Пак гн Иван Костов! Ти самия говориш за външния пазар от към източната и северната граница, Костов скъса връзките с Русия и помогна по този начин за сриването на този огромен, гарантиран за нас пазар, като насочи бизнеса пак към точно определени среди, при това без конкуренция. :) Как така за няма и 10 години преход сринаха селското стопанство и производството? Дали няма причина? Колко фабрики имаше в България? Голямата част от тях даваха поминък на цели райони! Къде са сега? Какво се случи с тях? Ами пустеят и циганите ги окрадаха до тухла!


Цитат
Следващата причина е сриването на земеделието. След като земята беше върната на хората, огромна част от селскостопанския сектор се пое от обикновените хора, повечето от които нямаха опит с тези неща или нямаха средства да инвестират в модерно земеделие. Така селското стопанство се раздроби на малки парченца, а голяма част от стопаните нямаха нужните знания за да правят икономически ефективен бизнес и просто се отказаха, като дадоха земите си под аренда срещу много дребни суми. Така неуспелите земеделци се вляха и увеличиха дяла на бедните хора в България, а тези, които взеха да работят земята им забогатяха, но все пак не водеха напълно пазарна политика, съобразена с нуждите на нашия и регионалния пазар. За капак на това се появи и силна конкуренция - вноса на евтина земеделска продукция от Турция по естествен път сви този отрасъл.

Хората нямали опит ли? А преди ликвидационните съвети кой движеше селското стопанство, роботи ли? Ето как се спират и средствата. Ти добре си го описал и тук в същност говорим за едно и също нещо. Давам ти един пример >

Аз съм земеделец и имам 100 декара лозови масиви в Карнобатско да речем, село Венец а ти си собственик на Винпром Карнобат, човек на Ванката Костов си. Аз произвеждам ти определяш изкупните цени на суровината. На мене 100 декара лозя ми дават 800кг чиста продукция на декър, сял съм мискет да речем а ти ми изкупуваш гроздето на 22 стотинки на тон  :) Айде кажи ми сега в случая, който е съвсем реален, кой кого държи за носа? Ти мене или аз тебе?  :) Какво правиш с времето като ми налагаш мизерна цена от 22 стотинки на тон за продукция чието производство излиза почти 2но по-скъпо от крайната ми печалба? > много лесно > принуждаваш ме да ти дам и мойта земя под аренда за още по-мизерна печалба. Точно това се случи в карнобатско, по този начин винрпом Карнобат стана собственик на земите на производителите на грозде в района. А знаеш ли защо нищо не мога да направя по въпроса? Защото ти ми определяш изкупната цена и се виждам принуден да играя по твойта свирка.

Примера е реален, така функционира 85% от селското стопанство у нас. Шепа хора определят целия пазар, вързани са с друга шепа хора, които разписват документи срещу определени суми пари. Едни и същи хора са отговорни за тези неща, сринаха вътрешния пазар като отрязаха възможностите за реална и лоялна конкуренция и пренасочиха бизнеса към точно определени техни хора. Плана Ран-Ът си е много реален даже. България трябва да се превърне изключително в туристическа държава с население не по-голямо от 4 милиона души, а сега помисли ние къде се вписваме там?


Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #209 -: Януари 10, 2011, 13:22:29 pm »
В цялата тази картинка се вписва и мутренския терор и той не е случаен. Мутрите завзеха всички отрасли + външната търговия. Те бяха един от инструментите за елиминиране на конкуренцията. Или продаваш на нас както ние кажем или куршум, така работят те.
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27