Автор Тема: Демоните  (Прочетена 32256 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Демоните
« Отговор #15 -: Декември 31, 2010, 07:11:57 am »
Мисля тук понятието "демони" е прекалено пресилено.

Да, може и да допуснем, че има изкривяване на реалността спрямо дадена воля.

Но може тая воля да си е нашата. Може това да е просто положителен или отрицателен късмет на база на моментното ти състояние+кармата.

Може тая воля да е чужда. На някой чужд човек. Добронамерен или злонамерен. Благословия, проклятие, уроки, завист и какво ли не друго.


Може и в супер редки случаи да има истински демони, които да влияят на тия работи, но това (ако го има) ще да е в 1 на 100 или на 10 000 случая.
Точно пък историите, които сте описали, изобщо не виждам никакво демонско влияние.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Stalin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Re:Демоните
« Отговор #16 -: Януари 01, 2011, 18:17:56 pm »
Репертоара на демоните с ,които опитват да манипулират човешкия разум е много разнообразен , но най - голямата лукавост на демоните и техният баща д....а  е да ни убеди ,че той не съществува...Затуй някой хора не вярват в такива работи :diablo:

Неактивен nevi4

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re:Демоните
« Отговор #17 -: Април 29, 2011, 19:10:20 pm »
Наскоро аз се мъчих над тази тема...
Преди си мислех, че демони няма - има само Господ= любов= положителна енергия или нещо такова. Преди няколко месеца приятелят ми нещо се зачете за екзорсизъм, намери и разни клипчета из YouTube.И както бях силна и вилна и убедена във вярата си...започнах да се страхувам. Чудех се защо Господ би оставил такива зли "неща" да бродят и да се вселяват в хората и да ги тормозят? Има ли ги? Няма ли ги? Ако ги има как процедират, при какви обстоятелства, при кои хора? Защо екзорсизъм има навсякъде - при католици, православни, протестанти и т.н., а само католиците така го пропагандирт? И още много много такива въпроси се блъскаха из главата ми.
И нали знаете ... като искаш  ти се дава. Първото нещо, на което попаднах беше тази  статия: http://www.spisanie8.bg/%D1%80%D1%83%D0%B1%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B8/%D0%B7%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%B4%D0%BA%D0%B8/142-%D0%B5%D0%BA%D0%B7%D0%BE%D1%80%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82-%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%D0%B8-%D0%B4%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D0%B8-%D1%81%D1%8A%D1%89%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%82.html
Прочетеното в нея много ме успокои, а то беше: че Господ всъщност допуска демоните да проникнат в теб, за да те върне към себе си и не би ги допуснал ако знае, че човек, сам или и с близките си, няма да се справи с тях.
След това бях гледала някакъв филм (въобще не си го спомням как се казваше), в който се казваше, че Господ ти праща най-големите гадости за да те завърне при себе си, за да те научи, че трябва да се осланяш на него и той винаги и за всичко ще се погрижи.
И накрая излезе филмът, която е пряко свързан с темата "Тhe Rite" - там вече хората ти показват защо се прави, какво иска демонът от тебе, как невярването в него не те спасява от обладаване и как цаката е да повярваш в Господ и в неговата мощ.
До колкото разбирам демоните използват страха и  вината  на хората, защото за да има страх - има и притеснение, а има ли притеснение, значи че не вярваш, че Господ се грижи за тебе. А има ли вина, значи че не можеш да си простиш за нещо.
И с две думи: човек трябва да си вярва и да обича Господ  и да е спокоен, че при това положение Той няма да позволи на никакви си там демони да тормозят чадата му.  :dance: @--- :-*
 



Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re:Демоните
« Отговор #18 -: Април 30, 2011, 12:53:46 pm »
Руски учени доказват, че съществуват ангели, демони, хора-риби и т.п.
 
http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,98.msg234877.html#msg234877

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Демоните
« Отговор #19 -: Април 30, 2011, 18:52:32 pm »
 :hi: Целта на демоните чиито началник е сатана е да те накарат да се страхуваш и да изпадаш в паника само като чуеш за тях. Така те владеят твоята воля.
Прочети новият завет на Библията и там ще откриеш Този Който хвърля в ужас демоните. ;)

  1. И преминаха отвъд езерото, в гадаринската страна.
  2. А като слезе от кораба, веднага Го срещна един човек с нечист дух, който излезе от гробищата.
  3. Той имаше обиталище в гробищата и никой вече не можеше да го върже дори с верига,
  4. защото много пъти го бяха връзвали с окови и с вериги, но той беше разкъсвал веригите и счупвал оковите; и никой нямаше сила да го укроти.
  5. И всякога, нощем и денем, в гробищата и по баирите, той викаше и се посичаше с камъни.
  6. Но когато видя Иисус отдалеч, бързо отиде при Него и Му се поклони.
  7. И изкрещя със силен глас и каза: Какво имам аз с Теб, Иисусе, Сине на Всевишния Бог? Заклевам Те в Бога, недей ме мъчи!
  8. Защото му казваше: Излез от човека, ти, нечисти душе.
  9. И Иисус го попита: Как ти е името? А той Му каза: Легион ми е името. Защото сме мнозина.
  10. И много Му се молеше да не ги изпраща вън от страната.
  11. А там на бърдото пасеше голямо стадо свине.
  12. И демоните Му се помолиха, казвайки: Прати ни в свинете, за да влезем в тях.
  13. Иисус им позволи. И нечистите духове излязоха и влязоха в свинете. Тогава стадото – на брой около две хиляди – се спусна по стръмнината в езерото и всички се издавиха в езерото.
  14. А онези, които ги пасяха, побягнаха и известиха за това в града и по околността. И жителите дойдоха да видят какво е станало.
  15. И като дойдоха при Иисус, видяха обладания от демоните, в когото беше легионът, да седи облечен и разумен; и се уплашиха.

Тук виждаме демоните да треперят от страх  ;)

  10. Най-накрая, братя мои, заяквайте в Господа и в силата на Неговото могъщество.
  11. Облечете се в пълното Божие въоръжение, за да можете да устоите срещу хитростите на дявола.
  12. Защото нашата борба не е срещу кръв и плът, а срещу началствата, срещу властите, срещу световните владетели на мрака на този свят, срещу духовете на злото в небесните места.
  13. Затова вземете пълното Божие въоръжение, за да можете да противостоите в злия ден и като победите, да устоите.
  14. И така, стойте препасани с истина през кръста си и облечени в бронения нагръдник на правдата,
  15. и с краката си обути с готовност за проповядване на благовестието на мира.
  16. А освен всичко това, вземете щита на вярата, с който ще можете да угасите всичките огнени стрели на лукавия.
  17. Вземете също шлема на спасението и меча на Духа, който е Божието слово.
  18. Молете се в Духа по всяко време с всякаква молитва и молба, бодърствайте с неуморно постоянство и молби за всички светии

Това последното надявам се да го разбереш правилно. Молби за всичките светии означава да се молиш за живите хора които са от отбора на Бога.
Никъде в Библията няма място където да се препоръчва да се молиш на умрели праведници. :)


Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Maq

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re:Демоните
« Отговор #20 -: Май 02, 2011, 10:59:54 am »
За демоните има инфо и в Книга на Енох (Етиопската версия е най-добра).

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Демоните
« Отговор #21 -: Май 02, 2011, 19:50:49 pm »
За демоните има инфо и в Книга на Енох (Етиопската версия е най-добра).

И ако се запозная с цялата информация (инфо) това как ще ми помогне, да реша някой ден отново да постя?
Както съм отбелязала преди няколко месеца и малкото инфо, което имах от църковните книжки не ме подготви, нито обясни как точно да се правя, ако ми се случи подобно преживяване.
Затова пуснах и темата, някой ако е имал подобни преживявания да сподели. И евентуално след това някакъв начин да се справи или укрепи вярата си.

Това че, демоните са "нашата връзка" (междинна) с Бог (Демиург) или нещо,което им е "Господар" е интересно до момента, в който се изказва тезата, че през изпитанието аз ще повярвам или избера Бог.
Не мисля така. Защото прехвърлено и разположено в реалността и животът ми тук има много невярващи или признаващи религии, в които няма Демони и живот си живеят. А от друга страна, ако реша аз като човек да изпитам до-верието на някого в мен? ...Какво следва? Да бъда и да му покажа лошата си страна, за да разбера, че той вярва в същността на добрата ми, която някой ден да (е в настроение) и да надделее. Лесно е да обичаш добрите, но лошите ... (беше казал някой) е изкуство. (в тази връзка има и стихотворение, ще го потърся, за да е по-ясно)

Добрите хора лесно се обичат.
 Магията е да обичаш лошите.
 С един от тях- най-лошия от всички,
 да споделиш пробитите си грошове.
 
Да ти почерни погледа и празника.
 Да ти преседнат глътката и залъкът.
 А в нощите,в които му е празно,
 да те вини,че си му дала ябълка.
 
Да те обича, ала само тялото.
 Да го откъсва хищно от душата ти.
 И да те иска -прокълнато ялова-
 да не родиш на някой друг децата му.
 
А ти сама да се затвориш в клетката.
 Да му подхвърлиш ключа на победата.
 И нежно да го милваш през решетките,
 когато е дошъл да те погледа.
 
И да мълчиш.Дори да се запали,
 дори да се взриви над тебе здрачът.
 Додето не реши да те погали,
 най-лошият човек…и не заплаче.
 
Веднъж сълза проронил, е обречен
 добър и свят, пред теб да коленичи.
 Тогава можеш да си тръгваш вече.
 Добрите хора лесно се обичат

Камелия Кондова
:)
« Последна редакция: Май 02, 2011, 20:04:04 pm от cassio »

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Демоните
« Отговор #22 -: Май 02, 2011, 22:39:10 pm »
 :hi: Демоните не винаги се представят в най лошата си светлина.
Преди 20 години съпругата ми разговаряше със създания от друго измерение, даваха и информация която не може да получи по нормални канали. Напътстваха я и се държаха много културно. Пишеше автоматично под тяхна диктовка разни интересни виждания за живота, можеха да правят медицинска диагноза за този който тя им посочи и т.н. Всичко беше ОК до момента в който аз донесох Библия в къщи. Жена ми започна да повръща и да ми казва "моля те махни тази черна книга от тук не мога да дишам"  Започнаха да гърмят крушки и други аномалии, но най страшни бяха кошмарите и вечер - беше ужас!
Започнах да чета Библията когато нея я нямаше в къщи. До мен не се докосваха казваха и че нямат право дори да ме прегледат за болести, понеже аз съм бил от Сириус  ;D
Но все пак се появи проблем: Понеже преди да започна да чета Библията бях прочел всичката налична литература 91година от движението "Харе Кришна" Бях започнал да мантрувам с маха мантрата. Това беше моят начин да се моля на Бога понеже тогава си мислех, че всички пътища водят при Бога да, да ама Не.
И така чета си аз Библията и в един момент реших да мантрувам и тогава ми се яви по време на мантрата най отвратителното същество което съм виждал някога. Интересно, че се състоеше от две части неговата дясна страна излъчваше непрогледна бяла светлина но лявата му страна беше грозна като за трима. Най страшно беше окото му, никога не бях виждал толкова зъл поглед. Разбрах дълбоко в себе си, че всъщност аз съм го призовал чрез мантрата и се опитах да изляза от това състояние в което бях се насадил сам на пачи яйца. Употребих цялата си сила на волята за да прекратя тази среща. В един момент излязох но имах чувство, че ток ме е ударил по езика. Направо сякаш беше разкъсало част от мен.
Тогава паднах на колене и се помолих за първи път на Всемирния Бог така " Който и да Си Ти, покажи ми Истината, запази ме от всяка лъжа и заблуда и ми покажи истинската вярна религия. Не ме интересува чия е, дали е на араби, евреи, индийци, ескимоси или индианци. Важното е да е тази която е по Твоята  Воля."
Бях готов да приема всяка религия която ми посочи.
През това време жена ми бе претърпяла подобно преживяване докато мантрувала въпреки че беше на 300 километра от мен. Когато се върна започнахме да се молим с горе описаната молитва заедно. Атаките срещу нашия дом спряха но кошмарите и вечер станаха още по страшни. Тя самата ми казваше " Това са биле демони и сега искат да ме унищожат" Ставахме по няколко пъти на вечер да се молим понеже тя плачеше на сън и цялата трепереше от страх като врабче. И двамата вярвахме в любовта на Всемирния Бог поради опитности които бях имал с Него преди това, но сега не е момента да говоря за тях.
На втората седмица  Четвъртък сутринта в 4 часа жена ми седна в леглото и започна да ми разказва какво сънува, за разлика от преди сега имаше някакъв мир в нея тя беше спокойна въпреки страшния сън, каза: " Дяволът ме гони и ми е страшно ядосан, желае да ме унищожи. Аз бягам от него но постоянно чувствам страшният му дъх на вратът си. Бягам и заключвам вратите след мен но той минава през стените.
Бягам но се чувствам обречена. След това минавам през една врата обръщам се да я заключа и тогава чувам глас зад мен. - Момиче защо бягаш? - Дяволът ме гони!
- Спокойно, ние сме .......... , той няма такава сила при нас. Обърнах се каза тя и видях хора събрани около една маса а на масата има Библия."
Когато изрече тези думи тя легна спокойно на гърдите ми и заспа като агънце.
Но аз не мигнах пулса ми скочи на 150, бях получил отговор на моята молитва.
В 6 часа часовникът звънна жена ми стана и ми каза " - Сънувах нещо много важно, но го забравих!" Тогава аз и казах спокойно аз го помня! Тя ме погледна с недоумяващ поглед.  
Намерихме по чуден начин тези хора от съня на жена ми, това бяха хората на Библията, кръстихме се там и бих казал, че демоните наистина повече не посмяха да се докоснат до нас вече 20 години.
Надявам се да съм помогнал  :hi:
« Последна редакция: Май 02, 2011, 22:51:25 pm от JG »
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен nevi4

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re:Демоните
« Отговор #23 -: Май 03, 2011, 00:00:20 am »
Понеже преди да започна да чета Библията бях прочел всичката налична литература 91година от движението "Харе Кришна" Бях започнал да мантрувам с маха мантрата. Това беше моят начин да се моля на Бога понеже тогава си мислех, че всички пътища водят при Бога да, да ама Не.
...JG това, което разказа беше много поучително и успокояващо, но имам въпрос,  на който все не мога да си отговоря и ме мъчи...Ако пътят към Бога е в християнството, другите, които почитат Аллах, Буда и т.н. или  отричат всичко... как ще се спасят?  Ти как мислиш по въпроса? :hi:
« Последна редакция: Май 03, 2011, 00:02:12 am от nevi4 »

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Демоните
« Отговор #24 -: Май 03, 2011, 06:46:34 am »
 :hi: Отговора е дълбоко в тяхната съвест! ;)
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Демоните
« Отговор #25 -: Май 03, 2011, 10:32:23 am »
.......................................................................
:hi: JG, не си ли се замислял защо тези демони са те уплашили, кой ги е пратил и защо?Аз ще ти кажа, пратил ги е .... за да ти покаже че си "нагазил в лука";), сигурно ме разбираш какво искам да ти кажа!

П.С.А че пътят е чрез Бибията си е твое решение, в това си намерил спасението и това е сегашната ти "роля".
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Демоните
« Отговор #26 -: Май 03, 2011, 20:05:51 pm »
:hi: Да ги е изпратил Бог? Не!
Но се е отдръпнал за момент за да видя, че съм нагазил в лука, а лукът беше обилно наторен! ???
При положение, че аз ги призовавах въпреки, че не знаех, че зад тези имена стоят такива същества. То той нямаше друг избор освен да уважи свободната ми воля но и да отвори очите ми за невидимото. За което съм Му много благодарен!
« Последна редакция: Май 04, 2011, 09:32:22 am от Mirotvorec »
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Демоните
« Отговор #27 -: Май 03, 2011, 20:12:44 pm »

:hi: Да ги е изпратил Бог? Не!

Виж сега, ти му казваш Бог, аз казвам за мене си моят Свят.Знай че твоят Бог може да прави каквото и когато си поиска с теб, не си ли съгласен? Спомни си Йов!
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Демоните
« Отговор #28 -: Май 03, 2011, 20:30:57 pm »
 :hi: да спомням си, че Бог не причини ни една от бедите на Йов но позволи на сатана да се докосне до него. но през цялото време сатана нямаше контрол над волята и живота на Йов! Въпреки, че Йов не знаеше, че причина за страданията е някой друг а не Бог!
« Последна редакция: Май 03, 2011, 20:32:29 pm от JG »
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Демоните
« Отговор #29 -: Май 03, 2011, 20:36:05 pm »
 :hi:
Лошото е че пишем тези неща в тази тема но можем да се прехвърлим в друга.
Не мислиш ли че Йов е един егоист, а и така излиза от написаното от теб?
« Последна редакция: Май 04, 2011, 09:33:20 am от Mirotvorec »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27