Автор Тема: Демоните  (Прочетена 32380 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Демоните
« Отговор #45 -: Май 07, 2011, 23:39:11 pm »
Че демоните са хора(за сега) не съм съгласен.
Мисля че cassio не е започнала темата за елементариите, а за демоните с голямо Д.
Moщна активност и нападения от демони дооста добре са представени във филмите Paranormal Activity 2 и Insidious.
« Последна редакция: Май 07, 2011, 23:42:24 pm от arakha »
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен forian

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
  • Amor vincit omnia.
Re:Демоните
« Отговор #46 -: Май 08, 2011, 00:55:43 am »
"Когато влизаш да ограбваш къща, светваш ли лампата ?" Демоните, или астралите,както някои ги наричат са реални същества.Ако Бог е Любов , то те се хранят от негативните емоции на човек.Затова винаги,когато си в провокация, или под атака , те ти пускат мисли, които те карат да се чувстваш - слаб,уязвим,гневен,яростен,тъжен,депресиран, или най-малкото объркан.И най-интересното е ,че тези мисли ти ги вкарват по такъв начин,все едно да си мислиш ,че са твои.Често хората имат провокативни мисли и се чудят откъде са се появили.Никога не подценявайте тяхната сила и влияние.Все пак те са от този свят.Много е лесно да се напише ,това което се знае,но най-големия учител е самия Ви живот.Когато попаднете реално в една такава ситуация,тогава всички забравят много бързо това ,което са напътствали и изказвали.Колкото по-осъзнат ставаш, толкова атаките ще са по-чести и методите съответно нови, еволюирали.На въпроса за същество което се появява веднъж като Демон и после като Ангел - ангелите никога не се появяват пред теб, камо ли да разговарят.Те се намесват индиректно ,защото това е начина.Същество ,което се представя за "светло" или ангел,обикновено е точно обратното.Дявола е много лукав и хитър, и методите му са безпогрешни.Дявола няма да те накара да мислиш,че е дявол.Ще те накара да повярваш ,че е от добрите...

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Демоните
« Отговор #47 -: Май 08, 2011, 09:31:14 am »
Че демоните са хора(за сега) не съм съгласен.
Мисля че cassio не е започнала темата за елементариите, а за демоните с голямо Д.
Moщна активност и нападения от демони дооста добре са представени във филмите Paranormal Activity 2 и Insidious.
Аз засегнах и двата варианта: елементариите и съзнателно вредящите същества. Дори и да наричаме вторите демони, то остава въпросът: къкво могат те в повече, отколкото позволяват човешките възможности? Какво знаем всъщност за възможностите и състоянието на човека в астралния и менталния светове, че поставяме толкова ярко разграничение между хора и демони? Един черен магьосник, пък и дори един материалист свикнал да манипулира другите, в астралния свят по нищо няма да се отличава от това, което наричаме демони. И ако някой твърди, че демоните са отделни от човешката еволюция същества, то би следвало да знае в какво точно се изразява евентуално тяхната еволюция, по какво се различава от нашата, как двете еволюции се съгласуват, мястото й в общата картина и др.

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Демоните
« Отговор #48 -: Май 08, 2011, 10:35:35 am »
Демоните са паднали ангели. Не мога да разбера защо ги отъждествявате с духовете на мъртвите, обитаващи астралния свят?
Бъди Слънце!

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Демоните
« Отговор #49 -: Май 08, 2011, 11:41:22 am »
"Тогава, обръщайки се към мен, той ми каза: Слушай! Слушай ме без страх о, праведни Еноше, о писарю на справедливостта. Приближи се и чуй моя глас. Иди и кажи на наблюдателите, които те изпратиха да се застъпиш за тях: Вие трябваше да се молите за хората, а не хората да се молят за вас!
 Защо се напуснали свещените небесни висини, ваше вечно обиталище, за да отидете да се скверните с жени? Защо се увлякохте по дъщерите человечески, направихте ги свои съпруги и вършехте с тях онова, което вършеха децата на земята, и народихте едно нечестиво поколение?
 Вие, които бяхте небесни духове, свети и вечни, се осквернихте с жени, поддадохте се на плътта; вие направихте да се зачева в кръв, и се уподобихте на онези, които са от плът и кръв.
Те бидоха създадени, за да умират.
 Ето защо аз им бях дал жени, за да могат да живеят с тях и да раждат деца, които да продължат техния род на земята.
 Но вие, вие бяхте създадени още от начало от чисти духове и имахте вечен живот и съвсем не бяхте подвластни на смъртта.
 Не ви дадох никакви жени, защото като чисти духове трябваше да обитавате небето.
Сега великаните, които са цената на връзката между духа и плътта, ще бъдат наричани земни зли духове и тяхно обиталище ще бъде земята. На свой ред те ще родят зли духове, понеже са свързани с небето с една част от естеството си, тъй като произлизат от наблюдателите. Те следователно ще бъдат злите духове на земята и ще ги наричат духове на злото. Обиталище на небесните духове е небето; но земята ще да бъде обиталище на земните духове, тъй като там са родени.
 Духовете на великаните ще донасят на земята всякакъв вид напаст – чумата, войната, гладуването и скръбта.
 Те нито ще ядат, нито ще пият, невидими за всеки поглед. Ще бунтуват мъжете и жените, защото са били заченати в дни на разруха и сеч.
 Когато умрат исполините, където и да отидат техните души, когато напуснат телата им, постарай се това, което е плът у тях да загине преди Страшния съд. Да бъдат изтребени до деня на свършека на света; а наблюдателите и нечестивите ще бъдат унищожени завинаги."
                     Книга на Енох

Надявам се да видиш разликите.
Всички знаят как изглежда едно дете създадено от хора.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Демоните
« Отговор #50 -: Май 08, 2011, 22:30:24 pm »
Много интересни неща сте отбелязали, признавам!  :hi: И благодаря.

Но също така ми е малко неловко като ЖЕНА да коментирам. Чета от два дена и се чудя, защо се получава така, че "връзката" на "паднал ангел"(още не Демон) с човешка жена го прави низвергнат? Както и евентуално тяхно поколение. Защо светлия дух се "омърсява" или принязава след полов акт. Ако Демоните могат да се въплъщават в човешки образ, а Ангелите Не, защо не останат/станат просто човеци? Цялата ли Ангелска природа и свят дух се "затрива" превръщайки се в Демон. И както от Ангели стават Демони какво пречи да се случи и обратното. Ако причината е само желание към човешка жена, защо са създадени жените? (като само биха могли да изкушат и да принизят един Ангел)- (още един филм се сетих "Град на Ангели"- когато Сет пада заради жена, а тя умира малко след това той Демон ли е?)
Като заключение си мисля, че не са виновни жените, а това на кой се "служи". Решавайки да не служиш безприкословно на Бог това не означава, че започваш и служиш на нещо друго.

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Демоните
« Отговор #51 -: Май 09, 2011, 10:20:10 am »
"В началото на света, когато децата на човешкия род се умножиха, родиха се момичета стройни и красиви.
Ангелите, деца на небето, ги видяха и се влюбиха в тях. Тогава си казаха: Хайде да си изберем жени измежду хората и да имаме деца от тях!
Семиаз, техният началник, ги предупреди, че това е неизпълнимо и не бива да се прави.
Той беше уплашен, че ще бъде наказан за техните престъпления.
Но те му отвърнаха: “Ние се заклеваме, че ще се обвържем помежду си с взаимна омраза, без тебе. Не желаем да променим намерението си и ще изпълним онова, което сме замислили.’
И те наистина се заклеха и се обвързаха с ненавист към небето. Те бяха двеста на брой паднали ангели, които слязоха в Ермонската планина, на мястото, наречено Арадис.
Тази планина бе наречена така, защото там се заклеха и се обвързаха взаимно с омерзение.
Ето имената на последователите им: Семиаз, Уракабарамеел, Акибеел, Тамиел, Рамуел, Данеел, Азакеел, Саракмиал, Азазел, Армерис, Ватраал, Ананес, Завебес, Самсавеел, Ертзел, Турел, Йоамяел, Аразеал. Това бяха водачите на тези 200 ангели.
Всеки от тях си избра по една жена и заживя с нея. Те научиха жените си на магии и чародейства, разкриха им тайните на различните храсти и дървета.
Жените човешки заченаха и родиха исполини.
Ръстът на исполините достигна до 300 лакти (около 20 метра). Те започнаха да изяждат всичко, което хората произвеждаха, но въпреки това не можеше да бъдат изхранени.
Тогава те се обърнаха срещу хората и започнаха да ги разкъсват и да пият кръвта им.
Започнаха да изтребват и птиците, животните, влечугите и рибите, за да се наситят с месото им и да утолят жаждата си с кръвта им.
Тогава земята осъди престъпните люде.
Азазел освен това научи хората да произвеждат оръжие – саби, ножове, щитове, ризници и огледала. Той ги посвети и в изкуството да изработват всякакви украшения, да си боядисват веждите и клепките, да използват скъпоценните камъни и всякакви те багрила така, че да изглеждат порочни и покварени.
Беззаконието растеше; прелюбодеянието се умножи; човеците престъпиха божиите заповеди и опорочиха целия си живот.
Амазарак пък научи хората на всякакви магии и чародейства; разкри им всички тайни на билките.
Армерис им предаде изкуството да разплитат всяка магия.
Баркаял им показа как да наблюдават движението на звездите.
Акибеел ги посвети в тайните на знаците.
Тамиел ги въведе в астрономията.
Азарадел им разкри движението на луната.
Тогава хората навириха глави, не знаейки че отиват към гибел, надигнаха глас и гласът им достига до небето.
Тогава архангелите Михаел, Гавриил, Суриел и Уриел погледнаха от небето към земята, видяха потоците кръв, които я обагряха и неправдите които се вършеха там и си казаха: това е шумът от човешките гласове.
Земята, лишена от децата си, бе издигнала своя глас до небесните врати.
Към вас, о цвят на небето, към вас душите отправят своите жалби и вопли: измолете за нас справедливостта на Всевишния. Тогава те казаха на своя Бог и господар: Ти си господар на господарите, бог на боговете, цар на царете. Тронът на твоята слава се издига във вечността и навеки е прославено и осветено твоето име. Ти си славен во веки веков.
Ти си създателят, върховният господар на всичко; нищо не е скрито за твоя всепроникващ поглед. Ти владееш над всичко и нищо не избягва от вниманието ти.
Ти видя онова, което извърши Азазел; как научи човеците на всякакъв грях и как откри на хората всичко, което се върши в небесата.
Семиаз също научи хората на магии, той, когото ти бе поставил над всички като вожд. Те се свързаха с дъщерите человечески. Съгрешиха с тях и се оскверниха.
Те ги научиха на най-отвратителни престъпления.
И жените родиха великани.
И цялата земя се изпълни с кръв и неправда.
И ето че сега душите на онези, които са умрели, викат към теб.
И техните вопли стигат до небесните врати.
Към теб се възнасят техните стонове; човеците не могат да се изтръгнат от неправдата, която покрива лицето на земята. Но ти знаеш за всичко, дори преди да е станало.
Познаваш всичко. Знаеш онова, което става и нищо не ни казваш.
За многото престъпления, какво трябва да сторим на грешниците?"
                  Книга на Енох

Жените не са виновни за нищо!.
Ще се отклоня малко заради това.
Жената и мъжът са две части от едно цяло.Жената стои достойно и равнопоставено до мъжа.Това,че има глупави мъже(най-вече) и жени които си мислят, че не е така не трябва да смущава никой(за тяхна сметка е че не виждат истината).От историята знаем как са подтискани жените(черно петно в историята за мен)и дори и днес е така.Така че,отворете си очите най-накрая за тази истина.

Според мен,не връзката и половия акт са причината за падането от "високо" на тези ангели,а желанието,намерението,идеята това да се случи.
Решението да се направи нещо, което ще доведе до неестествен развой и наниз от събития довели до разкъсване на установения ред е било решаващо за мен.
Виждаме до какво е довело различието в природата на хората и ангелите.Поколение
имащо големи недостатъци разрушаващо хармонията м-у световете.
Да направиш избор,различен от предоставения ти.Бог може да е възприел това като загуба на вяра към него от тези ангели.Загуба на вярата,че Бог знае как ще е най-добре за развитието на неговите различни по природа деца.
Може би от тук Alieister Croely се е вдъхновил да напише "Do what thou wilt shall be the whole of the Law."

Да ангелите също могат да се преобразяват.В библията има такива примери.
Не,демоните са си ангели, които чрез действията си са подтиснали по-голямата част от блясъка си.
Когато разберат, че нискочестотното им съществуване(което не е в тяхната природа) и бунта срещу Бог
не им позволява развитие-а само ги дърпа назад-,това знание (и любов)ще им върне предишния блясък или поне аз така си мисля.
Заради наивност и желания всички правим грешки,даже и ангелите,но да не забравяме,че Бог вижда нещата цялостно и от доста по-различна перспектива от на всеки друг.За това е вярата.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Демоните
« Отговор #52 -: Май 12, 2011, 00:55:13 am »
Arakha, аз съм ти благодарна за нещата, които уточняваш, цитираш и обясняваш. Но проблема МИ е, че "приказките", легендите и историите са ми интересни докато ги слушам или респективно гледам, пресъздадени във филми, да речем. След което тук в моя живот ми ... се случва случка, или не на мен, а на моя позната. Среща някой/и който от 20-24 ч. е ангел небесен, но в 10 сутринта сякаш има коренно различен човек срещу себе си. Шокирана и неразбираща какво се случва  се ... отдалечава. Но известно време без да вижда реално същия Човек-мъж, усеща присъствието му. В себе си, около себе си, над себе си. Един път е Светлина, друг път тъмнина и неопределена същност. НЯМА човешко присъствие- А само усещането й, че ... му принадлежа. /Между другото мястото където се случва това е "осветено" от поп, има икона и т.н.(и чесън в шкафа има, за всеки случай)/
Вече не е там, на това място. Няма го това усещане. Но по-интересното беше, когато в края на миналата година отиде на преглед при лекар и лекарят я попита, дали не е бременна. Тя отговори, че не е, защото не е имала интимни отношения. Но при все обясненията й, изследванията показваха- спонтанен аборт.
Нека някак го свържем с реалност. Ако Ангели и Демони са безполови. И могат евентуално да се въплъщават в мъже, защо да не могат и в жена?(като реално, семето и яйцеклетката са реципрочен материал за зачеване) От там всяко по-едро дете да го приемем за Исполин е малко нечестно. Но така или иначе аз си мисля, че при "чиста" жена и дори паднал Ангел, резултатът не е задължително да е нещо лошо. Защото чисто биологично може да се създаде едно дете, но след това какво ще се въплъти или обладае е много различен въпрос.
И тук идва основното, което исках да изтъкна. А именно, онази частица "божественост", с която човек все пак започва да диша и живее. Тя би трябвало да е добра-полуангелска. Защо да не може да устои на един Демон впоследствие?

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Демоните
« Отговор #53 -: Май 12, 2011, 11:43:34 am »
Оххх :-X cassio не знам от къде да започна :).
За случая който описваш не мога да се изкажа заради факта че нямам подробности, а и не съм специалист.
В една такава ситуация има много зависимости определящи състоянието на дадената личност,които трябва да се вземат под внимание.За това, когато се подозира влияние на негативни сили първо се прави експертиза на психическото и физическото състояние на човека.Това е и причината повечето екзорсисти да имат големи познания по психология.
Това,че дадено място е осветено или има икони (ако не е в църква, но пак зависи)
според мен не работи винаги.
За исполините, мисля че по-горе писах че нещата са по различни от времето на падението.Днес при забременяване от демон мисля,че се изисква човешки посредник.Тоест мъжът или жената да са инвокирали демон при акта.Но до тук с това защото е доста обширно и са намесени процеси които се обясняват трудно.
Да резултатът не е задължително лош,зависи от намеренията и случая.
Как всеки човек ще използва тази божествена частица си зависи от самия човек.Отделната личност определя как ще комуникира със заобикалящата го среда.
Ще приложа 4 линка с едни от най-известните случаи на обладаване и екзорсизъм,тъй като искаш да свържем написаното с реалноста.

Случаят Анализе Михел
Прърво малко инфо за случая- http://sisko871.blog.bg/history/2010/03/02/sluchaiat-analize-mihel.503087
Това са записите от екзорсизма:
1- -това е по кратко
2- - по-дългото
Ето и част от може би най-известния предлаган на обществото екзорсизъм с действащ католически свещеник-

Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Демоните
« Отговор #54 -: Май 12, 2011, 21:35:29 pm »
Така. Отново мерси за линковете и материалите, НО аз не говоря за екзорсизъм  :yes:
Имаше нещо подобно в един филм "Четвъртият вид", където бяха "обвинени" извънземни. Отделно без да си поставям за цел да запомням исторически имена или места от други случаи, знам че има такива много. Въпросът е, че аз не говоря за "крайно тежките" състояния, защото това, което ти си ми шернал е ... ужасно просто! и аз напълно се съгласявам, че в слаби психически хора или претърпели някакви физико-паранормални Шок-ове, вследствие на които се "разболяват" е повече от възможно да "преминават", да се повселяватн или просто да ги използват някакъв тип невидими сили. В случая с тези (за съжаление) слаби хора те представляват една кукла, която с течение на времето, колкото повече се отпуска и забравя коя е, съвсем изгубва и малкото сила, която е имала, за да противостои.
Бих искала, за да не се изпада в някакви хоръри и ужаси или да продължим с подобни клипчета и истории, съвсем трезво да обсъдим една евентуална ситуация при която жената не е кукла, а може би по-силна от демон, а мъжът съвсем съзнателно (с човешкото си съзнание) приема този род сили или "гости"- от една страна, защото може би се чувства по-силен, от друга защото просто му харесва като не може да е Ангел да е Демон. Т.е. в крайна сметка ме интересуват Две конкретни неща:

1. Защо някой би решил да "служи", вярва и да следва една тъмна сила и страна?
2. Как може да се "обърне" този тип убеждение с "човешки средства"- без химия(хапчета) или молитвено-екзорсистки способи? Само със сила.

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Демоните
« Отговор #55 -: Май 12, 2011, 22:07:24 pm »
Тъй като или аз не схващам какво точно искаш да ме питаш или ти не можеш да получиш отговори от постовете ми ще ти отговоря на конкретните въпроси.

1-Защо някой би решил да "служи", вярва и да следва една тъмна сила и страна?
Причините според мен са много:Търсене на сила,материални облаги,власт,глупост,вяра че тази сила е истинското добро,опълчване срещу реда,
любов(виждал съм екзорсизми в които демона казва че се е влюбил в приемника и за това не иска да го остави на мира),секс,мода и т.н

2.Как може да се "обърне" този тип убеждение с "човешки средства"- без химия(хапчета) или молитвено-екзорсистки способи?

Вяра в Бог,и вяра че той го защитава.Любов.Окултни практики,амулети,муски,талисмани,сигили,електромагнитни полета,повишаване на вибрацията на личноста.
Нека кажа само че окултните практики,амулетите,муските,талисманите и сигилите само ще възпират влияние.Да не говорим че са ни дадени от тях.
Хората казват че един път като се покажеш на демон вече всички те виждат и не можеш да се скриеш(колко е вярно не знам).
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Демоните
« Отговор #56 -: Май 13, 2011, 23:11:50 pm »
Мерси за отговорите.  :)

Само да отбележа, че мен грам не ме е страх кой Демон ме е видял или пред кой съм се показала, както и колко още ще ме видят или не! Това не е някакво безразсъдство, а напротив, вкл. и с темата бих искала да изясня на предубедените и четейки буквално определени информации, как само с Вярата и молитвите си няма как да противодействат, а напротив именно да разберат силата, която притежават, ако я притежават, защото няма как да идентифицираш конкретно, дали вчера не си пил бира с ангел, а да си правил секс с демон (интересно има собствено име Ангел, а не и Демон, както и да е).
По-надолу ще споделя два линка, чиито източници не знам дали ще се "харесат" целокупно, но реших да го направя, защото в по-телеологичен смисъл обясняват доста подробно определени неясни неща.

И ... тази Лилит... какво й е било ангелското име? Огледалния добър образ.
Исус Христос именно чрез силата си е успял да ги надвие. да не говорим за Соломон какъв ...як цар е бил : "Ключът на Соломон”, където са изброени 72-ата демони, които полумитичният цар Соломон е викал и подчинявал на своята воля" :yes:
Но след всичко, ще ми е интересно да ми го свържете с Кабала  :) мерси  :hi:

http://novinar.bg/news/demonite--padnalite-angeli_MjY0ODsyMw==.html - средно дълго, но си заслужава четенето, дори и информативно.

това е в "док" формат...

www.prozoretz.bg/4410.doc

но по-интересното, че случайно и Еленко Ангелов е споменал нещо за Кабала и Алистър Кроули... през 2009 г.

Ще помоля да си пишем за Демоните, които не искам да отблъсквам с амулети, а да разбера дали пък не мога (не съвсем сама) да ги "разубедя", в това, което целят, ако лошо, и да разбера това което правят, ако е за добро.


Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Демоните
« Отговор #57 -: Май 13, 2011, 23:37:46 pm »
Точно за това сега, когато се строи отното Соломоновия храм не се използва желязо за обработка на материалите.Соломон е използвал силата на демоните да си направи храм.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Демоните
« Отговор #58 -: Май 15, 2011, 17:43:19 pm »
Страхът е от дявола. А ти си се уплашила от демоните. Не се страхувай, а иди се пречасти каквото и да става.Те най-много се страхуват от Причастието, защото то е плътта и кръвта на Спасителя. Също името на Исуса Христа и Кръста са оръжието ,което ги побеждава.Оставиш ли се на тяхните внушения си загубена и ще те завлекат в бездната. Има много православна литература на тази тема . Дерзай!
Ако има изобщо "ДЕМОН"то това е именно СТРАХЪТ!!!
Всичко останало са шменти-капели за малодушни страхливци..Ама разбира се..колко удобно е да кажеш"ми..демонът ме накара да направя еди кво си"..Демек..аз кво съм виновен..то демонът беше :lol: :lol:
А па за тва,че се страхували от кръстове и Исус..поредният виц измислен от"светата църквица"който внушава"ние сме добрите,дръжте се нас!"Палете свещи(че и те пари струват,а църквите тряя да ядат)мрънкайте отче наш до припадък и се не бойте..а ако все пак ви "обладае"някой заблуден"демон"викайте попето(те нали са от"добрите")и срещу "скромна" сумица(тъй де..даром и мама на тате не дава) ще размаха кръста и ще ви "спаси"!
АЛИЛУЯ
« Последна редакция: Май 15, 2011, 17:48:09 pm от konstantin2007 »

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Демоните
« Отговор #59 -: Май 15, 2011, 18:50:59 pm »
Не се подвеждайте от не-мисленето на konstantin2007, който или не е прочел цялата тема, или не я е разбрал.
Защото става пределно ясно, че явлението познато като "демони" е ставало дума много време преди създаването на институциите църква.

Още повече, че разглеждането само от една страна (и отказа да се види, че това го има във всеки континент, във всяка вяра), само от позицията "християнство и църква", като всеки разумен човек може да види, че освен тази умишлено създадена изкуствена комбинация (християнство+църква винаги заедно), която е заблуждаваща, може да се обособи категория само "църква" и категория само "християнство".

пп.
Няма нищо по-подпомагащо тъмните духове от отказа за съществуването им.
Същото е и с който и да е заговор ("конспирация") - как може да се противопоставиш, ако отричаш, че съществува на първо място?
« Последна редакция: Май 15, 2011, 18:53:06 pm от P.E.A.C.E. »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27