Автор Тема: Моля, обяснете ми кой е нашият враг  (Прочетена 25010 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Моля, обяснете ми кой е нашият враг
« Отговор #15 -: Декември 25, 2010, 14:10:03 pm »
Ей това беше! Разконспирирахме го!

Аз какво си мислех, а тя каква се оказа работата.

сатаната значи! И какво ще правим тогава против това? 9 пъти "Дева Мария" сутрин, обед и вечер?
Ааа и "отче наш"също 8)

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Моля, обяснете ми кой е нашият враг
« Отговор #16 -: Декември 25, 2010, 18:42:02 pm »
В подкрепа на казаното от съфорумците по-горе, ще опитам да обобщя: Нашият ВРАГ са завистта, омразата, алчността и други чисто човешки негативни качества, които ако ги преодолеем ще живеем действително по-добре и по космическите закони. Може би "случайно", но те съвпадат с десетте божи заповеди.Привет на всички единомишленици. :drinks:Не  е богат този който има много пари, а на този който му стигат.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Моля, обяснете ми кой е нашият враг
« Отговор #17 -: Декември 30, 2010, 13:08:53 pm »

Какъв враг,кви пет лева!?Нямаш врагове,освен ако нямаш нужда да имаш такива.Елементарно е.Завистта не е враг,нито пък омразата!!!Нито пък другите"чисто човешки качества"Емоциите и чувствата са инструментариум,чрез който душата еволюира и се осъвършенства.Лутайки се между полярностите,залитайки в капани като"добро"и лошо"ние се учим на баланс.Целта не е елиминирене на контраста в аспектите,а баланс между тях
« Последна редакция: Декември 30, 2010, 13:43:12 pm от Mirotvorec »

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Моля, обяснете ми кой е нашият враг
« Отговор #18 -: Декември 30, 2010, 13:24:15 pm »
Цитат
Нямаш врагове,освен ако нямаш нужда да имаш такива.Елементарно е.Завистта не е враг,нито пък омразата!!!
Това не е вярно. За едни са, за други са начина на живот. Завистта и омразата питат ли те дали имаш нужда от тях?
« Последна редакция: Декември 30, 2010, 13:37:05 pm от fishbone »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Моля, обяснете ми кой е нашият враг
« Отговор #19 -: Декември 30, 2010, 13:47:03 pm »
Кое точно не е вярно според теб,и"за кои какво не са,пък за другите били начин на живот" :unknown:
И завистта и омразата,не са нещо извън мен,че да ме питат дали имам нужда от тях!Макар,че въпросът на отогворът ти е ДА!Имам нужда от тях!Без тях за мен светът би бил,ужасно сив и скучен!Те са емоции,които всички носим в себе си,и само от нас зависи,дали ше ги проявим.Аз съм зпитвала завист.Не ме кефи,това е чувство което те разяжда отвътре,и не е за мен.За това отдавна спрях да"завиждам"Същото е и с омразата.Но пък за разлика от всички"благородни и възвишени душици,непозволяващи си такива недостойни и небогоугодни чувства да мърсят чистите им души"аз знам какво е завист от първа ръка.За да се развиваш,трябва да употребиш цялата палитра от чувства и емоции.Не може да изкласиш,посешавайки само тези часове които ти харесват,нали?Така и душата,търсейку баланса в себе си,има нужда от всички емоции,за да ги опознае и балансира в себе си.
« Последна редакция: Декември 30, 2010, 13:55:11 pm от Mirotvorec »

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Моля, обяснете ми кой е нашият враг
« Отговор #20 -: Декември 30, 2010, 14:09:48 pm »
Цитирал съм ти кое точно не я вярно, според моето скромно мнение разбира се.
За едни са врагове(грехове) имах предвид.

Цитат
отдавна спрях да"завиждам"
Е как така нали имаше нужда?
 :o
Цитат
отогворът ти е ДА!Имам нужда от тях!Без тях за мен светът би бил,ужасно сив и скучен!
Цитат
Те са емоции
Не са емоции, а болни чувства.
 

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Моля, обяснете ми кой е нашият враг
« Отговор #21 -: Декември 30, 2010, 19:39:40 pm »
Коце, това е моето мнение и не се отказвам от него. Мисля, че ако се замислиш за какво се водят войните, съдебните дела и други неприятни истории, в основата са гореизброените чувства, емоции или както ги искаш наричай чисто човешки качества. Например какви чувства трябва да имаш за да застреляш, да удариш или дори да го напсуваш човек, който да речем не заплашва пряко живота ти?

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Моля, обяснете ми кой е нашият враг
« Отговор #22 -: Декември 31, 2010, 11:24:01 am »
Цитирал съм ти кое точно не я вярно, според моето скромно мнение разбира се.
За едни са врагове(грехове) имах предвид.

Цитат
отдавна спрях да"завиждам"
Е как така нали имаше нужда?
 :o
Цитат
отогворът ти е ДА!Имам нужда от тях!Без тях за мен светът би бил,ужасно сив и скучен!
Цитат
Те са емоции
Не са емоции, а болни чувства.
 
Е,така..имах нужда,завиждах,разбрах какво е,и вече нямам нужда от подобна емоция.Не ми хареса.А в друг смисъл,имам нужда всички тези емоции или"болни чувства",да са около мен.Служат за контраст.

Коце, това е моето мнение и не се отказвам от него. Мисля, че ако се замислиш за какво се водят войните, съдебните дела и други неприятни истории, в основата са гореизброените чувства, емоции или както ги искаш наричай чисто човешки качества. Например какви чувства трябва да имаш за да застреляш, да удариш или дори да го напсуваш човек, който да речем не заплашва пряко живота ти?
Тени,ако имаме изобщо някакви врагове,то това са вината и страхът!!!Аз изпитвах завист и омраза към определени хора.Ауууу...къф срам..лелеееее малеееее,ква съм лоша,трябва ли сега да се се чувствам виновна ,че съм изпитала такива чувства..пардон..такива"болни чувства"..Мани,мани..Това са нашите врагове.Вината и срамът.
Весели празници :hi:

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Моля, обяснете ми кой е нашият враг
« Отговор #23 -: Декември 31, 2010, 13:13:46 pm »
Коце.Да, за вината и срамът съм напълно съгласен. Врагът си е в нас. Но по-горното не го разбрах. Весели празници и на теб.Да сме живи и здрави. :hi:

Неактивен tylere

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re:Моля, обяснете ми кой е нашият враг
« Отговор #24 -: Януари 05, 2011, 18:15:39 pm »
в тая анимация точно на това се отговаря, кой е врага



Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Моля, обяснете ми кой е нашият враг
« Отговор #25 -: Януари 06, 2011, 08:47:52 am »
Аз не виждам нищо подобно в анимацията..Кой е врагът?

Неактивен memory of a flower

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re:Моля, обяснете ми кой е нашият враг
« Отговор #26 -: Януари 15, 2011, 22:07:38 pm »
 @--- "I my own enemy"-имаше една красива песен на Ингви Малмстийн...едва ли имаме по-голям враг от собственото си отношение към себе си, ако се оставяме на ВСИЧКИ външни влияния да ни формират според нуждите си, да ни зомбират и а ни създават чувство на безпомочност...в тази връзка пиша: познавам хора, които казват, че прочитането на "Не пипай тази книга" им е оставило тягостно усещане за безнадежност, непроменимост на кошмарната ВЪНШНА и неотменима реалност...и се замислих КОЙ Е НАЙ–ГОЛЕМИЯ НИ ВРАГ? когато прочетох книгата с много голям интерс аз лично останах с усещането, че авторът НАЛАГА своята позиция и :) непроверими за по-голяма част от читателите "доказателства"...всеки сам избира пътят на трансформациите си, но е добре да спазва дистанцията от всички четива и да помни, че това е само една перспектива, а не необозримото всичко :diablo:книгите, словото и хората могат да влиаят, затова трябва да избираме внимателно колко и дали да приемем за себе си
<3

Неактивен raliko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re:Моля, обяснете ми кой е нашият враг
« Отговор #27 -: Януари 16, 2011, 11:14:57 am »
Безразличието.
Хората станаха безразлични към чисто човешките отношения,това студенокръвие се забелязва най-често при семейните.Всеки е за себе си.Всеки живее за себе си.И на никой не пука  за другия,и за децата също.И тук няма място да обвиняване за случващото се извънземните-всичко иде отвътре,от човека.
Боиш ли се от Мрака,превърни се в Слънце. Ако ли не – изчакай утрото./Африканска поговорка/

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Моля, обяснете ми кой е нашият враг
« Отговор #28 -: Януари 16, 2011, 11:44:56 am »
Рали, а защо така се получава? Иначе си права.

Неактивен raliko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re:Моля, обяснете ми кой е нашият враг
« Отговор #29 -: Януари 16, 2011, 12:24:27 pm »
teniПолучава се така,понеже така искаме.Всичко ,което искаме става.Само дето това дето искаме не е непременно добро за всички,понякога не е добро и за самите нас.
Боиш ли се от Мрака,превърни се в Слънце. Ако ли не – изчакай утрото./Африканска поговорка/

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27