Автор Тема: Моля, обяснете ми кой е нашият враг  (Прочетена 25009 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Моля, обяснете ми кой е нашият враг
« Отговор #45 -: Януари 26, 2013, 15:46:59 pm »
Кажи какво е "враг" и ние ще ти кажем "кой" е...
Там, където има място за повече от едно, съществува среда за зараждането на враг. Врагът за мен символно е точката на среща с Другите/другото,което е извън представата ни за нас/, които не познаваме. Дали ще живееш в съдружие или във вражеска среда е същото като да си отговориш, всъщност кое поражда врага. Или може ли дуалността да не е вражеска среда. Вътре в нас, това е невъзможно, щом логиката заработи и определи нещо или някой за причина на нашето недоволство, за пречка на нашето осъществяване. При всички случаи това си остава субективен извод, подлежащ на съмнение, доколкото логиката не изчерпва цялостта на другия, другото. Остава да се съгласим, че виждайки елемент от едно цяло, не виждаме цялото, следователно и не можем да му даваме точно определение, то си остава плод на възможността ни за интерпретация в дадения момент.
  Харесах цитата на Уна, защото когато човек за себе си определи кое му се явява 'враг' ще знае и каква е различността за него, както и че определяйки някой за враг, сам определя границите си, защото врага принуждава ли ни с нещо, освен с определението, което му даваме. Енергията похабена в самозащита и неумели определения не храни ли личните ни страхове, демоните ни?
   Сещам се за китайска притча /коан/.. Младежи стояли на улица, срещу им зло куче, не знаели как да прекосят улицата, решили да чакат учителя си и да видят той как ще постъпи, не след дълго учителя минал наблизо, видял учениците, видял кучето и просто минал по друга улица.
   Или, казано по друг начин, всеки сам избира на кой демон да посвети силите си. Често разбирам, че нещата, които са ме плашели най-много, се оказват моите най-добри съюзници, както и качества, които сякаш съм мислела, че ми убягват се оказва, че просто спят в мен и даже са именно тези, които са ценни, но съм имала страх, по-скоро чувство че не ги познавам, което всъщност е и плашещо. Ако познавахме нещо, едва ли бихме му имали страх. А за да познаеш нещо едва ли е нужно да му дадеш определение, по-скоро е нужна безпристрастност.
Хора, които ни обиждат, често са добри помошници, в разкриването на това, което ни убягва, те са катализатори на най-доброто като процес на осъзнаване, преобразяване, не е нужно да им вярваме или да не им вярваме... не е нужно да ги наричаме врагове или да ги развенчаваме като приятели, те са там, на правилното място в живота ни и ние имаме шанс да усетим ставащото непреднамерено. т.е т.н враг потдържа способността ни  да видим себе си по-ясно.
 Имайки неутрална позиция реакцията ни ще бъде, съответстваща на ставащото, без при това да сме нарушили нашата или нечия цялост, защото ще бъдем в точката на действието, без да се самоопределяме със ставащото. По този начин изкуството на войната представлява другото лице на изкуството да обичаме. И в двата случая границите ги поставяме сами.
« Последна редакция: Януари 26, 2013, 15:54:10 pm от del »

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Моля, обяснете ми кой е нашият враг
« Отговор #46 -: Април 21, 2013, 14:26:35 pm »
Не съм активен в този форум, влизам рядко и чета някои теми, защото въпросите, обсъждани в тях са ми интересни. Но от малкото прекарано време тук и многото по обем информация в съзнанието ми изникнаха много въпроси, на малко или много си отговорих сам, но мисля, че ако накратко ми обясните, ще бъде много по-полезно за мен и за всеки нов потребител на форума. Темата има и потенциала да бъде малко глупава, но какво пък толкова..
Та въпросите са ми:
Кой е нашият враг, за който чета в темите, самата система или някои определени хора/същества?
Имате ли въобще някаква идея как да се преборим с него?

Ама че хубав въпрос - не съм виждала такъв от години!

"Нашия враг" е различен от твоя "враг", но исторически всички етнически Българи имаме определени врагове (Google it). Това е така защото ДНК информацията е много силна в преродения дух и няма значение дали си роден в Китай или България, ти носиш ДНК отпечатъка на пра-родителите си. Затова много ни обвиняват в националисти тука, ама ние си търсим истината...

Та този генетичен щамп те прави нещо - като Будист, или Ислямист, или Католик или Българин, или Грък, или Масон или Свободен зидар.... Виждаш ли смесицата от неща? Разбираш ли ги? Не е какъв си етнически, нито религиозно, нито парийно, ами какви са ти идеалите!

Кои са ти враговете?
- Първо твоите личните, които ти пречат да си осъществиш идеалите. Кой е там - семейство, приятели, съседи....?
- Второ - етническите - това ще отнеме дестки години да се установи - българин, турчин, помак, влах, македонец... Имаме етикети, които не са задължително верни - говори с бабите и дядовците си и се опитай да намериш кой си, защото това то е отпечатано в ДНК-то и ще разбереш какво ти е унаследено да направиш (надявам се че не ще направиш джихат в България!)
- Семейство, колеги и приятели - ако си женен, сигурен ли си че жена ти разбира или се интересува от тези неща? Аз скоро получих емай от Бългаско семейство на което беше отказано щилище заради цигани, които пък са отрязали ръката на детето си да го вземат. Къде си ти - тука идва важното значение на етническата група, защото ние сме от различни времена (с различни идеали) и различно населване на България, върху която предевяваме претенции (към корумпираните си политици, които не са Българи (според мен)).

Та най-големия ти враг си ти самия - разбери кой си, какво си, какво искаш и не объщай внимание на всичко друго. Не забравяй обаче да намериш етническите си корени - всичко и започано от там и всичко ще завърши там (аз лично няма и да ти се обидя ако ми кажеш, че прародителите са турци дошли от Мала Азия и ти се чувстваш мюсюлманин, защото имам много приятели в България, както евреин - имам още повече....)

Защо са важни корените - по много причини:
- Ако си мюсюлманин и убиеш невярващите ще ти се предоставят (промпто) 72 дественици в рая (което не мисля, че става от толкова години, защото никой от техните роднини не го потвърди),
- Ако си Българин - (Това е много интересно и си заслужава отделна тема) - значи благ, справедлив - знаем, че навсякъде Българите са създавали държави по времето на скитските племена. СЪЩО - никой цар не е можел да управлява без царица заради баланса на мъжката и женската мъдрост (прочети нашата история - мможе би гледай и стари комунистически филми като Пагане, Хан Аспарух и проечие). 

Корените са товара, с който се раждаме и е най-хубаво да си изясниш това - къде си - коя етническа група - провери историята си....

И след това рожбе - забрави всичко, което писах и само го кажи на психиатъра си - следвай своите мечти и никога не позволявай да те победят!  Като ходиш при психиатъра си кажи че си комплециран Българин, Турчин, Помак или Евреин от бедна и съсипана България, ама това ди добавя позитивни точки а автобиографията на световно ниво.

Успех!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27