Автор Тема: Моля, обяснете ми кой е нашият враг  (Прочетена 25093 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен soulterror

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Моля, обяснете ми кой е нашият враг
« -: Декември 18, 2010, 22:38:43 pm »
Не съм активен в този форум, влизам рядко и чета някои теми, защото въпросите, обсъждани в тях са ми интересни. Но от малкото прекарано време тук и многото по обем информация в съзнанието ми изникнаха много въпроси, на малко или много си отговорих сам, но мисля, че ако накратко ми обясните, ще бъде много по-полезно за мен и за всеки нов потребител на форума. Темата има и потенциала да бъде малко глупава, но какво пък толкова..
Та въпросите са ми:
Кой е нашият враг, за който чета в темите, самата система или някои определени хора/същества?
Имате ли въобще някаква идея как да се преборим с него?
« Последна редакция: Декември 19, 2010, 09:31:49 am от ₪ Eon ₪ »

Rio

  • Гост
Re:Моля, обяснете ми
« Отговор #1 -: Декември 18, 2010, 22:42:49 pm »
Отговор/съвет: Продължавай да четеш и нищо не приемай за чиста монета, а сам преценявай и пресявай.

Неактивен Nightwish

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 191
    • Мистерика - блог за непознатото
Re:Моля, обяснете ми
« Отговор #2 -: Декември 19, 2010, 07:59:55 am »
Не мисля, че хората пишешти тук си мислят, че имат едни и същи врагове. Поне с такова впечатление съм останал като чета писанията тук.

За някои врагът е тайното световно правителство съставено от влиятелни и богати хора в сянка, за други (към които донякъде спадам и аз) врагът не е тайно, а съвсем явно световно правителство - САЩ и международните институции.

Някои казват, че зад всичко стоят извънземните, рептилии или не :)

Да не забравяме и комунистите  ;)

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Моля, обяснете ми кой е нашият враг
« Отговор #3 -: Декември 19, 2010, 09:32:38 am »

Да не забравяме и комунистите  ;)

И евреите.  ;)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Моля, обяснете ми кой е нашият враг
« Отговор #4 -: Декември 19, 2010, 11:05:20 am »
Кой е нашият враг, за който чета в темите, самата система или някои определени хора/същества?
Винаги е приятно да прочетеш правилно зададен въпрос! А правилен е, защото съдържа отговорът в себе си(поне според мен, разбира се).   ;)
От системата идват всички беди, а тя възпитава и контролира определени същества за постигане на своите цели. Сега би трябвало да последва още един въпрос-а кой е създател на самата система? Аз лично не мога да го задам правилно(със съдържащ отговор в себе си), дано някой успее.
Цитат
Имате ли въобще някаква идея как да се преборим с него?
Идеи да искаш... Сещам се за една от три стъпки:
1.Просвещение-знание за системата
2.Поемане на лична отговорност за състоянието в системата
3.Лични действия в условията на системата
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Моля, обяснете ми
« Отговор #5 -: Декември 19, 2010, 12:10:23 pm »
Отговор/съвет: Продължавай да четеш и нищо не приемай за чиста монета, а сам преценявай и пресявай.
:good:
Осланяй се на вътрешният си радар.Повече не ти трябва

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Моля, обяснете ми кой е нашият враг
« Отговор #6 -: Декември 19, 2010, 12:42:28 pm »
Един от нашите врагове сме може би самите ние.Сами позволяваме на системата да ни мачка.Въпросът дали те(елитът) или ние сме по-виновни за това положение е като въпроса с кокошката или яйцето.
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Моля, обяснете ми кой е нашият враг
« Отговор #7 -: Декември 19, 2010, 12:49:23 pm »
Един от нашите врагове сме може би самите ние.Сами позволяваме на системата да ни мачка.Въпросът дали те(елитът) или ние сме по-виновни за това положение е като въпроса с кокошката или яйцето.
Отдавна ме мъчи това"прозрение" :(

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Моля, обяснете ми кой е нашият враг
« Отговор #8 -: Декември 19, 2010, 14:04:06 pm »
Тази тема по-скоро е за философския раздел или раздела за тайните общества.  ;D
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Моля, обяснете ми кой е нашият враг
« Отговор #9 -: Декември 19, 2010, 15:06:09 pm »
Кой е нашият враг, за който чета в темите
Уважаеми soulterror, ако ти самият не си наясно с нещата, никой друг не може да ти ги изясни. Чети форума, теми има колкото искаш. Но използвай и способностите си за анализ и оценка.
Защото ако тръгне някой да ти отговаря директно на така зададеният въпрос, ще стане както в светлото минало.
Тогава Партията посочваше враговете: народният враг, партийният враг, империализма и т.н.т.
Та ... не чакай на готово. То ако имаше как всичко да се смеле и напише, сайта и форума щяха да представляват само 1 страница текст.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Моля, обяснете ми кой е нашият враг
« Отговор #10 -: Декември 19, 2010, 15:27:04 pm »
Цитат
Имате ли въобще някаква идея как да се преборим с него?
Идеи да искаш... Сещам се за една от три стъпки:
1.Просвещение-знание за системата
2.Поемане на лична отговорност за състоянието в системата
3.Лични действия в условията на системата
         
 Миротворец-И най-накрая - смяна на системата.Тези, които са на върха на пирамидата се страхуват, най-вече от това.Само, че как и с какво ще я сменим?
« Последна редакция: Декември 19, 2010, 15:32:20 pm от teni »

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:Моля, обяснете ми кой е нашият враг
« Отговор #11 -: Декември 19, 2010, 16:17:28 pm »

Темата май е за философия. Замяната на една недобре работеща система с една неизвестна на нас(вероятно по-неработеща)- по-добре ли би било за нас или по-недобре ;)
« Последна редакция: Декември 19, 2010, 20:36:01 pm от Mirotvorec »
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Моля, обяснете ми кой е нашият враг
« Отговор #12 -: Декември 19, 2010, 18:00:16 pm »
Темата не е за философия. Поне отговорът, който се търси не е гаранция ,че ще е убедителен, ако го даде философ. Но да предложа няколко неща, ако може.

1. Дефиниране на "враг"?
напр. Индивид, общност или представа, която представлява заплаха за здравето, живота и благополучието ни на земята.
Да. Това може да е от комарите до всички заразени със СПИН, които не знаят за това, но водят полов живот без предпазни средства. От аптекарката, която ни е продала калпав антибиотик и влизаш в болница с опасност за живота...и т.н.

2. "нашият" е сладко обобщение на нещо, което хем няма как да обхване всички възможни вредители- т.е. клони към безкрайност. От друга страна дори и един общ вредител да открием, много бързо може да се окаже от добрите, но пък как без врагове- не може да има Нула врагове  ???

И така, ето ви парадокс. Като отговорът за ние самите или братовчеда, който ми взе къщата на дядо, не са в контекста на тоя мета-супер-враг олицитворяващ едно гнусно световно ЗЛО.
В общи линии според мен, "нашият враг" са всички недостатъци в хората, които способстват и се израждат, превръщайки  умни, стойностни хора в едни злобни, алчни и невротични мижитурки, които се борят за Власт. Ето защо, казано "наедро" всички хора с власт за мен са врагове. Защото могат пряко и косвено да те контролират. Понякога това е за добро, разбира се- но за съжаление човешкото съзнание е прекалено ограничено, за да разбере, че доброто е по-силно от злото... не мога да го докажа, но така ми се струва. :writer:
« Последна редакция: Декември 19, 2010, 18:04:56 pm от cassio »

Неактивен Stalin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Re:Моля, обяснете ми кой е нашият враг
« Отговор #13 -: Декември 22, 2010, 23:30:59 pm »
Темата наистина е много актуална и този въпрос е от много отдавна- от самото създаване на Човека. И първият и най-голям враг на човека е завистника, клеветника, падналият ангел наречен сатана или д....л.  Всички останали врагове ,които имаме са под негово внушение.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Моля, обяснете ми кой е нашият враг
« Отговор #14 -: Декември 23, 2010, 07:09:02 am »
Ей това беше! Разконспирирахме го!

Аз какво си мислех, а тя каква се оказа работата.

сатаната значи! И какво ще правим тогава против това? 9 пъти "Дева Мария" сутрин, обед и вечер?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27