Автор Тема: Може ли човека да се справи с проблемите?  (Прочетена 14993 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Una

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 229
Re: Може ли човека да се справи с проблемите?
« Отговор #30 -: Октомври 05, 2012, 12:28:00 pm »
Незнам дали човек може да се справи с проблемите си. Но първо ми се иска да знам и точно да определим какво разбираме под "проблем". Да кажем, че това е нещо (някой и т.н.), което ни прави така че да не се чувстваме добре. Борислава има право, че ние сами си създаваме проблемите. И смисъла на това за мен е, че, когато не се чувстваме добре от нещо си или от някой си, ние го определяме като "проблем". Но "проблема" всъщност не е нещото, а това, че то ни кара да не се чувстваме добре. В този смисъл, самото преживяване е "пробема". Да, наистина има обективни трудности в живота, но нашето преживяване за тях най-вече ги прави такива. А ние определено сме забравили какво значи да се чувстваме добре и да не страдаме и постоянно търсим начини да се самоизмъчваме за какво ли не.

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re: Може ли човека да се справи с проблемите?
« Отговор #31 -: Октомври 05, 2012, 12:45:48 pm »
:)Очевидно този от аватара не ме харесва,но да се изкажа-Едно е дали може да се справи с проблемите,друго е колко още се пораждат,според господин Мърфи-не мислиш ли?Ако не може да се справи човек с проблемите-то би следвало още на първия проблем да предаде Богу дух.Първият проблем идва с отрязването на пъпната връв......
Не си разбрала това, което съм написал, проблема си е твой! За аватара - без коментар.
Dreams are messages from the deep.

Неактивен kolo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re: Може ли човека да се справи с проблемите?
« Отговор #32 -: Октомври 05, 2012, 16:52:12 pm »
На всеки човек тук на земята се дават изпитания (проблеми), през които всеки един от нас може да премине. А ако не може следва поправителен по-нататък или в бъдеще. Затова, колкото по-скоро толкова по-добре.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Може ли човека да се справи с проблемите?
« Отговор #33 -: Октомври 05, 2012, 18:59:48 pm »
   Ппоблемите  идват  когато  възможностите  не  отговарят  на  желанията! 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Може ли човека да се справи с проблемите?
« Отговор #34 -: Октомври 05, 2012, 19:58:55 pm »
   Ппоблемите  идват  когато  възможностите  не  отговарят  на  желанията! 
Принципно..да.Но и болестта е проблем.Смъртта на близък също..Земетресение разрушило къщата ти..Много неща могат да бъдат проблем.Всичко е индивидуално.
Да.Човек може да се справя.И се справя.Не знам кой доколко е наясно,но дори"несправянето"изгражда и учи,тъй,че въпросът е леко неуместен. Да не говорим,че живот без"проблеми"рядко може да бъде градивен.Мисля,че наред с удоволствията които ни предлага материята,именно възможността за наличието на драми и дилеми,е онова което ни привлича тук.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Може ли човека да се справи с проблемите?
« Отговор #35 -: Октомври 05, 2012, 20:50:36 pm »
     
Да не говорим,че живот без"проблеми"рядко може да бъде градивен.Мисля,че наред с удоволствията които ни предлага материята,именно възможността за наличието на драми и дилеми,е онова което ни привлича тук.
      Права  си
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Може ли човека да се справи с проблемите?
« Отговор #36 -: Октомври 06, 2012, 09:54:45 am »
Без труд няма прогрес. Не мога да се сетя кой го е казал. Но е прав. Без проблеми няма развитие. В стремежа си да ги решим ние се осъвършенстваме. Така че по-добре с проблеми. Безметежност значи застой. Застоят води до деградация. А колкото до решаването... Няма немога,  има не искам.

Неактивен Borislava

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: Може ли човека да се справи с проблемите?
« Отговор #37 -: Октомври 10, 2012, 08:50:23 am »
Точно така-не може да бъде градивен живот без "проблеми".Противоречията са част от пътя-това,което наричаме дуален свят е вътрешно състояние.Т.е в човека е пречката,в него е и начина за преодоляването и.В него е яростта,вътре ще открие и прошката.Там са омразата и любовта.Минавайки от единия полюс до другия(естествено движението е от минус към плюс),човекът израства.А всъщност състоянията,през които преминава не са чак толкова много,но като зацикли пред дадена трудност-се появяват различни техни вариации.Всеки търсещ човек намира-и когато намери е добре да разпознае това,което е намерил.Образно казано-върви си по пътя,търсейки начин да стигне следващото стъпало в своето развитие.На пътя му-камък.Едната реакция е "О,ужас-поредната пречка" ......,другата е разглеждане на камъка и разбиране как точно може да му послужи.Качва се на камъка,сменя гледната си точка и вижда решението,вижда ползата,вече е едно стъпало по-нагоре.

 Едва когато познае всичките си вътрешни противоречия,може да започне търсенето на единното,на блаженото.Стъпка по стъпка,ниво,след ниво.Себепознанието дава отговор на въпросите"Какво търся и накъде съм тръгнал".Няма външна сила,която да ни дърпа за ръчичка и да ни носи по пътя.Ежедневния ритник си го даваме ние!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27