Автор Тема: Може ли човека да се справи с проблемите?  (Прочетена 14995 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Може ли човека да се справи с проблемите?
« Отговор #15 -: Февруари 11, 2011, 12:24:47 pm »
 
cassio сам ли е този "човек" за който се пита в заглавието на темата или има някои, който може да му помогне евентуално?. Защото ако е сам може и да не може да се справи.

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re:Може ли човека да се справи с проблемите?
« Отговор #16 -: Февруари 11, 2011, 14:31:29 pm »
За мен всичко е въпрос на психика и нагласа. Ако си някакъв парцал дето по цял ден лежи на канапето в къщата на майка си няма как да се справиш с проблемите, но ако се учиш от грешките си, и не оставяш на препятствията да те депресират, най-вероятно можеш да се справиш с всякаква задача.
" Trust no one."

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Може ли човека да се справи с проблемите?
« Отговор #17 -: Февруари 11, 2011, 14:47:27 pm »
Днес ще го давам по-Дзен щом така ви харесва.
Естествено, че за сам човек като самия теб тава въпрос. Но не с препратките към егоизъм и его, а за твоя собствен живот. Не от момента когато си се събрал с някой друг, а от началото ти. Какво се получава. В началото ти помагат мама и тате основно. Обаче (ето тук отговарям, защо не е справяне с проблем това да вземеш назаем кинти от родители или роднини или въобще) в един момент като станеш самостоятелна единица- индивид, личност- ти реално се справяш сам, защото вече ти само взимаш решенията и правиш изборите си. Когато по този начин поемаш отговорност, и парите назаем ти свършат, а ти още не си си намерил работа, тогава влизаш в една зависимост от решенията и изборите на други хора- до такава степен, че освен тяхните си собствени проблеми те трябва да решават косвено и твоите проблеми. И понеже са ти родители, няма как да ти кажат ще те оставим  гладен и жаден и ти решаваш, че си си решил проблема. Да ама не си, щото някой друг вместо теб "поема" отговорността и проблема- значи той го е решил.
От тук насетне втората ми Дзен-стъпка ме води към мнението на Iris и в извества степен към това ... каква енергия и каква духовна сила ти влагаш или хабиш при решаването на проблемите.
Няма човек на Земята, който да се справил с всички проблеми, освен вече мъртвите. Ако имаше и само един такъв човек, все един сред всичките нобелови лауреати щеше да изчисли някаква зависимост, през която да ни даде панацеята, с която да си лекуваме проблемите. Колкото и да си отворя розовите чакри и да ги завъртя- има неща, с които просто ТИ не можеш да се справиш. Не защото не си се научил или нямаш възможността, а защото НЕ МОЖЕШ. Моженето е една категория, която не включва само Воля, желание и умения- а в определена степен нещо като предопределеност или призвание. Лекаря е приз-ван да лекува.... Призванието е в някакви граници- пълно е с тесни специалисти така да се каже. Защото ако всеки един МОЖЕШЕ всичко и разбираше от всичко отдавна на земята щеше да има един-единствен човек.
И така идват позитивните хора, които си мислят и много им се иска да се справят  проблемите, но не знам защо искат и да им повярвам че е така.
Аз всъщност нямам нищо против да се справяте с проблемите си. Справяйте се, дори е желателно да не спирате да се справяте. Да не се уплашите някой ден пред някой проблем. Неееееее моля ви, няма начин.... тая рана, която ви е от порязване с нож, ама дълбока, която не зараства с лепенка и кръвта не спира. ... да не я превърже някой лекар. Да ама си от с. Калудово и Пеньо ти казва да я стегнеш като при животните. Стягаш, ама преди това беше кОпал в градината и пръста ти е мръсничък. Кво толкова, не е кой знае къв проблем, ако Танаска не ти каже, че така преди години един неин братчед така като се порязъл и изчакал...известно време (интерпретация по Iris за след време как се решават проблемите)неотивайки на лекар У градо, та взел че се споминал щото пръста гангренясъл и му се отровила кръвта.
Но си казваш Танаска все ги измисля едни, толко работа имам сега ще давам пари за автобуси лекари и ... я да си го попревържа няколко пъти и ще мине....
Има неща, които се получават след време, но не и решаването на проблемите. Още повече, че търпението е предимство, но не винаги гаранция че ще реши проблем...
Дзенски поздрав от Касио сан!  :hi:
« Последна редакция: Февруари 11, 2011, 14:52:07 pm от cassio »

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Може ли човека да се справи с проблемите?
« Отговор #18 -: Февруари 11, 2011, 16:46:36 pm »
Благодаря за отговора cassio.

 Та накратко, познавам човек който вече 4-та година  ::) живее с едно натрапено внушение което довлече след себе си многоброини такива, незнам от кой но има такъв. Сега мафлок ли демон ли е назнам но няма оправяне поне засега. Лекарствата от доктора не "помагат" по скоро притъпяват проблема само временно ако това може да се нарече помощ, но проблема остава. Иначе привидно човека изглежда добре дори не прави впечатление че му има нещо. Направих доста опити да помогна според възможностите си но уви. Може и магия да има направена...нама да се учудя. Но не мисля да ходя по врачки.  :---
 Как може да се оправи такъв психично болен човек. Смятам, че все още не е късно и може да се помогне.
Моля тогава, като всичко е възможно, както в по горните постове се спомена някои да помогне поне със съвет.

Благодаря предварително!
« Последна редакция: Февруари 11, 2011, 17:04:58 pm от fishbone »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Може ли човека да се справи с проблемите?
« Отговор #19 -: Февруари 11, 2011, 18:07:50 pm »
...
Аз всъщност нямам нищо против да се справяте с проблемите си. Справяйте се, дори е желателно да не спирате да се справяте. Да не се уплашите някой ден пред някой проблем. Неееееее моля ви, няма начин.... тая рана, която ви е от порязване с нож, ама дълбока, която не зараства с лепенка и кръвта не спира. ... да не я превърже някой лекар. Да ама си от с. Калудово и Пеньо ти казва да я стегнеш като при животните. Стягаш, ама преди това беше кОпал в градината и пръста ти е мръсничък. Кво толкова, не е кой знае къв проблем, ако Танаска не ти каже, че така преди години един неин братчед така като се порязъл и изчакал...известно време (интерпретация по Iris за след време как се решават проблемите)неотивайки на лекар У градо, та взел че се споминал щото пръста гангренясъл и му се отровила кръвта.
...
Както вече писах, зависи от гледната точка. Решаването на конкретен проблем е свързано с умението да решаваш подобни проблеми по принцип. Кое е по-важно, всеки сам си определя. За мен истинският проблем не е в конкретния случай, а с принципното неумение на човека да се справя в подобни случаи, което обаче се учи. Като се появят усложнения веднъж, следващия път човек ще е по-ориентиран дали трябва да отиде на лекар и кога или не. Може и да умре човек от глупостта си, да понякога и това се случва, но тогава пък другите могат да се възползват от примера му и да имат едно наум да не го повтарят.

Колкото до дзен, то дори и да ти изгори къщата, да ти умрат всички познати, да не си ял от три дена и да те издирват за престъпление, което не си извършил, то пак няма проблем.

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Може ли човека да се справи с проблемите?
« Отговор #20 -: Февруари 11, 2011, 22:31:04 pm »
Интересно fishboneмного интересно дори. Да кажем, че аз имам подобен проблем. Би ли споделил какви конкретно усилия си вложил и опитал, за да се разочароваш, че са останали без резултат. Разбере ли се началото, дори да няма конкретен спомен това би ти пояснило някаква причина, психиката на този човек да е приела подобна... "зомбирана" роля. Същността е в началото на мислите, които предизвикват определено психично състояние. Какво те кара или накара последният път да се ядосаш или подтиснеш, коя мисъл, за какво и кой. След което тези мисли свързани с нещо или някой трябва да се "изчистят". Все едно си "редактор" във филм или на книга. Или режисьор още по-добре. И като страничен наблюдател, зрител или коректор решаваш, че образа е много "натоварен" скучен или безинтересен и му даваш "реплики"- в твоя случай му насочваш мисленето къважни и интересни неща от живота му. Далече от близки приятели до сега. Сред които той няма как да се чувства зле, защото като "добри" приятели тях им е гот да си имат луд приятел, да има винаги къде да поркат и ЗА кво да поркат и да се друсат. След което, ако някой като теб различен от тях дойде и види отстрани, че това не е хубаво и им каже- спрете! ще го убиете, ако продължавате да го използвате. Той не трябва да пие и да се друса щото пие лекарства. Престанете да идвате и да му създавате благоприятни условия да се самоунищожава! Това е Адът всъщнос с добрите намерения. Хем те не изпитват вина, хем той си мисли, че така е по-добре отколкото да е сам с демоните и лудостта си и накрая... тук в България- психиатрията не е много продуктивна наука нито лечебните заведения покрай нея- та, ако е жена и я обичаш трябва да си търпелив и да не спираш да й говориш и да общуваш с нея- не мога да ти напиша конкретно какво да и кажеш, но ти ще се сетиш и нещата и обърканите парчета в главата й ще се наредят постепенно. Ако е мъж и ти е приятел трябва да намериш жена за целта, с която ако не си близък да се сближиш и тя да го разомагьоса. Клин клин избива. И последното е, буквално медицински метод- почти хирургически. Да не лекуваш симптомите, а самата болест като убиеш бактерията, която причинява болестта. това за психиката става чрез много дълбока хипноза през която той/тя да забрави "разкритият виновник"- например, ако запознанството му с Долсинея преди 4 години е довело впоследствие до всичко останало връщаш го в момента на запознанството и вместо да се запознава я подминава... и като се събуди си казва: Каква е тая Долсинея в листа ми на скайп- я да я изтрия. Нещо такова.
Инакрая наистина е интересен момента със зависимостите при проблемите. И че в твоя случай, косвено ще се реши не само проблема на приятеля но и на твоите безсънни нощи. Но доста често е обратното. Понякога може да те намрази, че си се намесил в живота и неговите решения, защото както казах той не може да се види отстрани- и да стане по-лошо за теб. Но тогава просто и ти ще си в "отборът" на хората с нерешен проблем.
"Шоковата" терапия също действа- не го жали, кажи му нещо разбиващо право в очите. Така последно казах на един човек, че е "Жалък!" и ми се драйфа от него. Мислех, че на другия ден ще съжалявам, но не, защото подейства  ;)(малко садистично звучи, но кой е казал какви да са методите) Успех и дано се получи :)

Неактивен Търсеща

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 103
Re:Може ли човека да се справи с проблемите?
« Отговор #21 -: Февруари 13, 2011, 01:56:59 am »
Вероятността да продължа да ти отговарям намалява с тъпотиите, които пишеш.
Това дали се справям как и поради какви причини не е въпрос, не става дума. Това е просто мой начин и поглед, че съм се справила. Това на теб няма ти помогне. Щото ти не се справяш. Колкото и да ме убеждаваш, ако нямаш работа, и заплата с които да си платиш сметките това не е справяне. Ако вземеш назаем или от мама и тате. Така че не ми ги пиши прекалено позитивни, защото нито ще ти дам назаем нито ти на мен ще ми помогнеш. Това не е справяне. Справяне е да възродиш мъртъв. Можеш ли? Не. Тогава тихо. Справяне е да кажеш че ще станеш министър-председател, щото искаш да оправиш държавата и хората да са доволни, ама не можеш. Що? Щото дори и да те изберат хората никога няма да са доволни. Така че позитивно си гледай сериалите където на сички сичко им е ок и не ме занимавай колко се справяш. Защото ти си една поредна мижитурка, която съществува като си мие зъбките и купува хляб и ходи по голяма нужда, но кво от това за всеки останал, пък бил и съсед по етаж?
Просто се справяш с изхождането и кво? ... живей си, ама позитивно си акай да не разбере някой че мирише.
Мале ти какъв човек си?
Дори повече няма да чета, твоите изказвания.
Тези епитети, които използваш не са признак на висока социална и емоционална интелигентност.
Откъде на къде ще твърдиш нещо за мен, от сорта, че не се справям, като ама изобщо не ме познаваш? Аз наистина мога, и съм готова да положа усилие.
 
Цитат
Щом аз мога, значи и ти можеш!
Койчина
Как реши, че гледам сериали?
Аз наистина съм ама яко, яко позитивна. Това пречили ти? На мене много ми помага.
Повярвай ми, че грешиш и ще продължаваш да го правиш, ако продължаваш така да се изразяваш и да говориш за хората, просто няма как така да улучиш едан човешка уникалност. Научих, от малкия ми достъп с психология на общуването, че "Аз посланието " е по-добрия вариант.
Чувала ли си за неограничени човешки възможности?И кажи ми моляте какво знаеш.

А за силата на човешкия мозък?
Чувала ли си за скрит потенциал?
А незнаеш ли за могъществото на вярата?
За сугестия, знаеш ли нещо?
За самовнушението?
............

И понеже аз вярвам, да ме наречеш мижитурка ли реши, че е най-доброто решение?
Ще ти го кажа както го казвам на децата: ако си готов да отделиш достатъчно време и енергия в нещо и след като положиш и достатъчно труд можеш да постигнеш невероятни неща!
И всеки ден има човек на тази земя, който докозва това.
Честно да ти кажа неизгарям от желание да ми отговаряш, защото имаш много отровно поведение, предпочитам да си пиша с някой оптимист и позитивно настроен човек като мен, защото те отдават енергия, не потискат хората.
А ти продължавай щом толкова искаш да си живееш в света на ограниченията.



« Последна редакция: Февруари 13, 2011, 08:04:50 am от Търсеща »

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Може ли човека да се справи с проблемите?
« Отговор #22 -: Февруари 13, 2011, 02:38:42 am »
Разбира се, че човек може да се справи с проблемите, стига да има воля и желание. Зависи само и единствено от самите нас. Решение винаги има. Проблемите затова се появяват в живота ни - с цел, да ни научат на нещо... Има една известна мъдрост: "Бог дава толкова, колкото можем да понесем."
« Последна редакция: Февруари 13, 2011, 02:40:38 am от Iveta »
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Може ли човека да се справи с проблемите?
« Отговор #23 -: Февруари 13, 2011, 07:34:24 am »
Цитат
Може ли човека да се справи с проблемите?

Човека може всичко, само трябва да вярва в себе си.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Може ли човека да се справи с проблемите?
« Отговор #24 -: Февруари 13, 2011, 13:19:24 pm »
Наистина е яко да си на Дзен-вълна. Мислех че ракията просто е хубава, ама тия дни не съм поркала, а пак ми е едно Дзен-ско.

Ще помоля изрази като "социална интелигентност" да се поясняват. Защото така хората, колкото и да "не познават" някой реално ще си направят изводи за неговата компетентност и въобще нещата, които си позволя да пише и да запълва и без това напълненото с простотии блато.
От друга страна мисля че не бих се запознала, с който и да е, за да му повярвам дали се справя с проблемите си, колко е позитивен, гледа ли сериали, кога му е цикъла и дали последното фелацио е удовлетворило гаджето-мъжа-квото и на който се правят подобни неща.

И накрая да обясня на всички позитивисти с вяра в позитивното си бъдеще- че! това че много им се иска е далече от това ДА се справят. Мисля, че един домашен любимец- куче, котка, костенурка се справят наистина с проблемите си, но не и вие! Питайте, ако искате последният лама да видите кво ще ви каже.

Поздрави, Касио сан. :hi:
« Последна редакция: Февруари 13, 2011, 16:02:32 pm от Mirotvorec »

Неактивен Търсеща

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 103
Re:Може ли човека да се справи с проблемите?
« Отговор #25 -: Февруари 13, 2011, 16:26:17 pm »
Сега чета този материал.
http://star05.net/e-books/duhovna.lit/ezoterika/Avesalom.Podvodni-Karma.i.egregor.pdf
В началото съм, но от това, което съм прочел досега мисля, че засяга нещата които ви вълнуват.
Ако греша ме поправете. :)
Много ти благодаря, доста трудно смилаемо според мен. Но лично на мен тази книга ми даде отговорите на много въпроси. Много поучителна!
 А по темата в книгата пише, че човек винаги е в състояние да преодолее препятствията и изкушенията, които му изпраща егрегорът . Но правилният изход от трудна ситуация се открива само при напрежение на силите. И изисква използването на всички способности.
 Остава въпроса човекът сам ли е всъщност?

Неактивен gabriella33

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Re:Може ли човека да се справи с проблемите?
« Отговор #26 -: Март 04, 2011, 01:38:22 am »
Проблеми...Всичко е субективно.Проблем за малкото дете е да падне и да не успее да се изправи,проблем за бедния е че е гладен,проблем за богатия е скуката...Проблеми...
Всичко що е създадено от човека може да се разруши.Ако и проблема е създаден от човек,може да се реши.Няма невъзможни неща,за сега историята го доказва.За каквото и да е мечтал човек,то винаги  рано или късно се случва...Мисля ,че проблем възниква тогава,когато мозъка ,,застива,, и те води в кръг, по добре познати пътища.Но дори и да знаеш ,че се въртиш в кръг,ти пак минаваш от там,надявайки се този път да забележиш нещо различно,но уви...Ако не можеш сам да разчупиш мисленето си,нужно е някой с по-силна инерция да те избута от твоята окръжност,за да осъзнаеш че има и други пътища,начини,методи..
ЮДА ПРЕДАДЕ ХРИСТОС И ТОЙ ОТИДЕ В РАЯ.ПРЕДАТЕЛ ЛИ Е ЮДА?

Неактивен Borislava

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: Може ли човека да се справи с проблемите?
« Отговор #27 -: Октомври 03, 2012, 20:50:47 pm »
Човека сам си създава "проблемите"-разбира се,че може да се справи с разрешаването им.Така,де-нали за това си ги създава.Идва един етап в живота,обаче,когато човека се пита:Е,достатъчно проблеми ли си създадох?Етапа си идва.Въпроса е дали човекът ще се срещне с него.Други пък човеци си намират оправдание,за да не се заемат с решението.Трети казват,че проблема им се е стоварил отгоре без причина-ей така да им е гадно.И проклинат Живота и несправедливостта.
 Ако се погледне "проблема"като възможност,а не като пречка-тогава ще го гледаме с усмивка!Такива задачи обичам да решавам :yes:

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re: Може ли човека да се справи с проблемите?
« Отговор #28 -: Октомври 04, 2012, 18:22:40 pm »
Човек не може да се справи с проблемите, защото според един от законите на Мърфи, всяко решение поражда нови проблеми. :yes:
Dreams are messages from the deep.

Неактивен Borislava

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: Може ли човека да се справи с проблемите?
« Отговор #29 -: Октомври 05, 2012, 07:47:00 am »
 :)Очевидно този от аватара не ме харесва,но да се изкажа-Едно е дали може да се справи с проблемите,друго е колко още се пораждат,според господин Мърфи-не мислиш ли?Ако не може да се справи човек с проблемите-то би следвало още на първия проблем да предаде Богу дух.Първият проблем идва с отрязването на пъпната връв......

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27