Автор Тема: Чернооки деца...  (Прочетена 38826 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Tangrata

  • Гост
Отг: Чернооки деца...
« Отговор #90 -: Август 19, 2006, 03:58:53 am »
Ако наистина са оцветени в черно, тогава значи ще са слепи, защото ретината ще се покрие с черен слой.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Чернооки деца...
« Отговор #91 -: Август 19, 2006, 04:06:55 am »
А, ако по принцип очите им са черни и се боядиса само бялото? Тогава пак ще са им черни целите очи, но ще виждат.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Чернооки деца...
« Отговор #92 -: Август 19, 2006, 05:29:40 am »
Ако наистина са оцветени в черно, тогава значи ще са слепи, защото ретината ще се покрие с черен слой.
Синеоките в какъв отенък виждат?
Я помисли, откъде светлината навлиза в окото?
Не че аз имам понятие де, но се надявам някой запознат да ни "светне". ;)
« Последна редакция: Август 19, 2006, 05:31:07 am от Joro Velev »
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Eon

  • Гост
Отг: Чернооки деца...
« Отговор #93 -: Август 19, 2006, 07:35:41 am »
Според мен разсъждавате неправилно. Цвета на окото не определя цвета на околните възприятия.

Човек с черни очи, със сини, със зелени и т.н. виждат нормално и еднакво (при равни други условия).

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Чернооки деца...
« Отговор #94 -: Август 22, 2006, 17:26:15 pm »
Окото на човек вижда единствено със своята зеница, която е в центъра на очната сфера и винаги, без изключение, е черна на цвят. Това, което ние наричаме "черни очи", "сини очи", "пъстри очи" и прочея, е свързано с цвета на ириса на окото, който представлява един широк кръг в съответния цвят около зеницата. Всъщност, така наречените "черни очи" са с ирис, оцветен в много тъмен кафяв цвят - дори те не са черни. Останалата част от сферата на окото е бяло-синкава (или бяло-жълта при болни хора) и по нея могат да се забележат кръвоносни мрежи, мускулни влакна и лигавични слоеве, които защитават окото. 
      Зеницата е мъничка точка в центъра на ириса и служи като диафрагма на фотографски обектив, през която светлината навлиза в очната сфера. Според светлината зеницата може да се разширява или свива, като заема по-голяма или по-малка част от своя ирис. При котките например може да се наблюдава такова голямо разширение на зеницата, че почти цялото око да изглежда черно - на слаба светлина и при възбуда. Иначе зеницата при тях е тъничка отвесна реска. При човека такова голямо разширение и свиване не се получава. Разбира се, това е за обикновените човешки очи и няма нищо общо с феномена на чернооките деца...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Чернооки деца...
« Отговор #95 -: Август 23, 2006, 16:42:34 pm »
А пък аз вчера бях на лекар и ми капаха в очите да ми разширяват зениците.После 5 часа не можех да излезна навънка.
 
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Дъвиан

  • Гост
Отг: Чернооки деца...
« Отговор #96 -: Август 23, 2006, 16:43:35 pm »
От тия компютри здравето ни се съсипа. >:(
Не чернооки, а черногледи ставаме. >:(

Неактивен Thor

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re:Чернооки деца...
« Отговор #97 -: Юни 26, 2009, 00:23:16 am »
Онова лице е доста гадничко,ако се загледаш малко по-дълго имаш чувството,че ей сега ще подаде глава от монитора.
ПС:това може да ви се стори интересно:http://www.ghosts.org/stories/tales/evil-kids.html

Неактивен 4i4obil

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 109
Re:Отг: Чернооки деца...
« Отговор #98 -: Юни 27, 2009, 16:43:18 pm »
Става въпрос не за случка, а за метод - това са същества, чиято генетика е изградена по този начин - за нормално мислещия ум те са страховити дяволчета, инак са си просто определени създания, които живеят в мрак и плашат с вида си физически и нефизически посетители, като разчитат на емоционалните реакции на човека - страхът ги подхранва, и опазва териториите им от нежелани гости.


Ако не сте чели "Гребенче за таласъма" (Любомир Николов) - ето: http://www.chitanka.info:82/lib/text/787
... да разведрим малко  :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27