Автор Тема: Измамата за холестерола  (Прочетена 37883 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Измамата за холестерола
« Отговор #15 -: Май 17, 2006, 20:04:25 pm »
Аз доколкото съм чел има 2 вида холестерол - добър и лош като единия е задължителен да присъства за нормалното фумкциониране на организма докато другия тип трябва да се  държи възможно в най-ниски граници.

Призива да се яде тлъсто месо няма как да го удобря ! Само си помислете тези животни с какви химии са тъпкани после допълнително са слагани консерванти и т.н. В темата за вегетарианството са писани тези неща.

fisk

  • Гост
Отг: Измамата за холестерола
« Отговор #16 -: Май 17, 2006, 20:31:49 pm »
Еми така е Alien, не знам защо дори има второ  мнение, дори не знам за кво пиша, :-\Аре стига с тази тема, затворете я да не ни се смеят хората.

milenski

  • Гост
Отг: Измамата за холестерола
« Отговор #17 -: Май 17, 2006, 20:37:40 pm »
Призива да се яде тлъсто месо няма как да го удобря ! Само си помислете тези животни с какви химии са тъпкани после допълнително са слагани консерванти и т.н. В темата за вегетарианството са писани тези неща.
Къде има такъв призив? Моля да ми го посочиш.

Аз ли бъркам нещо или темата е за опровергаване на една от многото заблуди, които поради многократното им повтаряне са се превърнали в истина... Няма смисъл да я изопачаваме, обръщайки я на спор за или против яденето на месо. Животните ги тъпчат с какви ли не отрови, плодовете и зеленчуците пък ги торят и пръскат с още по-големи отрови. Ако тръгнем по този път на разсъждения, то трябва да спрем и да дишаме.

Може би съм останала с погрешно впечатление, че в този форум всеки може да изказва свободно мнението си, особено когато може да го подкрепи с факти. Ако някъде има правила, които съм нарушила, ще бъда много благодарна някой да ми ги покаже.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Измамата за холестерола
« Отговор #18 -: Май 17, 2006, 20:44:11 pm »
Ами понеже ти каза че диетата на брат ти се е състояла от всякакъв вид месо и почти нищо друго и после каза че довела до добри резултати ! Това като метод за отслабване и оздравяване не го приемам и тва ми беше мисълта в общи линии.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: Измамата за холестерола
« Отговор #19 -: Май 17, 2006, 21:42:13 pm »
Вижте пуснах темата, за да се дискутира - избрах най-важните неща, но в интернета има буквално милиони статии, за измамите на медицинската мафия и много от тях са за холестерола. Не е необходимо да се нападаме един друг.

Всички знаем за натровеното месо - и хормони и антиобиотици и прочие. Въпроса е принципен - и аз вярвам, че толкова холестерол е необходим на тялото колкото то си произведе. Няма по-мъдър доктор от нашето тяло!

И се надявам също, че тези които вярват че холестерола е лош, нямат деца които да осакатят за цял живот лишавайки ги от важни хранителни елементи за техния растеж - яйца, масло, тлъстини.....

milenski

  • Гост
Отг: Измамата за холестерола
« Отговор #20 -: Май 18, 2006, 13:08:38 pm »
Alien, очевидно не си чел внимателно какво съм писала, иначе щеше да забележиш това:

Не бих препоръчала това хранене никому. Самата аз съм привърженик на умереността във всичко, включително и в храненето. За мен всяко нещо, с което се прекалява, е вредно.

Съжалявам, че изпадам в положение да цитирам сама себе си, но не съм съгласна да ми се вменява нещо, точно противоположно на становището ми.

Между другото, може би ще ви е интересно да научите (ако не знаете, разбира се), че откривателят на холестерола е... Леонардо да Винчи:
 
"Леонардо огледал съдовете на стареца и забелязал, че вътрешността им била запушена. Това било като отлагания по тръба и той съобразил, че това е причината старите хора да умират бавно и крайниците им да треперят - защото кръвта не стига до тях. Горе-долу по същото време по някаква случайност той правил дисекция на 2-годишно момче и не бил изненадан да открие, че артериите му били прави и меки и нищо не ги запушвало. Той заключил, че това е причината хората да умират от старост - защото артериите се стесняват и се запушват.
С други думи, в началото на XVI век той открил това, което наричаме втвърдяване на артериите или "артериална склероза". Тогава Леонардо се запитал защо се случва това. Нещо се случва с течение на времето и той открил какво е то. Той казал, че в кръвта има твърде много хранителни вещества. В кръвта има нещо, което се утаява, което се отделя от кръвта и се натрупва по вътрешността на артериите. С изключение на думата "холестерол", той бил направил откритие от XX век."

(BBC - Leonardo - Dangerous Liaisons)

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Измамата за холестерола
« Отговор #21 -: Януари 11, 2010, 16:44:49 pm »
  67 предприятия за месо и мляко вредни за здравето


   Ветеринарните власти обявиха, че са затворени 67 предприятия за преработка на месо и мляко, които не отговорят на европейските санитарни и хигиенни изисквания към края на 2009 г. Срокът, даден от Европейската комисия, изтече на 31 декември.
В периода 10 ноември - 19 декември инспекторите са проверили последните 53 предприятия, на които е бил даден преходен период. От 1 януари е прекратена дейността на 26 от тях. Окончателното решение за състоянието на тези 53 предприятия ще бъде на ЕК.
Одобрени за търговия с ЕС са общо 518 предприятия - 330 месарски и 188 млекопреработвателни.
Месодобивните и месопреработвателните предприятия, включени в списъка, са 378. От тях 330 са изпълнили изискванията на ЕС и са одобрени за търговия със страните членки и с трети страни. За останалите 48 предприятия са издадени заповеди от ветеринарномедицинската служба за спиране на дейността им, съобщиха от земеделското министерство.
Млекопреработвателните предприятия са общо 207. От тях 188 са изпълнили изискванията и са одобрени, а 19 не отговарят на нормите.
От министерството уточняват, че одобрените за търговия с ЕС млекопреработвателни предприятия могат да продължат да обработват неотговарящо на изискванията сурово краве мляко още две години, когато изтича преходният период за българските ферми, които трябва да покрият тези изисквания.
http://www.vevesti.com/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/67-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-%D0%BC%D0%B5%D1%81%D0%BE-%D0%B8-%D0%BC%D0%BB%D1%8F%D0%BA%D0%BE-%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BE

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Измамата за холестерола
« Отговор #22 -: Януари 12, 2010, 01:17:09 am »
Имам приятели, дето ядат по 20 яйца на ден, почти всеки ден.
Според тях няма добрър и лош холестерол.

Митът за лошия холестерол е излишно раздут.

А според новите теории от мазното не се пълнее (почти). Само от въглехидратите. Няма лошо в една мазничка вратна пържола, гарнирана с 2 кифтета.  :blush: ;D
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Измамата за холестерола
« Отговор #23 -: Януари 12, 2010, 20:39:00 pm »
Ветеринарните власти обявиха, че са затворени 67 предприятия за преработка на месо и мляко, които не отговорят на европейските санитарни и хигиенни изисквания към края на 2009 г....

Убиват Bactericus Baulgaricus!  Това е което правят... Интересно, че преди тази новина се бяхме задълбочили с приятели и разследвахме около 20 кисели млека в Англия. 2 от тях, които се вкисваха (както трябва ако имат нашата правилна бактерия) и пишеха миналата година, че млякото съдържа нашата бактерия, сега пишат, че имат Live bio cultures!

Може да имам параноя, но за мен това е атака на такива като Даноне, които рекламират техните "Живи био-култури", които нямат нищо общо с правилното кисело мляко (не забравяйте, че ние сме го дали на света - поне официално като патент след Египтяните!).

И да се върнем на темата - Bactericus Bulgaricus e като голямата прахсмукачка на кръвната плазма. Като го няма, няма и очистване на кръвта и има холестерол - ТОНОВЕ от него...

Както ни забраниха амидофена и аналгина, сега ще ни забранят и киселото мляко, което е лековито... :(
« Последна редакция: Януари 12, 2010, 20:42:11 pm от Tina »

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Измамата за холестерола
« Отговор #24 -: Януари 13, 2010, 19:09:20 pm »
Холестерола е междинен продукт който организма синтезира от храната за да го транспортира из тялото, ако има проблеми в обмяната на веществата се получават проблеми. така че хлестерола е проблем само ако човек има други проблеми в организма. Тоест напреднала възраст и болно сърце значи че е проблем и трябва да се яде постно, редовно преяждане също превръща холестерола в проблем.
Това да подчертая е последствие той не е причина.
Soli Deo Gloria!

Неактивен radon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 171
Re:Измамата за холестерола
« Отговор #25 -: Януари 17, 2010, 19:08:23 pm »
Холестеролът се вдига от СТРЕС. Само ябълки да ядете, ако сте подложени на стрес, организмът сам ще си произведе холестерол. И пак стигаме до сентенцията " Всички болести са от ядове....."

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Измамата за холестерола
« Отговор #26 -: Януари 18, 2010, 10:30:11 am »
И пак стигаме до сентенцията " Всички болести са от ядове....."

само венерическите от удоволствия...

Неактивен vesela

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 50
Re:Измамата за холестерола
« Отговор #27 -: Януари 18, 2010, 14:43:30 pm »
Не знам къде е истината за холестерола. Може наистина да е "добра реакция" на нашия организъм. Наблюдавала съм следното обаче: При всички хора с висок холестерол, които започнат да ядат детоксикиращ продукт - пектин, ленено олио, овесени трици /за тези трите най-вече имам наблюдения, но има и много други/ за определен период от време нормализират нивата на холестерола. Този период е поне 3 месеца, но може и по-дълго. Освен това ако имат излишна мазнина в организма тя естествено се изхвърля. А с лененото олио дори и нервите се успокояват образно казано. От това съдя, че вдигането на нивата на холестерола показва, че човек трябва да вземе мерки да върне баланса в организма. Един вид организма ни дава сигнал, че нещо не е наред :).
Медиците делят холестерола на "добър" и "лош", като баланса между двата е важен, защото "добрия" се свързва с "лошия" и го извежда от организма.
Чела съм и че "лошия" холестерол се вдига от ядове, а не от храна и "лошия" холестерол от храната не вдига автоматично "лошия" холестерол в организма. Което съм склонна да вярвам.
Да се смъква холестерол с лекарства обаче смятам за лудост - те всичките увреждат черния дроб. При много хора нямат и ефекта да смъкнат холестерола.
А са ме питали - като го смъкна холестерола после след време ще го вдигна ли пак :)? - Ами ако човек не промени начина си на мислене на ядене и на живот изобщо, който води до нещо, това нещо неминуемо се връща. Храненето само помага на промяната, но начина на мислене, мирогледа /в общия смисъл/ е основното, което води до резултат. А те могат да се повлияят от храненето :).
"Бъди промяната, която искаш да видиш в света"

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Измамата за холестерола
« Отговор #28 -: Януари 18, 2010, 17:18:34 pm »
 vesela Здравей
Цитат
Не знам къде е истината за холестерола.
Един вид организма ни дава сигнал, че нещо не е наред .
Моите наблюдения са че всичко което е обозначено с доброкачествен(рак,холестерол и др.)е вследствие на външни фактори(въздействия) и се лекува.Всичко което е обозначено с недоброкачествен не се лекува и е по наша вина поради негативен начин на живот.Така че обозначението недоброкачествен касае лично нашите взаимотношиния с околните, но лекарите не ни уведомяват за подобна възможност.
Живи и здрави :hi:
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен radon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 171
Re:Измамата за холестерола
« Отговор #29 -: Януари 19, 2010, 09:45:33 am »
Цитат
Моите наблюдения са че всичко което е обозначено с доброкачествен(рак,холестерол и др.)е вследствие на външни фактори(въздействия) и се лекува
Всичко се лекува, но преди всичко от самия човек. Хората се оставят в ръцете на някой си и остават пасивни. Груба грешка. от каквото и да е болен човек, то сам си го е направил на 100%. Природния принцип "Подобията се привличат" е непреходен. От каквото и да е болен човек, от мен да знаете, че рязка промяна в начина му на живот, ще има много добри последици.
Няма значение, какво ще направи човекът и дори да вземе само тиквени семки да яде, пак може да се излекува от всичко. Просто трябва да се разчупят насложените модели на живот. Болен ли си от нещо, промени си битието.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27