Автор Тема: Измамата за холестерола  (Прочетена 37790 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Измамата за холестерола
« Отговор #30 -: Декември 01, 2010, 18:19:14 pm »
Радоне, смятам, че си абсолютно прав. При здравословен проблем- първо опитай с промяна на начина на живот.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Измамата за холестерола
« Отговор #31 -: Януари 27, 2011, 20:55:15 pm »
В момента Световната здравна организация се опитва да занижи референтните стойности на холестерола доста под неговата норма за организма. Представете си тогава какво става... Отивате на лекар, откриват ви, че имате холестерол, който в действителност е в норма, но тай като вече са приети по-ниски референтни стойности, лекаря ви казва, че сте превишили нормата и ви предписва медикаменти и диета да поддържате по ниско ниво от нормалното за организма. Тъй като холестерола влиза в състава на клетъчните мембрани, миелиновата обвивка на нервните влакна, изходен метаболит за хормони и медиатори, а всъщност той ви липсва и даже го поддържате нисък по предписание на лекаря, вие си увреждате трайно тялото.

Става страшно.

Неактивен marmozana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 102
Re: Измамата за холестерола
« Отговор #32 -: Август 29, 2012, 12:30:50 pm »
Попаднах на една доста пълна подборка по темата
Истината за холестерола
Благодаря ти, че замълча, въпреки, че нямаше какво да кажеш

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Измамата за холестерола
« Отговор #33 -: Август 30, 2012, 14:51:59 pm »
Попаднах на една доста пълна подборка по темата
Истината за холестерола
Цитат от линка последният абзац.
Цитат
Самата вода – не напитките с кофеин, които причиняват още по-голямо обезводняване, е най-доброто лекарство за намаляване на холестерола. По-добро от най-добрите лекарства и химикали на пазара. Водата е абсолютно безопасна, не наранява тялото както някои лекарства които се използват.
Последна промяна от Петък, 03 Декември 2010г. 20:16ч.
Много мъдрости има на този ресурс!
 :drinks:
Soli Deo Gloria!

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re: Измамата за холестерола
« Отговор #34 -: Август 31, 2012, 12:28:11 pm »
Преди няколко години брат ми реши да направи нещо за здравето си, защото се чувстваше тромав, затлъстял и нездрав. След много проучвания от негова страна, съвети на приятели, четене на всякаква литература по въпроса и консултация с лекар, привърженик на холистичната медицина, брат ми започна една много странна диета. Странна, защото противоречеше на всичко, което непрекъснато ни се втълпява от медиите и наетите от тях псевдомедицински "светила". Диетата беше повече от елементарна - спират се или се ограничават до минимум всякакви въглехидрати и се ядат мазнини в неограничено количество. Менюто на брат ми се състоеше от всички онези храни, които в книгите за здравословно хранене са показани на върха на пирамидата и се препоръчва, ако въобще се консумират, това да е в минимални количества. Става въпрос за всички животински продукти, за които можете да се сетите, приготвени по всякакви възможни начини, без пържене и паниране.
Тук не мога да се съглася с теб! Така до колкото чета става дума за онази прословута "Протеинова диета".
Цялата работа на тази "диета" е, че този, който я е измислил, без да иска е засегнал част от т.нар. разделно хранене.
Била съм три месеца на разделно хранене и резултатите бяха невероятни. Поемах много по-големи количества храна, но в началото отслабвах, а после си задържах килограмите, да не говорим, че така се изчисти организмът ми, че и една пъпка нямах по кожата си...
Нека брат ти да пробва да се храни няколко години по тази протеинова диета (всъщност въобще не му препоръчвам!!!) и пак ще си говорим за здравословно състояние.

За холестерола огромно значение оказва движението. Дядо ми е над 70 години и маха пръжки с бъркани яйца; сланинка винаги когато се намира; не можем да го накараме ориз или картофи да хапне (това не било храна  :D  ). Обаче като тръгнеше да ходи, аз за да му смогна на темпото потърчвах след него, а и на строежа майсторите не можеха да му смогнат (той подаваше тухлите, те градяха); градината я обръщаше по два пъти (щото така почвата ставала по-рохкава), лозето прекопаваше...
Думата "стрс" в неговия речник не съществува...
Айде сега ми кажете как да има висок холестерол?  8)
« Последна редакция: Август 31, 2012, 12:34:32 pm от Passiflora »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Измамата за холестерола
« Отговор #35 -: Август 31, 2012, 13:10:29 pm »
Последно на дядо си диетата ли подкрепяш, или разделното хранене?

Мазнините в храната се подкрепят от доста диетолози, като източник на енергия.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Измамата за холестерола
« Отговор #36 -: Август 31, 2012, 13:48:08 pm »
       Разделно  хранене  и  движение  и  още  движение.
       Днес  растителноядно,  утре  месоядно,  но  всеядно  не  ставайте  -  опасно  е.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен forcomnet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 113
Re: Измамата за холестерола
« Отговор #37 -: Септември 05, 2012, 00:42:15 am »
Не ми се щеше да се бъркам в темата, но ще нахвърля няколко неща. Смятам, че почти всички теории за храненето и това кое е вредно и кое полезно са погрешни... те затова и ще си останат теории. Всеки автор на някаква теория обикновено залита в някаква крайност. От практиката май се оказва, че истинското и правилното хранене е разделното, а вредни храни няма, когато ги ядем самостоятелно. Това са ми практическите наблюдения. Спазването на всякакви други диети и хранителни режими може и да имат някакъв ефект, но за някакво време. От хляб се дебелеело... дрън-дрън, айде яжте само хляб и вода всеки божи ден па да видя как ще надебелеете. От захарта се надебелявало... да бе... толкова захар изядох едно лято и свалих 14 килограма! Ама ядях само захар и вода (чай ама с мнооого захар да ме засити). Мазнинките били вредни, да ама не. Мазнинките са важни за мозъка най-малкото което е. Както се спомена вече тук и аз ще потвърдя. Един дядо на село към 70-80 годишен бащата на една колежка, не сяда без мазно на масата, ако в манджата му не плува 1 пръст мазнина за него е постно и не яде и се кара на бабата. То това яйца, меса... а на село масло бол и обикновено всичко се пържи с масло и не по малко... е, жив и здрав е човека, як и жилав и доктор не е видял през живота си. Плющи каквото му душа поиска.

Проблемите очевидно ни идват затова, че ние като никое друго живо същество на тази планета не ядем само едно нещо като вид храна, ние събираме на масата си каквото ни мине през главата и се тъпчем с всичко наведнъж. Практиката показва, че можем да ядем всичко каквото поискаме, но само по един вид в даден момент. Ако ти се яде мазно месце - хапни си, ако ти се яде картоф - хапни си... но не яж месо с картофи! Ако ти се яде сладко хапни си, но само сладко без тестенце... ние си забъркваме в кухните такива химически коктейли, че тялото ни се ошашква и не знае какво да прави! А после това било вредно, онова било вредно... очевидно, че проблемът не е във вредноста на едно или друго, а в безобразния ни начин на хранене... това са изводи от живота, от практиката. Всеки е свободен сам да избира на кое да вярва.

А и нещо което никой няма да отрече... движение и чист въздух е най-важното за доброто хранене. Бегом далеч от градовете - на село. Да си вадите храната с труд със собствените си ръце, па да видим, кое е това вредното... което ще ни събори.

П.П. Сетих се за киселото млекце, по-горе се казваше нещо. Значи за това няма защо да се притесняваме, че ще ни го развалят... просто няма да го купуваме, всеки може сам да си прави (както правя и аз) кисело млекце. Те бактериите са си в природата и са растителни... т.е. прихващат се от растенията сутрин с росата. Те в лабораториите от къде мислите ги извличат... от природата, после си отглеждат култури и си играят с тях. В съвременното кисело мляко си ги има нашите бактерии, но са с променено съотношение най-вече и с намалено съдържание на живи бактерии на единица обем... ако си мислите, че е само lactobacillus bulgaricus бъркате се има още една streptococcus thermophilus, те двете правят киселото мляко. От съотношението им зависи дали ще става по-кисело или по-сладко, дали ще трае дълго или ще се газира след ден-два.
Тъй, че никой не може да ни вземе киселото мляко.
« Последна редакция: Септември 05, 2012, 01:11:14 am от forcomnet »

Неактивен Hackopld

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 26
Re: Измамата за холестерола
« Отговор #38 -: Октомври 09, 2012, 22:10:28 pm »
Понеже виждам , че сте фенове на холестерола , ето и една ви истинска статия.
http://www.endalldisease.com/20-health-benefits-of-real-butter-2/
Аз лично консумирам доста животинско масло с около 80% мазнини. Тествал съм го на мен си както се казва. И продължавам с начин на хранене 60% мазнини, 25% протеин и не повече от 15% въглехидрати. И тренировки на открито.

Ето и малка част от статията, която показва положителните качества на маслото. А то няма отрицателни характеристики.

The 20 Health Benefits of Butter

    Butter is rich in the most easily absorbable form of Vitamin A necessary for thyroid and adrenal health.
    Contains lauric acid, important in treating fungal infections and candida.
    Contains lecithin, essential for cholesterol metabolism.
    Contains anti-oxidants that protect against free radical damage.
    Has anti-oxidants that protect against weakening arteries.
    Is a great source of Vitamins E and K.
    Is a very rich source of the vital mineral selenium.
    Saturated fats in butter have strong anti-tumor and anti-cancer properties.
    Butter contains conjugated linoleic acid, which is a potent anti-cancer agent, muscle builder, and immunity booster
    Vitamin D found in butter is essential to absorption of calcium.
    Protects against tooth decay.
    Is your only source of an anti-stiffness factor, which protects against calcification of the joints.
    Anti-stiffness factor in butter also prevents hardening of the arteries, cataracts, and calcification of the pineal gland.
    Is a source of Activator X, which helps your body absorb minerals.
    Is a source of iodine in highly absorbable form.
    May promote fertility in women.9
    Is a source of quick energy, and is not stored in our bodies adipose tissue.
    Cholesterol found in butterfat is essential to children’s brain and nervous system development.
    Contains Arachidonic Acid (AA) which plays a role in brain function and is a vital component of cell membranes.
    Protects against gastrointestinal infections in the very young or the elderly.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Измамата за холестерола
« Отговор #39 -: Октомври 10, 2012, 01:04:59 am »
. . .
    May promote fertility in women.9
    . . . .
Канадска му работа е тоя линк дето си го дал. Интересно дали кануците с този показател го ползват за външна употреба. :lol:
Танграта къде си? ела да се изкажеш  :P
Полезността на един хранителен продукт се познава по степента на усвояване на съдържанието. Маслото е на челни позиции с другите млечни продукти и яйцата. Явно всичко излизащо от животно, но самото "то", не самото животно е Божията храна за вярващите.
Soli Deo Gloria!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27