Автор Тема: Масонството - тайна или не  (Прочетена 144229 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #375 -: Януари 27, 2011, 17:29:00 pm »
Розенкройче, в големи каши си се забъркал. В нашето измерение кръвната клетва е доживот. Наясно ли си? Нито се дава нито се иска току така.
Твойте шикалкавения за познанието относно масонството са като сиренцето в капана за мишки. Много да внимават желаещите да се хванат на това хоро.
Това е точно така!
Не случайно "битката не против кръв и плът" - защото душата е недосегама.
Има една подробност, човекът (който притежава душа) има свободната воля, да я отдаде на някой друг, срещу определени условия... Договор...

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #376 -: Януари 27, 2011, 19:51:43 pm »
Rosenkreuz във какво се забърка :)?Едно от най-интересните качества на една тайна е това, че винаги излиза на бял свят.Толкова по заглавието на темата.
Да си призная не прочетох всичко написано до тук и мисля че не беше и нужно.
Rosenkreuz много бързо се отказваш и ако така защитаваш каквото и да било...
Не ти прави чест също и това че заплашваш,говориш снизходително и умалително.
Питам къде са идеалите които защитаваш и които си приел в цялата тази бъркотия?
Не е нужно да си многознаец зада отбележиш че има много противоречия в това което пишеш. Интересно ми е обаче какви преживявания си имал след приемането ти?

Пийс ако не е проблем би ли дал информация относно изпратените ти документи или от каде може да намеря подобни му?
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #377 -: Януари 27, 2011, 20:21:07 pm »
Еййй, ненаиграхте се бре дяца !!!!
Нарочно го оставих тоз юнак Rosenkreuz да го видя до къде ще стигне.
Предишните посветени, знаете, ги подрязах още в корен,  но пък зима е, няма чак толкоз забавления, рекох да ви пусна малко цирк за мрачните зимни вечери.
Другаря Масон обаче лееекинко прекали използвайки възможността във форума
"Информирай модератор"

Наглостта му стигна до там, да заплашва дори МЕН!??!!??

Цитат на: Rosenkreuz
"Обърнете внимание защото иначе аз ще обърна внимание..."

Е ето, ОБЪРНАХ внимание, ЗАКЛЮЧВАМ темата в която заляхте форума с рядка боза (а дали не беше айрян от 'мляко' Данон), г-н масон.
Чакам Вие да обърнете внимание. Щото ми е много интересно какво ще направите, Вие и останалите нещастни хора, дето си мислят че мисията им е да се гъбаркат с хората в тоя форум!??!
И в заключение ще добавя един цитат от великата книга "Приключенията на добрия войник Швейк през Световната война ", репликата е на дядо Мелихарек от Радомишъл.
Цитат
— Ха със здраве, пък друг път намери някой по̀ балама.
« Последна редакция: Януари 27, 2011, 20:22:28 pm от Black Adder »
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Schicksal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • "Летящата чиния" на тевтонския орден :) .
Re: Масонството - тайна или не
« Отговор #378 -: Юни 14, 2013, 23:07:47 pm »
Конкретно до Розенкройц:

Прочетох част от списъка с идеите на ложата "Le Droit Humain" (не знам как се чете) и установих, че най-доброто от този списък са ОБЩОЧОВЕШКИ, а не само масонски  ценности. Значи... масонството има и дуга цел, щом се е наложило да се обособи като "държава в и над държавите". Каква е тя? Самият Розенкройцер си каза, че масонството има пирамидална структура. Т. е. има някой на върха. Всички по-низши, съдейки от титлите им, са слуги на този отгоре.
Може би за последното не съм съвсем прав, но за ритуалите и символите  открих само това.

 "19. Защо масонството е така силно фокусирано върху символите ?
Целият ни живот е изпълнен със символи. Срещаме ги всеки ден в ежедневието, което кара някои автори, семиотици дори да въведат термина Homo symbolicus. От своя страна масонството използва символите и ритуалността, за да предаде своята философия, като същевременно предоставя възможност за интерпретацията им от всеки отделен човек."

Хем е символ ясно значение, хем всеки го тълкува както си иска... Тази неопределеност ще да прикрива нещо!  ;)
 
Следователно масонството е параван на някои окултисти с неясни цели и е на принципа "разделяй и владей" - посветени и не-такива.

Така че... да внимаваме със символите, отвличането на енергия/внимание и т. н.
Im Namen unserer gemeinsamen Taten!

Неактивен bg2

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 67
Re: Масонството - тайна или не
« Отговор #379 -: Януари 13, 2014, 21:02:20 pm »
Като гледам, темата е доста стара, но все пак ще попитам:
Какво е масонството по своята същност: религия, магия, философия, наука? :unknown:
 
<><><>

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27